Ennek a témakörnek tartalma 443 hozzászólás, 53 résztvevő. Utolsó frissítés: Profile photo of boti20 boti20 2 hónapja, 2 hete telt el.

50 bejegyzés megtekintése - 51-100 / 444
  • Szerző
    Bejegyzések
  • 2014.02.17. , 20:44 #65522

… ez nem így működik, számos ismérvnek kell megfelelni annak érdekében, hogy mindez működhessen.
    A készülék típusa, belső memóriaterülete, RAM és MHz értéke, képfelbontása, stb.
    Üdv.: vaczak

Figyelem! - Ne idézd a közvetlen előtted "szólót" - Fontos, hogy a topikban típus szerint tedd fel kérdésed - A posztban írtak javításához használd a SZERKESZTÉS opciót!
    A DW-n minden warez megnyilvánulás Tilos! Warez = "ami a jogvédett tartalmak jogsértő terjesztésére utal"

2014.02.18. , 08:46 #65549

Becker ready 43 traffic 400 MHz 2GB belsőmemória 480×272 képfelbontás ez amit tudok róla köszi csundis

2014.02.18. , 09:31 #65553

Ha ez van, akkor száguld rajta, benne, mint a villám… 🙂 , de nem telerakott térkép és adatfájlokkal, vagyis csak annyit szabad beletenni, amennyi egy adott útvonalhoz kell, de max. 4-5 térkép és tartozékai.
    Úgy emlékszem, hogy belsőn ez a kialakítási forma:
    – Navigator (ez a szoftver mappája)
    – Navigator.exe (és ez van, illetve így kell lennie a szoftver mappájában)

Figyelem! - Ne idézd a közvetlen előtted "szólót" - Fontos, hogy a topikban típus szerint tedd fel kérdésed - A posztban írtak javításához használd a SZERKESZTÉS opciót!
    A DW-n minden warez megnyilvánulás Tilos! Warez = "ami a jogvédett tartalmak jogsértő terjesztésére utal"

2014.02.18. , 10:25 #65554

kérlek ami rajta van és megjelenik számítógépre rákötés után:
    Contentmanager mappa
    Manuals mappa
    NNGstart mappa
    autorun
    NVM0
    NVM1
    NVM3
    NVM5
    PL_Log.bin
    ezek után kér bekapcsoláskor sd kártyát
    plusz volt egy igo8 mappa amit letörölt
    na most mi legyen köszi csundis

2014.02.18. , 11:18 #65555

Jaaaa, hogy Te ilyen kis rafináltan adagolod a tudnivalókat… 🙂

Tehát adott egy Becker Ready 43 traffic 480×272 készülék, mely hajdanán képes volt működtetni egy iGO8-at, amelyet időközben valaki volt kedves letörölni. Most itt áll működésképtelen állapotában és szeretnéd ha kijavítanám neked.
    Erről lenne szó?

Akkor kezdjük:
    – Hiányzik a navigációs szoftver, melynek neve; iGO8 volt – Tehát kell egy szoftvercsomag is.
    – Hiányolja az SD kártyát, mivel a content mappa, melyben a fő adatfájlok vannak az SD kártyára voltak feltéve azaz rámásolva – Tehát be kell szerezni egy SD karit, mely max. Class 6-os értékű (ez a sebessége) és max. 32GB. lehet (8-16 a javasolt)

Az, hogy bekapcsoláskor kéri az SD kártyát, feltételezem ki tudjuk ütni, de ehhez kellene nekem egy-két dolog, amit nem látok a leírásodban:
    – sys.txt fájl
    – *.mscr szöveges fájl
    – *.scp szöveges fájl
    valamint nyisd meg a ContentManager és NNGstart mappát és írd ki légy szíves, hogy mi minden van benne, vagy fotózd le és a DW képfeltöltővel intézd…
    Az Autorun.inf fájlt is nyisd meg és másold ki a posztba a benne lévő bejegyzést.

Az iGO8-at össze tudom neked állítani, de a többiről neked kell gondoskodni.
    Az SD kártyát mindenképp ki akarod hagyni a műveletből? Azért kérdezem, mert a 2GB. belső tárhely éppen csak a legszükségesebbeket képes befogadni. A lényeg, hogy tud, illetve tudjon navigálni kártya nélkül is!
    Akkor most mi legyen??

2014.02.18. , 11:48 #65556

imgur-image
    imgur-image
    imgur-image
    remélem jól csináltam a feltöltést
    nem tudok sd kártyát szerezni nélküle megoldható?
    igen szeretném ha működne neki :)köszi

ja az autorun :[autorun]
    action=Becker
    open=ContentManager\ContentManagerStarter.exe
    icon=ContentManager\ContentManagerStarter.exe,0
    label=Becker

• A hozzászólás módosításra került: 3 éve, 6 hónapja telt el-Profile photo of csundis csundis.
    2014.02.21. , 10:01 #65946

szia vaczak. nem említettem mert nem tudtam. megadtam neki az igo81.exe elérési utat. elindult de….ugy érzékeli a készülék mintha németországba lenne pedig magyarországon vagyok. megadtam neki egy utvonalat erre kiirja hogy 1250 kmre van az uticéltól.3 ország van fent ausztria németország és magyarország.én csesztem el valamit ? nem talál gpsjelet üdv csundis

• A hozzászólás módosításra került: 3 éve, 6 hónapja telt el-Profile photo of csundis csundis.
    2014.02.21. , 13:24 #65967

Szia!
    Nem csesztél el semmit, úgy van ez a dolog, hogy egy jó műholdrálátási helyen kell tesztelni, hogy pozicionálni tudja magát. Ettől függetlenül könnyen elképzelhető, hogy nem talál jelet mert a sys.txt fájlban a [gps] szekcióban nem megfelelőek a beírt értékek. Bizonyára emlékszel írtam is, hogy szükség esetén módosítanod kell, hiszen neked tudnod kell a helyes értékeket.
    Mivel a jelenlegi sys-ben nincs gps szekció, és a Beállításoknál automatikusra van belőve, muszáj lenne neki tájolódnia.
    Tehát a Beállításoknál a GPS opcióban vedd ki az aut-ra vonatkozó pipát, ekkor átvált manuálisra, kiélesednek a beírt értékek, ezeket ellenőrizd, ha a helyes az érték, meghagyod és kilépés és újraindítás után teszteled. Általában a Beckernél a port 1-4-ig a baud, 57600 és mindenképp egy jó rálátási helyen teszteld, ekkor fog pozicionálni.

Képek, infó a GPS beállításához::
    GPS jel keresése és beállítása iGO8-al

imgur-image
    imgur-image
    imgur-image
    imgur-image
    baud= ;miután megkereste az igo, ide beírod az értéket
    protocol=”NMEA”
    set_messages=0
    send_init=0
    sent_init_type=0
    ;portname_template=”VSP%d:” ;előfordulhat, hogy agresszíven kell elcsalni a portot, ekkor törölni kell a pontos vesszőt az elejéről
    Ezt követően mehet az aut. keresés, miután az iGO8 végzett a kereséssel, az adatokat beírja a system.ini-be. Amint újraindítod a navigációt rögvest tud pozicionálni.
    Megjegyzés: némelyik készüléknél a fenti gps bejegyzés is sok és semmit sem talál, ekkor csak a [gps] szekció maradjon bejegyzés nélkül.

2014.02.21. , 15:07 #65972

Szia vaczak.nagyon-nagyon szépen köszönöm a segítségedet úgy néz ki tökéletesen működik a Gps. Üdv csundis. 🙂

2014.02.21. , 17:13 #65985

Nagyon szívesen, örülök, hogy összejött. 🙂
    Kellemes és szerencsés utat.

2014.03.29. , 21:42 #69943

Üdv Vaczak doktor 🙂
    Nem kis keresgélés után meg is találtam amit kerestem. Vagyis ugyanaz a Problémám mint Csundis-nak, ugyanaz a készülék, csak annyi eltérés, hogy nekem egy 4Gb-os kártyára kellene feltegyem a navit. Küldd el légyszi nekem is azt a ‘galambot’, hátha boldogulok vele, mert már az őrületbe kergetett 🙂

Köszi előre is
    Zsoltika

2014.04.22. , 13:39 - válasz Névtelen hozzászólására #72951

Üdv Vaczak !

Becker készülékhez a flash-re való megoldást én is elkérhetném ??
    Előre is köszönöm !!

2014.04.29. , 20:25 #74001
    Profile photo of imi
    imi
    Felhasználó

Szia vaczak!

Becker z116-os navi-ra szeretnék új térképeket. Ehhez kérnék segítséget.
    Jelenleg az sd-re tett térképet nem olvassa be: a térkép ezzel a licencel nem olvasható.
    480 x 234 a felbontása. Köszönöm előre is, ha tudsz megoldást.

2014.04.29. , 21:38 #74008

Szia Imi!
    A szoftver mappában van license mappa, ha igen, akkor a + dolgokra itt rákereshetsz, amint megtaláltad töltsd le és addig pakolgasd a license fájlokat míg fel nem ismeri…

2014.04.29. , 21:45 #74010
    Profile photo of imi
    imi
    Felhasználó

Köszönöm, kipróbálom, remélem menni fog.

2014/04/30-12:41

Szia
    Sajnos nem jutottam előrébb. Licencre hivatkozva nem indul.
    Saját térképét átteszem az sd-re, azt beolvassa, tehát az elérési út a sys.txt-be biztos jó.
    A license mappában van egy device.nng file-is. Ennek nem lehet köze hozzá?
    Esetleg nem tudsz egy pakkot amivel az sd-ről lehetne az egész navit futtatni? vagy még valami ötlet amit ki tudok próbálni? Lassan kezdem feladni, négy napja próbálkozok.
    Üdv.
    Köszönöm

• A hozzászólás módosításra került: 3 éve, 3 hónapja telt el-Profile photo of vaczak9283 vaczak9283. Indok: A posztok összevonása!
    2014.04.30. , 13:48 #74057

Imi, szia!
    Megvagy Te is “áldva” ezzel a feladom gondolattal – minden a módszerességen múlik, ha nem tudod, vagy nem ismered a készülékeden lévő navigációt, akkor mi, “beszélhetünk” itt akármit, semmi sem lesz jó.

Kezdjük az elején:
    – van egy Becker z116-os navid
    – ebben szeretnél térképet frissíteni

Ami ebben az esetben nagyon fontos:
    – eredeti gyári a navigációs szoftver?
    – a belső memórián, vagy SD kártyán van?

Ha eredeti gyári a navi, akkor csak a license frissítés nem ér semmit, a program exe fájt is frissíteni kell – viszont ez sem ér semmit ha az eredeti gyárit a gyártó installálta, mert bizonyos azonosítók máshol helyezkednek el.

Konklúzió:
    A gyári eredetit, vagy csak hivatalos frissítéssel lehet/kell megoldani, vagy a hálón keresni kell hozzá egy kompatibilis “törést” és azzal kiváltani a gyárit.

A fentieket “rágd” meg légy szíves, gondold át a lehetőségeket és írd le, hogy mindezek után mit szeretnél. Köszönöm. 🙂

2014.04.30. , 14:08 - válasz vaczak9283 hozzászólására #74062
    Profile photo of imi
    imi
    Felhasználó

Szia
    A navi gyárilag installált. Sajnos tört verziót nem találok hozzá. Nem tudsz te sem más alternatívát, akkor hagyom így. Köszönöm a válaszokat.
    Üdv

2014.04.30. , 22:13 #74131

Azt nem “mondtam”, hogy nem tudok más megoldást, de sugalltam, hogy van más lehetőség is…

…a hálón keresni kell hozzá egy kompatibilis “törést” és azzal kiváltani a gyárit.

Kérdés, hogy Te mit szeretnél?

Ha szeretnél valamit, akkor azt nevesítsd légy szíves és segítek, de előtte mentsd le a meglévő gyárit és belőle nekem is tölts fel egy másolatot, hogy képben legyek az esetleges “új” terén (amit nekem csomagolsz abba nem kellenek a térképek). Köszönöm.

2014.05.01. , 13:18 - válasz vaczak9283 hozzászólására #74169
    Profile photo of imi
    imi
    Felhasználó

Szia

Természetesen szeretném frissíteni, de túl nagy kérésnek gondoltam, azért nem nevesítettem.
    Feltöltöttem ide , térképek nélkül. Kihagytam még a DEM mappa tartalmát, hangokat, ha valami még hiányzik kérlek szólj.
    Köszönöm, hogy foglalkozol vele.
    Üdv

2014.05.01. , 17:29 #74180

Szia!
    Ok, le is jött, és egyszerűbb lesz a megoldás, mint ahogy azt korábban gondoltam.
    A jelenlegi verziód egy 2009-es v8.5.3.123927 Becker iGO8. A hálón kering ehhez egy javítócsomag 2012-es v8.3.5.231128 NavOn iGO8 – megpróbálom “lelőni” neked, átnézem és jelentkezem. Türelmedet kérem, mert nagy ez a háló… 🙂

2014.05.01. , 17:47 - válasz vaczak9283 hozzászólására #74183
    Profile photo of imi
    imi
    Felhasználó

Szia

Természetesen várok türelemmel.
    Köszi a keresgélést, remélem lesz eredménye.
    Üdv

2014.05.01. , 18:29 #74189

Eredmény…!? Az majd kiderül, feltéve, hogy segített-e a “Mágia”… 🙂

2014.05.12. , 22:28 #75619

Sziasztok!

Valaki nem tudná elérhetővé tenni a Becker Revo1 9.6.8.265850 programot? Nemrég regisztráltam az oldalra és már régóta keresem ezt a progit. A korábbi linkek már nem aktívak sajnos.
    Előre is köszönöm!

Üdv!

SzR17

2014.05.12. , 22:48 #75620

@SzR17
    Szia!
    Bütykölés előtt mentsd le a készülékből az eredeti cuccot, így nem ér meglepi, ha valami balul ütne ki. Köszönöm.
    Regisztrálj, vagy lépj be a tartalom megtekintéséhez! van egy elérhetőség, hátha “cseresznye” – Regisztrálj, vagy lépj be a tartalom megtekintéséhez! pedig a nyelvi és hangfájl, mert azt olvastam, hogy az nincs a csomagban. A csomagból mind a három mappát tartalmával együtt rá kell másolnod a készülék Flash memójába (ami ugyan az ott van, azt nevezd át, hogy ne üssék egymást) – ha nem menne iGO8-ként, akkor nevezd át MobileNavigator-rá a mappát és az exe-t is. Ha nem lenne jó a gps adat, akkor használd ezt az adatot, melyet a data.zip\config\devices\becker_Z201.ini fájlban kell módosítani:
    [gps]
    port=2
    baud=38400
    üdv.: vaczak

2014.05.13. , 22:15 - válasz vaczak9283 hozzászólására #75751

Szia Vaczak!

Köszi a segítséget, próbálkozok vele.

Üdv!

SzR17

• A hozzászólás módosításra került: 3 éve, 3 hónapja telt el-Profile photo of SzR17 SzR17.
    2014.05.15. , 21:05 - válasz SzR17 hozzászólására #76012

Szia Vaczak!

Azt elfelejtettem leírni, hogy nekem nem Becker készülékem van, hanem egy CNS Globe Pro. Ezért nem teljesen passzolt az általad megosztott példány, legalábbis azt sikerült elérnem, hogy működjön a kütyün, csak a Beckeres “vissza” gomb hiányában nem tudtam kilépni a menükből. Időközben aztán Halupkától is kaptam egy másik verziót, amiben benne van a “szoftveres vissza” gomb, az tökéletesen működik.
    Most viszont egy másik program miatt érdeklődök. Nemrég szereztem egy másik (régebbi) Becker progit (becker 9.6.1.231334) egy egész jó skin-nel. Majdnem tökéletesen működik, az egyetlen hibája, hogy hiányzik térképnézetben a kis nyíl, ami a pozíciómat mutatja, csak egy pont van ott. Amikor a skin-ben a ‘3D autó választása’ menüpontra bökök, akkor pedig újraindul a készülék. Van valami tipped, hogy hogyan lehetne ezt a hiányosságot korrigálni?

Köszi előre is!

Üdv!

SzR17

2014.05.15. , 22:18 #76021

Szia!
    Ilyenkor érzi az ember gyereke, hogy rendesen hülyére vették, de csak magamat hibáztathatom…
    Ha visszaolvasol, célirányosan Te kérted a programot, következésképp a Te sanszod, hogy most utólag mit írsz, az már mellékes. Amit tudtam segítettem. Sorry!

2014.05.16. , 17:17 - válasz vaczak9283 hozzászólására #76145

Szia Vaczak!

Én senkit nem vettem hülyére! Téged sem! Azért kértem segítséget, mert ebben a témakörben nem vagyok jártas. Azzal kezdtem az előző hozzászólásomat is, hogy én felejtettem el pontosan leírni, hogy mire is lenne szükségem. A fórumot olvasva azt láttam, hogy Te és Halupka foglalkoztatok ezzel a témával korábban, ezért írtam neked is a fórumon, Halupkának pedig privátba, mivel őt már egy jó ideje nem láttam a fórumon. Mindketten segítettek is – ezt meg is köszöntem -, nem egészen értem az előző hozzászólásod negatív hangvételét. Nem azt írtam, hogy Te hibáztál volna!

Üdv!

SzR17

2014.05.16. , 20:22 #76172

@SzR17
    Szia!
    A megoldás roppant egyszerű, “elsétálsz” mondjuk ide: http://dirtywindows.hu/discussion/topic/igo-altalanos-segitsegnyujtas-2/page/23/
    – nyitsz egy posztot, melyben rövidke kérésbe ágyazva megemlíted, hogy milyen navigációs szoftvert, milyen készülékre szeretnéd, milyen felbontásban. Miután megtetted, az ittenieket törlöm, hogy írmagja se maradjon a bakinak.

A Revo-t ne említsd, mert az nem működik egyik CNS-en sem megfelelően, akármennyi kínlódás árán sem.

2014.05.16. , 21:17 - válasz vaczak9283 hozzászólására #76182

Szia!

OK! Akkor “elnavigálok” oda, ahova javasoltad. Köszi!

Üdv!

SzR17

2014.05.21. , 15:13 #76790

Szeva Vaczak! Ugyanaz a problémám lenne mint zsoltika nak gép stimmel kartya nélkuli verzio és tudtommal nem volt még rajta igo
    KUldenél nekem is 1 linket elore is koszonom Zotya!

2014.05.21. , 16:26 #76799

Szia Zotya!
    Ha jól értem, akkor neked belső memóriára kellene, igazam van, vagy igazam van. 🙂
    Ok, valamit kitalálok…

2014.05.21. , 17:38 #76816

Köszönöm várom 🙂

2014.06.10. , 12:16 #79402

Szia!
    Annyira jó lett, hogy wwwilággá mentél… 😀

2014.06.22. , 22:09 - válasz vaczak9283 hozzászólására #81734

Helló Vaczak!

A segítségedet szeretném kérni van egy Becker z100 navim és szeretném frissíteni, szerintem még a gyári telepítés van rajta remélem tudsz nekem segíteni előre is köszönöm

Ui.: ja és a belső memóriára kellene nekem is úgyis csak egy két térképet használnék

Ádám

2014.06.23. , 12:15 #81774

Szia Ádám!
    Most hol van az eredeti, a készülékben, vagy SD kártyán?

2014.06.23. , 19:43 - válasz vaczak9283 hozzászólására #81820

Először is köszönöm az eddigi segítséget. De megakadtam nem tudod miért írja hogy “insert to sd card”?

2014.06.23. , 21:45 #81848

Az okát nem tudom, de ellenőrizd, hogy mindent a leírás alapján végeztél-e el, utána töröld ki a save mappát tartalmával együtt és így indítsd a navigációt.
    Ha még mindig hiányolja a kártyát, akkor nyisd meg a sys.txt fájlt és szurd be ezt a bejegyzést:
    [folders]
    app=”\My Flash Disk\iGO8″
    sdcardpath=”\My Flash Disk\IGO8″
    content=”\My Flash Disk\iGO8\content\”
    Utána ismét save törlés és navigáció indítás

Ha megjavul, akkor rendben, ha nem állítsd vissza az eredetit és teszteld, ha azzal megy, akkor a készülékben a My Flash Disk területen kellene találnod egy MNAV nevű rejtett mappát ennek a tartalmát ha le tudnád tölteni és feltenni nekem, akkor tovább lépünk. Ha nincs olyan mappa akkor agyalunk tovább a dolgon.

2014.06.23. , 22:45 - válasz vaczak9283 hozzászólására #81851

Hát lehet hogy én nem csinálok valamit jól de csak az sd kártyát kéri. Csak annyi van rajta amit feltöltöttem rejtett mappát én nem találtam.

2014.06.23. , 22:49 #81852

Ha visszaállítod az eredetit, akkor is kéri a kártyát?
    Ha van egy üres kártyád tedd bele, nézzük meg mit szól hozzá.

2014.06.23. , 22:57 #81855

Ha vissza teszem az eredetit működik normálisan. van egy kártyám fel is ismeri de akkor sem változik próbáltam arra másolni de úgy se volt jó.

2014.06.23. , 23:24 #81861

Tudtommal eredeti eddig egyszervolt frissítve de akkor is a programjával fizetősen.Azt megköszönném ha össze tudnád rakni:)

2014.06.24. , 20:50 #82018

Köszi szépen!

2014.07.05. , 07:52 #84181

Sziasztok

Becker Transit 50 készülékhez van e valami okosság ( licence fájl vagy ilyesmi ) hogy rá tudjam tenni a friss térképeket ?

2014.07.05. , 11:20 #84215

Sziasztok

Becker Transit 50 készülékhez van e valami okosság ( licence fájl vagy ilyesmi ) hogy rá tudjam tenni a friss térképeket ?

Nem egyszerű ügy.Kellene tudni a pontos verzióját.

Kedves fórumtársak. Az oldalon kerüljük a navigációval kapcsolatos linkek kérését és megosztását.Az ilyen irányú postok azonnal törlésre kerülnek!
    Köszönöm.

2014.07.05. , 13:02 #84230

Üdv! Segítséget szeretnék kérni. Van egy Becker Traffic Pro Controll 45 készülékem, amin a gyári térképszoftver nem túl jó. Le lehet cserélni egy másikra? Esetleg Igo Primo, vagy Amigo? Előre is kösz a segítséget, üdv: Zoli

2014.07.05. , 16:58 #84276

Szia!
    Zolli, természetesen lehet, de nagyon sok munka van vele, a Te részedről is és aki segítene összeállítani a rávalót. Ami esetleg kicsivel könnyebb, ha SD-re tennéd.
    Én iGO8-at javasolnék, bár közel 550MHz a procija, de a 64MB. RAM kissé kevés szerintem a tört Primo-hoz (több vele a gond, mint amennyit megérdemel a vele való navigálás).
    Megtudnád nézni, hogy valóban 64MB.RAM-ja van? (az 500 feletti procikhoz jellemzően 128MB. RAM-ot szoktak rakni)

Megpróbálkozhatunk a feladattal, ha az SD módszer megfelel. Ha igen le kell mentened a készüléken található teljes állományt (ami adat csak van rajta, mindent) és nekem is kellene belőle egy példány, amit nekem előkészítesz, abból szedd ki kérlek a térkép és a hozzá kapcsolódó fájlokat, pl. poi, dem 3D fájlok, ekkor lényegesen kevesebbet kell feltöltened. Csomagold be és vagy az osztott.com, vagy data.hu, vagy ami neked megfelelő, töltsd fel és Privátban küld el. Köszönöm.
    U.i.:
    Megtaláltam:
    BECKER Professional 43 Control
    533MHz
    128MB. RAM
    480×272
    MicroSD
    Megpróbálkozhatunk a Primo-val is…

2014.07.05. , 21:38 #84336

Kedves Vaczak! Elnézést amiért rossz helyre írtam, nem vagyok túl járatos ebben a világban. Ami a belső memória küldést illeti, elég sok minden van ott, mit törölhetek? A térképeket és poikat? Illetve pontosan hová küldjem? Üdv: Zolli

2014.07.05. , 21:52 #84338

Szia!
    Igen a térkép, poi, dem fájl, building fájl – miután előkészítetted csomagold be és bárhová feltöltheted.

2014.07.06. , 13:29 #84427

ndlcsa írta:
    Sziasztok

Nem egyszerű ügy.Kellene tudni a pontos verzióját.

szoftver verzio: BDC11 SR5

SW Version: 9.6.1.284214

Ezeket találtam az info alatt. Ha van megoldás nagyon megköszönném. Sajnos holnaptól ujra dolgozom ( kamion) és ritkán találok netet de figyelem ha lessz valami.

50 bejegyzés megtekintése - 51-100 / 444

Be kell jelentkezned a hozzászóláshoz.