Ennek a témakörnek tartalma 6,533 hozzászólás, 720 résztvevő. Utolsó frissítés: Profile photo of vaczak9283 vaczak9283 1 év, 4 hónapja telt el.

50 bejegyzés megtekintése - 6,401-6,450 / 6,534
  • Szerző
    Bejegyzések
  • 2015.12.29. , 22:09 - válasz Yoghurt hozzászólására #149713

Sziasztok!
    … véletlenül működés közben, azaz bekapcsolt készülékből vetted ki a kártyát, ilyenkor úgy reagál a készülék, ahogy leírtad.
    Ebben az esetben nem a formázás a megoldás, hanem a készüléket kikapcsolni és RESET-el újraindítani, ha még ez sem segít, akkor a Beállításoknál a Gyári visszaállítás.
    A kártya formázása WinXp alatt, mert más rendszeren formázott kártyát nem ismer fel a készülék, vagy a “rendszerfüggetlen”  SDFormatter alkalmazással lehet jól formázni.
    Üdv.: vaczak

Figyelem! - Ne idézd a közvetlen előtted "szólót" - Fontos, hogy a topikban típus szerint tedd fel kérdésed - A posztban írtak javításához használd a SZERKESZTÉS opciót!
    A DW-n minden warez megnyilvánulás Tilos! Warez = "ami a jogvédett tartalmak jogsértő terjesztésére utal"

2015.12.29. , 22:56 #149716

Sziasztok.

Van egy Samsung Galaxy S6 Edge, android 5.1.1 rendszerrel. Létrehoztam a DCIM, Documents, Download mappa mellett az IGO mappát és bemásoltam mindent, majd teleptettem az igo-t, de indításnál azt írja: Hiányzó vagy hiányos mappa: /sdcard/igo
    Mi lehet a gond?

2015.12.29. , 23:04 - válasz Attila hozzászólására #149718

Szia! Nem “létrehozni” kell, hanem az iGO mappát teljes tartalmával bemásolni -már ha van egy rendes csomag.

2015.12.29. , 23:27 - válasz Tájfun hozzászólására #149720

Megvan, nem igo mappa hanem igo_nextgen . De most meg azt irja hogy “out of memory.Request: hosszu szám cache: szám.

2015.12.30. , 07:52 - válasz Attila hozzászólására #149734

Most primo-t vagy nextgen-t telepítenél?

Kedves fórumtársak. Az oldalon kerüljük a navigációval kapcsolatos linkek kérését és megosztását.Az ilyen irányú postok azonnal törlésre kerülnek!
    Köszönöm.

2015.12.30. , 10:11 - válasz vaczak9283 hozzászólására #149745

Ezer köszönet!!!! Most már működik!!!! Formáztam az SD kártyát a progival, amit mondtál, mert a gyári visszaállítás kevés volt és utána simán ment minden. Tényleg nagyon köszönöm!!!!

2015.12.30. , 12:32 #149762

Sziasztok.

Egy kis segítségre lenne szükségem, pontosabban kettőre:
    1; Navon N490 navigációm van, eddig ment rajta a Primo 1.2 dimka skinnel, de most mindig kilép valamiért a program indulás közbe hibaüzenettel.
    Nagy unalmamban próbáltam finomítani kicsit és ez lett a vége. Valaki tudna segíteni ???
    2; Adott egy garmin gpsmap 64 gps, amire szeretnék tenni a földekhez tartozó gps alapú térképeket, de nem tudom hova és mit kell tenni, hogy működjön a készüléken a program. Van ebben Valakinek tapasztalata?

2015.12.30. , 13:37 #149767

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni? van ez a készülék: 7 hüvelykes TFT érintőképernyő  X100 GPS navigáció ISDB-T, a Bluetooth és az AV-IN funkció (MTK 3351-es ARM11 468MHz, 128MB RAM, 4 GB ROM
    Képernyő méret: 7 hüvelykes TFT érintőképernyő, nagy felbontású 800 x 480 pixelCPU: MTK 3351-es ARM11 468MHzO / S: WinCE 6.0Memória: 128 MB RAM, 4 GB ROM, támogatja TF kártya (2G, 4G, 8G, 16G, 32G)Funkció: GPS navigáció, FM transimitter, MP3 / MP4, E-book, ISDB-T, Bluetooth és az AV-1 Évig jól működött az iGO primo rajta 16GB micro sd kártyával és most bekapcsolás után mire elindulna állandóan újraindul és volt hogy sikerült elindulnia de akkor az iGO primo.exe fájl hibát írta ki és nem tud elindulni. Továbbá a kérdésem hogy LG 4-re milyen gps-t lehet  ( tanácsos feltenni)
    Segítséget előre is Köszönöm!

2015.12.30. , 14:11 - válasz Ogre75 hozzászólására #149773

Szia!
    Az elsőt pontosítsd kérlek:
    – mi a hibaüzenet szövege
    – mit mókoltál vele/rajta
    A másodikról fogalmam sincs, nem ismerem a földművelési dolgokat.

Figyelem! - Ne idézd a közvetlen előtted "szólót" - Fontos, hogy a topikban típus szerint tedd fel kérdésed - A posztban írtak javításához használd a SZERKESZTÉS opciót!
    A DW-n minden warez megnyilvánulás Tilos! Warez = "ami a jogvédett tartalmak jogsértő terjesztésére utal"

2015.12.30. , 14:12 #149774

Sziasztok! Android Kitkat-ra raktam primo-t, fut de minden egyes inditasnal ujra be kell allítani az alapbeallitasokat, nem menti el save mappat nem hoz letre. Illetve felraktam egy ux-et ami elvileg lehetove tenne az autopalyas utvonal tervezest de nem jelenik meg a lehetosegeknel. Valaki tudna segíteni? Köszi 

2015.12.30. , 14:14 - válasz pinyon hozzászólására #149775

Szia!
    Egy kis pontosítást kérek:
    – mi a hibaüzenet szövege
    – mit mókoltál vele/rajta, ha semmit, akkor elvileg egy save mappa törlése rendet teremt (törlés előtt mentés)

2015.12.30. , 14:23 - válasz zsiga68 hozzászólására #149777

NextGen, de már működik,csak nagyon lassú. Most melyik a legújabb IGO Androidra, ami már támogatja a QHD-t is? Esetleg kaphatok is egy linket hozzá?

2015.12.30. , 14:25 - válasz Blaireau986 hozzászólására #149778

Szia!
    Látom te sem olvastad el a készülék kézikönyvét, nos a KitKat nem engedi az SD-re visszaírást ezért az állandósult hiba.
    Megoldás: az iGO mappát tartalmával együtt (1db. térképfájlnál több ne legyen benne) másold a készülék belső SD-jére és telepítsd.
    Az ux esetében nagyon fontos a kompatibilitás, ha elárulod a pontos nevét, vagy feltöltöd többmindenre fény derülhet.

2015.12.30. , 14:35 - válasz vaczak9283 hozzászólására #149780

Az Igo mappa belso memorian van a terkepek az sd kartyan, be is olvassa oket  Az ux a RoutePlanningMethod.

2015.12.30. , 14:53 #149782

sziasztok
    élö linket szeretnék kérni
    waytequ 960 bt primo navi
    800 400
    skin-re
    B.U.É.K
    minden kedves förumtagnak

2015.12.30. , 15:00 - válasz vaczak9283 hozzászólására #149783

Köszönöm! a save mappa törlése segített. nem írta ki a tegnapi szöveget a hibaüzenettel , valami ilyesmi volt hogy a primo .exe fájl hibás.

2015.12.30. , 15:00 - válasz Blaireau986 hozzászólására #149784

Engedélyezve van az “idegen” alkalmazás futtatása?
    Az ux alkalmazást remélem nem csomagoltad ki, ha mégis, akkor az egy hiba, a másik, ha nincs meg benne a te készüléked szerint felbontásmappa, a harmadik, ha nem verzióazonos a két alkalmazás, pl.: az iGO 2.4, az ux, 2.0, ellenőrizd a benne lévő leírást.

2015.12.30. , 15:06 - válasz vaczak9283 hozzászólására #149785

Igen , engedélyezve van. Ujraraktam, csatolmanyban a telepítés hibauzenete. Az ux-et nem csomagoltam ki.regebben hasznaltam ugyhogy akkor a verzioszam lesz a baj.

2015.12.30. , 15:07 - válasz pinyon hozzászólására #149786

Az LG G4-re próbáld ki Zsiga ajándékát, itt találod.

2015.12.30. , 15:09 - válasz vaczak9283 hozzászólására #149787

2015.12.30. , 15:10 - válasz Blaireau986 hozzászólására #149788

Az üzenet tipikusan arra utal, hogy a program a külső SD-re lett telepítve, mivel állítod, hogy nem, ezért arra tudok gondolni, hogy hiányos a csomagod, ellenőrizd az iGO gyökerét, megvan-e benne a license mappa és belül a fájlok.
    U.i.:
    Oops, lehet, hogy a device.nng fájl kavar, ellenőrizd a csomagodat, ha találsz device.nng fájlt töröld ki mindet és indítsd újra a navigációt.

2015.12.30. , 15:22 - válasz Blaireau986 hozzászólására #149793

Vedd ki az SD kártyát, és ami marad, oda tedd az iGO mappát. Az ux alkalmazásokat meg vedd ki a fenébe, nem kell a program működéséhez egyik sem. Ha már tökéletesen fut, ráérsz szórakozni az ux cuccokkal. Újra próbálkozás esetén töröld mindenhonnan a device.nng fájlokat (külső belső SD, iGO mappa). Az alkalmazáskezelőben meg iGO > Kényszerített leállítás > Adatok törlése > Uninstall. És ezek után ess neki.

2015.12.30. , 15:33 - válasz Tájfun hozzászólására #149796

SD kartyat kivettem,ujratelepitettem. Fut tokeletesen de amint visszarakom az sd kartyat ugyan az a problema jelentkezik

2015.12.30. , 15:44 - válasz vaczak9283 hozzászólására #149797

Hálás köszönet mindenkinek! Már poroszkál is lefele.

2015.12.30. , 15:48 - válasz Blaireau986 hozzászólására #149798

Ellenőrizd a kártyán a device.nng fájlokat, ha vannak, akkor azokat helyezd át a belső csomagba ugyanoda ahol az SD-n voltak. A lényeg, hogy a külső SD-n ne legyen egy sem belőle.

Plajosnak van UX-kollekciója, amely tartalmazza a RoutePlanningMethod.zip alkalmazást is. PM-ben vedd fel a kapcsolatot, jelezd felé az iGO paramétereit és kapsz tőle egy hibátlant. 🙂

2015.12.30. , 16:01 - válasz vaczak9283 hozzászólására #149803

Kiprobaltam teljesen ures sd kartyaval, igo a belso tarhelyen megint ugyan az a hiba. Aztan eszembe jutott h lehet az sd kartyat kezeli elsodleges tarhelyken a tablet ha benne van, megint mindent letakaritottam ujratelepitettem a primot de most tenyleg a kulso sd kartyara es fut, elmenti a beallitasokat. Sose gondoltam volna hogy a kulso sd kartyat kezeli a tablet elsodleges tarhelykent amikor ez nincs beallitva rajta. Holnap kiprobalom ha megy Berlinig oda vissza akkor siker. 🙂 Koszonom a segitsegeteket!

2015.12.30. , 17:49 - válasz vaczak9283 hozzászólására #149815

Beallitasi hiba lehet hogy a kepernyo elsotetedik? Valamikor csak egy pillanatra valamikor meg ki kell lepnem a programbol es ujra kell inditanom. Navigacio kozben meg a menuben beallitasok kozben is csinalja. Navigacio kozben a hang megy tovabb.

2015.12.30. , 18:22 - válasz Blaireau986 hozzászólására #149816

Sajnos erről, ehhez nincs tapasztalati ötletem, de Tájfun tutira tudja a választ, amint lesz pár perce jön és segít.

2015.12.30. , 18:44 - válasz vaczak9283 hozzászólására #149817

Nem tudok. Vannak készülékek, amik nem viselik el a külső SD-s működtetést (addons megosztást), akár két tökugyanolyan felső kategóriás vas esetében is az egyik kifogástalan a másik meg ezt csinálja, viillog, elsötétedik… Nem egy és nem kettő ilyen tapasztalat van.  Én nem látok ebbe bele, mitől lehet. De így, ha egy készülék az SD kártya betétele végett azt nevezi elsődleges tárolónak, így én pláne nem tudok megoldást. Tudom, rossz válasz, de olyan eszközt kell vásárolni, aminek a teljesítménye a felső kategória felé hajaz, a bontása nem QHD hanem max FullHD, és belső tárhelye kellően nagy, és akkor nem lesznek ilyen gondok. Egyetlen ötlet, ami megint nem annyira olcsó, hogy class10-es kártyát kell használni, és azokból is a nagyon gyors író-olvasó képességűt, mert a class10 már rég túlhaladott fogalom. Ha ez sem segít, akkor csak egy másik készülék választás a megoldás.

2015.12.30. , 18:54 - válasz vaczak9283 hozzászólására #149818

Tisztelt vaczak9283!
    korai volt az öröm a 149767 hozzászólásommal kapcsolatban, ugyanis a 16GB-os kártya hibás,megint csak nem indul el a gps, gyorsba szereztem egy másik  új Kingston 16GB-os kártyát a régiről csináltam mentést és mindent átmásoltam az új kártyára de ezzel is ugyan az a hiba, elidul az útvonalat megadom neki és ezután fekete képernyő – indít – fekete képernyő és ezt ismételi a készülék. Ha kérhetek segítséget megköszönöm előre is. Build version: 9.6.2.209584
    Üdv pinyon!

Csatolmányok:
    You must be logged in to view attached files.
    2015.12.30. , 19:32 - válasz pinyon hozzászólására #149821

Nem baj… 🙂 valahogy csak megoldjuk.
    A jelzett verzió egy remek Primo-t takar, de lehet, hogy az összeállítása nem a legszerencsésebb, honnan töltötted le?
    Amikor működik, GPS jel gyors és pontos?

A sys.txt fájlt vedd ki vagy nevezd át, töröld a save mappát, a content/map mappában csak 1db. Magyar térképfájl legyen, indítsd újra a navigációt, állítsd be, utána pozicionáltasd egy jó műholdrálátási helyen, miután megmutatta a tartózkodási helyedet, készíts egy útvonalat és szimulációban futtasd le. Ha így sem lesz jó, akkor kicseréljük azt a szoftvert.

2015.12.30. , 19:35 - válasz vaczak9283 hozzászólására #149822

Build version: 9.6.2.209584,  GPS jelig el sem jut, megadom az útvonalat hogy a kártyáról induljon oké-zom és ezután mintha indulna de csak fekete kép-és újra indulás-fekete kép, el sem tud indulni.

2015.12.30. , 19:48 - válasz pinyon hozzászólására #149823

Értem, akkor kezdjük előröl az egészet:
    Erről a készülékről van szó?: http://www.amazon.co.uk/Screen-Navigation-ISDB-T-Bluetooth-Function/dp/B0091D1MJ0 – ez egy betallózós készülék, ami azt jelenti, hogy a Path Navi ikon (húzd fel a tálcát, valahol alul van) alatt betallózod az indító exe fájlt, utána mented és kilépsz a palettáról, majd a Navi ikont (kisauto) érintve indítod a navigációt. Így munkálkodsz?

Kiszedtél belőle mindent, mint fentebb említettem az indítási praktikát? Hozzáteszem, hogy a content/dem mappából a building mappából, a speedcam mappából is szedj ki mindent és úgy teszteld.

2015.12.30. , 19:51 #149824

Igen ez az a készülék, most elkell ugorjak egy kis üzletet lebonyolítani 20:25-re újból itt leszek és a fenti javaslatokat megcsinálom és jeletkezem. Köszönöm az eddigi segítséget! Hamarosan jövök.

2015.12.30. , 20:26 - válasz Tájfun hozzászólására #149826

Köszike az infót. 🙂
    Igen valóban bonyolódott helyzet, valszeg az okozza, hogy most az ünnepekre “kidobták az elfekvőket”, mi meg megvásároltuk…

2015.12.30. , 20:38 - válasz vaczak9283 hozzászólására #149827

Nos akkor itt vagyok, elvégeztem a fenn leírtakat és semmi változás.

Csatolmányok:
    2015.12.30. , 20:41 - válasz vaczak9283 hozzászólására #149829

idáig és innen a következő képernyő feketére váltás és újra indul idáig jut el

Csatolmányok:
    2015.12.30. , 20:49 #149831

Sziasztok vaczak9283, zsiga68, Tájfun…

Lehet, hogy nagyon off, de nem tudom hová kellene írjak.
    Szükségem lenne egy működő “Device Emulator” programra, amin WinCE programot (navigációt) tudnék futtatni.
    Az OS Win 10, és a neten nem találtam telepíthető változatot.
    Amit láttam az egy, szerintem orosz nyelvű programról készült kép. Esetleg valamelyikőtök segíteni tudna az elérhetőségében?
    Minden segítséget köszönettel fogadok.
    Boldog Új Évet minden adminnak és fórumozónak.
    zizike

2015.12.30. , 21:04 - válasz pinyon hozzászólására #149832

Küldtem egy levelet.

2015.12.30. , 21:07 - válasz zizike hozzászólására #149833

Szia!
    Itt találod Zsiga jóvoltából és hozzá ezt is olvasd el.

2015.12.30. , 21:37 - válasz vaczak9283 hozzászólására #149834

ilyen a kijelző, lehet ezen normalizálni?

Csatolmányok:
    2015.12.30. , 21:41 - válasz pinyon hozzászólására #149836

[3d]
    stereo_projection = 0

2015.12.30. , 22:17 - válasz Tájfun hozzászólására #149837

Igen! Ez a jó megoldás, be volt kapcsolva neki a sys-ben, kinullázta és most királyos a “képesfele”… 🙂

2015.12.30. , 22:28 - válasz vaczak9283 hozzászólására #149838

vaczak9283…
    nagyon köszönöm a gyors válaszodat.
    Csak a global_cfg; lang; map (Magyar térképpel); poi; tmc; userdata; voice mappák vannak benne.
    Remekül dolgozik.
    Üdv: zizike

2015.12.30. , 22:47 - válasz Tájfun hozzászólására #149839

Köszönöm a segítséget most már jó a kijelző!

2015.12.30. , 22:48 #149840

Szervusztok!

Sikerült felvarázsolnom édesapám régi gps-ére az Igo 9.6.13.267029-es verzióját. Az elején mutatta  bal alsó sarokban a sebességet, mint a régi verzióban. Valahogy vagy csak édesapám állítgatásának köszönhetően, most csak a Menü string-et mutatja, a jobb oldalt pedig ugye a 3 válaszható vagy opcionálisan 1 db értéket.

Kérdezném, hogy van-e valakinek ötlete hogy mi lett a probléma vagy ha lehet, a forráskódban hol lehet átírni/rátenni a sebességet, hogy a bal alsó sarokban mutassa?! Keresgéltem magyarul/angolul, néztem a kódokat, de nem bukkantam rá.

Köszönöm szépen!

2015.12.30. , 22:49 #149841

Hálásan Köszönöm!  akik segítettek hogy jó legyen GPS.
    Boldog Új Évet Kívánok mindenkinek! 

2015.12.31. , 02:21 #149856

sziasztok 🙂

Volt egy kis időm megpróbáltam összerakni a BluePhanter F500-s gps készüléket. 

A készüléken Igo Primo 8.5.9.142948 sorszámú verzió van(ezt látom totalcommanderrel) Vettem bele egy kingston 8 gigás sd kártyát, amit sd formatter programmal formáztam. Az sd kártyára átmásoltam a Here 2015.q3-s térképeket. A készülék bekapcsolásakor az Igo elindul, de kiírja, hogy nem találhatóak térképfájlok. sokat próbálgattam, de valamiért nem látja, kezeli az sd kártyát. Amint bemásoltam egy ország térképét az sd kártyáról a készülék belső memóriájába az egyből működött :S

valakinek ötlete, hogy tudnám az sd kártyát láthatóvá tenni? A segítségeteket előre is köszönöm! BUÉK!

2015.12.31. , 06:37 - válasz Pines hozzászólására #149861

Szia!
    Ok, tehát a szoftver a készülékben, térképek kihelyezve SD-re és nem látja a program.
    Ha korrekt a kialakítás, akkor a sys-ben ne legyen folders szekció, és indítás előtt törölni kell a save mappát, ha nem üres.
    Példa A korrekt kialakításhoz, figyelve a helyes útvonalra:
    1. Készülék:
    Primo/content: lang, car, scheme, skin, speedcam, voice és a global_cfg mappa tartalommal
    2. SD:
    Primo/content: building, dem, histspeed (hsp), phoneme (ph), map, map_nt, map_ta, poi, poi_nt, poi_ta mappák, szükség szerinti tartalommal (lehetőleg ne legyen tele, hogy gyorsan tudjon betöltődni)

Megjegyzés: praktikus megoldás, ha a első indításkor a speedcam mappa üres, ekkor gyorsan pozicionál, utána már lehet bele tenni, ekkor egy kicsit szöszmötöl, míg elkészíti az adatbázist

2015.12.31. , 09:35 #149887

Először is köszönöm a segítséget az év utolsó napján!

Még mindig van egy kis bibi 🙁 Szóval a könyvtárszerkezetet amit ajánlottál a gps vonatkozásában meg tudtam csinálni. A sysben nincs folders szekció. Indítás előtt a save mappát töröltem. A speed cam mappa üres  a pozicionálás megtörténik. Viszont a here q3 amit letöltöttem nem olyan szerkezetű, még mindig nem látja azt.

Csináltam pár kpet a szerkezetről 🙂 remélem így jobban átlátható, könnyebb észrevenni a hibát! A g meghajtó a gps, a h az sd kártya.

Csatolmányok:
50 bejegyzés megtekintése - 6,401-6,450 / 6,534

A téma ‘iGO általános segítségnyújtás – Archívum ’ le van zárva.