Ennek a témakörnek tartalma 6,533 hozzászólás, 720 résztvevő. Utolsó frissítés: Profile photo of vaczak9283 vaczak9283 1 év, 4 hónapja telt el.

34 bejegyzés megtekintése - 6,501-6,534 / 6,534
  • Szerző
    Bejegyzések
  • 2016.01.06. , 13:21 - válasz sgr hozzászólására #150435

Ugyan nem írtad hogy skint használsz / kellene írni ezt is/ de ez ZoZo skin hiba.Használj más skint.

Kedves fórumtársak. Az oldalon kerüljük a navigációval kapcsolatos linkek kérését és megosztását.Az ilyen irányú postok azonnal törlésre kerülnek!
    Köszönöm.

2016.01.06. , 14:17 #150442

Sziasztok!
    Segítséget szeretnék kérni!
    WayteQ xRider -re szeretnék IGO-t és térképeket. 
    Tudnátok segíteni benne? Előre is köszönöm a segítségeteket.

ROM:
    V.912S.820100.140610.8G
    APP:
    WayteQ-NUI9-SD-EN-00

2016.01.06. , 16:55 - válasz tibor21 hozzászólására #150465

Szia.
    A hardver adataival többre mennénk mint a rom adataival. Na mindegy. Amíg küld neked valaki egy használható programot addig nézz át a két térképtopikba és tölts le térképeket. A HERE az ajánlott ha full EU-ra vágysz.

Kedves fórumtársak. Az oldalon kerüljük a navigációval kapcsolatos linkek kérését és megosztását.Az ilyen irányú postok azonnal törlésre kerülnek!
    Köszönöm.

2016.01.06. , 19:06 - válasz tibor21 hozzászólására #150479

Sziasztok!
    Itt találsz egy remek összeállítást: http://dirtywindows.hu/discussion/topic/igo8-x-primo-variaciok/page/97/#post-150215 – egy az egyben jó az xRIDER-hez, töltsd le, másold egy üres SD-re, tallózd be, mentsd el, indítsd és pozicionáltasd, utána tehetsz bele több térkép és adatfájlt, de a Full csomagot felejtsd el mert kiakad, max. 10-15 országnyit még elvisel, ügyelj, hogy a building és speedcam mappa se legyen tele, mert ez sem használ neki. Az out of memory hibaüzenet elkerülése érdekében
    Érdemes olvasni
    Üdv.: vaczak

Figyelem! - Ne idézd a közvetlen előtted "szólót" - Fontos, hogy a topikban típus szerint tedd fel kérdésed - A posztban írtak javításához használd a SZERKESZTÉS opciót!
    A DW-n minden warez megnyilvánulás Tilos! Warez = "ami a jogvédett tartalmak jogsértő terjesztésére utal"

2016.01.06. , 19:38 #150483

Sziasztok!
    Frissítettem a térképet ,utánna kikapcsoltam a gépet (wayteq 980bt),bekapcsolásnál a következő üzenet fogadott:
    Innen semmit nem tudok csinálni.Valaki esetleg találkozott már ilyennel?RESET-tel sem indul azon túl vagyok aés a géppel sem lehet összekötni

Csatolmányok:
    You must be logged in to view attached files.
    2016.01.06. , 20:23 - válasz csigabiga9 hozzászólására #150494

Szia!
    Elképzelésem sincs mit tehettél bele és főleg, hogy hova ami a navi helyett más valami indítására kényszerítette a rejtett ResidentFlash2\YFAPP\IPhoneShell\IPhoneShell.exe fájlt.
    Először kapcsold össze a PC-vel és szedd ki mindazt, amit beletettél, a map mappába tégy vissza 1db. magyar térképfájlt a régiből, mentsd ki a save mappát, utána töröld ki, majd indítsd újra a készüléket és a navit.
    Ha a fenti megoldás kivitelezése lehetetlen, akkor RESET és miután felállt a rendszer már összekapcsolható lesz.
    Amint rendbe raktad, irány ide: 
    http://dirtywindows.hu/discussion/topic/cikksorozat-wince-igo-and-primo/#post-61100 – és Olvass!!

Figyelem! - Ne idézd a közvetlen előtted "szólót" - Fontos, hogy a topikban típus szerint tedd fel kérdésed - A posztban írtak javításához használd a SZERKESZTÉS opciót!
    A DW-n minden warez megnyilvánulás Tilos! Warez = "ami a jogvédett tartalmak jogsértő terjesztésére utal"

2016.01.07. , 08:21 #150535

Sziasztok!
    Vettem egy Alcor Access Q787I tabletet.Képtelen vagyok egy működő IGO-t felrakni.Felbontás 1024×600.OS:4.4.2
    Akár a belső akár a kűlső tárhelyre rakom,”hiányzó zip hiba” vagy a felbontás nem támogatott üzenet.A sys txt-t agyon variáltam,de semmi.
    Ha valaki tud,kérem segítsen!Előre is köszönöm:Bali

2016.01.07. , 08:59 #150543

Sziasztok ! BUÉK mindenkinek.Egy kérésem lenne ha valakinek megvan az a kiegészítő csomag amiben külső programok vannak pl.Caro pro,GPS status,AndroidTS GPS test stb.és elküldené nagyon szépen megköszönném.Üdv

2016.01.07. , 12:46 #150564

Kedves Vaczak!
    Igo Primot szeretnék használni  Wayteq 7q gps-es tableten. Kérném segítségedet.
    Előre is köszönöm.
    Breit

2016.01.07. , 13:30 - válasz bali hozzászólására #150565

Szia! Külső SD-n egyáltalán miért próbálkozol android 4.4 felett??? A belső SD-re tedd és a méreteket állítsd be. Ment “segítség”!

2016.01.07. , 13:38 - válasz csero hozzászólására #150566

Szia! Azért ezek bárhonnan letölthetőek, de tessék

2016.01.07. , 14:31 - válasz breit hozzászólására #150571

Szia!
    Szívesen tenném, de ehhez a vaczak név meglehetősen vacak, az igazán igazit Tájfun-kén Zsiga-ként, Rstwingo-ként emlegetjük (személyes megszólításuk előny lehet számodra), Ők a királyosak ebben a témában, hogy ne érezd elveszettnek magad, Zsiga karácsonyi ajándéka, még mindig elérhető, eltölthető.

2016.01.07. , 16:18 - válasz Tájfun hozzászólására #150576

Köszönöm szépen ezekre gondoltam !

2016.01.07. , 22:06 #150609

Tisztelt Vaczak!
    A kérdésemet szerkesztettem de nemkaptam választ rá.Szóval resetelni nem lehet ,és gépre dugni sem .már a win ce felületet sem tölti be.Akkor kuka?Teljesen hülye azért nemvagyok hozzá:),de most teljesen elakadtam reménykedtem hogy valaki esetleg járt már így és tud segíteni.Valószínű kidobás vár rá!

2016.01.07. , 22:33 - válasz csigabiga9 hozzászólására #150610

Mi az, hogy nem lehet RESET-elni? Miért nem lehet? Nem működik a RESET kapcsoló, vagy nem tudod, hol van? Próbáltad bekapcsolt állapotban és ugyanezt kikapcsolva is?
    A jól feltöltött (hálózati töltővel) és kikapcsolt készülék hátulján találod, ha az eredeti cerkája vastag, akkor egy kevésbé helyes fogpiszkálóval finoman nyomd be és tartsd nyomva 10-15sec ereszd el, be fog töltődni.
    Ha nem lenne igazam, akkor ezt az egy fájlt – YFGo2CE.bld (ki kell csomagolni) másold egy üres SD-re tedd a kikapcsolt készülékbe és kapcsold be. A betöltődést követően töröld a korábban bemásolt gondot okozó fájlokat és indítsd újra a készüléket.

2016.01.08. , 09:29 #150630

Sziasztok,
    Segítséget szeretnék kérni,hogy megtudnátok mondani,hogy a Cserrobi féle (sys.txt) Súlykorlátozás-nál mit jelent a koordináta után a 200,100,120,75,50,35 jelzés? illetve ugyan ez a kérdésem a szélességnél illetve a Magasság korlátozásnál is,hogy mit jelent a koordináta után a 36,2,82 > 45,2,246 stb.Cserrobit kérdeztem magánba 4 napja,de nem reagált.Előre is köszönöm a válaszotokat.
    Csepeli

2016.01.08. , 13:23 - válasz Csepeli hozzászólására #150638

Szia!
    Ha sys.txt, akkor a “kiragadott” számok lehetnek, egyediségre utaló adatok, mivel Robi fuvarozik. Ha összességében vizsgálhatnánk, tehát a beírtak helyén, szerintem egyszerűbb lenne rátalálni a megoldásra. Robi korábbi infója egy hasonló kérdés kapcsán: http://dirtywindows.hu/discussion/topic/igo-terkepek-es-kiegeszitok-2014/page/85/#post-147545

Ha kamera koordináta kiosztás, akkor ez az irányelv segítségedre lehet:
    http://miofan.com/forum2/index.php?topic=400.0;wap2
    Köszönet az összeállításért Gersoft-nak!

2016.01.08. , 13:38 - válasz Csepeli hozzászólására #150639

Roppant egyszeru a korlatozas erteket. 75=7,5 tonna 38=3,8 meter

2016.01.08. , 15:27 - válasz plajos hozzászólására #150641

Szia Lajos,
    Köszönöm az információt,tehát a magasság korlátozásnál az érték pld: 
    16.6180088,47.0871534,18,36,2,82
    Tehát: 36=3,6 méter
    2 = kétirányban
    82 = DIRECTION érték
    ————————————————————————————————
    a szélesség korlátozásnál az érték pld: 17.62716,47.68434,19,30,2,0
    Tehát: 30=3,0 méter
    2 = kétirányban
    0 = minden irányba
    ————————————————————————————————-
    a súlykorlátozásnál az érték pld:16.54511,47.74160,26,200,0,0
    Tehát: 200=20 tonna
    0 = minden irányba
    0 = minden irányba

Ok megtaláltam a leírásba: A DIRECTION a mérés irányszögét adja meg, fokban. Ez 0-359 közötti érték lehet. Megadása egy északi irányultságó térképen ez a szög, ahonnan a jármű a mérési ponthoz érkezhet. 0 DIRTYPE esetén nincs értelme szöget megadni, 1 DIRTIPE mellett az óramutató szerint 3 óra felől (keletről) érkező jármű esetén 90 fok a helyes irányadat, míg 2 DIRTIPE esetén 90 és 270 is jó érték.
    Köszönöm Vaczak

Csepeli  kamionosaink miatt kérdeztem………..

2016.01.08. , 17:19 #150650

Nem tudom jó helyre írom de kellene egy kis segítség : 

Üdv. nem tudom hová tartozik : AVN1 NAVIGATION SYSTEM ilyen navi van egy Kia sportage autóban ( infinity system) hogy tudom meg oldani hogy a speedcamok benne legyenek és riasszon a kameráknál ??,köszi 

2016.01.08. , 19:28 - válasz vaczak9283 hozzászólására #150662

Tisztelt Vaczak !
    Nem kellene a másikat ennyire hülyének nézni!!!De sehogyan nem töltődik be!Szerinted nem tudom hogy hol a RESET gomb?Ha már segíteni nem tudsz ne nézd a másikat hülyének! Pár wayteq készülék már megfordult kezeim között de ilyennel még nem találkoztam!Én nem a tudatlanok táborába tartozom navigáció szempontjából!
    Ezzel a témát lezártam nem ér annyit a készülék hogy felpöcköld az agyam!

Maradok tisztelettel:csigabiga9

2016.01.08. , 23:22 - válasz csigabiga9 hozzászólására #150679

Ha így érezted, Ámen!
    Megkívánom jegyezni, hogy abban a posztban semmi bántó nincs, ellenben segítség annál inkább.

2016.01.08. , 23:38 - válasz stephenx001 hozzászólására #150680

Szia!
    Nem ismerem a jelzett rendszert, azt viszont tudom, hogy a hálón található kamerakiosztást tartalmazó (*.txt, *.spc) fájlokat az iGO8 és a Primo rendszerek kezelik, hogy a te készülékedet milyen egyedi navigációs szoftverrel látták el kérdés marad számomra.
    Az iGO, Primo mapparendszerében, nevezetesen a content mappában van a speedcam mappa, ebbe a mappába kell a kamerakiosztást tartalmazó fájlokat elhelyezni, a program, működése során automatikusan felismeri, kezeli és tájékoztat. Ha  nálad azaz a készülékben lévő programban van erre lehetőség, akkor teszt és elválik, hogy működteti-e…

2016.01.10. , 17:07 #151714

Sziasztok ! Samsung Galaxy J1 telefonra (android 4.4.4) felraktam aPrimo Israael (verzió 9.6.29.596752)navigációt. A program SD kártyáról letttelepítve. Az a baj,hogy minden egyes indításkor kéri a program nyelvet,
    mértékegységeket stb. Útvonalakat nem menti el( elmenti , de a következő indításkor nem talál mentett útvonalat). Olyan mintha nem mentené el a legelső indításkor megadott
    beállításokat. Próbáltam belső memóriáról telepíteni, akkor el sem indul. Nincsvalakinek valami ötlete ,hogy mi lehet a baj] 🙁

2016.01.10. , 20:29 - válasz Feca67 hozzászólására #151743

Szia!
    Olvass itt: http://dirtywindows.hu/discussion/topic/igo-altalanos-segitsegnyujtas-2/page/129/#post-149778
    itt: http://dirtywindows.hu/discussion/topic/igo-altalanos-segitsegnyujtas-2/page/129/#post-149718
    itt: http://dirtywindows.hu/discussion/topic/igo-for-android-2014/page/238/#post-148803
    és itt: http://dirtywindows.hu/discussion/topic/igo-for-android-2014/page/235/#post-146591

2016.01.13. , 23:02 #155341

Egy primo beállításban kérnék segítséget.
    Nanuka-Plajos v1.5-ös brandinggal használom.

Az a problémám vele, hogy a mobil sebességméréseknél, nem tudom beállítani úgy, hogy ne pittyegjen veszettül, ha kicsivel gyorsabban megyek.
    Hogy pontosabban fogalmazzak, beállítom a Figyelmeztetési pontok beállítása menü, Figyelmeztetés gyorshajtásnál, hogy a tűréshatár 5 km/h de nem veszi figyelembe.
    Ha kikapcsolom ezt a menüpontot akkor sem veszi figyelembe.

Arra gondoltam, hogy ha csak azon múlik átszerkesztem magát a sys.txt-t végül is onnan veszi a paramétereket nem?
    Csak nem tudom pontosan mi micsoda. Most így néz ki:
    [speedcam_category:1]
    activated_spoken_type=speech
    activated_speech=”Lehetséges mobil sebességmérés.”
    activated_min_speech_repeat_delay=-1

approach_beep_spoken_type=none
    overspeed_spoken_type=1
    overspeed_speech=none
    section_start_spoken_type=none
    section_end_spoken_type=none
    section_beep_spoken_type=none

min_frc=-1
    approach_beep_sound=”none”

Talán az overspeed_spoken_type=1-et kéne -ra írni?
    Esetleg kiegészíteni egy sebességhatár túllépést beállító értékkel?

2016.01.14. , 04:39 - válasz fricc hozzászólására #155347

Szia!
    Az is kérdés, hogy mi van a warning szekcióban…
    Próbáld ki ezt a változatot:
    approach_beep_distances=800
     activated_speech=”Lehetséges mobil sebességmérés.”
     approach_beep_spoken_type=0
     approach_beep_speech=0
     approach_beep_sound=0
     overspeed_spoken_type=0
     overspeed_speech=0
     overspeed_sound=0

2016.01.14. , 09:27 #155423

Sziasztok!
    Kamionos ismerősömnek frissítettem (nem először) Primo-n térképet 2014Q2-ről 2015Q3-ra.
    Visszajelzett, hogy a frissítés óta, hiába van beállítva a kamion magassága 4m -re, bevitte 3,8m -es hidakhoz. Mondanom sem kell, volt hogy 5-700m -ert kellett visszatolatnia. Eddig Németországban és Ausztriában vitte át rossz útvonalra.
    A térképek mellé még fel szoktam tenni a friss HNR előfeldolgozott úthálózat fileokat is.
    Melyik file tárolja pl a híd magasság infókat kamionosoknak?
    Frissítés előtt mindig csinálok mentést a kütyüről, fbl, fpa, fda, fst filok voltak a mentésben is, valamint a hnr-ek. Ugyan ezeket cseréltem frissítésnél is.
    Valakinek valami ötlete?

2016.01.14. , 11:04 - válasz subi82 hozzászólására #155428

Szia!
    A kamionos korlatozasokat az ftr fajlok taroljak. Ezek hianyaban sima autos navigaciora hasznalhato csak.

2016.01.14. , 14:12 - válasz plajos hozzászólására #155436

Tudom hogy az ftr-ek tárolják a kamionos infókat, bár érdekes hogy az előző térképek mellett sem voltak ott az ftr-ek, és akkor működött.
    Még 1 kérdés, 2015Q3 térképekhez másolható a 2015Q2 ftr -jei?

2016.01.14. , 15:00 - válasz vaczak9283 hozzászólására #155438

Ami kimaradt az első hsz-ből, vagy lehet hogy nem volt egyértelmű:
    Maga a jelzés jól működik, szól időben, kijelzi a képernyőre, be is mondja, csak ha 51-el megyek 50 helyett akkor “prüttyög. Ezt szeretném megszüntetni.

Köszönöm, ha kocsira pattanok kipróbálom.
    Milyen sort írjak be, ha azt szeretném, hogy mondjuk 5 km/h-s sebesség túllépésnél kezdjen el prüttyögni 🙂

A warning szekció így néz ki:
    [warning]
    speedlimit_warning_visual=1
    speedcam_warning=1
    speedcam_max_lookahead=2000
    speedlimit_ua_correction=0

2016.01.14. , 15:43 - válasz fricc hozzászólására #155439

Konkrétan nem tudom, de szerintem ez lesz:
    overspeed_min_speech_repeat_delay=10
    U.i.:
    A haver átküldte az övét (én szoktam kölcsön kérni tőle a vasat) és az rendesen, időben jelez, kb. 5-10km túllépése esetén:

Spoiler:
    [warning]
    speedcam_enabled=1
    speedcam_warning=1
    is_spoken=1

[warning.driveralert.settings]
    max_display_count=2
    show_timeout=5
    preshow_distance_cat0=”100″
    preshow_distance_cat1=”100″
    preshow_distance_cat2=”100″
    preshow_distance_cat3=”100″
    preshow_distance_cat4=”100″
    ;                                     S P E E D C A M – C A T : 1
    activated_speech=”Lehetséges mobil sebességméréshez közeledsz!”

approach_beep_distances=”150″
    approach_beep_spoken_type=speech
    approach_beep_speech=”Mobil sebességmérés.”

overspeed_spoken_type=speech
    overspeed_speech=”Lassíts!”
    overspeed_min_speech_repeat_delay=10

min_frc=-1
    approach_beep_sound=”!proxi”
    use_road_speedlimit=1

2016.01.14. , 16:45 - válasz subi82 hozzászólására #155450

Másolhatod csak működni nem fog ha nem egy csomaghoz tartozó fájlokat teszel bele..

Köszönöm.

2016.01.22. , 23:11 #157747

Kollégák, ez a részleg lezárásra került, az új itt található:
    http://dirtywindows.hu/discussion/topic/igo-altalanos-segitsegnyujtas2/

34 bejegyzés megtekintése - 6,501-6,534 / 6,534

A téma ‘iGO általános segítségnyújtás – Archívum ’ le van zárva.