Ennek a témakörnek tartalma 12,022 hozzászólás, 1,338 résztvevő. Utolsó frissítés: Profile photo of pampto pampto 1 év, 11 hónapja telt el.

50 bejegyzés megtekintése - 1-50 / 12,023
  • Szerző
    Bejegyzések
  • 2014.01.05. , 11:42 #60238

1 hsz.
    Androidos iGO navigáció. Telepítése, készülékek beállítása, programok
    A programok itt nem elérhetőek, ha kell valami kérj a fórumon !
    Segítséget> készüléktípus / felbontás és “android” rendszer- verzió pontos megadásával kérj !

iGO általános telepítés tutorial és beállítások szájbarágósan !

Regisztrálj, vagy lépj be a tartalom megtekintéséhez!
    Megjegyzés:
    A navigációs programok telepítéséhez és beállításához alapvető
    számítógépes ismeretek szükségesek./ PL: memóriakártya formázás,fájlok
    másolása,átnevezése,winrar kezelése stb/. Kérek mindenkit aki ezekkel az
    ismeretekkel nem rendelkezik az NE fogjon a készülék és a navigációs
    program módosításához. A fórumon nem áll módunkban segítséget nyújtani
    ezen ismeretek elsajátításához,csak a navigációs kérdésekben segítünk.
    Köszönöm. Zsiga68.

• A témakör módosításra került: 3 éve, 10 hónapja telt el-Profile photo of aate aate.
    • A témakör módosításra került: 3 éve, 10 hónapja telt el-Profile photo of reEnd reEnd.
    • A témakör módosításra került: 3 éve, 10 hónapja telt el-Profile photo of aate aate.
    • A témakör módosításra került: 2 éve, 10 hónapja telt el-Profile photo of zsiga68 zsiga68.
    • A témakör módosításra került: 2 éve, 10 hónapja telt el-Profile photo of zsiga68 zsiga68.
    • A témakör módosításra került: 2 éve, 9 hónapja telt el-Profile photo of reEnd reEnd.
    • A témakör módosításra került: 2 éve, 9 hónapja telt el-Profile photo of reEnd reEnd.
    • A témakör módosításra került: 2 éve, 4 hónapja telt el-Profile photo of zsiga68 zsiga68.
    • A témakör módosításra került: 1 év, 11 hónapja telt el-Profile photo of aate aate.
    • A témakör módosításra került: 1 év, 11 hónapja telt el-Profile photo of aate aate.

Kedves fórumtárs! Mielőtt kérsz valamit nézz körül és használd a keresőt !

2014.01.05. , 23:06 #60654

2. hsz

Android TTS hangmotorok és különbségek

Nuance Vocalizer TTS Pro HUN
    Nuance Vocalizer TTS Pro HUN Premium HQ
    Csomagot kérd a fórumon !

Premium HQ / Nuance Vocalizer TTS Pro – különbség:
    A Nuance mappában van egy languages mappa, abban egy, huh és egy huhpremium mappa is. Ez a részletesebb,
    Ha a prémium mappa is bent van, akkor a TTS motor hangkiválasztásnál lesz több Eszter, de csak akkor érezhető a hatása, ha valaki állandóan könyveket, meg egyebeket olvastat fel. Ez esetben precízebb.
    Ha kiveszed, a prémium mappát “normál” hangcsomagot kapsz – utcanevek bemondásához ez is bőven elég.

Köszönet a csomagokért és a leírásokért zsiga68 és Tájfun -nak !

2014.01.05. , 23:43 #60656

Szia!
    Nagy köszönet illeti munkádat! 🙂 Kezdődhet, akarom “mondani” folytatódhat a dömping – egyenlőre minden linkünk működik, hála “jóakarónk” lustálkodásának. 😀
    Üdv.: vaczak

Figyelem! - Ne idézd a közvetlen előtted "szólót" - Fontos, hogy a topikban típus szerint tedd fel kérdésed - A posztban írtak javításához használd a SZERKESZTÉS opciót!
    A DW-n minden warez megnyilvánulás Tilos! Warez = "ami a jogvédett tartalmak jogsértő terjesztésére utal"

2014.01.06. , 20:40 #60779

Sziasztok!
    Azt szeretném megtudni hogy a TTS(ami az igoban mondja az utcanevet) rootolt készülék kell?A probléma az lenne hogy van egy Samsung Galaxy Young készülék 4.1.2. android van rajta.És erre felraktam egy IGO 9.6.22.297071.Van több tts csomagom de egyik se működik valamiért.Vagy egyáltalán mi kell hogy mennyen rajta?A készülék nincs rootolva.Van egy régebbi készülékem arra rá tudom tenni és működik de egy kicsit gyenge(Samsung Galaxy Ace rootolt)éppen ezért nem használom rajta(kicsit lefagy tőle.Ezért nem értem mi lehet a gond.Pedig egy újabb készülékről van szó.Valaki tud ebben segíteni?Előre is köszönöm a választ.

Üdv.:berci

2014.01.06. , 21:13 #60792

ROOT nem kell hozzá. A Mi fenti Nunance (javított Zsiga féle ) csomagunkat is próbáltad ? Nekem itt kell beállítani :

Spoiler:

2014.01.06. , 21:30 #60800

Igen sajnos semmi:(.Már arra is gondoltam hogy a telefonnal van valami mert már jártam így más alkalmazásokkal is(nem települ,nem működik rendesen).

2014.01.06. , 22:14 - válasz Névtelen hozzászólására #60810

@berci
    Gondolom valami file kezelő van a telódon(pl. File Manager),úgyhogy nézz már bele a feltelepített Nuance mappádba,hogy az SD card(vagy ahogy nálad van)/Nuance/languages/huh/speech/components mappában vannak file-ok,és pl. synt_eszter kezdetű dat file van ami,kb 80MB? Mert ha nincs,vagy nincsenek ott,akkor nem jól telepítettél,ha viszont ott vannak a file-ok,akkor meg mennie kellene…
    A nyelv választásnál először nekem is üres volt,és “gondolkodott” picit,de kis idő múlva kiírta.

2014.01.06. , 22:27 #60815

Szia Berci!

Ha a Nuance mappát az sd kártyára másoltad, és onnan telepítetted, nézd meg, hogy „Szövegfelolvasó kimenete”-ben be van-e jelölve a Vocalizer TTS, és ha igen, annak beállításaiban, a „Hang fájlok könyvtára” pontban milyen mappa van neki megadva. Nekem ugyanilyen telefonnál a telepítő nem jó mappát adott meg. /storage/SdCard/Nuance volt megadva, amit átállítottam /storage/extSdCard/Nuance-ra. Így lett jó, igaz nem egészen mindjárt látta. Érdekes, hogy este beállítottam, akkor mindjárt nem volt jó, de ráhagytam, viszont másnap reggel próbáltam, akkor már műxött.

2014.01.06. , 22:34 #60818

hjano Ott a pont nálad ! Ez nagy valószínűséggel lehet az oka, fentebb ugyan linkeltem ezt a beállítást de nem hívtam fel rá a figyelmét.

2014.01.07. , 08:34 #60828

@hjano
    @aate
    Az volt gond hogy nem a megfelelő útvonalat használt alapból a progi.Sikerült beállítani.Köszönöm a segítségeteket.Esetleg abban is tudnátok segíteni hogy amikor csatlakoztatom a készüléket a pc-hez win7 alatt akkor a total commander nem látja.Csak a windows intéző ismeri fel a készüléket.Erre is tudtok vmi jó megoldást?

2014.01.07. , 11:00 #60844

El kell indítani a Samsung Kies programot, annak az eszközillesztője ekkor beindul, és rögtön látni fogja a TC a belső, és külső SD-t is. Újabb komolyabb vasaknál már látszik Kies nélkül is.

2014.01.07. , 14:12 #60855

Sziasztok nekem is s4-re kellene… Köszi!

2014.01.07. , 15:10 #60877

Szia!
    Itt fölötted, néhány poszttal feljebb keresd ezt:

iGO Primo (2.4) 9.6.29.356072 – BasarSoft (20.12.2013)

A “safhauzen”, Rstwingo-tól – Török iGO primo Galaxy s4-re optimalizálva.

A leírás szerint cselekedj és “pöcre” indul, ahogy Tájfun “mondaná”… 😉

Figyelem! - Ne idézd a közvetlen előtted "szólót" - Fontos, hogy a topikban típus szerint tedd fel kérdésed - A posztban írtak javításához használd a SZERKESZTÉS opciót!
    A DW-n minden warez megnyilvánulás Tilos! Warez = "ami a jogvédett tartalmak jogsértő terjesztésére utal"

2014.01.07. , 23:33 #60923

Vaczak, beleraktátok a török csomagba a brandingot? Jár hozzá két tuti skin, egyik ami benne van, frissült:
    http://www.failai.lt/y8dtzup8d6hv/GjAk_v2.1_AriNe-27.zip.htm
    a másik meg a diMkaWA aP114 24 with scrolling
    http://www20.zippyshare.com/v/89991402/file.html
    sys.txt-be beírni (a csomagban lévő sys-be benne van, de ki van kommentelve)

[interface]
    show_scroll_button=1

és ez elé sem kell a “;”
    show_glonass=1

És pöcc, mint a Schaffhausen .. 🙂

2014.01.08. , 14:45 #60951

🙂
    Szia!
    A branding és ez GjAk_v2.1_AriNe-24.zip benne van. A többit letöltöm és az infóddal együtt mellé teszem. Köszönjük szépen.

2014.01.08. , 16:57 #60973

iGO Primo (2.4) 9.6.29.356072 – BasarSoft (20.12.2013

Van ennek 1280×720 változata ?
    üdv.: lazar66

2014.01.08. , 17:40 #60978

iGO Primo (2.4) 9.6.29.356072 – BasarSoft (20.12.2013 most tesztelem 800 x 480 beállításon de csak egy másik apk val települt > ezzel
    Eddig indulás után 3x x leállt -automatikusan ki is írja . A HUD funkciót nem találom pedig a GjAk_v2.1_AriNe-24 skint beállítottam.

ui: mindig leáll indítás után. 🙁 Alap skinel nem áll le !

ui 2 : GjAk_v2.1_AriNe-27.skinel már jó ! De hol a HUB beállítás ?

2014.01.08. , 19:48 #60993

Látom nem hagyott nyugodni a tesztelési vágy. Ügyesen összehoztad a 800×480-as megoldást, gratulálok. 🙂

A leírás szerint a skin bekapcsolása után lehet elérni, a beállításoknál több funkció ki be kapcsolható…

Telepítés után elindítjuk az iGO –t, majd pár lépés után, a navigációs menü alsó sorában kattintunk a 4 dik, beállítások ikonra, itt megkeressük a Kijelző menüt, kiválasztjuk a GjAk_v2.1_AriNe-24 skint, nappali és éjszakai ban is, majd újra indítjuk a készüléket, ez fontos!!
    Azért kell a szkin, mert kezelés szempontjából is hasznos, de több funkciót ki be kapcsolhatunk. Ez a szkin tartalmazza a HUD –ot is S4-n fullscreen módban működik.
    Forrás: rstwingo (forum.sonymobil)

2014.01.08. , 19:59 #60998

a beállításoknál több funkció ki be kapcsolható…

Hát ez az itt sem találom 🙂
    Egyébként a véleményem eddig hogy az ANS verzió jobb 🙂

2014.01.08. , 20:05 #61000

A sys-ben a ;show_glonass=1 és a ;show_scroll_button=1 elől kivetted a pontosvesszőt?

Találtam még egy infót a HUD elérése érdekében, próba cseresznye…:

“A HUD elérése az “Extra beállitások” (kis lombik ikon) alatt található a “képernyőkímélő” menűpontban”

Forrás: DM43

és a másik:

“Na, akkor menjünk részletesen. Kapcsold be a képernyőkímélőt az adott menüpontban, majd aktiváld a második sorban a HUD-ot is. Ezután a működési területnél állítsd be a Mindenhol opciót, majd húzd le teljesen a csúszkát (200m) a kikapcsolás távolsága sorban.
    Éjszakai módban, fekvőben szimulációt indítva kép alső szélén az aktuális utcára bökve bejön a képernyőkímélő (ha a következő manőver távolsága nagyobb, mint 200m) és ott kell a HUD gombra bökni.”

Forrás: Gigya

2014.01.08. , 20:10 #61001

@lazar66
    Próbáltad már, vagy csak óvatosságból kérdezed? Mindenképp próbáld, tesztelt, mert a lehetőség benne van. Figyelmesen olvass el benne is és kívül is minden infót, ennek ellenére elképzelhető, hogy a sys-ben az auto képernyőt a készülékedhez mérten be kell állítani.

2014.01.08. , 20:28 #61005

Utólag is BUÉK mindenkinek!
    Letöltöttem próbaként az új Igo 9.6.29.356072 basarsoft féle változatát és 1000%-osan szuperál! Pikk-pakk van jel! Ma, sűrű ködben is 6 másodperc alatt belőtte a holdakat!
    Az előző Igo sys-ben szerintem nem volt engedélyezve a glonass. De ez bitang gyors!
    Hatalmas Köszönet!
    Teljes képernyős működés rendben!
    LG G2 (1080*1920)

2014.01.08. , 20:40 #61006

Szia Márkó!
    Köszönjük az infót! 🙂
    Az alábbi kérdésemre a válaszod a következő kérdező számára lesz fontos.
    Melyik apk-val és melyik skin-nel tetted fel? … és ami praktika még eszedbe jut. Köszönöm.

2014.01.08. , 21:01 - válasz vaczak9283 hozzászólására #61007

Szia Vaczak!
    Ez az apk:
    iGO_Turkey_v.9.6.29.356072_iGO_crk-1
    A skin meg a Gjak v2.1
    Praktika még semmi, nagyon friss 🙂 Mihelyt valami plusz infóm lesz közlöm!

2014.01.08. , 21:42 #61014

Ok, köszönöm, tehát az “alap” apk
    A GjAk_v2.1_AriNe-24 vagy a GjAk_v2.1_AriNe-27…?? Köszönöm.

2014.01.08. , 22:16 #61019

Na megvan a térképbeállítások között a képernyőkímélő menüben van a HUD bekapcsolása, Véert izzadtam de sikerült ! Köszi a beállítási infót !

2014.01.08. , 22:23 #61020

… pont a térképbeállításoknál, az életben ki nem találtam volna. Nem véletlenül írja Gigya is, hogy “Kapcsold be a képernyőkímélőt az adott menüpontban,…” mert szinte bárhol lehet azaz “adott menüpont”… 😉

2014.01.08. , 22:25 #61021

Sziasztok, két kérdés a GjAk_v2.1_AriNe-27.zip skin jó a török iGO.v.9.6.29.331894 verzióhoz?

GjAk_v2.1_AriNe-27.zip-et ki kell csomagolni és a tartalmat a megfelelő helyekre másolni vagy ha van skin mappa abba zippesen csak bemásolni?

2014.01.08. , 22:32 #61022

Ben másold a letöltött zip mappát a Skin mappába – Próbaszerencse hogy azzal a verzióval is működik-e… De szerintem felbontás függő is.

2014.01.08. , 22:41 #61023

Oksa, köszönöm aate! Holnap eljátszom vele, ez a török annyira egyben van TTS meg minden -köszönet Nektek érte – lehet, hogy csak rontok rajta 🙂

• A hozzászólás módosításra került: 3 éve, 11 hónapja telt el-Profile photo of Ben Ben.
    2014.01.08. , 22:45 #61025

iGO Primo (2.4) 9.6.29.356072 – BasarSoft 20.12.2013 – a program link fentebb!
    HUD beállítása :

Spoiler:
    GjAk_v2.1_AriNe-27 Skin-t be kell állítani a > Beállítások > Kijelző > menü animáció > nappali / éjszakai skin-nek!

Beállítások > Térképbeállítások között a képernyőkímélő menüben van a HUD bekapcsolása

Működési területet “mindenhol” a kikapcsolás távolságot pedig “200” m-re állítsd!

Éjszakai üzemmódban fektetve A következő manőver Ikonra kell kattintani

Eredmény :

Majd a telefont a szélvédő elé fekteted “nano padon” rögzítve a végeredmény hasonló:

2014.01.08. , 23:33 #61031

A kitartó, figyelmes munka eredménye! Gratulálok! Ügyesen ráéreztél a lényegre és szép képekkel be is mutatod, nagyon Király! Köszönjük szépen!

2014.01.08. , 23:36 #61032

Más ne bénázzon már annyit mint én. Ez a tesztelők sorsa 😛

2014.01.08. , 23:41 #61033

Így már én megtalálnám… 😀

2014.01.09. , 06:17 - válasz vaczak9283 hozzászólására #61041

Ja igen, azt elfelejtettem.
    Arine 24.

2014.01.09. , 10:22 #61058

Sziasztok!
    Minden elismerésem a tiétek , szép munkát végeztetek:)
    Nekem lenne egy kérdésem s4 mini re telepítettem az iGO primo (2.4) 9.6.29.341779 csomagot a leírtaknak megfelelően. Minden tökéletesen működött és hibátlan volt, de mióta lenémítottam,azóta úgyis maradt. újra telepítés után sem ad semmilyen hangot se nyelvi se menü hang a “katt”sincs.

Mi lehet a megoldás?
    Válaszokat előre is köszönöm…

2014.01.09. , 13:56 #61078

Szia!
    Gondolom megpróbáltad visszakapcsolni a beállításoknál…, vedd ki a jelölést:
    kép
    Használati kézikönyv
    Gyorsbeállítás panel: Hang: a csendes mód be-, illetve kikapcsolása
    Némítás/szünet: beállításával az eszköz lefelé fordításával elnémíthatók
    Ellenőrizd kérlek, ha minden rendben, akkor fontos egy másik verzió telepítése, mert tutira nem szeret a kérdéses verzió…
    Üdv.: Vaczak

2014.01.09. , 14:23 - válasz vaczak9283 hozzászólására #61082

Szia Kedves Vaczak!
    Köszönöm a segítséged,de nem jártam sikerrel,amúgy ez az egész úgy történt , h működés közben az Igoban némítottam le,csak a progiban,aztán nem nyúltam semmihez és vissza már tudtam tenni a hangot… Pedig már kétszer újra települt. Melyiket verziót ajánlanád ez helyett?

Válaszodat , előre is köszönöm.

2014.01.09. , 15:41 #61085

Ettől függetlenül, van hangja a készüléknek? Ha van, ha nincs mindenképp ellenőrizd a javasoltakat, mert könnyen lehet, hogy az alkalmazásokra vonatkozóan is van tiltás/engedélyezés a hangbeállításoknál.

Itt fölöttünk ezt szedted le?:

iGO primo (2.4) 9.6.29.341779 – ANS, 25 Oct 2013 ajánlott!

Ha igen, akkor nem értem az okot, hacsak a sys-ben erre vonatkozólag van, vagy nincs utasítás. Meg kellene néznem, tégy a csatolmányba egy másolatot légy szíves. Köszönöm.

Az újra installálás elsődleges menete:
    – töröld a save mappát tartalmával együtt
    – a készülék beállítások futó alkalmazások soron ellenőrizd, nem fut-e a háttérben, ha igen kapcsold ki
    – csak egy Magyar térképet (*.fbl) hagyj benne
    – csak a Magyar Lang fájl legyen benne
    – a dolog végeztével válaszd le a készüléket a PC-ről és kapcsold ki
    – 2-3 perc után kapcsold vissza és installáld.
    Miután felépült rendszer menj oda ahol a némítást végezted, de ne bántsd, hanem készíts egy képet róla légy szíves, hogy tudjam a megoldást a sys-ben. Köszönöm.

2014.01.09. , 20:58 #61110

Sziasztok, két kérdés a GjAk_v2.1_AriNe-27.zip skin jó a török iGO.v.9.6.29.331894 verzióhoz?

GjAk_v2.1_AriNe-27.zip-et ki kell csomagolni és a tartalmat a megfelelő helyekre másolni vagy ha van skin mappa abba zippesen csak bemásolni?

Sziasztok! Minden 2.4-es primo-hoz jó, kivéve az ANS-t, többek közt a teljesen megváltozott felülete miatt. Van hozzá “okosság”, amivel működni fognak a népszerű skin-ek, de visszanyeri a megszokott hagyományos felületét a program.
    Ha a letöltött cucc rar kiterjesztésű, akkor csomagolva van, ha zip, akkor mehet egyből bele a skin mappába.
    Ha TC-el belenéz bárki az info.ini-be, látható, milyen bontásokhoz kompatibilis. Igen terjedelmes a lista. A legkisebb 320x… kivéve kb mindennel.

2014.01.09. , 21:55 - válasz Tájfun hozzászólására #61118

Köszi Neked is Tájfun.

2014.01.10. , 18:35 #61176

Sziasztok iGO Primo (2.4) 9.6.29.356072 – BasarSoft ehhez szeretnék 800*480 apk letölteni ebbe segítsetek légyszi

2014.01.10. , 18:46 - válasz Monostori Péter hozzászólására #61178

Szia!
    Ennek a topicnak az első hozzászólásának a végén ott van. A galaxys még e pillanatban is letölthető.

2014.01.10. , 19:23 #61181

letölthető de nem működik vele

2014.01.10. , 19:25 #61182

letölthető de nem működik vele

ott van :
    egy másik apk > 800 X 480 felbontáshoz -azt szedd le !

2014.01.10. , 19:26 #61184

egyikkel se megy

2014.01.10. , 19:28 #61185

Mi a hiba üzenet? Én teszteltem a második települt csak nekem is, de azzal jó. (Nexus S 800x 480 )
    skin frissítéseket is rakd fel telepítés előtt skin+ sys javítás !

2014.01.10. , 19:30 #61186

csak nexusra jó vagy akármilyen 800*480as készülékre

2014.01.10. , 19:34 #61187

Olyan nincs hogy csak Nexusra ! Általában felbontásra van optimalizálva. Telepítés menetét csináld újra végig. Mindent törölj le. Sys-t javítsd és a skin csomagot rakd bele /cseréld.

2014.01.11. , 10:39 #61253

Wechy77 Archívum az átmásolásnál kicsit sérült. (december hó nincs meg ) Köszi, hasznos beállítás !
    Oda is írtam a program mellé.
    – Melyik van fent a multi vagy az egyéni beállításos verzió ?

50 bejegyzés megtekintése - 1-50 / 12,023

A téma ‘iGO for Android Archívum ’ le van zárva.