Ennek a témakörnek tartalma 4,385 hozzászólás, 620 résztvevő. Utolsó frissítés:  Tímea Pókecz 1 év, 3 hónapja telt el.

50 bejegyzés megtekintése - 1-50 / 4,386
  • Szerző
    Bejegyzések
  • 2014.03.23. , 16:45 #69404

Térképek,poi, egyéb kiegészítők.
    1. hsz

* * *

Mappa és fájl szerkezet,  mit hová kell másolni

Spoiler:
    iGO /content mappa >

map mappa: fbl – Térképek

map mappa: hnr – Előfeldolgozott úthálózat – akkor van jelentősége, ha módunkban áll használni a Full térkép és adatfájl csomagot egy hosszútávú, sok országot érintő útvonaltervezéshez, de nem minden esetben célravezető, ezért a sys.txt fájlba be kell tenni az alábbiakat:
    [debug]
    show_hnr=1
    hnr=1

[hnr]
    ignored_missing_country_ids=*

[route]
    hnr_ignored_missing_country_ids=*
    .
     Hatására, ha nem Full a csomag, a fenti módszerrel a hnr fájlok nem kavarnak és szoftver is tudja kezelni.

map mappa: fda – Figyelmeztető jelzések

map mappa: ftr – Kamionos információk

map mappa: fpa – Pontszerű címek (ha a cím olyan helyen van, amit nem tudsz megközelíteni autóval, akkor gyalogosan odanavigál… )

map mappa: fsp – Intelligens útvonaladatok

map mappa: fjv  és/vagy fjw – útkereszteződés nézet – az fjw típust, jelenleg egyik “tört” Primo sem tudja értelmezni, kivétel a Nextgen Primo

poi mappa: *.poi (lehet ext., és truck is, a poi mappában a helye) – Hasznos, érdekes helyek

building mappa : 3dl – 3D látványosságok

building mappa : 3dc – 3D épületek

dem mappa:dem – Domborzat

histspeed mappa: hsp – Intelligens útvonaladatok – napszakfüggő útterheltség figyelembevétele mellett a legjobb útvonal kiválasztása a sebességadatok figyelembe vétele és a forgalmi minták alapján, melynek adatait a *.hsp, *.fsp adatfájl szolgáltatja.
    Érthetőbben: Az iGO primo funkciója, hogy az útvonalat az fsp, hsp adatai alapján a hét adott napjának és az adott napszaknak megfelelően tervezi meg [TomTom (Tele Atlas) és a HERE (Navteq) 

phoneme mappa: ph – Fonémák – a TTs hangmotor, azaz Esztike nem szereti – tehát Narrátor csere után is csak akkor van jelentősége, ha módunkban áll használni a Full térkép és adatfájl csomagot, de ebben az esetben, Magyarországon navigálva, a Magyar *.ph fájlt nem tanácsos a csomagban hagyni, mert bekavar, képes kiakasztani a navigációt.

tmc mappa: TMC – Traffic Message Channel (forgalmi üzenet csatorna) – akkor van jelentősége, ha rendelkezünk TMC vevővel

speedcam mappa: *.spdb adatbázis fájl; valamint a *.txt fájlok és az újabb típus a *.spc fájlok (ez u.azt tartalmazza, mint a txt, csak konvertált állapotában) – amely a Sebességmérő kamerák koordinátáit tartalmazza

*A fájlok (általában) másolással cserélhetőek! Frissebb térképfájlokat a hozzászólások alatt találsz – ha kell valami ne légy lusta visszaolvasni! Ha valamit mégsem találsz vagy hibás linkre bukkansz akkor kérj !

Lehetőleg azonos gyártótól származó térképfájlokat használj ! Ha mégis más  gyártótól származót is használsz mindig csinálj egy útvonal tervezést át a határon. Ha nem tervezz akkor cseréld ! De vannak program verziók amik automatikusan használják különböző gyártók térképeit is !

Hasznos infó térképjelölésekhez

Spoiler:
    Többen kérdezték, mi a különbség, eltérés az alábbi térképjelölések között:
    Hungary_83_NQ_2013.Q1_130529.fbl
    Turkey_R3_NQ_2013.Q1_130529.fbl
    A hangsúly a 83_NQ_2013.Q1 és az R3_NQ_2013.Q1-ra kihegyezve; > azonos térkép gyártó NQ és azonos időszak / kiadási dátum > 2013.Q1
    A 83 és az R3 is gyártási, kiadási jelzés – a múltba nyúlóan nem kívánom untatni az érdeklődőt, elégedjünk meg annyival, hogy a két eltérő jelölés nem, illetve csak akkor okoz galibát, ha figyelmetlenül használjuk, pl.:
    – Így használva remekül megférnek:
    Turkey_R3_NQ_2013.Q1_130529.fbl

– ellenben így már nem túlzottan szeretik egymást, félretervezés, rossz útvonal, és nem csak azért mert eltér a kiadási dátum, hanem azért is mert nem azonos a struktúra, és a belső elrendezés.:
    Hungary_R3_NQ_2012.Q4_130205_(AP).fpa

Tehát fontos a jelzéseket is figyelembe venni, hogy elkerüljön bennünket a meglepetés. Ha az adott ország térképe 83-as jelölést kapott, akkor az összes hozzátartozó adatfájl is 83-as legyen, ugyanez vonatkozik az R3-as jelzésre is.
    Tehát, Magyarország és Austria esetében:
    Hungary_R3_NQ_2012.Q4_130205_(DA).fda
    Austria_83_NQ_2013.Q1_130529.fbl
    Austria_83_NQ_2013.Q1_130529_(AP).fpa
    így megférnek és kommunikálnak egymással az áttervezés során.
    Természetesen ezt csak szükség esetén használjuk így, hiszen “agyament” ötlet nem azonos évjáratú térkép és adatfájlok használata.
    Van úgy, hogy a friss évjáratú térképhez nem készít a gyártó, friss adatfájlt, mert a “régi” szerint “semmi új dolog nem történ a nagyvilágban”, ebben az esetben “vigyáz” a gyártó, hogy a friss térképfájl strukturálisan ne tartalmazzon eltérés, hogy a “régi” adatfájlokkal való kompatibilitást megtartsa.
    A térképkiadásokat Q jelzéssel látják el mely a quadráns /negyed/ szóból ered.Az utána lévő számmal jelzik hogy az adott év melyik negyedében adták ki.Régebben évente négy kiadás is lehetséges volt.
    PL: NQ_2012.Q4_130205  =  Navteq 2012 év, negyedik negyedévére kiadott csomag, amely 2013.02.05-én készült.

A térképcserélő alkalmazás mappáinak, fájljainak megnevezése és helye

Spoiler:
    Android
    Az ideális mappastruktúra a térképcseréléshez:

content/map mappa mellett az alábbi mappákból a szükségesek is kellenek, tehát nem mind, hanem csak azok, amelyek az adott térképtípushoz kell, ugyanez vonatkozik a poi-kra is.

map mappa – és benne a map.ch fájl – a fájlban mindig annak a térképtípusnak a neve szerepelhet, amelyet belerakunk a map mappába. Tehát, ha a map mappában lesznek a HERE típusok, akkor a map.ch fájlban a map_he bejegyzésnek kell lennie, ugyanez vonatkozik a poi-kra is.

Fontos, amennyiben a map mappában elhelyezünk egy x.típusú térképet, ezt a típust a cserélő-mappába már ne használjuk, ugyanez vonatkozik a poi-kra is.

map_he mappa – és benne a map.ch fájl
    map_nq mappa – és benne a map.ch fájl
    map_ot mappa – és benne a map.ch fájl – egyéb térképtípus
    map_tt mappa – és benne a map.ch fájl
    map_tm mappa – és benne a map.ch fájl

content/poi mappa mellett az alábbi mappákból a szükségesek is kellenek, tehát nem mind, hanem csak azok, amelyek a térképtípushoz kell

poi mappa – és benne a poi.ch fájl

poi_he mappa – és benne a poi.ch fájl
    poi_nq mappa – és benne a poi.ch fájl
    poi_ot mappa – és benne a poi.ch fájl
    poi_tt mappa – és benne a poi.ch fájl
    poi_tm mappa – és benne a poi.ch fájl

WinCe
    A map mappában elhelyezett térképtípusnak megfelelő jelzőfájlt kell alkalmazni. Tehát ha a map mappába kerül az NQ típus, akkor azt már a csere-mappához ne használjuk.

map_nq vagy map_nt – !map_nq.txt vagy !map_nt.txt – itt a fájlbejegyzés ennyi lehet: NQ vagy NT
    map_tt vagy map_ta – !map_tt.txt vagy !map_ta.txt – itt a fájlbejegyzés ennyi lehet: TT vagy TA
    map_ot az egyéb térkép számára – és benne a !map_ot.txt fájl, melynek bejegyzése OT
    map_tm – és benne !map_tm.txt fájl, melynek bejegyzése TM

A poi-k esetében is a fenti módszer, de nem map, hanem poi kezdőnévvel, kivételt képeznek a belső fájlok, mert azok a WinCe esetében a poi-hoz nem kellenek.

A legutolsó 2014.Q3 csomagban HIBÁS fájlok lehetnek!!
    Térkép és kiegészítő fájlok ellenőrzése:

Spoiler:
    Így ellenőrizheted, hogy van-e hibás fájl a csomagodban:
    Total Commander-rel nyisd meg a tartalmazó mappát pl: Europe 2014.Q3
    Válaszd a felső menüből a Parancsok/Keresés…-t
    Jelöld be a “Szöveg” kockát
    Ird a mezőbe: 00 00 00 00
    Jelöld be a “Hexa” kockát
    Nyomd meg a “keresés indítása” gombot!
    Ki fogja listázni azokat a fájlokat, amelyekben legalább 4 üres bájt van egymás után. Ezek nagy valószínűséggel hibás fájlok.
    A módszerért köszönet Vimrének!
    A térképfájl ellenőrzése képekkel illusztrálva:
    • A témakör módosításra került: 3 éve, 1 hónap telt el-Profile photo of aate aate.
    • A témakör módosításra került: 2 éve, 3 hónapja telt el-Profile photo of aate aate.
    • A témakör módosításra került: 2 éve, 3 hónapja telt el-Profile photo of aate aate.
    • A témakör módosításra került: 2 éve, 1 hónap telt el-Profile photo of zsiga68 zsiga68.
    • A témakör módosításra került: 2 éve, 1 hónap telt el-Profile photo of zsiga68 zsiga68.
    • A témakör módosításra került: 1 év, 3 hónapja telt el-Profile photo of aate aate.
    • A témakör módosításra került: 1 év, 3 hónapja telt el-Profile photo of aate aate.

Kedves fórumtárs! Mielőtt kérsz valamit nézz körül és használd a keresőt !

2014.03.25. , 21:22 #69572

Azt szeretném kérdezni, hogy mi a különbség az R3 és a 83-as jelzésű térképek között. Én a pár hozzászólással feljebbvalót töltöttem le, az is Top Map, de R3-as. Viszont mindkettő 2013.09-es kiadás. Nem tudok dönteni, de a legutóbb feltettekhez (722 MB-os csomag, előttem lévő kommentben) POI-k is vannak.
    Elnézést, még kezdő vagyok ebben a témában.

2014.03.25. , 21:38 #69574

Az “R3” és “83” gyártói jel, jelölés, ezzel nekünk nincs mit törődni, jó mindegyik navihoz.

aate mindegyik feltöltése tartalmazza a poi-kat is – a fentiben külön lehet letölteni, az alsóban benne van csak nem látszik a képen.
    Üdv.: vaczak

Figyelem! - Ne idézd a közvetlen előtted "szólót" - Fontos, hogy a topikban típus szerint tedd fel kérdésed - A posztban írtak javításához használd a SZERKESZTÉS opciót!
    A DW-n minden warez megnyilvánulás Tilos! Warez = "ami a jogvédett tartalmak jogsértő terjesztésére utal"

2014.03.25. , 21:49 - válasz vaczak9283 hozzászólására #69577

Köszönöm az útbaigazítást, így már minden érthető!

2014.03.26. , 09:42 - válasz Névtelen hozzászólására #69604

Hali! Ezekhez a Navteq Q3 térképekhez esetleg kamionos .ftr fájlokat tudnál javasolni, hogy hol találok? Segítséged köszönöm előre is!!! Ja és persze a teljes pakkot is Köszönöm!!!
    Üdv.! micilackó

2014.03.26. , 22:18 #69690

@szucsi13
    Szia!
    Igen lehet külön az SD-n a térkép:
    – az üres SD-re is el kell készítened az iGO-ban a content mappastruktúrát és fel kell töltened a szükségesekkel.
    A készülékben lévő iGO/content-ben ne legyen egy fia térkép, poi, dem, building, speedcam fájl sem. A sys-ben módosítod az elérési útvonalat és teszt.

Oops! Várjunk csak ez Droid cucc, sebaj átirányítalak az Android részlegbe, ott “mindennaposak” az efféle megoldások. Légy szíves ott tedd fel a kérdésedet:
    http://dirtywindows.hu/discussion/topic/igo-for-android-2014/page/21/
    Köszönöm.

Figyelem! - Ne idézd a közvetlen előtted "szólót" - Fontos, hogy a topikban típus szerint tedd fel kérdésed - A posztban írtak javításához használd a SZERKESZTÉS opciót!
    A DW-n minden warez megnyilvánulás Tilos! Warez = "ami a jogvédett tartalmak jogsértő terjesztésére utal"

2014.03.27. , 15:29 #69714

A térképtípussal kapcsolatban lenne nekem is egy kérdésem.
    Mi van akkor, ha egy országról fent van az “R3″ és “83″ térkép is?
    Nincs ütközés? Hogyan kezeli őket az IGO?
    Vagy tilos egyszerre mind a kettőt feltenni?

Köszönöm

2014.03.27. , 15:45 #69715

Szia!
    Hét poszttal feletted, ebben a posztban; 2014/03/25-21:38 az első mondatot olvasd el légy szíves és megérted. Köszönöm.
    Részletesen pedig az első posztban: Hasznos infó térképjelölésekhez: Spoiler alatt találod a magyarázatot.

2014.03.27. , 15:59 #69716

Természetesen elolvastam.
    Csak az nem tartalmazza a választ a kérdésemre (vagy én nem tudom értelmezni megfelelően).
    Az elméletem az, hogy ha 2 térkép is fent van ugyan arról az országról, és mivel különböző a gyártó, lehet bennük eltérés. Ilyenkor mit lép az IGO. Melyik kap prioritást?

2014.03.27. , 17:47 #69720

Sziasztok!

Van valakinek információja arról, hogy 2013.Q2-nél frissebb térképek léteznek iGo Primo-hoz és ha igen hol lehet letölteni?
    Nekem xxx_83_NQ_2013.Q2_130718.flb típusok vannak. Ha rosszul kérdeztem elnézést, nem értek hozzá.
    Előre is köszönet.

2014.03.27. , 18:18 #69723

skun Egy országból egy gyártó térképei legyenek benne , több gyártó térképeihez térképcserélő kell.
    Azonos évjáratú térkép és adatfájlok használatára is ügyelni kell. > fbl, fda, fpa, hnr
    “…Tehát, Magyarország és Austria esetében:
    Hungary_R3_NQ_2012.Q4_130205_(DA).fda
    Austria_83_NQ_2013.Q1_130529.fbl
    Austria_83_NQ_2013.Q1_130529_(AP).fpa
    így megférnek és kommunikálnak egymással az áttervezés során.
    Természetesen ezt csak szükség esetén használjuk így, hiszen “agyament” ötlet nem azonos évjáratú térkép és adatfájlok használata.
    Van úgy, hogy a friss évjáratú térképhez nem készít a gyártó, friss adatfájlt, mert a “régi” szerint “semmi új dolog nem történ a nagyvilágban”, ebben az esetben “vigyáz” a gyártó, hogy a friss térképfájl strukturálisan ne tartalmazzon eltérés, hogy a “régi” adatfájlokkal való kompatibilitást megtartsa… ‘

2014.03.27. , 19:12 #69733

Köszönöm, azért még keresgélek. Talán “beleszaladok” valami jó térképállományba.

2014.03.28. , 06:24 #69756

Sziasztok,
    Win CE6-ra feltettem a 2013.Q3-as fájlokat (fbl, fpa, fda, fsp, ftr, hnr), de nem tudtam elindítani a programot, GEODB INITDBFILES-nál mindig megállt. Amikor a Q3-as hnr fájlokat visszacseréltem Q2-re, egyből elindult az Igo. Mi lehet a gond nálam az újakkal?

2014.03.29. , 09:44 #69817

Sziasztok!

Nav N Go IGO 8 8.3.4 117940 Igót használok a PNA-mon. A térkép még nem volt frissítve a telepítés óta, mivel az ismerősöm külföldre fog utazni, kölcsönkérte szeretném neki friss térképpel odaadni. Előre is köszönöm a segítségeteket.

D.B.

2014.03.29. , 17:01 #69889

Urak!
    Mi jelenleg a legjobb, legújabb Magyar térkép?

iGO_9.6.29.367542 van fent, az alábbi térképpel:
    Hungary_83_HERE_2013.Q3_131219

Van ennél jobb,újabb ?

Köszönöm 😀

2014.03.29. , 17:07 #69890

Szerintem a TM 2013.09 magyar a legjobb jelenleg. HERRE elvileg újabb de, visszajelzések alapján a magyar térkép nem a legfrissebb benne.

2014.03.29. , 17:12 - válasz aate hozzászólására #69893

Érdemes CSAK a Magyar térképet cserélnem, a többi országot pedig hagyni a mostanit?
    (building, poi is cserélve természetesen!)
    Nem okoz gondot ha CSAK a Magyar másféle? Mi a véleményed?
    Honnan lehet leggyorsabban csak a Magyar térképet lehúzni – TM 2013.09 ?
    Köszönöm ! 😎

2014.03.29. , 22:51 - válasz Névtelen hozzászólására #69947

Köszönöm! building+poi csere nem kell hozzá?
    Azok a file-ok nem voltak a zipben.
    Most ezek vannak fent :

Hungary_HERE_2013.Q3_131202.3dc
    Hungary_HERE_2013.Q3_131202.3dl
    Hungary_NNG_Petrol_station_2011.07_110818.3dl

Hungary_HERE_2013.Q3_131219.poi

Nem hiszem kompatibilis, jó lesz – vagy mégis? 🙂

Töröljem a mostani térképet és cseréljem a “map” fileokat ?

2014.03.30. , 09:08 - válasz blaze hozzászólására #69954

Cseréltem is + a building + poi fileokat a linkről ezekre :

Remélem jó lesz 😀

• A hozzászólás módosításra került: 3 éve telt el-Profile photo of blaze blaze.
    • A hozzászólás módosításra került: 3 éve telt el-Profile photo of blaze blaze.
    2014.03.30. , 11:22 #69968

Üdv!

keresném Igo8 és primo legfirisebb térképeit. lehet hogy elkerülte a figyelmemet itt. Hol találom? Köszönöm gabesz.

2014.03.30. , 11:23 #69969

1 hsz alatt…

2014.03.30. , 11:49 - válasz aate hozzászólására #69972

Üdv Köszi!

erre gondoltál? ezek a legfiresebbek? iGO R3 Navteq Europe 2013.Q2

2014.03.30. , 11:58 #69973

iGO R3 TOPMAP 2013.09 Eastern Europe

iGO 2013.Q3 HERE Europe Maps – De visszajelzések alapján a magyar térkép nem a legfrissebb benne !
    Én a TopMapot használom kiegészítve pár Navteq Europe 2013.Q2 térképpel.

Ha jól tudom akkor a térkép jelölésnél az utolsó pár számjegy mutatja a kiadás (frissítés ) dátumát :
    Pl Hungary_R3_TM_2013.09_131121.fbl = 2013 11 hó 21

2014.03.30. , 12:00 - válasz aate hozzászólására #69976

aate. Köszönöm.
    Sokat segítettél.

Üdv

2014.03.30. , 12:06 #69977

Köszönöm én is. Gabezsz

2014.03.30. , 12:31 #69978

HERE térképcsomag a Nokia Map utódja ami Navteq térképeket használ, de az is lehet egybeolvad a két térkép (? )
    Reméljük a közeljövőben frissebb lesz..

2014.03.30. , 12:34 #69979

aate! A NAVTEQ és Topmap nem vesznek össze? Határátlépésre gondoltam. Illetve a heremaps a többivel,

• A hozzászólás módosításra került: 3 éve telt el-Profile photo of gabesz gabesz.
    2014.03.30. , 12:44 #69984

Üdv! Elvileg akkor a 2013.Q3 HERE Europe Maps térképek a legfrisebbek a MO-it kivéve ha jól értelmezem?Az Osztrák és szlovén állományok érdekelnének , ha volt valaki ezzel a térképállománnyal már kint.

2014.03.30. , 12:56 #69985

NAVTEQ és Topmap nem vesznek össze?

primo 2.xxx verzió óta használja a térképeket ,de természetesen ki kell próbálni egy útvonaltervezéssel.
    Annyi hogy figyelmeztet a tervezésnél,hogy különböző gyártók térképeit használod és már tervez is.
    Én többször mentem már át határon különböző térképtípussal.

HERE Europe Maps-t még nem próbáltam.
    TM azért frissebb mert magyar felhasználók is küldhetnek be adatokat és időnként azt frissítik is.

De érdemes kipróbálni nyugatabbra a iGO R3 TeleAtlas (TomTom) 2013, 06 Maps
    pl: Ausztria térkép : TomTom_2013.06_130828.fbl – 2013 08.28 kiadás. valószínű frissebb mint a Navteq. ( Q2 )
    HERE – Navteq. ( Q3 ) -t egyenlőre passzolom.

2014.03.30. , 13:08 - válasz aate hozzászólására #69986

Köszönöm aate a kimeritö választ. Gabesz

2014.03.30. , 17:57 #70036

Melyik fajta térképet érdemes használni NQ, TT vagy TM?

• A hozzászólás módosításra került: 3 éve telt el-Profile photo of Dimitry06 Dimitry06.
    2014.03.30. , 18:08 #70040

Dimitry06 kicsit olvass vissza pár hsz csak 😀
    Választás a tied, Én TM + NQ -t használok.

2014.03.31. , 17:28 #70152

Az normális ha a programon belül valameik térkép kiegészítő inaktív?

• A hozzászólás módosításra került: 3 éve telt el-Profile photo of Dimitry06 Dimitry06.
    • A hozzászólás módosításra került: 3 éve telt el-Profile photo of aate aate.
    Csatolmányok:
    You must be logged in to view attached files.
    2014.03.31. , 20:08 #70179

Szia!
    Ez bizony license problem…
    Itt van a Spoiler-ben egy license csomag, azon belül egy truck no restart.rar csomag, ebben találod a license fájlokat, azokat másold a készüléked iGO/license mappájába. A navi újraindítása után teszt:
    http://dirtywindows.hu/discussion/topic/igo-terkepek-es-kiegeszitok/page/18/#post-65754

Ha még mindig kevés neki, akkor “szemezgess” a többi csomagból is.

2014.03.31. , 20:37 - válasz vaczak9283 hozzászólására #70186

Köszi @vaczak9283 isten vagy, megoldódott a probléma. Köszi szépen. :mrgreen:

2014.03.31. , 21:45 #70200

Szívesen! 🙂
    Örülök, hogy profi cuccodhoz én is hozzájárulhattam.
    Kellemes és szerencsés navigálást!

2014.04.01. , 00:04 #70221

Sziasztok!
    Muzeális iGo 8.3.2-t (anno 2008) használok egy régi FujitsuSiemens PocketLOOX N561 PDA-n, 2011-es TM térképekkel, gond nélkül.
    Visszaolvastam, és most leginkább a 2013.09-es TM térképeket ajánljátok, de sajnos egyik előző linkről sem tölthető már le. Kérdésem, hogy ez az újabb térkép is működne ezzel a régi iGo-val, ugye? Légyszi segítsen valaki a letöltésben! Egész EUrópa kellene, nem csak M.o.
    Szerintetek erre a régi PDA-ra lehetne újabb iGo-t feltenni?
    Köszi előre is, üdv, beetle71

2014.04.01. , 13:46 #70279

Szia!
    Itt feletted, ebben a két posztban a Spoiler alatt élnek a TM-es linkek:
    http://dirtywindows.hu/discussion/topic/igo-terkepek-es-kiegeszitok-2014/#post-69403
    http://dirtywindows.hu/discussion/topic/igo-terkepek-es-kiegeszitok-2014/#post-69519

2014.04.01. , 22:38 #70416

Köszönöm vaczak! Tegnap ezeket benéztem, akkor valami miatt nem jöttek le, de most de. 😆
    További két kérdés: Nyugat-Eu is jó lenne… Illetve kérdés, hogy ennek a régi 8.3-nak jók lesznek-e ezek az fbl-ek, illetve mit csináljak az fda-kkal meg fpa-kkal, hiszen ehhez korábban ilyen nem volt.
    Köszi, üdv, beetle71

2014.04.01. , 23:30 #70421

NyEU-ról nincs ismeretem. A térképek jók a “régi 8.3-nak” is. Az “fda-kkal meg fpa-kkal” a térkép mellé kell másolni (nem szükségszerű a használata) – hogy mi micsoda és hova való, itt a térképrészleg elején részletesen le van írva.

2014.04.02. , 13:17 #70455

Üdv!

A iGO 2013.Q3 HERE Europe Maps.ba vannak az fda, fpa, fsp, hnnr mappák. Ezeket a mappákat elég csak a Content mappába betenni, vagy külön külön kell bemásolni a fájlokat a Map mappába?

Köszönettel Gabesz

• A hozzászólás módosításra került: 3 éve telt el-Profile photo of gabesz gabesz.
    2014.04.02. , 14:17 #70460

Szia!
    A content mappa az adat és vezérlőfájlok gyűjtőhelye, ezen belül van a térkép és adatfájlok mappái, és még sok egyéb más is. “Felsétálsz” a lap elejére és olvasd el légy szíves a Tutorial-t… 🙂

2014.04.02. , 14:21 #70461

Üdv! Elolvastam, remélem jol értelmezem, akkor a MAp mappába kell betenni ezeket a fájlokat? fda, fsp, fpa, hnr.
    Üdv Gabesz

2014.04.02. , 15:24 #70467

@gabesz
    Igen, Jól értelmezed! 😉

2014.04.02. , 15:36 - válasz vaczak9283 hozzászólására #70469

köszi vaczak!

gabesz

2014.04.02. , 23:39 #70564

Sziasztok!
    van olyan magyar fbl, amin a 0-ás körgyűrű rendesen rajta van?

• A hozzászólás módosításra került: 3 éve telt el-Profile photo of laikus laikus. Indok: lemaradt
    2014.04.05. , 11:00 #70880

Topmap térkép Magyarországra, ebben már jól van a déli M0-ás szakasz… és működik. A “torrent.org” – os linket használtam… Regisztrálj, vagy lépj be a tartalom megtekintéséhez!

2014.04.05. , 11:08 - válasz Névtelen hozzászólására #70882

Köszönöm aate!
    felraktam , úgy néz ki működik ! 🙂

2014.04.05. , 17:55 #70941

Üdv mindenkinek!
    Ezt találtam. Nem láttam rarpast hozzá talán nincs is. Töltöm, majd kiderül.
    iGO Primo / 8.3 – TomTom ( former TA ) Europe 2013.09 Maps + Poi + Hnr
    Regisztrálj, vagy lépj be a tartalom megtekintéséhez!

2014.04.05. , 21:04 #70973

Wow ez egy Full EU csomag (kb. 3GB.)
    Köszönjük szépen az ajándékot! 🙂

50 bejegyzés megtekintése - 1-50 / 4,386

A téma ‘iGO Térképek és kiegészítők – Archívum ’ le van zárva.