Ennek a témakörnek tartalma 4,385 hozzászólás, 620 résztvevő. Utolsó frissítés:  Tímea Pókecz 1 év, 3 hónapja telt el.

50 bejegyzés megtekintése - 101-150 / 4,386
  • Szerző
    Bejegyzések
  • 2014.04.14. , 20:54 - válasz blackgabi hozzászólására #72123

Köszönöm! :mrgreen:

2014.04.14. , 21:03 #72125

@blaze
    Szia!
    Vicces kedvedben vagy látom, hiszen amit korábban ajánlgattál linket, abban az összes benne van, egyet “mutattam” is neked a 16-ik oldalon. Keresd már meg őket légy szíves, mert még azt hisszük, hogy ki akarod magad szolgáltatni… 🙂
    Üdv.: vaczak
    U.i.:
    Extended poi-k (az előző oldalon van az ajánlott link)
    Az osztrák az első oldalon
    A Magyar a 7-ik oldalon
    Az olasz a 8-ik oldalon

Figyelem! - Ne idézd a közvetlen előtted "szólót" - Fontos, hogy a topikban típus szerint tedd fel kérdésed - A posztban írtak javításához használd a SZERKESZTÉS opciót!
    A DW-n minden warez megnyilvánulás Tilos! Warez = "ami a jogvédett tartalmak jogsértő terjesztésére utal"

2014.04.14. , 21:12 - válasz vaczak9283 hozzászólására #72126

Nem az vagyok, hanem V A K. Nem láttam azon a linken, csak ma este, hogy tényleg ott vannak országonként az EXTENDED-ek is.
    Bocsánat.
    😀 😳

2014.04.14. , 21:20 #72127

Halihó!
    Én meg feltettem ami POI EX a spájzban volt. Mindenkinek egészségére!!
    Jelszó: Gold
    Regisztrálj, vagy lépj be a tartalom megtekintéséhez!

• A hozzászólás módosításra került: 3 éve telt el-Profile photo of GoldProject GoldProject.
    • A hozzászólás módosításra került: 3 éve telt el-Profile photo of GoldProject GoldProject.
    2014.04.14. , 22:14 #72135

Sziasztok!
    Hírnév szaporító kincsek. Köszönjük szépen.

Figyelem! - Ne idézd a közvetlen előtted "szólót" - Fontos, hogy a topikban típus szerint tedd fel kérdésed - A posztban írtak javításához használd a SZERKESZTÉS opciót!
    A DW-n minden warez megnyilvánulás Tilos! Warez = "ami a jogvédett tartalmak jogsértő terjesztésére utal"

2014.04.15. , 08:11 #72155

Sziasztok. Nagyon királyok vagytok és köszi a segítséget a hozzáoszlásokat stb. minden világos csak az az egy nem hogy mit is hova kell másolni azt nem találtam. map=fbl,fda,fpa,fsp. a hnr-t az nem tudom hova kell minden esetre be másoltam a map ba. ha valaki még tud segíteni ebben köszi imádom ezt az oldalt királyok vagytok. csuma

2014.04.15. , 08:36 #72157

Az első oldalra visszalapozol és ott minden részletesen le van írva az első hozzászólásban,mit hova kell rakni és mi mit jelent 🙂 (a hnr -t is a map mappába kell rakni ez az előfeldolgozott úthálózat)

2014.04.15. , 08:39 #72158

Egy kérdés a tapasztaltabbaktól :

2013 Q2 van fent, HU és pár EU ország Nekem.
    Kérdés : érdemes valami basemap-et feltenni? Segít, gyorsít valamit ?
    Ha igen : melyike(ke)t ? 😮

2014.04.15. , 14:04 #72211

Szia!
    Itt már kérdezted és aate válaszolt is rá:http://dirtywindows.hu/discussion/topic/igo-terkepek-es-kiegeszitok/page/20/#post-69128

A részletekről és az ok, okozati összefüggéseiről itt találsz választ
    – Egy kis olvasnivaló:http://dirtywindows.hu/discussion/search/?bbp_search=basemap

2014.04.16. , 19:57 - válasz vaczak9283 hozzászólására #72333

Szia vaczak!

Köszönöm a linket! Leszedtem (onnan is), de ez ugyanúgy nem tartalmaz ftr fájlokat (kivéve Oroszországot), mint a máshonnan származó. 😥
    Külföldi oldalakon (a víruskeresőm/tűzfalam által is) gyanúsnak látszó csomagokat találtam, így azokat nem “próbáltam”.
    Felmerült bennem a kérdés, hogy jelenleg talán csak ez az ftr nélküli verzió létezik-e? ❓ 😥

Üdv.: whtatt

2014.04.16. , 21:21 #72341

@whtatt
    Szia!
    Meg sem fordult a fejemben, hogy megemlítsem, hiszen szinte általános, hogy nem adnak ki minden “hónapban” friss fuvarozós kiegészítőket.
    Hogy megkövesselek, felajánlom, hogy megkeresem neked az előző kiadású (TT.2013.06) *.ftr cuccott, ha elfogadod, asszem 45 országé kering a neten.

2014.04.17. , 19:12 - válasz vaczak9283 hozzászólására #72485

Bocs’, ha tudatlanságommal zavartalak. Nem vagyok túl jártas (még) ebben a témában.
    Gondoltam, ha az előzőhöz is adtak ki ftr fájlokat, akkor előbb-utóbb ehhez is fognak.
    Rászántam néhány órát a keresésre mindenfelé, mielőtt itt felvetettem ezt a kérdést…
    Viszont az előző ftr fájlokat lehet használni az új térképhez is?
    Mert azok nekem is megvannak, de nem mertem keverni… 🙄

Üdv.: whtatt

2014.04.17. , 21:02 #72498

Ha az is TomTom, azaz TT.2013.06 *.ftr cucc kompatibilis a TT.2013.09 havi kadással, vagyis nyugodtan használhatod.

2014.04.18. , 13:17 #72530

Sziasztok!
    Azt szeretném megkérdezni,hogy mikora várható 2014-es eu térképcsomag igo-hoz ?
    Köszönöm!

2014.04.18. , 19:29 #72553

@rodek
    Szia!
    Ezt mi is szeretnék tudni…, ha ráakadsz oszd meg velünk is. Köszönet előre érte.

2014.04.19. , 14:00 #72636

Sziasztok! Van egy Medion GO PAL E4240-es navigácios eszköz és mondja a haver,hogy nincs benne magyar térkép.A kérdésem az lenne,hogy hol lehet hozzá magyar térképet beszerezni és hogy kell azt feltenni. Leirását néztem a neten,ott irja a magyart….nem értem,Megjegyzem még soha nem csináltam ilyet…. 😯 Előre is köszi!!!!

• A hozzászólás módosításra került: 3 éve telt el-Profile photo of vgyula12 vgyula12.
    2014.04.19. , 14:47 #72641

Sziasztok!

Kamionos Igo-ra van szükségem. Az lenne a kérdésem, hogy a sima primo és a kamionos változat között mi a különbség? Csak a truck poi és az ftr fájlok, illetve a kamionos licencek vagy van valami más is? Illetve van külön kamionos verzió az fbl fájlokból, vagy a térképek mindkét esetben egyformák?

Ezt sikerült felrakni:
    Igo Primo2 Zozo v2 0 13 (9.6.2.209584),
    iGO Navteq 2013.Q3 EU,
    IGO NQ 2013 Q3 truck, poi
    és egy korábbi bejegyzésből a licenceket.

Ez így megfelelő, vagy még kell valami hozzá? A készülék egy Wayteq X960BT.

Előre is köszönöm a segítséget.
    Üdv.

2014.04.19. , 17:22 #72652

Sziasztok!
    Egy Asus A639 PDA készüléken NAV N GO IGO8 (8.3.2.64029) Full Eu. navigációt használok és szeretném
    frissíteni a térkép állományt (2010. van rajta). Tudnátok nekem segíteni, hogyan végezzem el?

Előre is köszönöm! Üdvözlettel: Bambuszos (amatőr)

2014.04.19. , 17:53 #72655

sziasztok!

Csupán érdeklődni szeretnék,hogy hogyan tudom letölteni ezt ezt az igo programot.

Előre is köszönöm!

2014.04.20. , 00:48 #72689

Szia!
    Melyik az az “ezt”? Pontosítsd kérlek, mert “rengeteg” van belőle. Köszönöm.

2014.04.20. , 00:57 #72690

@Bambuszos
    Szia!
    Nem egyszerű a megoldás, de kivitelezhető.
    Egyszerű:
    Mivel gyári a cucc, az ajánlott térképfrissítés módja a gyári frissítés.
    Ami nem egyszerű:
    Le kell cserélni a meglévő gyárit egy “tört” változatra.

Mindegy, hogy melyiket választod, elsőként le kell menteni a meglévő gyári állományt, hogy “rosszabb” időkre meg legyen.

@vgyula12
    Szia!
    A Te esetedre is szó szerint, Bambuszosnak írtak a mérvadók.

2014.04.20. , 01:09 #72691

Ez így megfelelő, vagy még kell valami hozzá? A készülék egy Wayteq X960BT.

Szia!
    Amennyiben minden porcikája működik rendesen, akkor úgy jó, ahogy van.
    Az, hogy kamionos “legyen” a beállításoknál kell kiválasztani és az autó szükséges paramétereit (súly, magasság, tengelytáv, stb) megadva, a content/map mappában elhelyezett *.fbl térképfájl mellé be kell tenni a kamionos fájlt a *.ftr, valamint a content/poi mappában a többi poi mellé a truck poi fájlt is, mindezek alkalmazásával már indulhatsz is az útra. Mindenek előtt szimulációban le kell futtatni a kívánt útvonalat, nehogy bevigyen olyan területre is, ahová tilos behajtani.
    Amire fontos odafigyelni, hogy a térkép és adatfájlok azonos gyártótól származó, azonos évjáratúak legyenek (szükség szerint az évjárat eltérhet, de a gyártói típus nem).

2014.04.20. , 20:37 - válasz vaczak9283 hozzászólására #72772

Köszönöm a segítséget! Működik rendesen, csak azt szerettem volna elkerülni, ahogy írtad is, nehogy élesben külföldön benavigálja a kamiont valahová, ahová nem kéne.
    Üdv.

2014.04.21. , 01:18 #72810

Sziasztok.
    Új fórumozó vagyok és egy kis segítséggel fordulok hozzátok!
    Lenne nekem egy Igo Primo 2.0 (v9.6.5.221194) és egy kis gondom akadt vele.
    2013 NQ Q1 térképcsomag van rajta, de sajnos nem úgy tervez, ahogy azt én szeretném. Mivel kamionnal közlekedem, így szükségem lenne arra, hogy a tiltásokat figyelembe véve tervezzen és ezeket ki is kerülje. Sajnos nem így van. Egy példa. Temesvárra menet az utat szépen megtervezi az Aradi elkerülőre, majd a városba a szűk kis utcákba is bevinne. Ez az amit ki szeretnék küszöbölni, hogy vajon mitől lehet?
    Olvasgatva a fórumot rájöttem, hogy 1-2 térkép, mondjuk Görögország és Orosz illetve Anglia végén lévő számsor mely a kiadás dátumát jelzi eltér a többitől. Nem tudom, hogy a hiba forrása lehet e ez? Találtam NQ 2013 Q2 csomagot, de abban is pl. Anglia más sorszámmal szerepel. Azt már tudom, hogy a számsoroknak azonosaknak kell lennie, de minden térképnél, vagy csak egy adott ország térképénél és a hozzá tartozó fájloknál?
    Tehát kérdésem az lenne, hogyan tudod megcsinálni úgy, hogy a gps úgy tervezze az utat, hogy az valóságos legyen és a korlátozásokat figyelembe is vegye?? Illetve valaki tudna e nekem linkelni egy valóban jól és hibátlanul működő relatív friss térképcsomagot, mely alkalmas kamionos tervezésre is? Vagy program csere kellene? Nagyon szépen megköszönöm.

• A hozzászólás módosításra került: 3 éve telt el-Profile photo of djattis djattis.
    • A hozzászólás módosításra került: 3 éve telt el-Profile photo of djattis djattis.
    2014.04.21. , 11:01 #72826

Szia!
    Program csere nem szükséges, de global_cfg.zip fájl már elképzelhető az új térképek miatt. Azt nem gondolnám, hogy a javasolt global miatt hibázna a térkép és a kapcsolatos adatfájl.
    Ami a hiba forrása lehet, az az amit Te magad is említesz, fontos, hogy a térkép és a kapcsolatos adatfájlok típusra, sorszámra, dátumra egyezőek legyenek, bár a dátum eltérhet, de csak egyel korábbi időszakra, és ez a sorszámra is igaz.
    Ami nagyon fontos egy útvonal esetén, a pontosság kedvéért egy jó műholdrálátási helyen kell megtervezni az adott útvonalat és azt szimulációban végigkísérni, amennyiben téveszt, a szimuláció megállítható és vagy egy kerülő, vagy egy köztes pont beiktatásával módosítani az útvonalat, ezt elmenteni és újra lefuttatni. Azért szükséges a jó műholdrálátási hely, hogy a készülék pozicionálni tudjon és még a szimulációt pontosan tudja “végigfutni”, ez bárhol elvégezhető, újraterveztethető, akár egy pihenőben is.
    Információm szerint a NavteQ 2013.Q3-as HERE széria nem tartalmaz *.ftr fájlokat, hiszen azok adati nem változtak a “világban”, ezért ehhez a NavteQ 2013.Q2-es csomagból kell kiegészíteni a szükségeseket.
    A tapasztalatok azt mutatják, hogy fuvarozás esetén is országonként elég az alábbi “hármas” a content/map mappába;

– *.fbl – Térképek
    – *.fda – Figyelmeztető jelzések
    – *.ftr – Kamionos információk

a content/poi mappába:
    – *.poi
    – *….extended….poi
    – *….truck…poi

2014.04.21. , 11:48 #72830

Sziasztok! IGO primo 2.4-9.6 hoz keresnék magyar versfelolvasókat:-) illetve voice-t mert a primo 1 et nem fogadja el.

Van valakinek ilyesmi?

Üdv!

Misi

2014/04/21-12:02

Már meg is van!

• A hozzászólás módosításra került: 3 éve telt el-Profile photo of vaczak9283 vaczak9283. Indok: A posztok összevonása!
    2014.04.21. , 14:01 #72855

Szia!
    Ma Ennek örülök a legjobban, mert beletörött volna a bicskám… 🙂

Még nagyobb lenne az öröm, ha azt is elárulnád, hogy hol tettél szert rá, akár egy linkkel is. Köszönöm.

2014.04.21. , 16:10 #72863

djattis
    Itt vannak a NQ 2013 Q3 Here Truck térképfájlok (ftr) és a Truck Poi-k
    Regisztrálj, vagy lépj be a tartalom megtekintéséhez!
    letöltöd,kicsomagolod,aztán mehet a map mappába az ftr fájlok (a 2013 Q3 Here térképek mellé, a poi truck fájlok meg a poi mappába) 🙂
    Már a 03 hónapban feldobtam ide, és ha jól emlékszem meg is osztottam itt 🙂

2014.04.21. , 17:19 #72868

Helló! Ő lenne az: http://thepiratebay.se/torrent/8026524

Üdv!

2014.04.21. , 18:43 #72880

@locseimisi
    Szia!
    Ez a térképrészleg, amit mutatsz, az pedig egy navigációs szoftver, felmerül a kérdés,-mit szeretnél?

2014.04.21. , 20:41 #72901

Amit mutatok az egy komplett működő navigációs software. Eredetileg hun.xxx.vocie t kerestem de már megtaláltam a programhoz mellékelve.

üdv!

2014.04.21. , 20:45 #72904

Ok, értem, és köszönjük szépen. 🙂

2014.04.22. , 07:42 #72930

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék,hogy ha veszek egy Wayteq x960BT HD típusú navigációt térkép szoftver nélkül, akkor arra fel lehet tenni az IGO primo programot?
    Előre is köszi.

2014.04.22. , 08:21 #72935

Üdv! No azzal nem lesz nehéz dolgod . Ha jól emlékszem (így 3év távlatából) Az igo szőröstül bőröstül fel van másolva a Mobilenavigator mappába az igo.exe át van írva Mobilenavigator.exe re illetve a sys txt-ben módosítod az exe elérési útját Pl így: Sdcard/Mobilenavigator/Mobilenavigator.exe re és már megy is. Pár helyen láttam hogy már konyhakészen töltöttek fel igot waytekes felhasználóknak. Még a felbontásra is figyelned kell A készülék 800×480 as felbontásra képes. Tehát olyan igot kell leszedni ami tudja ezt . (régebben úgy szoktuk hogy sys.txt ben át van írva a resolution a kívánt értékre de ez nem mindíg jött be. Ezt leszeded és átírod és megy is: http://thepiratebay.se/torrent/8026524

Üdv!

2014.04.22. , 10:55 #72942

Köszönöm a segítségeket! Nagyon hasznos volt, remélem sikerül végre a normális működés érdekében mindent pontosan elvégezni.
    Még egy kérdés. Olvastam valahol, hogy ilyen .DEM és NSA valamint basemap fájlok is kellenének, legalábbis egy kollégám ezt mondta, nem tudom, hogy ez az információ helyes e?

2014.04.22. , 14:11 - válasz locseimisi hozzászólására #72953

Azt nem tudod véletlenül,h mekkora micro sd kártyát lehet vagy érdemes venni bele?
    Köszi.

2014.04.22. , 14:35 #72956

Nem kell ehhez semmi plusz file. sd kártya sem kell mert 4 giga a belső memória.

Üdv!

2014.04.22. , 15:17 #72958

Sziasztok.
    Új vagyok még itt.Szeretnék egy kis segítséget kérni.Van nekem egy Navon N670 Plus tipusu navim. Csak Magyarország térkép van rajta.(MobileNavigator/Content/Map) alatt látok már térképeket is de nem tudom őket kiválasztani.Hogyan tudnám megcsinálni hogy menjen?Vagy ha kell rá térképet leszednem akkor milyet szedjek le? bocsi a sok kérdésért de nem vagyok otthon ebben a témában.
    köszönöm előre is a segítséget
    üdv

2014.04.22. , 16:44 #72970

Sziasztok!

Azt nem tudod véletlenül,h mekkora micro sd kártyát lehet vagy érdemes venni bele?<br>
    Köszi.

Nem kell ehhez semmi plusz file. sd kártya sem kell mert 4 giga a belső memória.

Üdv!

Picit ellenkeznék, példának okáért a WayteQ a navigációt jobban szereti dolgoztatni egy jó minőségű és gyors SD-n, mint belsőn, függetlenül attól, hogy van benne hely bőven. Nem szabad elfelejteni, hogy a Windows szeret ki-be pakolgatni működése során és jó az ha van hely számára.
    Javaslat: egy micro SD esetében ha az Class 8-as vagy 10-es jelölésű (ez az írási, beolvasási sebessége), már minőséget jelent, én a 10-est javaslom, árban nem tér el a 8-astól. Elég bele a 8 vagy a max 16GB., ráfér a Full EU, filmek zene dögivel… 🙂

2014.04.22. , 16:50 #72972

@kopasz0702
    Szia!
    A DW-sas leszállt… 🙂 klikk a sasra és irány a lev. láda… 🙂
    image

2014.04.22. , 20:26 #73005

sziasztok,

feltettem a iGO R3 Navteq Europe 2013.Q2 változatot és Magyarországon jól működik, de a szomszédos országokra azt írja, hogy nem talál összefüggő úthálózatot, holott a térkép jól látszódnak a szlovák meg osztrák utak is és összefüggőek.
    Mi lehet az oka?

mizsi

2014.04.22. , 21:15 #73016

@mizsi3
    Szia!
    A basemap fájl jelenheti a megoldást – ez az eset, mely kivételként erősíti a szabályt, miszerint a basemap csak gondot okoz, de hiánya miatt néha nem tervez át a határon.
    tedd be kérlek a content/map mappába és teszteld, hogy szót fogad-e 🙂

2014.04.23. , 07:18 - válasz vaczak9283 hozzászólására #73054

Akkor inkább rendelek hozzá egy 16GB-os kártyát is.
    Ha megérkezett a navi akkor újra jelentkezek egy kis segítségért a szoftver felrakásban.
    Addig is köszi.

2014.04.23. , 09:12 - válasz vaczak9283 hozzászólására #73062

Köszönöm, megoldotta a problémát.

2014.04.24. , 01:21 #73193

Sziasztok!
    Rég jártam erre de most ismét segítséget szeretnék kérni tőletek.
    Igo primora kellene nekem magyar-osztrák-szlovén-szlovák-horvát térképekre. Hol találok rá ezekre?
    Köszi előre is.

2014.04.24. , 18:12 - válasz minerel hozzászólására #73257

Az első oldalon ott vannak a linek! Letöltöd az egézs EU-t és legyen akármi csak rámásolod és kész, annyit megér.

2014.04.24. , 19:22 - válasz Dimitry06 hozzászólására #73270

Köszönöm, közben sikerült torrentől letöltenem az első oldal likjei felett merg valmiért átsiklottam a többi meg negyrészt döglött volt. Most egy másik topik segítségét veszem igényeb ami a képernyőhöz igazítja a képet 🙂

Mégegyszer köszi a választ.

2014.04.24. , 21:20 - válasz Névtelen hozzászólására #73294

Mély tisztelettel megköszönöm a feltöltőnek!!

2014.04.26. , 16:55 #73579

Sziasztok! dem file-val kapcsolatban érdeklődnék. Euroasia dem jobb,szebb,mint a Europa Nasa dem? Euroasia dem file elérhetőséget kérnék szépen. Köszönöm: Kefir

2014.04.26. , 20:12 #73594

Szia!
    Egy-két gondolat;
    A *.dem fájlok használatával óvatosan kell bánni, mert meglehetősen sok energiát emészt a korrekt földrajzi terület megjelenítése érdekében.
    Fontos tesztelni, mindegyiket, hogy ne érje az embert meglepetés éles navigáláskor. A tesztelés elárulja melyik a legszebb, melyik a leggyorsabb és melyik az, amelyik szép is gyors is és még az energiával is korrekten bánik.

Itt találsz pár lehetőséget:
    http://dirtywindows.hu/discussion/topic/igo-terkepek-es-kiegeszitok/page/15/#post-57346

50 bejegyzés megtekintése - 101-150 / 4,386

A téma ‘iGO Térképek és kiegészítők – Archívum ’ le van zárva.