Ennek a témakörnek tartalma 5,420 hozzászólás, 802 résztvevő. Utolsó frissítés: Profile photo of Csucsu Csucsu 1 év, 2 hónapja telt el.

50 bejegyzés megtekintése - 5,101-5,150 / 5,421
  • Szerző
    Bejegyzések
  • 2016.04.25. , 13:36 #162851

Sziasztok!

Ma vettem egy Wayteq xRider-t Sygic szoftverrel.
    Lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de ezelőtt még soha sem volt dedikált navim.
    Na szóval a kérdés:
    A Sygic a belső tárhelyre van telepítve. Van arra lehetőség, hogy sd kártyáról mondjuk egy igo-t futtassak? (persze sygic maradna ott, ahol van).
    Azért kérdezem, mert én a Sygic-et szoktam meg androidon, párom inkább igo-t használna 🙂
    Előre is köszi!

2016.04.25. , 14:58 - válasz datomi76 hozzászólására #162856

Szia!
    Van lehetőség, mindössze egy új vagy használ kártya kell, amelyet ismer, felismer a készülék és természetesen egy, az XRider-hez összeállított csomag. Az ismert módon betallózni, elmenteni az új szoftvert és már hasít is.
    A kártya kivétele után a Sygic indítható. A kártya visszarakása után pedig ismét a Primo futkoshat… 🙂
    A jó megoldás, ha megleped a párodat egy WayteQ x985-el, nincs vita, nincs körülmény, nincs hibalehetőség…
    Ha a párod is motorozik, akkor neki egy Primo-s XRider… 🙂
    Üdv.: vaczak

Figyelem! - Ne idézd a közvetlen előtted "szólót" - Fontos, hogy a topikban típus szerint tedd fel kérdésed - A posztban írtak javításához használd a SZERKESZTÉS opciót!
    A DW-n minden warez megnyilvánulás Tilos! Warez = "ami a jogvédett tartalmak jogsértő terjesztésére utal"

2016.04.25. , 15:30 - válasz vaczak9283 hozzászólására #162857

Köszi a választ!

Van egy 8 gigás kártyám, amit erre szánnék, és az nem lenne kivéve belőle.
    Van itt az oldalon esetleg leírás, hogy mit hogyan kéne csinálni?
    Az igo csomag már megvan 🙂

Szerk.: most olvastam át mégegyszer amit írtál. Jól értem, hogy a sygic nem indítható, amíg bent van az igo-s kártya?

2016.04.25. , 16:10 - válasz datomi76 hozzászólására #162859

Jól olvastad!
    Ha az igos kártya benne van, akkor a Sygic-et csak Explorer-ből tudod indítani.
    Létezik jó megoldás, hogy a kér szoftver külön-külön is működhessen úgy, hogy nem betallózva a külső a szoftvert, hanem egy parancsikonnal, a tálcáról. Ehhez egy script kell, de Ennek a módszernek nem ismerem a módját, hamarosan jön Zsiga, hátha ő tudja.
    U.i.:
    Talán még az is lehet egy megoldás, ha az RF2-ben (ResidentFlash2) a IPhoneShell.xml fájlban a képnézegetőt felhasználva az igot hozzá lehetne rendelni, de még ezt sem teszteltem, úgyhogy halvány lila sejtelmem sincs, hogy működik e egyáltalán.

Figyelem! - Ne idézd a közvetlen előtted "szólót" - Fontos, hogy a topikban típus szerint tedd fel kérdésed - A posztban írtak javításához használd a SZERKESZTÉS opciót!
    A DW-n minden warez megnyilvánulás Tilos! Warez = "ami a jogvédett tartalmak jogsértő terjesztésére utal"

2016.04.26. , 14:16 #162882

Üdv újra.
    Van egy Tomtom xl n14644 gps, szoftver frissitest megoldotam úgy hogy letöröltem mindent róla és a Tomtomhome újra rakta a legfrissebb szoftot ami elérhető rá.
    A kérdésem az volna az igos térkép jó rá vagy van direkt tomtom térkép is?
    A válaszokat előre is köszönöm.

2016.04.26. , 16:12 - válasz Don Corlleone hozzászólására #162884

Szia!
    Rövidebben válaszolva, iGO térkép nem, a TomTom Gyáré igen, közben rájöttem, hogy ennél ésszerűbb válasz a világon nincs:
    https://www.google.hu/search?q=Tomtom+xl+n14644+gps&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=NHUfV7zkL4ixafeqovAL#q=tomtom+home+t%C3%A9rk%C3%A9pfriss%C3%ADt%C3%A9s – az első hat (Navigyurcival bezárólag).

2016.04.27. , 19:27 #162921

Üdv Mindenkinek!
    CNS  globe smart nem nagyon akar életre kelni, bekapcsoláskor csak a bejelentkező képernyő jön be és itt meg is áll az élet. Resetelésre  újra indul de a tünet ugyanaz. Hiába kötöm össze a számítógéppel, ugyan úgy nem reagál rá.
    Kérdésem lehet e még valamit kezdeni vele, vagy jobbkézzel balváll fölött? 🙂
    Segítségeteket előre is köszönöm.

Üdv!

2016.04.27. , 20:54 - válasz anagymedve hozzászólására #162926

Szia!
    CNS szervizt nyitottál? A Via működik, annak mintájára kell elkészítened mindent és úgy működni fog.
    Ha eleve ilyen állapotban kaptad, akkor faggasd ki az illetőt az előzményekről, amelyek odavezettek, hogy behalt a vas.

2016.05.01. , 16:08 #163125
    2016.05.05. , 13:49 #163248

Sziasztok! Lenne egy wayteq x980bt masinám amire felraktam egy Igo primo navit térképekkel, a problémám az lenne, hogy lefrissítettem a térképeket rajta (building,map,poi), de azóta üres a hasznos helyek listája! minden mappából a régi tartalmat töröltem és bemásoltam az új fájlokat, térképek, épületek hibátlanul mennek, de poi az nincs, viszont ha vissza rakom a régi .poi állományokat akkor megint vannak a hasznos helyek listában kiválasztható tételek. Mi lehet a probléma??? Köszi előre is
    UI: a friss térkép HERE 2015.Q4, amit észre vettem a régi és új poi fájlok közötti különbség az hogy a régiben _NNG_ név van az újban meg _HERE_

2016.05.05. , 15:27 - válasz anewm hozzászólására #163249

Szia!
    1. http://dirtywindows.hu/discussion/topic/igo-altalanos-segitsegnyujtas2/page/8/#post-163198
    2. http://dirtywindows.hu/discussion/topic/igo-terkep-infok-es-kiegeszitok/page/5/#post-162338

2016.05.05. , 16:20 - válasz vaczak9283 hozzászólására #163251

nagyon szépen köszönöm a gyors segítséget!!!!

2016.05.07. , 09:45 #163325

Üdvözlöm a fórumtársakat
     Adott egy MEDION P4440 M20 az istenek sem akar igo8 -al boldogulni tudom hogy ez nem egy fiatal vas ,de amúgy a saját gyári verzió szépen fut rajta. A fórumot olvasgatva már egy két próbálkozásom volt vele csak az a baj hogy ez egy kicsit eltérő verzió és valami oknál fogva nem müködik. Ha valaki tudja hogy miket kell még bemásolni átirni  esetleg törölni . sd kártyán az igo8 fönt van 
    Ha valaki tud segiteni azt megköszönöm

2016.05.07. , 14:28 #163345

Szia!
    Ha jól emlékszem a Medion P4440 (MD 97970, 98070, 98530) esetében a belső területen két kivezérlési mód is alkalmazható:
    – navigation\MENU\DESKTOP\travelguide.xml  fájlban kell az útvonalat megadni, hogy az SD-n (Storage Card) keresse az iGO8-at
    – az eredeti Mnavdce.exe fájl átnevezésével és a hozzá kapcsolódó alkatrészekkel, lehet az SD-re kivezérelni.
    – a sys.txt-ben jelezni a kártya nevét és, hogy ott keresse a szoftvert
    …, hogy melyik az igazi csak úgy tudjuk eldönteni, ha készítesz egy fotósorozatot a készülék fájlrendszeréről.

2016.05.07. , 15:43 #163356

odáig megvan hogy navigation\MENU\DESKTOP\travelguide.xml  át is irtam .(megpróbálok róla képet föltenni.) csak a további lépéseket nem tudtam kisilabizálni

Csatolmányok:
    You must be logged in to view attached files.
    2016.05.07. , 15:44 #163361

további képek

Csatolmányok:
    You must be logged in to view attached files.
    2016.05.07. , 16:08 #163367

Nem értem a képeket, rettenetesen nagy a kuszaság, nem értem miért van iGO8.exe fájl a MENU\DESKTOP\travelguide.xml fájl mellett, ott csak az iGO.bmp lehet. Az iGO8 mappának tartalommal az SD-n kell lennie. Remélem bütykölés előtt készítettél mentést a készülék Full fájlrendszeréről…???
    Az eredeti (módosítatlan) travelguide.xml fájlt nyisd meg és másold ki a tartalmat, utána másold Spoler-be (a státussoron “SP” a kódja) a posztodba.

2016.05.07. , 18:34 #163372

Valóban készült mentés csak az a baj hogy elszállt a win 8-cal együtt (szektorhibás lett a vinyó) úgyhogy már csak a módosított mentés van meg.De lehet hogy az sem az eredeti volt mert előttem már valaki állítgatta. Tehát az  iGO8.exe fájl áthejezése az sd kártyára.

2016.05.07. , 19:15 - válasz tocó hozzászólására #163373

A posztodban Nem látom a kért anyagot.

Itt nem csak az iGO8.exe fájlról van szó, hanem arról a káoszról, amely abból fakad, hogy két navigációs program fájljai keveredve oszlanak szét a készülék rendszerfájljai között. Ez a legnagyobb baj! Annyira kaotikus a helyzet, hogy Én, aki értek valamelyest ilyen dolgokhoz, a csillagos eget is lekáromkodnám, ha nekem kellene kitakarítanom a készülékedet.

A lényeg:
    – kell egy a készülékedre hangolt komplett iGO8-as csomag
    – ezt a csomagot kell elhelyezni egy olyan üres SD-re, amelyet ismer, felismer a készüléked
    – a készülékben, vagy a travelguide módosításával, vagy az Mnavdce script csomaggal kiirányítani az SD-re a figyelmet, amely az iGO8 betöltődését eredményezi

Ami nagyon fontos:
    – archiválás után a készülék rendszerfájljai közül kitakarítani a hulladékot, de nagy gondossággal, figyelemmel mert egyetlen pici hiba és tégla lesz a készülékből
    Részleteiben:
    – kell egy Full mentés a készülék totális tartalmáról, de nem csak a fájlokról, hanem regisztrációs adatbázisról is
    – regisztrálni kell a készülék gyártói honlapján és a készülékhez tartozó Firmware frissítést, vagy ROM-ot letölteni
    Amint a leírtakat sorrendiségében sikerült megoldanod, akkor elképzelhető,-egy remek navigációs készülék birtokosa leszel.

2016.05.07. , 20:16 #163375

Rendben, köszönöm az infót a leírtak szerint cselekszem . Szerintem lesz még kérdésem .És még egyszer köszönöm a gyors válaszokat

2016.05.08. , 09:24 #163381

Hali!

Wayteq Xrider-re a Sygic mellé a belső memóriába tettem fel igo primo 2.0-t.
    Patentul működik, csak egy apró problémám van.
    ITN Converterrel megtervezett útvonalat milyen formátumban kell elmenteni, az elmentett útvonalat pontosan hova kell másolni, és végül ezt hogyan kell igo-ban beolvasni?
    Már találtam többféle variációt is, de eddig egyik sem működött.

Köszi!

2016.05.08. , 10:04 - válasz vaczak9283 hozzászólására #163383

Üdv Kedves Vacak Mester!
    Bocs, hogy csak most jelentkezem, de nem volt időm az utóbbi időben foglalkozni a témával.
    Sajnos a link (amit küldtél) már nem elérhető. Nem tudom, hogy még megtalálható-e valahol.
    Köszönöm a segítséget.

2016.05.08. , 10:07 - válasz datomi76 hozzászólására #163384

Szia!
    Én nem ismerem, ha segítesz, hogy milyen formátumokat ajánl fel, akkor tudlak irányítani a cél felé.

2016.05.08. , 10:10 - válasz zsiga68 hozzászólására #163385

Kedves Zsiga68!

Bocs, hogy csak most jelentkezem, de nem tudtam foglalkozni a témával az utóbbi időben.
    Egyelőre nincs változás, úgyhogy még egy dolgot kipróbálok, és ha nem jön össze, akkor marad a szerviz, hogy működik-e az olvasó.

Üdv.: Ny. L. 

2016.05.08. , 10:41 - válasz datomi76 hozzászólására #163387

A felhasználói útvonalakat kml formátumban a content/userdata/route  mappába kell tenni. Megnyitni a szokásos helyen kell.

2016.05.09. , 10:52 - válasz plajos hozzászólására #163447

Köszi!

Én is így csináltam (kml formátum route mappába másolva), csak azt nem találtam meg, hogy hol kell az igo primo 2.0-ban betölteni.
    Eddig főleg Sygic-et használtam, ott van útvonal betöltése menüpont.
    Igo-ban sehol sem találok ilyet, valószínűleg én vagyok a béna vagy vak 🙂

2016.05.09. , 14:00 - válasz datomi76 hozzászólására #163464

Szia!
    Pedig nem ördögi a dolog, én így kerestem: 
    http://dirtywindows.hu/discussion/search/?bbp_search=Aktiv%C3%A1lni+%C3%ADgy+kell
    és ezt találtam:
    http://dirtywindows.hu/discussion/topic/igo-altalanos-segitsegnyujtas2/page/3/#post-160377

2016.05.09. , 14:12 - válasz vaczak9283 hozzászólására #163466

Szia!

Köszi a választ!
    Ezt már én is megpróbáltam, de nekem a beállításokban az Útvonal-beállítások/Egyebek alatt csak egy “Alpértékek visszaállítása” menüpont van semmi más.
    Primo verziószám: 9.6.2. 209584

Üdv.
    Tomi

2016.05.09. , 14:24 - válasz datomi76 hozzászólására #163468

Ez a lényeg, új fájl van a programban és azt csak úgy tudod aktiválni, ha az alapérték visszaállítását aktiválod.

2016.05.09. , 14:30 - válasz vaczak9283 hozzászólására #163470

Na ezt nem tudtam 🙂
    Köszi a segítséget, ha hazaérek munkából ki is próbálom.

Köszi, működik 🙂
    Ne írj új posztot ha Te voltál az utolsó hozzászóló hanem használd a szerkesztés gombot. Köszönöm.  Zsiga68

2016.05.11. , 13:17 - válasz vaczak9283 hozzászólására #163547

Sziasztok!
    Nem, nem nyitottam szervízt.
    Kollégámé a kütyü.
    Az Ő elmondása szerint hónapokig nem használta és miután újra szerette volna beüzemelni már csak a fagyos(bejelentkező) képernyő jelent meg.
    Nos ennyi amit tudni lehet a készülékről…..

2016.05.11. , 17:52 - válasz anagymedve hozzászólására #163553

Szia!
    Most hol tartasz a javítással? A mit fentebb írtam megpróbáltad, volt eredménye?

2016.05.12. , 17:59 #163596

Üdv mindenkinek!

Adott egy Audiovox 7020 NAV multimédiás rádió. A gyári navi amit kártyán mellékeltek hozzá Primo 9.6.13.407832
    A térképek TomTom térképekkel. Ha másik gyártó térképét teszem fel akkor a készülék sikít licenc probléma miatt. Hogyan lehetne okositani? Valamint még egy kérdés Win CE 6.0 ra valakinek Gurjon-Tájfun skin esetleg nem lenne?

2016.05.17. , 05:46 - válasz vaczak9283 hozzászólására #163852

Sziasztok!
    Nem sikerült életet lehelni bele semmilyen módon sem.
    Már gondolkoztam azon, hogy beviszem a kórházba és egy újraélesztő készülékkel szívmasszázst alkalmazok rajta…..

2016.05.17. , 05:59 - válasz anagymedve hozzászólására #163853

Szia!
    Itt találsz hozzá ROM-ot: http://gpsforum.hu/node/592 vagy egyik, vagy a másik kiváló lesz hozzá.

2016.05.23. , 22:02 #164108

Sziasztok!

Korábban márfelmerült a fórumon egy olyan probléma, hogy a Primo beállítás/kijelző menüjében hiába állítgatjuk  a fényerő csúszkáját, a gyakorlatban nem történik semmi, a kijelző fényereje változatlan marad. Fényerő beállítást kilépve csak a készülék menüjében lehet elvégezni. Korábban ez nem tűnt fel mert a régebbi modellek fényereje igen gyenge volt a mostani X985BT-hez viszonyítva. Miként javítható  ez az apró kis hiba?

Akkor a kérdező nem kapott választ és én sem találtam választ a keresőt használva. A szóban forgó készülék egy Wayteq x985BT, Primo 2.0 (9.6.5.221194) ZoZo 2.0.13 skinnel.

Okozhatja a problémát a Skin-nen belüli PNA választás, azon belül is az, hogy a Skin nem támogatja a típust (így nincsen hozzárendelve a Bluetooth, FM transzmitter és egyéb funkciók) vagy máshol gyökerezik a probléma?

Köszönöm,üdv:

2016.05.23. , 22:16 - válasz nyul hozzászólására #164110

Szia!
    Szerintem most sem lesz válasz, én nem nem tudom az okát, nem is érdekelt soha, nekem úgy jó ahogy van. Sorry!
    Üdv.. vaczak

2016.05.24. , 06:38 - válasz vaczak9283 hozzászólására #164113

@vaczak9283

Mindenesetre köszi. Sajnos, nem sajnos az X985BT-nek olyan erős már a háttérfénye, hogy nagyon zavaró. Az X950 esetében mindegy volt, mert annak is örült az ember ha látta a képet.

Bízom benne, hogy valakinek van ötlete.

2016.05.24. , 13:19 - válasz nyul hozzászólására #164116

Van hát, vedd lejjebb a fényerőt a készülék beállításaiban ha ennyire zavar.

2016.05.24. , 16:26 - válasz nyul hozzászólására #164120

Írd be ezt a sys.txt-be a fényerő beállítás működéséhez:

Spoiler:
    [power]
    backlight_methods=0
    backlight_ioctrl_function=1
    backlight_device_name=”BKL1:”
    backlight_ioctrl_code_set_param_group=1
    backlight_ioctrl_code_set1=34
    backlight_ioctrl_code_set2=2
    backlight_ioctrl_set_value_size=4
    backlight_ioctrl_code_get_param_group=2
    backlight_ioctrl_code_get1=34
    backlight_ioctrl_code_get2=3
    backlight_ioctrl_get_value_size=4
    backlight_step=0
    backlight_events= 1,2
    backlight_manage_values = 1
    backlight_manage_keys = 1
    backlight_min = 1
    backlight_max = 60
    backlight_reverse = 0
    backlight_methods = 0
    battery_critical_limits=0
    battery_low_limits=0
    battery_shutdown_at=0
    backlight_sync_with_os=1
    update_backlight_on_ac_change=0
    skip_suspend_process_all=1
    skip_resume_process_all=1

Kedves fórumtársak. Az oldalon kerüljük a navigációval kapcsolatos linkek kérését és megosztását.Az ilyen irányú postok azonnal törlésre kerülnek!
    Köszönöm.

2016.05.24. , 18:00 - válasz zsiga68 hozzászólására #164125

Ez nálam semmit nem csinál külső mem kártyán, lehet a belsőn működik csak.

2016.05.25. , 04:00 - válasz Tájfun hozzászólására #164145

@Tájfun
    A probléma ott jelentkezik mikor a készülék átvált éjszakai schemara. A nappali fényerő hirtelen nagyon erőssé válik
    Mivel a skinben beállíthatóak a különböző üzemmódokhoz tartozó fényerők, kényelmesebb lenne, ha működne és nem kellene állandóan kilépkedni.

@zsiga
    Köszönöm, megnézem.

2016.05.25. , 09:34 - válasz nyul hozzászólására #164148

Mint fentebb írtam…, de az nem jelenit azt, hogy az idők kezdetén nem állítottam be a saját elképzelésem szerint. Sajnos hiába vetek be bármi praktikát, hogy olvasásra buzdítsak bárkit is, nincs eredménye, pedig csak így lehet megtudni, megismerni a navi csínját-bínját.
    Az említett “hiányosság” korrigálása egyszerű, Beállítások, Térképbeállítások és ott az Éjszakai térképszín, olyan világosra, vagy sötétre állítod, amilyenre akarod.

2016.06.07. , 12:37 #164588

Sziasztok,

Wayteq Xrider -re tennék fel IGO-t. Melyiket érdemes? Oprendszere: winCE6
    Kártyára kell másolni, vagy a memóriába(be lehet állítani az elérési utat, ezért elvileg kártyáról is mennie kellene).
    Át kell nevezni az IGO.exe filet valamire?

Bocsi, de nem volt még dolgom WINce rendszerrel.

Üdv!

2016.06.07. , 13:38 - válasz Kovee hozzászólására #164590

Szia!
    Segít a Google: https://www.google.hu/search?q=Stancy480x272&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b&gfe_rd=cr&ei=ja9WV5O7KIOh8weZra6wAQ
    A Primo kerül a kártyára, kártya a készülékbe, bekapcsolod, az asztalon megkeresed Navi Path ikont, megérinted, megkeresed az SDMMC mappát, benne a Primo-ét, abban az exe fájlt és kijelölöd, mented és kilépsz az opcióból, indítod a navit, egy jó műholdrálátási helyen pozicionáltatod, teszteled, használod. Röviden ennyi.
    Megjegyzés: ha érintésre nem reagál, akkor finoman dupla bökéssel…

2016.06.07. , 21:17 - válasz Kovee hozzászólására #164602

Szia,

Köszi a segítséget, sima ügy volt, egyszerűbb mint androidra.
    Még az a kérdésem, hogy az ebben a primo-ban fbl, fpa,fda file-ok vannak amap-ban. Viszont a tabletemben a HERE verzióban csak fbl. Szeretném itt is frissíteni a térképeket, illetve európát beletölteni, milyen térképet használhatok?

Köszi még1x.

Üdv!

2016.06.07. , 21:32 #164604

Bármelyiket a három típusból.

2016.06.07. , 23:27 - válasz Kovee hozzászólására #164607

Köszönöm a segítségedet, minden megy.

2016.06.11. , 18:28 #164766

Kedves szakértő urak!
    X960BT navim van Igo Primo 9.6.13 + térképcserélővel. SD kártyán megy minden, három térképpel.
    Talán régebbi már a probléma, de most jutottam odáig, hogy megkérdezzem.
    Miért nem működik nekem a HERE (régi Navteq) hasznos helyek szolgáltatás, azaz a poi? Tudom használni a TomTom és az NNG (régen Top Map) poi-t, de a HERE nem megy.

2016.06.11. , 19:27 - válasz joseph hozzászólására #164769

A térképek működnek megfelelően?Frissítsd a globalconfig.zip fájlt.

Kedves fórumtársak. Az oldalon kerüljük a navigációval kapcsolatos linkek kérését és megosztását.Az ilyen irányú postok azonnal törlésre kerülnek!
    Köszönöm.

50 bejegyzés megtekintése - 5,101-5,150 / 5,421

A téma ‘IGO8 – Primo WinCe variációk ’ le van zárva.