Ennek a témakörnek tartalma 2,753 hozzászólás, 491 résztvevő. Utolsó frissítés: Profile photo of aate aate 2 napja, 15 órája telt el.

50 bejegyzés megtekintése - 1-50 / 2,754
  • Szerző
    Bejegyzések
  • 2013.05.09. , 16:41 #34700

Sziasztok!

NAVON p+480 ra hogyan tudom felvarázsolni az IGO primo bármelyik  verzióját.

SD re felrakom, de sajnos indítani nem tudom.

A navonban nem lehet állítani hogy honnan induljon a cucc???

Ha meg lehet akkor nem értem miért nem lehet megtalálni.

Segítsetek kérlek benneteket

előre is köszönöm!

2013.05.09. , 22:22 #34707

P480-asról nem találok infót, ellentétben a NAVON-nál, ahol N480-ig van sorszámozva. De nem is ez a Lényeg, a lényeg itt itt található:
    Primo12 – 480×272
    Azta, hát nem eltévedtem, nem is a kérdésre válaszoltam, BOCSIKA!
    Mindjárt utána nézek az indítási megoldásnak.
    No megjöttem: azt mondja a fáma, hogy bekapcsolás után a bejelentkező képernyőn a számos ikon közül válaszd a Navigate (Navigation), klikk rá és az SD kártyára utaló jelzést keresve/találva duplaklikk ott meg kell találnod a kártyára másolt navigációs programot.
    A fentieken kívül lesz még egy feladatod, hogy a Navon-od hosszúéletűen működjön, nevezetesen ki kell iktatnod benne a log fájl “gyártást”. Az állandó bejegyzés, újabb és újabb *.log-ot készít és így szó szerint kinyírja a készüléket. Amint felkészültél a feladatra “szólj” és leírom a megoldást.
    Üdv.: vaczak

Figyelem! - Ne idézd a közvetlen előtted "szólót" - Fontos, hogy a topikban típus szerint tedd fel kérdésed - A posztban írtak javításához használd a SZERKESZTÉS opciót!
    A DW-n minden warez megnyilvánulás Tilos! Warez = "ami a jogvédett tartalmak jogsértő terjesztésére utal"

2013.05.10. , 20:40 #34734

sziasztok, plusz egy résztvevő: n750-em van, várom az instrukciókat… köszi, cato

2013.05.10. , 22:18 #34737

“instrukciókat” – tele van vele a net. Mi a konkrét kérdés, illetve a kérés?
    Ha erre (Primo12 – 480×272) irányul a fentebbi post-ról letölthető.
    Javaslat: a navi használata során sűrűn törölgesd a /data/gps/log log fájlokat, mert “eldugul” a navi, sőt, ha elfelejted, többé még a készülék sem indul el…

Figyelem! - Ne idézd a közvetlen előtted "szólót" - Fontos, hogy a topikban típus szerint tedd fel kérdésed - A posztban írtak javításához használd a SZERKESZTÉS opciót!
    A DW-n minden warez megnyilvánulás Tilos! Warez = "ami a jogvédett tartalmak jogsértő terjesztésére utal"

2013.05.21. , 15:54 #35425

Sziasztok!
    Egy Navon n480-on lévő Igo 8.3.2.121342 mellé sd kártyára szeretnék egy újabb verziót “varázsolni”.Ebben szeretném a segítségeteket kérni, mit hova kell másolni, milyen formában, hogy a kártyán lévő program működjön.
    Előre is köszönöm, üdv: pufo

2013.05.21. , 19:08 #35434

iGO 8-ból újabbat, vagy jöhet a primo is? – elbírja a primo 1.2-est, de csak csökkentett adatokkal. A teszt kedvéért töltsd le a feletted lévő post-ról, másold a kártyára, töltsd fel tartalommal és már indíthatod is…

2013.05.21. , 21:13 #35437

Köszönöm, a primo 1.2-est letöltöttem, sikerült is működésre bírnom a mellékelt beállításokkal, ha megnéznéd, esetleg mit lehetne még finomítani rajta, nagyon szépen megköszönném.A log fájlok törlésével kapcsolatban, konkrétan hol és milyen gyakran kell.
    Üdv: pufo

Csatolmányok:
    You must be logged in to view attached files.
    2013.05.22. , 11:27 #35463

A log fájlok elvi helye: ../data/gps/log *.log fájlok – a gyakoriságát a GPS működtetésének gyakorisága határozza meg, tehát minél többet használod, annál több *.log fájlt készít. Ha napi szinten használod, akkor megítélésem szerint hetente egyszer törölni kell…
    A sys.txt:
    A GPS részlegbe akkor is kell a port és baud értéke, ha a data.zip\config\devices\ mappában lévő navon_N480.ini-ben benne van – a kettőnek összhangban kell lenni.

A többivel kapcsolatosan,-letöltöm és belenézek…

2013.05.22. , 16:47 #35475

A primo 1.2 szépen működik, egyszer jelent meg egy angol szöveg, melyben szerepelt a “memory slow”. A “../data/gps/log *.log” fájlokat igazából nem tudom, hol találom, Windows-ban, vagy az sd kártyán? Hiába vannak még sötét foltok a gps világában, legalább is számomra:)
    Üdv:pufo

2013.05.22. , 21:32 #35497

A “memory slow” nem jelent jót – a térképek közül, lehetőleg csak a *.fbl használd, a speed mappában is csak a legszükségesebb kamerajelzéseket, azaz egy-két fájlt, buildinget ne használj (3D nézet) és skin-t se.

A log fájlra keress rá (csatl. a PC-re és úgy), bárhol lehet, ha elkészült (de még nem is használtad).

• A hozzászólás módosításra került: 4 éve, 1 hónap telt el-Profile photo of vaczak9283 vaczak9283.

2013.05.23. , 17:51 #35547

Még egyszer nagy-nagy köszönet érte, a segítséged nélkül valószínű nem tudtam volna összehozni primo 1.2-t.Lenne még egy kérésem, mit kellene változtatni, hogy egy N270 készüléken működjön?Hasonlóak a paraméterei az N480-hoz, csak a felbontása kisebb 320×240.
    Üdv.:pufo

2013.05.23. , 19:51 #35554

Megpróbálok “találni” hozzá egy data.zip és egy branding.zip fájlt 320×240-es felbontásban és elhozom neked… 🙂

U.i.:
    Töltsd le a csomagot és a csomag tartalmát tedd a primo gyökerébe, de ne írd felül a ott lévőket, hanem azokat mentsd ki valahová, vagy hagyd a helyén, de nevezd át őket. A sys.txt-ben a [rawdisplay] részleg alatt alábbi bejegyzés szükséges,
    screen_x=320
    screen_y=240

valamint az [interface] alatt az alábbi módosítást végezd el:
    resolution_dir=”320_240″
    P12.data.branding.320×240.rar
    Kellemes időtöltést!

• A hozzászólás módosításra került: 4 éve, 1 hónap telt el-Profile photo of vaczak9283 vaczak9283.

2013.05.24. , 00:20 #35584

Köszönöm a feltöltést.Azt hiszem, ez egy hosszabb történet lesz:)Sajnos a kártyán lévő program nem indul el, csak az eredeti töltődik be, és a kártyán létrehoz egy “device.nng”fájlt.A neten irnak róla, de nemtom mi a megoldás:(

2013.05.24. , 06:53 #35591

Szerintem semmi gond. Kérlek linkeld ki ennek a weblapnak; http://freetexthost.com/ a segítségével a sys.txt tartalmát, kijavítom a szükségeseket és visszatöltök egy működőt. A device.nng fájl nem a license mappában van véletlenül? A fájlt a program hozza létre a készülék beazonosításakor. Nyugodtan kitörölheted, mert az új sys.txt berakása miatt úgyis ki kell törölni (de ha a root-ban van akkor is törölni kell, sőt, ha mind két helyen van, akkor meg pláne.).

U.i.: Leszedtem a fentebbi csatolt sys.txt-t és azt beállítom neked az N270-esre
    A csatolmányból először a sys1-et szedd le légy szíves és tedd be a primo-ba, töröld az ott lévőt és a sys1-et nevezd át sys.txt-re.
    Teszteld, amennyiben valami még nem tetszik neki “szólj” és megoldjuk.

Csatolmányok:

2013.05.24. , 18:28 #35614

Végrehajtottam az instrukciókat, remélem jól, a ; -ket átraktam, ahogy irtad, de így sem hajlandó elindulni, valamiért:( Talán valami trükköt kitaláltak ezek Navon-osok.

2013.05.24. , 21:42 #35627

Ez azt jelenti, hogy ismét az eredeti töltődik be?
    A módosítások után törölted a save mappa tartalmát(ezt elfelejtettem írni, hogy törölni kell)?
    Tedd ki légy szíves csatolmányba az eredeti naviból a sys.txt.
    Köszi, üdv.: vaczak

2013.05.25. , 00:06 #35634

Igen, csak az eredeti indul, a save mappa üres, az eredeti sys.txt csatolva.

Csatolmányok:
    2013.05.25. , 14:51 #35692

Ez szuper, lesz még ebből valami… 🙂
    Arra kérlek, hogy az eredeti navit másold ki a készülékből, a kimásoltból töröld ki a térképeket, adatfájlokat (fbl, fpa, fda, fsp, dem, 3dc, poi), hogy minél kevesebb legyen a csomag és töltsd fel légy szíves. Ennek alapján remélhetőleg sikerül a primo-t összehozni.

2013.05.25. , 20:11 #35750

Köszönöm! Tudod, mindig van egy sokadik lehetőség is, de azt csak mérhetetlen optimizmussal lehet megtalálni, no meg egy kis “melóval”… 🙂
    Az eredeti iGO-d azon a karin van, amelyikre a primo-t is rátetted?

U.i.:
    Nos a kérdés okafogyottá válik, ha az eredeti navid mappáját, ami most Mobilenavigator átnevezed mondjuk Mobilenavigator02-re, valamint a primo mappáját Mobilenavigator-ra és a primo exe fájlját Mobilenavigator.exe-re.
    Ezt a csomagot; P12.data.branding.320×240.rar töltsd le légy szíves és a tartalmát másold be amár primo-ból átnevezett Mobilenavigator mappába. A csomag tartalma egy üres branding.zip egy sys.txt és egy branding320x240.zip – Ha még nem tetted meg, tedd a content mappába a térképeket és adatfájlokat a saját mappájukba és indítsd a primo-t (ami már Mobilenavigator). 🙂

Itt egy kis infó a Térkép és adatfájlok helye és megnevezése:

Térkép és adatfájlok helye...:

Forrás: aate
    iGO
    Mappa nevek /* fájlok :
    building/*.3dl : 3D látványosságok
    building/*.3dc : 3D épületek
    dem/*.dem : domborzat fájl
    tmc/*.tmc : TMC licence
    speedcam/*.spdb : sebességmérő kamerák adatbázis fájl
    phoneme/*.ph : fonémák a helyes kiejtéshez
    Fájl típus – fájl név -> mappa:
    fbl – térkép fájlok -> content\map
    fda – figyelmeztető infó (veszélyjelző táblák ) -> content\map (térkép fájl mellé )
    poi – érdekes helyek -> content\poi
    fjv – kereszteződés nézet
    hnr – előfeldolgozott úthálózat -> content\map
    hsp – napszakfüggő útterheltség -> content\histspeed
    fpa – pontszerű címek -> content\map (térkép fájl mellé )
    ftr – kamionos infók -> content\map >> Teherautókhoz

Szerintem működni fog minden, viszont nem lesznek branding ikonjaid, ennek elkerülése érdekében, kapcsold ki a kütyüt és nevezd át az üres brandingot (bármire) és a branding320x240.zip-et branding.zip-re, töröld a save mappa tartalmát és indíts a primot, ha elkezdesz benne kutakodni megtalálod mindazokat az ikonokat, melyek benzinkút, kórház, étterem, stb. és a poi adatfájlból nyert infók alapján fognak működni neked.

2013.05.27. , 18:21 #35771

Az eredeti mappa átnevezése, megoldotta a problémát, így most már a primo indul nagy örömömre:)
    Még egyszer nagyon szépen köszönöm szépen a segítséget, és a sok hasznos instrukciót, melyek nélkül “elvéreztem volna”.Működik minden, bár a cím keresésénél az “a” betű nem reagál az érintésre, de az irányítószám beírásával bejön a kérdéses település, lehet a készülék hibája.
    További szép napot!
    Üdv,:pufo

2013.05.27. , 20:29 #35781

Ezért volt fontos, hogy feltöltötted az eredetit.
    Az “a” betű szerintem lang és voice együttes hiba, kérlek teszteld az ebben a csomagban lévővel, de előtte mentsd el az eredetieket, utána save mappa tartalom törlés és primo indítás…
    Üd.: vaczak

U.i.:
    Ha nem működne, akkor légy szíves írd ki a data.zip pontos fájlértékét (pl.: 48 487 640), hogy tudjam, ne ugyan azt töltsem fel neked.

2013.05.29. , 15:24 #35888

Minden problémám megoldódott, egy alap programot (semmi extra nincs benne) feltettem az sd-re, a leirásod alapján “behangoltam” a sys.txt-t és így szépen elfut még ezen a “gyenge vason” is (500Mhz – 64Mb). Nincs memóriával kapcsolatos hibaüzenet.Köszönöm a segitséget, már kezdek egy kicsit képben lenni ezzel a technikával.
    Szép napot!

2013.05.29. , 16:10 #35889

…szívesen látunk a segítők táborában!

“Na végre, már azt hittem kanosszát” kell járnom az iGO-k istenéhez… 🙂
    Örülök, hogy sikerrel jártunk!

2013.07.03. , 18:58 #38294

Sziasztok.
    Segítséget szeretnék kérni. Van egy Navon N270 típusú készülékem és ezen szeretném frissíteni a Magyarország térképet. Ha valaki tudna linkelni egy frissítést azt megköszönném.

2013.07.03. , 21:49 #38312

Mi az oka, hogy nem tudod frissíteni a térképet?
    Nincs friss térkép a térkép részlegben?
    Itt nézted: http://dirtywindows.hu/discussion/topic/igo-terkepek-es-kiegeszitok/
    Netán “gyári” a navi cucc? Akkor sajnos nem fog sikerülni…

2013.07.05. , 22:22 #38462
    Profile photo of cp
    cp
    Felhasználó

Hello!
    Navon N260 készülékem van I GO 8-al, de sajna három éves elmúltak a térképeim!
    Melyik verziót ajánljátok erre a gépre?
    Letöltöttem párat de a CONTENTS/MAP könyvtárban nem találtam térképeket.
    lehet hogy igy van rendjén, nem értek hozzá!

2013.07.05. , 23:28 #38467

Hello!
    Navon N260 készülékem van I GO 8-al, de sajna három éves elmúltak a térképeim!
    Melyik verziót ajánljátok erre a gépre?
    Letöltöttem párat de a CONTENTS/MAP könyvtárban nem találtam térképeket.
    lehet hogy igy van rendjén, nem értek hozzá!

Szia!
    Mindenképp azt a típust, amelyiket jelenleg is használsz, Itt: http://dirtywindows.hu/discussion/topic/igo-terkepek-es-kiegeszitok/page/3
    Lakkcipő posztja: 202013/06/06-18:27 TopMap térkép, de előrébb van Navteq (NQ) is.
    Ha megfelel a TM, akkor töltsd le légy szíves és tedd az általad is ismert mappába.

2013.07.07. , 14:26 #38622
    Profile photo of cp
    cp
    Felhasználó

Köszi a segítséget vaczak! Asszem még I Go-t is kell telepitenem a Navon N260-amra.
    Valami NavOn Navigator 8.3.2.116645 progi fut rajta ami külsőre teljesen I Go-nak látszott.

2013/07/07-17:00

Üdv! Az elmúlt két és fél óra eredményeként sikerült találnom a fórumban olyan IGo8-ast ami fut az N260-ason. Így már az IGo-s térképek is működnek. Csupn egyetlen problémám akadt: Ez a progi nem kezeli a GPS vevőt, nem is találja.
    Tud valaki erre megoldást? Nagyon hálás lennék. A gpctmc.dll fájl már kicseréltem, de nem vezetett eredményre.

2013/07/07-17:17

Megoldódott! Ez kellett a SYS.txt fájlba:
    [gps]
    baud=57600
    port= 7
    Köszi a segítséget! Végre frissek a térképeim 😉
    Jó a fórum!!!

• A hozzászólás módosításra került: 3 éve, 11 hónapja telt el-Profile photo of vaczak9283 vaczak9283.
    • A hozzászólás módosításra került: 3 éve, 11 hónapja telt el-Profile photo of vaczak9283 vaczak9283. Indok: A hozzászólás összevonása!
    2013.07.07. , 18:21 #38630

Kedves cp! Az idelátogató kérdező szempontjából nagy örömet okoznál, ha leírnád, “találmányod” részleteit – hol találtad, melyik verzió és miként raktad a készülékre, vagy az SD karira. Köszönjük előre is!

2013.07.20. , 22:54 #39898
    Profile photo of cp
    cp
    Felhasználó

Bocs! A link két hete még elérhető volt! A Navon N260-ra telepített I-GO “száma” -ha szabad ily trehányul  neveznem- : 8.3.4. 117940 , és 2009. november 3-i “kiadás”.

2013.07.20. , 23:24 #39900

Szia Vaczak!

Nemrég vettem használtan egyNavon N670 navit, szerettem volna frissíteni a térképeket rajta, sikertelenül mivel a letöltött térképeket nem látja a kütyü.

Azt kinyomoztam hogy  eredeti gyári Igo Myway 8.3.5.183522 szoftver van rajta, és a licensz miatt nem fogadja el a  friss térképeket.

Milyen barkács megoldással lehetne a frissen térképet felismertetni?

– szoftver csere? licensz csere?

Bevallom félek magamtól hozzányúlni, nem volt számomra meggyőző egyik megoldás sem, emellett ahogy olvastam könnyen levélnehezéket lehet csinálni a naviból. 🙂

Köszi a választ!

Üdv: Péter

2013.07.21. , 08:57 #39904

Szia Péter!
    Bár korlátozottak lehetőségeink, de találunk rá megoldást, hamarosan jelentkezem.

Szia Vaczak!

Köszönöm a gyors választ, és azt az önzetlen segítséget amit nyújtasz ezen az oldalon.

Nagyon sok hasznos infó van ezen a fórumon, de az én problémámra nem találtam választ, ezért fordultam hozzád. 🙂

2013.07.21. , 18:29 #39977

Szia Péter!
    Bár korlátozottak lehetőségeink, de találunk rá megoldást, hamarosan jelentkezem.

U.i.:
    Na, nagyjából minden a helyén, kezdődhet az érdemi munka… 🙂
    Mivel eredeti a navi cucc, azzal nem is érdemes foglalkoznunk, hacsak nem találok a “sufniban” valami hozzávaló megoldást.
    Összeállítok egy lehetőséget és leteszteljük, ezzel holnap este felé meg is leszek és folytatjuk.

2013.07.21. , 19:18 #40018

Szia! Köszönöm előre is, addig is valami intézkedést tudok tenni esetleg?

Biztonsági mentést már csináltam a flash meghajtóról, bár ha jól értem valami memóriakártyáról működő rendszerben gondolkodsz.

2013.07.21. , 19:26 #40025

Igen SD kártyára, én legalább is ezt gondoltam elsődlegesnek, mert a “gyári” cuccot nem mindig sikerül korrekt módon “elintézni”, de holnap estére már többet fogok tudni.

Amikor így, egymást követően diskurálunk, légy szíves és ne idézd az előtted “szólót”, mert felesleges munkát adsz nekem, azokat mindig ki kell törölnöm. Köszönöm!! 🙂

2013.07.21. , 21:51 #40070

@laczkooo
    Kérésed átpakoltam ide: igo-altalanos-segitsegnyujtas és ott légy szíves egészítsd ki az infót:
    – a sorozatból melyik wayteq?
    – mekkora a képernyőfelbontása?
    A kérésedben foglaltakra van megoldás, ott megkapod a választ is.

2013.07.22. , 21:33 #40180

Szia Vaczak! Sikerült valami megoldást találni a problémámra (Navon n670 eredeti igo-val). Félre ne érts nem sürgetni akarlak,  csak kíváncsi vagyok van e lehetőség friss térképekkel is használni a kütyüt. 🙂

Üdvözlettel: Péter

2013.07.22. , 22:02 #40189

Szia!
    Bocsáss meg Péter, de az égvilágon semmit, egész nap két hajcsár is a nyakamba szakadt és nem tudtam “fusizni”… 🙂 Még jó, hogy tegnap éjjel sikerült Hektor és Kedd kérését teljesítenem mára (már ők is türelmetlenek voltak, a kiskésit “nekijje”…) 🙂
    Holnap délelőtt elvileg több időm lesz a konkrétumokra. Köszönöm a türelmed.
    Úgy emlékszem, hogy van valahol ehhez a készülékhez egy license cucc, amely segíthet, megpróbálok ráakadni…

U.i.:
    No meggyüttem… 🙂
    Péter, töltsd le kérlek a csomagot és benne, az OlvassEll.txt fájlban lévő leírás alapján készítsd fel a készüléket.
    Regisztrálj, vagy lépj be a tartalom megtekintéséhez!
    Kellemes időtöltést!

2013.07.23. , 12:55 #40204

Szia Vaczak!

Köszönöm, munka után megnézem, majd jelentkezem hogy mire jutottam illetve ha valami kérdésem akadna.

Üdvözlettel: Péter

2013.07.23. , 19:45 #40230

Szia Vaczak!

Először is köszönöm a fentebb  csatolt leírást és a fájlokat!

Viszont rögtön akadt egy “kis” problémám…:-(

Nem tudok hozzáférni az oprendszert tartalmazó meghajtóhoz…. Se xp sp3-n activesync segítségével, sem win 7 alatt a windows mobile eszközközpont segítségével.

Csak a mobilnavigator mappát tartalmazó meghajtót látom arról csináltam már mentést.

Viszont így sem a registry bejegyzéseket sem a miomapet nem tudom lementeni mivel nem is látom. Sajátgép alatt illetve total commander alatt is azt az üzenet kapom nincs ilyen meghajtó.

A leírásból úgy tűnik hogy azon a meghajtón nincs semmi teendő viszont amíg valaki hozzáértő meg nem erősíti nem merek hozzákezdeni a navi szoftver licenszének kicseréléséhez.

Van valami ötleted erre a problémára? Megprobálkozhatok a mentés nélkül a licensz cserével vagy a naviszoftver indításkor módosulhatnak a registry bejegyzések az oprendszerben?

Válaszodat előre is köszönöm!

2013.07.23. , 20:30 #40233

Szia Vaczak!

Annyit sikerült megtudnom hogy azért nem működik az activesync mert a navigáció beállításaiban csak Mass_Storage_Class üzemmód létezik nincs más lehetőség.

Elméletileg itt kellene lennie egy Serial_Class üzemmódnak, esetemben ez nem elérhető.

Szóval a kérdésem csak annyi hogy registry back up nélkül nekivághatok a mobilnavigator és a licenszcserének?

2013.07.23. , 21:16 #40244

A TC-t elláttad plugin-nel, mert csak ekkor tud belenézni a készülék belsejébe – a plugin neve: wincefs.wfx – ezt aktiváltad?
    Itt egy jó leírás hozzá DM43 “tollából”: http://gpsforum.hu/node/60
    A registry kimentéséhez is szoftver kell, nevezetesen; CeRegEditor: http://ceregeditor.mdsoft.pl/index.php?id=3&lang=en – ez egy ingyenes cucc és nagyon tudja a dolgát – miután felraktad és behívtad, valamint a készüléket is rácsatlakoztattad a PC-re rögvest meglátja és fel is ajánlja a teljes registry mentést.

Javaslat:
    Nekivághatsz, az alábbi módon (lényeg, hogy ne törölj semmit, szigorúan csak másolás és átnevezés lehetséges):
    – a készülékben a license mappát nevezd át, tetszésed szerinti névre
    – a csomagban lévő license mappát most már nyugodtan bemásolhatod, nem ír felül semmit
    – az átnevezett license mappából másolj át mindent az “új” license mappába
    – a sys.txt fájlt nyisd meg és ha van folders szekció, akkor azt kommenteld az alábbi módon, pontosvesszőt kell tenni a sor elejére, pl.: így nézzen ki (a pontosvessző a lényeg):
    ;[folders]
    ;has_secondary_root=0
    Megjegyzés: ha a leírtak szerint jársz el, akkor az eredeti állapot az átnevezettek visszanevezésével visszaáll az eredeti módra!

2013.07.23. , 21:34 #40248

Szia Vaczak!

Köszi a gyors reagálást, igen aktiváltam a tc plugint, de nem látom az oprendszer meghajtóját tc alatt sem.

Sajnos ott akadok el amit DM43 is ír a leírásában, nevezetesen: “az USB kapcsolat legyen rajta MS ActiveSync állásban” ezt nem tudom én megtenni csak az USB mass storage az egyetlen usb beállítási mód a navigációban.

2013.07.23. , 21:56 #40251

Értem, és a ceregeditor sem lát semmit? vagy azt még nem próbáltad?

…ahogy utóbb írtam nyugodtan nekiállhatsz, csak ne törölj semmit – a registry adatbázisban a navigáció semmi olyan változást nem idéz elő, amit korábban ne tett volna meg, ugyanis a navi marad a helyén csak egy kicsit másképp fog betöltődni, amiből a registry semmit nem érzékel, hiszen át lett verve az új cuccokkal.

2013.07.23. , 22:02 #40252

Szia Vaczak!

Igen a Ceregeditor se lát semmit még délután próbáltam, sajna a naviextras toolboxon  kívül  – ami viszont jelen esetben nem ér semmit 🙂 –  semmi nem látja a navit (se xp-n se win 7-en), csak azt a flashmeghajtót amin a mobilnavigator mappa van.

Köszi a választ, akkor a leírás szerint felmásolom a fájlokat és jelentkezem hogy mire jutottam. Még egyszer köszönöm.

2013.07.23. , 23:10 #40278

Szia Vaczak!

Igen a Ceregeditor se lát semmit még délután próbáltam, sajna a naviextras toolboxon kívül – ami viszont jelen esetben nem ér semmit – semmi nem látja a navit (se xp-n se win 7-en), csak azt a flashmeghajtót amin a mobilnavigator mappa van.

Persze, hogy nem lát semmit, hiszen a készülékhez való Usb-drivert nem telepítetted fel a számítógépre, a driveren belül lehetne váltani az usb üzemmódot, vagy az active sync üzemmódot, usb-driver nélkül csak az Usb-s Mass Storage mód elérhető. Amúgy nem tudom, mi a fenének szenvedtek a készülék belső memóriájába való hiábavaló telepítéssel, miért nem jó nektek a máshol már bevált, és itt is simán működő SD kártyáról való futtatás. Megúsznátok a sok kínlódást, és már régen egy működő navi lenne a kezetekben. /a géphez való USB-driver elvileg a navihoz adott cd-n van/

Ezen a készüléken is működik a már említett SD kártyás megoldás, ennek a lényege:
    1.egy Fat-32 re leformázott(XP ALÓL kell csinálni, jobb a békesség!) SD kártyára létrehozol egy mappát, aminek a neve: Mobilenavigator
    mondhatnám úgy is, hogy a kártya gyökerébe, de teljesen mindegy, mert úgy is csak ez az egy mappa lesz az SD kártyán.
    2.A hálóról Letöltöd ezt a csomagot: iGO Navon 8.3.5.231128.zip
    3. A letöltött zip filében vagy egyetlen alkönyvtár, na, az abban az alkönyvtárban lévő összes cuccot bemásolod az SD kártyán létrehozott Mobilenavigator mappába. Az SD kártyán lévő Mobilenavigator könyvtárban ezt kell látnod:

Spoiler:

4. A cucc-ban van két .exe file, méretre teljesen egyformák, de nálam az emulátorban a 8.3.5.231128-worldwide.exe nevezetű filével kicsivel gyorsabban töltött be a naviprogram. Funkciójában mindkét exe file ugyanazt tudja, sőt a verziószámuk is ugyanaz, mégis én az előbb említett file használatát javallom.Ezt a filét át kell nevezni a következő névre: Mobilenavigator.exe
    a másik exe filét ki kell törölni, vagy eltenni későbbre, mentés céljára. Ha megvagy, ezt kell látnod:

Spoiler:

A csomag egy háromnegyedrészben teljes csomag, emulátorban simán és jól, gyorsan működik, ami kell bele, a Content/Building mappát, a /Map mappát, és a /poi mappát fel kell tölteni a megfelelő térképpel, 3d-s filével és a poi filével.
    Ezt nem mellékeltem, nem tudom, mit használsz, a progi megy Topmap 2013-as térképpel, és a 2012 Q4-es térképpel is. A képen is látható sys.txt a készülékedhez van hangolva, ahogy vaczak mondaná. Ha feltöltötted a naviprogramot a Te általad favorizált térképdolgokkal -minden egyéb mást a progi alapból tartalmazza- akkor már csak egyet kell figyeleembe venned, a program skin-t nem tartalmaz, ugyanis nem találtam hozzá jól működő verziót. Ebbe ui_igo8_da fajtájú skin kell, de egyetlen dimka féle van nekem ilyen, az viszont egy félórás üzem után textura hibával ellszállt, viszont skin nélkül a program hibátlan.
    5. Elkészült az SD kártyás Mobilenavigator-os megoldásod, már csak be kell tenni a gépbe újraindítani.

Elvileg így néz ki a cucc:

Spoiler:

A felület, azaz a skin kiválasztása, Érintsd meg a Beállítás opciót

Alul a “jobbranyílat” érintve lépj tovább

A Menüt érintve, bejön a választási lehetőség

A Felületet érintve találod a skin kiválasztását (ha szürke, akkor nem jó a skin)

többféle séma van benne, + egy mentett próbaútvonal is, rögtön lehet vele repülni.

Ha kéred a képen látható TopMap térképfáljt, írj, felteszem, de én is a fórumról töltöttem le, tehát itt is megtalálod. Remélem ezzel a módszerrel sikeresebb leszel….és nem kell a gép belsejében matatnod.

2013.07.23. , 23:29 #40283

Rebecca, azon túl, hogy érthető, egyértelmű a javaslat, még a kidolgozása is elsőrangú.
    Bátran megköszönhetem mindannyiunk nevében ezt a kiváló, bemutatóval is fűszerezett munkát!

2013.07.23. , 23:34 #40284

A hivatalos support oldalakon sincs ilyen minőségű segítségnyújtás! Én is köszönöm a nép nevében minden segítőnek a munkáját 😉

2013.07.24. , 08:38 #40289

Szokták mondani “az égiek mindent látnak”… 🙂
    köszönjük szépen, hogy “meglátogattál bennünket”,-éppen akartalak kérni, és kérdezni, de elismerő mondataidnak köszönhetően kérdésem, kérésem, okafogyottá vált. Köszönjük szépen, igazán jól esik, és gondolom mindannyiunknak is (ezért a “királyi többes”). 🙂
    Köszönettel: vaczak

2013.07.24. , 09:25 #40291

@kpote
    Örülök, hogy értő megoldóképességed bevetésével elérted célod.
    Mindettől függetlenül fontos a későbbiekre is gondolni, nevezetesen, szükséges az archivált kincs, ehhez én előteremtem neked a készülékedhez a még hiányzókat. Ez a megoldás, vagyis a lementet és archivált cucc, bármely adat, vagy fájlsérülés esetén visszatöltve, azonnali hibajavítást eredményez neked. Ehhez tudnom kellene a PC-d OP. rendszerét, valamint a végfrissítés, azaz szervizcsomag, pl.: WinXp esetén az SP3 meg volt-e?
    Ha WinXp a rendszered, akkor nézd meg légy szíves a Start/sajátgép/tulajdonságok/hardver/eszközkezelő/USB-vezérlőket, valamint
    csatlakoztasd a készüléket a PC-hez és így is nézd meg:
    start/sajátgép/cserélhető lemez.
    Röviden írd le kérlek, hogy mit látsz, köszönöm.

Amit Rebecca javasol, azt nagyon érdemes megfontolnod, ugyanis bármi gikszer esetén, csak beteszed a tartalékként tárolt SD-re írt navigációs szoftvert és már működik is minden…

50 bejegyzés megtekintése - 1-50 / 2,754

Be kell jelentkezned a hozzászóláshoz.