Ennek a témakörnek tartalma 2,767 hozzászólás, 501 résztvevő. Utolsó frissítés: Profile photo of atis256 atis256 3 napja, 11 órája telt el.

50 bejegyzés megtekintése - 51-100 / 2,768
  • Szerző
    Bejegyzések
  • 2013.07.24. , 09:51 #40292

Sziasztok Fórumozók, Szia Vaczak!

Köszönöm válaszod, mindenképpen szeretném archiválni a navigáció beállításait.

Jelenleg a driverét vagy telepítőlemezét keresném (navon n670) a neten, de ezidáig nem találtam semmit.

A Rebecca verzióját is ki fogom próbálni, egyelőre tesztelem a navit hogy esetleg jelentkezik e valami hiba.

Ha esetleg valaki rátalál a driverre, köszönettel venném ha megosztaná itt nek(em)ünk.

Üdv: Péter

2013.07.24. , 10:30 #40296

Szia Vaczak!

Az általad kért infók a következők:

Nos a két pc amin próbáltam:

1. Win 7 SP1 32 bit

2. Win XP SP3 32 bit, ennek a pc-nek az alaplapján nincs USB 2.0, bár ez nem hinném hogy befolyásolná az eszköz nem felismerését.

Mindkét gépen, mint írtam a Sajátgépből csak a mobilnavigátort tartalmazó  flash meghajtót látom. Amin a  WinCE van azt nem. A total commander ad neki betűjelet de azt írja nincs ilyen meghajtó.

Egyik oprendszer eszközkezelőjében sincs hibásan működő, vagy ismeretlen nem megfelőlen telepített eszköz. A legfrissebb driverek vannak feltelepítve mindenből (via drivermagician :-)), a kiadott windows frissítések is egytől egyik fel vannak telepítve kivéve a WGA ellenőrző frissítést 😀

XP-ben Sajátgép alatt egyéb eszköznél látszik egy Mobile Device (Mobiltelefon ikon) eszköz, azonban belelépve a mappa üres, a mappabeállításokban a rejtett fájlok megjelenítése engedélyezve van.

Valószínűleg a Rebecca által írt navon n670 driver hiánya miatt (nem kaptam telepítőlemezt) nem tudom összekapcsolni a navigációt a pc-vel.

Köszönettel:  Péter

2013.07.24. , 10:51 #40300

Szia Péter! Köszi az infót!

Win7 alatt alapból látnia kellene, mert ha nem is volna feltelepítve a driver, a Win7 leszedi magának – akkor nem értem, miért nem történik meg.

WinXp alatt az USB driver szintúgy fontos, biztos, hogy rajta is van, különben nem látná az USB Flash-t – akkor ezt sem értem, miért szórakozik.

Sokan írják a neten, hogy nekik is ilyen problémájuk van, de olyanok is vannak szép számmal, akiknek simán megy minden, eredeti CD-jük nekik sincs, nem is volt – akkor ezt sem értem…

Csak hangosan gondolkodom:
    Lehet, hogy az USB kábel lenne a ludas…, nincs ismerős, akitől kölcsönözhetnél, vagy valamelyik navis “butikban” kipróbálni vásárlás előtt

Rákeresek az eredeti CD-s dologra, hátha…
    Üdv.: vaczak

A kapcsolatos témánkhoz gpsforum is “csak” egy n670-es ROM-al tud többet, ami persze nem kevés és nagy tisztelettel köszönjük is, de nekünk nem elég…
    Marad a kutakodás.

Figyelem! - Ne idézd a közvetlen előtted "szólót" - Fontos, hogy a topikban típus szerint tedd fel kérdésed - A posztban írtak javításához használd a SZERKESZTÉS opciót!
    A DW-n minden warez megnyilvánulás Tilos! Warez = "ami a jogvédett tartalmak jogsértő terjesztésére utal"

2013.07.24. , 11:34 #40303

Csak hangosan gondolkodom:
    Lehet, hogy az USB kábel lenne a ludas…, nincs ismerős, akitől kölcsönözhetnél, vagy valamelyik navis “butikban” kipróbálni vásárlás előtt Rákeresek az eredeti CD-s dologra, hátha…

Csak egy gondolatot…mert én is gondolkozom (néha!) és valami azért felsejlik a háttérből:

anno a normál kézi telefonokhoz is adtak kisméretű cd-korongot, rajta az illető telefonok usb-driverjeivel, mert ott bizony több is van, -lásd pl. Sony Ericsson stb.- ezeket fel kellett tenni a pc-re, majd egy általános telefonkezelő progival -vagy egy erre speciálisan megírt alkalmazással- el lehetett érni a készüléket két fő usb-módban:

1. az első mód a sima storage mód, ekkor az usb kábellel összekötve a telefon belső, elérhető, írható-olvasható memóriaterülete látszik csak. Jellemzően a képek, videók, mp3-as zenék és a csengőhangok mappái, semmi más!

2. a második mód az ún. telefon-üzemmód, ebben a kapcsolódási módban be lehet látni az usb kábelel keresztül -előtte ugye a telefon  usb-driverjeit már feltelepítettük a számítógépre!- a telefon belső lelkivilágába, lementhető onnan szinte minden a sim-tartalomtól kezdődően, sőt a firmware-frissítést is ebben az üzemmódban kell megejteni az összekapcsolt számítógépen keresztül!

Gyakorlatilag a naviknál is nagyon hasonló a módszer, kell a készülékhez való usb-driver, de, ha a készülék rendelkezik SD kártya fogadó egységgel (nem mindegyik készüléken van ilyen, jellemzően a tesco-gazdaságos készülékeken elspórolják) akkor a megfelelő állomány sd-kártyára való másolásával a telefon úgymond rávehető arra, hogy feltárja a belső lelkivilágát. Ez a módszer pedig nem más, mint az sd kártyáról történő rom frissítés metódusa, ahol a frissítő csomag rámásolásával (a csomag általában egy dll egy exe és maga a rom bináris filéje minimális esetben) majd az így előkészített sd kártyáról való indulással – reset – WinCe módba lehet váltani a navigátor készüléket, és ha kell, elvégezni a frissítést. Eközben, ha a navi össze van kötve a sz.géppel, láthatóvá válik a belső navi-tartalom az actíve sync -el.

Ha az sd kártyára csak a frissítő csomagból mindösszesen csak a .dll filét tesszük fel, és így bootolunk be vele, akkor a WinCe indítási metódusa szerint az oprendszer érzékelni fog egy, az sd kártyán lévő saját fontos filét, a frissítő .dll filéjét, ennek a filének a megléte esetén, hatására utasítja a gépet a WinCe oprendszer betöltésére, és láthatóvá tételére.

Ekkor a belső filekezelővel böngészhető a belső tartalom, sőt, ha most kivesszük az sd kártyát, és beteszünk egy másikat, amin a frissítő dll file mellett még más fontos fájlok, esetleg programok is vannak, úgy a kártyáról kellő óvatossággal állományokat tudunk bemásolni a belső tartalomra, illetve az ott lévő állományokat módosítani-írni is képesek leszünk! Mindez persze a maximális figyelmet, és óvatos, megfontolt cselekvést feltételez a beavatkozó részéről.

2013.07.24. , 11:43 #40307

Szia Vaczak!

Köszönöm a segítséget. Az usb kábelre én is gondoltam mint ludas, de azt gondolom hogy ha nem jó a kábel akkor egyik partíciót se kellene felismernie. Sajnos környezetemben másnak nincs Navon navigációja így eredeti navonhoz adott usb kábellel biztos nem tudom kipróbálni.

Ahogy nézelődtem a google is nagyrészt magyar illetve román fórumokat dob ki, ezeken meg nem találtam drivert.  Így a driver/telepítő beszerzése szinte lehetetlen hacsak egy telepítőlemezzel rendelkező navon tulajdonos nemolvassa épp e sorokat és nem osztja meg velünk. 😀

Persze nem adom fel…..

2013.07.24. , 11:57 #40308

Szia Rebecca!

Nagyon köszi a részletes leírást és az ötletet.

A ROM frissítést csak legutoljára próbálnám meg, ahogy fórumokon olvastam igen sok a balul sikerült frissítés, főleg Navon-ok esetében.

Nem szeretném elrontani a jelenleg jól működő friss térképekkel ellátott kütyüt 🙂

Ha jutok valamire jelentkezem, emellett minden ötletet tapasztalatot szívesen fogadok.

• A hozzászólás módosításra került: 4 éve, 2 hónapja telt el-Profile photo of kpote kpote.
    2013.07.24. , 20:00 #40326

Ha WinXp a rendszered, akkor nézd meg légy szíves a Start/sajátgép/tulajdonságok/hardver/eszközkezelő/USB-vezérlőket, valamint csatlakoztasd a készüléket a PC-hez és így is nézd meg: start/sajátgép/cserélhető lemez.

Miután az összes keleti-kínai navik szinte azonos belsővel jönnek, – persze azért chip-eltérések vannak, ártól függően – így elvileg az usb driverek is használhatóak esetenként egy másik típusnál is. Így van ez a kínai gyártó, Holux esetében is. Ez a cég régi motoros a gps szakmában, jelenlegi termékei közt van közel hasonló a navon n670-eshez is, de ami a lényeg!- nézd a képet!

Jól látható, hogy a navihoz letölthető Usb Cable driver két módban is működik, egy storage-módban, és az active.sync módban is. Ráadásul a driver letöltő oldalon van minden oprendszerhez való usb-cable driver, így w7-hez is! A driver korrect módon feltelepül a w7-re, és ugyanolyan korrect módon el is távolítható, próbáltam./először kibont a C:meghajtón egy könyvtárba, és onnan telepiti fel a gépre a drivereket.(van a csomagban 64 bites driver is!)

Spoiler:

Egy próbát megér, mert mint írtam, könnyen feltehető és eltávolítható a gépről.

Más….de szintén ugyanerről a driver oldalról. Sokan küzdenek azzal, hogy a sys.txt-ben nem tudják pontosan megadni a belső gps modul adatait. Ehhez nyújthat segítséget a fentebb belinkelt driverletöltő oldalról egy egyszerű, kis program, neve : Mini GPS Viewer Ez az egy darab exe állomány navigációs-WinCE- cuccra, illetve az sd kártyára másolva, és ott elindítva megadja nekünk a készülék gps adatait: com portszám, baud rate A cuccban van Pc-n is elindítható verzió, tehát aki laptoppal navigál, és nem tudja a gps-e főbb adatait, az ezt az egy exe-t lefuttatva hozzájuthat.
    A képeken a kis, ügyes program látható, elsőnek emulátorban a WinCe-s verzió, utána a Pc-s verzió képe.

Spoiler:

2013.07.24. , 21:27 #40332

@kpote
    A ROM-ot nem azért ajánlottam, hogy rögvest cseréld le, mert ez dőreség lett volna tőlem, ráadásul a jelenlegi problémát nem tudná megoldani.

A ROM neked későbbre kell, az esetleges “behalás” ellen az, hogy sok rosszat “hallani” róla, bizonyára igaz is lehetne, de nem a mi esetünkben, az ajánlott ROM olyan ember szürkeállományának eredménye, aki köztudottan nem ad ki a kezéből megbízhatatlan dolgokat. Ez az ember nem más mint a belinkel fórum egyik kiválósága, nevezetesen: ablbd nick névre hallgat.

Zárszó: nyugodtan letöltheted és biztos helyre archiválhatod, mert mindig akkor kell az embernek valami, amikor az atyaúristennek sem érhető el sehol.

Ami jelenleg szintén nem elérhető a neten a készülék fájlrendszere, éppen azért ami miatt Te sem tudsz belépni a Flash memóba, de ez hamarosan megváltozik, mert neked, az Activesync hiányosságra Rebecca előteremtette a megoldást, élj vele kérlek és próbáld meg lementeni a teljes fájlrendszert.

Figyelem! - Ne idézd a közvetlen előtted "szólót" - Fontos, hogy a topikban típus szerint tedd fel kérdésed - A posztban írtak javításához használd a SZERKESZTÉS opciót!
    A DW-n minden warez megnyilvánulás Tilos! Warez = "ami a jogvédett tartalmak jogsértő terjesztésére utal"

2013.07.25. , 10:15 #40353

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem. Kaptam egy NAVIGON gps-t. A rajtalévő szoftver még az eredeti legális. (NAVIGON 7012. Bulid 1104,    Prog 08.09..22-2149 ).

Sajnos egyáltalán nem értek a GPS-ekhez, Szeretnék egy legfrissebb európa térképet feltenni a gépre.

Azt hiszem az IGO is elfutna rajta. Kérlek segítsetek hogy mit s hogyan csináljak. Előre is köszönöm

2013.07.25. , 11:23 #40356

Szia Windrad!
    Légy szíves segíts nekünk még abban, hogy pontosítod a készülék nevét, mert így egyszerűen nem tudom beazonosítani, valamint kellene a specifikációja is, hogy tudjam mit bír el… Köszi!
    A térképfrissítésre a válaszod után rátérünk.

2013.07.25. , 11:47 #40357

Szia Köszönöm a gyors válaszod.

A gps-ről annyit tudok hogy a márkája NAVIGON 21xx max.

A termékinfónál annyit láthatok hogy: owermapp edition 2. 8. 4.

Poiwarner 2.8.4.

ver:7.0.12 build-1104

Lehet hogy elég lenne csak a Map nevű mappa tartalmát a  legfrissebb térkép fájlokra kicserélnem? vagy inkább komplett IGO programot javasolnál?

2013.07.25. , 12:27 #40358

Mivel “gyári” a cucc, ezért az “új” térképeket csak license cserével lehetne megoldani, viszont ezt meg úgy őrzi a Navigon, mint az “életét”. Körülnézek a “sufniban” mi a felhozatal, de előbb megpróbálom kideríteni a készülék dolgait. Este leszek legközelebb.
    Addig is térkép részeg 4-ik és 5-ik oldalán található 2013.Q1-es térképcsomagot töltsd le, bontsd ki, helyezd készenlétbe.
    A teszt kedvéért, tehetsz egy próbát is, a letöltött térkép és tartozékai-ból tegyél be az eredetiek mellé belőle és nézd a súgó részlegben, hogy elfogadta-e, illetve milyen hibaüzenetet küld. Köszi.

2013.07.25. , 12:39 #40359

NAVIGON 21xx max

Erről a készülékről van szó?

Navigon 2100 magyar nyelvű kézikönyv.pdf formában lementhető.

Spoiler:

A készüléked max:2 Gigás memóriakártyát tud kezelni, ezért élből mondj le a 46 országos teljes európa térképről. A készüléked memóriája sem bírná, baromi lassú, és akadozós lenne vele a navigálás. Inkább egy közép Európai, vagy Kelet Európai térképcsomagban gondolkodj, de vedd figyelembe hogy a csomagok kibontott összmérete számít, az nem haladhatja meg a 2 gigás mérethatárt!

Egy fontos okosságot találtam az imént, ezt csatolom mellékletként, valószínűleg vaczak mester érteni fogja, miért…

A kártyáról való futtatást javaslom a gép szerény képességeit figyelembe véve, a legneccesebb alkatrész ebben a cuccban a gps chip, eleve egy noname áramkör, és baromi lassú a műholdbefogási sebessége…
    [gps]
    set_messages=0
    port=”1″
    baud=”4800″
    bár ez, és a sys.txt kiegészítése már benne van az okosságban is….

Vaczak figyelmébe ajánlom:
    Storage Card

Spoiler:
    (“\Storage Card\autorunce.exe”)
    Csatolmányok:
    You must be logged in to view attached files.
    2013.07.25. , 16:54 #40374

Szia Rebecca ! Igen ….erről a készülékről van szó, nekem is megvan hozzá a magyar nyelvű pdf.

2 gb kártya van benne .Lementettem a PC-re a tartalmát. Vaczak által javasolt fájlokat letöltöttem és a Map és Poi mappából a hungaryan  fájlokat átmásoltam, de nem történt semmi változás.( Talán törölnöm kellene az eredeti hungaryanokat?) Sajnos nincs a gépen sugó részleg ahol megnézhetném hogy kezeli-e

2013/07/25-17:05
    Egyébként a Poi mappában eredetileg .pom kiterjesztésű fájlok vannak ,én viszont .poi-t tettem bele. A map mappában .map -ok vannak, én pedig .fbl .fpa .fda és .fsp fájlokat másoltam át

• A hozzászólás módosításra került: 4 éve, 2 hónapja telt el-Profile photo of vaczak9283 vaczak9283. Indok: A hozzászólások összevonása!
    2013.07.25. , 17:29 #40377

Szia Rebecca ! Igen ….erről a készülékről van szó, nekem is megvan hozzá a magyar nyelvű pdf.

2 gb kártya van benne .Lementettem a PC-re a tartalmát. Vaczak által javasolt fájlokat letöltöttem és a Map és Poi mappából a hungaryan fájlokat átmásoltam, de nem történt semmi változás.( Talán törölnöm kellene az eredeti hungaryanokat?) Sajnos nincs a gépen sugó részleg ahol megnézhetném hogy kezeli-e

Amennyiben, -de csak akkor! – ha az SD kártya teljes tartalmát biztonságba helyezted-mentetted a Pc-dre, akkor meg kell nézni, az SD kártyán milyen tartalom van,hol, melyik alkönyvtárban szerepel benne-rajta az eredeti navigációs program, és azon belül hol vannak az eredeti térképek. Sajnos az nem jó módszer, hogy letöltöd az új térképet, poi-kat, és csak simán bemásolod a másikak mellé. Mivel nem tudni, az eredeti navigációs program milyen térképeket kezel, ezért ez így nem fog menni, sőt az eredeti programhoz tartozó térkép-license file sem ad lehetőséget más térkép használatára.

Nagyon sanszos, hogy azon a készüléken a Navon 2008-as progi fut, ami az iGO8 -nak a Navon által átdolgozott-módosított verziója. Ez pedig már eleve nem fogja tudni kezelni a mostani, új térképeket.

A megoldás menete:
    Először is készíts egy képernyőfotót az SD kártya tartalmáról, annak könyvtárszerkezetéről, és linkeld be ide légy szíves. Ebből talán kiderül milyen név alatt fut rajta az eredeti naviprogram.

Másodszor célszerű lenne egy új sd kártyát elővenni a kísérletezéshez, és nem as régebbivel próbálkozni.
    Persze, ha nincs másik, a régi is megteszi, de előtte ugye már mindent lementettél róla? – mert ezután célszerű lenne az sd kártyát fat32-re leformázni, hogy a régiből még véletlenül se maradjon semmi a memóriakártyán. A formázást xp alól lenne érdemes elkészíteni, ha w7 alól csinálod, akkor figyelj oda, hogy ténylegesen Fat-32-re formázza le az oprendszer az sd kártyádat.

Miután nem akarunk nagyon beletúrni a készülékbe, célszerű először egy SD kártyáról indítható iGo8 verziót kipróbálni. Ehhez célszerű lenne ezt az állományt letölteni, a link él, és lehet róla letölteni:
    iGO8 Verzió száma: navigo.rar 8.3.5.193799
    JELSZó a kibontáshoz: dealer

Rendszerigény: PNA/PDA WINCE4 WINCE5, WM2003,WM5,WM6,WM6.5
    Kompatibilitás: 240×240/240×320/240×400/320×324/320×240/320×320/400×234/400×240/416×234/480×234/480×272/480×800/800×480
    Amelyik készüléken nem fut le a Primo, azon érdemes ezzel az iGO8-al próbálkozni, jóval kisebb a hardver igénye. Három-négy éves gépeken is vígan fut, egy 2008-as Mio Moov 360-assal tesztelte a csomag készítője. Tartalmazza az akkori legfrissebb magyar térképet(2011.07), POI-t, épületeket, nyelvet, hangot(Bori v1.7) Természetesen ezeket le-ki lehet majd később cserélni, most elsőre csupán az a cél, hogy az sd kártyáról hiba nélkül elinduljon az újabb navigációs program. Töltsd le a csomagot, a többit majd utána leírom….

2013.07.25. , 17:34 #40378

Sziasztok!

Először is köszönöm Rebecca és Vaczak a tippet a driverre igyekszem kipróbálni, viszont most egy pár napig nem leszek gépközelben, de ígérem amint kipróbáltam megírom nektek.

Mégegyszer köszönöm a gyors és szakszerű segítséget esküszöm nagyon kevés szakszervízben tapasztaltam ilyen segítőkészséget és hozzáértést, mint amit ezen a fórumon nyújtotok. 🙂

ui: azóta használgatom a navigációt egyelőre kifogástalanul működik 😀

Üdvözlettel: Péter

2013.07.25. , 17:48 #40379

Rebeca ,  A fájlt nem tudom sajnos letölteni a datáról, prémiumkódom nincs lassú letöltéssel hibaüzenetet kapok, csatolom a képet, és az eredeti progi mappaszerkezetéről is

2013/07/25-18:15
    Rebecca Harmadik nekifutásra sikerült letölteni a fájlt, most megpróbálok keríteni egy másik 2 gb kártyát

2013/07/25-18:52
    Formáztam FAT32 re az új kártyát ,nem adtam neki nevet, és a letöltött programot a főkönyvtárba másoltam,de indításkor nem történik semmi csak a navigon logójelenik meg olyan mintha le lenne fagyva a gép

• A hozzászólás módosításra került: 4 éve, 2 hónapja telt el-Profile photo of vaczak9283 vaczak9283. Indok: A hozzászólások összevonása!
    Csatolmányok:
    2013.07.25. , 21:51 #40401

dealer

A gond az, hogy nem vártál meg, azt mondtam, töltsd le, a többit utána….te meg rögtön másolgatsz a kártyára….
    Amit a kártyára másoltál azt töröld le róla, legyen üres a kártya.
    Hozz létre a kártyán egy iGO8 nevü könyvtárat.
    Oda másold be a letöltött zip tartalmát. Utána várj, mert még másolunk bele valamit, amit most töltök fel-nehezen megy fel- a data.ra.

A következő zip csomag tartalmát msold be a memóriakártyádra, az iGO8 mappában lévőek értelemszerűen oda, itt lesz olyan, ami felül fogja írni a már fent lévőket, -menet közben emulátorban próbálgattam,szerkesztgettem – az iGO8 mappán kívül van két file, ezeket a kártya gyökerébe kell bemásolni!!!
    Majd ilyesmit kell a kártyádon látni:

KÉP_1:

Ez pedig az iGO8 könyvtár tartalma:

KÉP_2:

A csomag nagyon lassan megy fel a data-ra, ha felért, azonnal kiteszem. Ehhez már nem kell kibontási jelszó.
    Amit még be kell másolni az sd kártyára:
    türelem…jön…

2013.07.25. , 21:55 #40403

Egy fontos okosságot találtam…
    ………….
    Vaczak figyelmébe ajánlom:

Bizony, hogy értem, vagy mégsem… 🙂

Értem a célzást, talált, süllyedt… 🙂

Kaptam egy NAVIGON gps-t. A rajtalévő szoftver még az eredeti legális.
    …………………
    2 gb kártya van benne .Lementettem a PC-re a tartalmát
    …………………
    Sajnos nincs a gépen sugó részleg
    …………………
    olyan mintha le lenne fagyva a gép

Most ez nálam vagy nálad képzavar, nem tudom eldönteni, hogy az eredeti iGO kártyán van, vagy belső memórián. A lényeg, töltsd fel légy szíves az eredet iGO-dat content mappa nélkül, hogy kitaláljuk az indítási paramétereket. A készülék belső memóriájába be tudsz lépni? Kellene onnan egy másolat a Program Files mappa és tartalmából, valamint szintén a belső memória gyökeréből az ilyen kiterjesztésű fájlok; *.ini, *.xml, *.scp, *.mscr. Köszönöm.

A súgót ne a gépben keresd, hanem a behívott navigációs programban.

A térképpel kapcsolatos dolgot Rebecca megválaszolta – megerősítem; bizony, hogy azért.

Az nem csak olyan, hanem le is fagyott, biztos, hogy Storage Card és nem SDMMC ?

2013.07.26. , 06:21 #40417

Rebecca:Rendben ,várom a fájlokat.

Vaczak :A GPS belső memóriájához hogy férek hozzá? Jelenleg az SD kártyát kiveszem egy kártyaolvasóval viszem a PC-re.Ha pedig USB-n keresztül csatlakoztatom a GPS-t akkor is csak a ‘cserélhető lemez” látszik az intézőben sehol sincs STORAGE CARD. (Nem lehet hogy rejtett fájlok?) IGO program nincs a GPS-en. A főkönyvtárban MANUALS,NAVIGON, PICTURES mappák vannak. A NAVIGONON -onbelül van a navigon.exe ami indítja a pogramot ,és a többi a korábban csatolt kép szerint

2013/07/26-06:37
    A Windows XP-men belül a rejtett fájlok engedélyezve vannak. Nem ez az oka hogy nem látom a belső memóriát. Lehet hogy belső védelemmel látták el a készüléket, vagy esetleg valamilyen külső program kellene hogy előcsalogassam?

2013/07/26-06:55
    Próbálgattam a GPS-en a képnéző programot,és ott mappaválasztásnál látom a Storage cardot is,de nem aktív, nem tudom megnézni a tartalmát. mi lehet az oka?

2013.07.26. , 08:37 #40421

Csak és kizárólag az érintetteknek szól:
    Kedveseim, figyeljetek csak ide egy picinykét!
    Amikor megírtok egy posztot és azt elkülditek, utána rögvest eszetekbe jut, hogy valami kimaradt belőle, akkor nem az a megoldás, hogy új posztot készítek, hanem a poszt-box jobb alsó sarkában elsőként csücsülő SZERKESZTÉS parancsra klikk és folyt. köv. a beírást. Köszönöm!
    Minden ilyen alkalom, nekem felesleges munka, mert össze kell vonnom az egymásutáni posztokat. Kéretik jobban figyelni. Köszönöm!

2013.07.26. , 08:47 #40425

Konkrét választ nem tudok adni a felvetéseidre, nem ismerem a készülék lelkivilágát.

Az users manual nem ír róla semmit?

A navigációs készülékek legtöbbje, talán mindegyike, csak segédprogram beiktatásával hajlandó “kitárulkozni”.
    Ilyenek lehetnek az MS Activesync, a TotalCommander (TC) és plugin-je…

2013.07.26. , 12:34 #40471

Az nem csak olyan, hanem le is fagyott, biztos, hogy Storage Card és nem SDMMC ?

Biztos, csak a kolléga simán kibontotta a előző zip tartalmát, és nem tette iGO8 mappába, és nem várta meg a még kellő, most töltődő második anyagot, hanem félig készen ráindított, persze, hogy nem ment neki….a képeken amúgy már látni lehet mi fog neki készülni, az sd kártya gyökerében lévő két file fog elindulni bootoláskor, az autorunce.scp-ben van a memóriakártya patch, illetve az iGo8 Patch, és annak az iGO8.exe indítófilének a patch útvonala, meg persze a feltöltés közben módosított sys.txt is, nálam emulátorban már jó, így néz ki:

Spoiler:

Kikönnyített verzió, de egészen jól működik./már 93százaléknál tart, az előbb is itt állt meg, remélem most ezt nem teszi meg, ma ritka nagyon szar a data…/ erre még rátett, hogy este a válasz előtt a stáb kihúzta a lában alól a fórumot, semmiféle előzetes értesítés nélkül nekiálltak karbantartani, annyit azért minden fórumtag már elvárhatna, ha a stáb karbantartást tervez aznapra, azt valamilyen formában – futó felirat.figyelem,vagy a bejelentkezéskori felbukkanó figyelmeztetés, ezer módja van, és máshol tökéletesen alkalmazzák is, itt meg nem – hogy közölje az éppen benntartózkodóakkal, hogy ekkor-és ekkor kikapcsol a fórum karbantartás miatt, pl nekem ennek a válasznak a tegnap esti írása közben kapcsolták le ún. ukmukfuk, minden értesítés nélkül a fórumot, mit ne mondjak, qurva boldog voltam…..

2013.07.26. , 13:14 #40472

Windrad-nak  írták.
    Amit még be kell másolni az sd kártyára: türelem…jön…

Sajnos az ember tervez, az isten, akarom mondani a stáb meg végrehajt, jelenesetben egy karbantartást, minden előzetes figyelmeztetés nélkül, ezért már tegnap nem tudtam folytatni a megkezdett levelet, ezt most teszem meg. Tehát, ott tartottunk, hogy a nagy sietségedben az SD kártyára az első csomag tartalmát csak simán kibontottad, és nem működött a dolog, ez természetes is. Fentebb írtam már, az SD kártyát töröld le újra, hozzál létre rajta egy iDO8 nevű könyvtárat, és abba bontsd ki, másold be annak tartalmát……meg a második csomag tartalmát is, itt lehetnek felülírások, de ezt engedélyezni kell…..tehát a második csomag linkje:ezt kell még bemásolni az SD kártyádra

Értelemszerűen az iGo8 könyvtárban lévő állományokat oda, meg a megfelelő alkönyvtárakba, az iGO8 könyvtára alatt lévő két fájlt meg az SD kártya gyökerébe, az iGO8 könyvtáron kívülre. Ha kész vagy, az SDd kártyán ezt kell látnod:

Spoiler:

A csomagban van egy info.txt file, ezt akár ki is törölheted, de bent is hagyhatod, a program működésében nem vesz részt, és nem is okoz zavart benne. Ez csak egy szimpla figyelmeztető szövegfile az eredeti csomag készítőjétől, amiben néhány segítő mondat van benne, ezek terád nem vonatkoznak, tehát a file akár törölhető is.

Ezután az sd kártyát a gépbe hagyva reboot-al indulj, és ha szerencsénk van, simán elindul az új navi program az sd kártyáról.

A tegnapi váratlan áramszünet-fórumkarbantartás arra is jó volt, hogy nagy nehezen felszenvedjem a data-ra az eredetileg tervezett csomagot, ez abban különbözik a mostani két részes verziótól, hogy van benne egy plusz audio könyvtár is az iGO8 könyvtárban, illetve ebbe minden egy csomagba van belesűrítve, tehát ennél – ha ezt választanád esetleg – csak ki kell bontani a komplett csomag tartalmát az üres SD kártyára, és már indíthatsz is arról. Ennek a tartalma így néz ki:

Spoiler:

a letöltő linkje pedig ez:
    a komplett iGO8 csomag Navigon 2100-ra

A csomagban lévő audio könyvtár átmásolható az előző, két részletben elkészített csomagba, – kompatibilis vele – mert abba ez nincs benne, mivel ott csak az volt a cél, hogy a lehető legkisebb méretű csomaggal érjük el az SD kártyáról való naviprogram indítását.

Ha ezek után sem indulna el a program az SD kártyáról, akkor a fórumon már sokat említett sys.txt filét kell esetleg módosítanunk, de ehhez mindenképp szükségem lesz az esetleges hibaüzenet pontos leírására.
    Reméljük, erre nem kerül sor, sok sikert a barkácsoláshoz.

2013.07.26. , 13:19 #40473

Ok, értem.

Kikönnyített verzió,…“, de szépen “csűröd”… 🙂

…értesítés nélkül a fórumot…“, ez a Guruk kiváltsága, engem is váratlanul érintett, de csak egy-két mondat erejéig… A nagyobb lélegzetű mondókámat, a kimondottan erre a célra létrehozott virtuális fórumomon írom meg és másolom be a itt a helyére.
    Azt már el sem merem képzelni, amikor a Navon részlegben dolgoztál… Wow, az dúrva lett volna.

2013.07.26. , 13:30 #40475

Kikönnyített verzió,…“, de szépen “csűröd”… 🙂
    Azt már el sem merem képzelni, amikor a Navon részlegben dolgoztál… Wow, az dúrva lett volna.

…nem, erről szó sincs, én csak egy lelkes, és talán kicsit sokat okoskodó abszolút amatőr vagyok….de azért, ha van rá módom, csipegetem a még a Net-en és máshol elérhető infókat… 🙂

amit viszont nem értek, a tegnapi fórumkarbantartás óta, a válasz-ablakban újabban a visszaidézett szövegben mindenféle szövegkódoló elemek lettek láthatóak, roppant zavaró, most is háromszor javítani kényszerültem, hogy ne legyenek ezek láthatóak a visszaidézésben, valami nem jött össze a fiúknak tegnap….légy van a levesben… 🙂

2013.07.26. , 16:56 #40490

Köszönöm mindkettőtöknek az önzetlen segítséget ,még ha nem sikerülne összehozni ezt a projektet , akkor is jó érzéssel tölt el hogy a mai világban még létezik ilyen. Vaczak bocs az egymás utáni többszöri hozzászólásomért, nem vagyok egy nagy fórumozó típus ,legközelebb majd jobban figyelek. Most  nekilátok letölteni Rebecca fájlait s ha kész akkor indulhat a próba Azt hogy értetted hogy rebottal inditsam el a GPS-t? Talán úgy hogy az oldalán lévő lyukat tűvel nyomjam be egy ideig?

2013.07.26. , 17:33 #40497

Talán úgy hogy az oldalán lévő lyukat tűvel nyomjam be egy ideig?

Amit Te említesz, az a reset kapcsoló, azzal a gyári alapértékekre lehet visszaállítani a navigációs gépedet, én a reboot-ra a teljes kikapcsolást és az újraindítást értettem, elnézésedet kérem, ha rosszul fogalmaztam volna. Mindezen művelet közben, tehát a kikapcsolás és az újraindítás alatt a memóriakártyának a gépedben kell lennie.

2013.07.26. , 18:16 #40502

Kedves Rebecca !

Mindent úgy csináltam pontosan ahogy mondtad,de sajnos nem működik. Kikapcsoltam beletettem az új kártyát újra bekapcsoltam de sajnos lefagyott  megint a navigon logó.

Tehát jól értem ?Amikor rebotot említessz akkor Nem úgy mint a windowsnál startmenű -leállítás (Nincs benne ilyen funkció) -ra gondolsz, hanem egysszerüen a kikapcsológomb megnyomására. Most mit tegyek?

Utólagosan tettem egy olyan próbát hogy bekapcsolt állapotban kinyomtam az SD kártyát majd vissza ,erre bejött az eredeti navigon program amiben a navigáció nem volt aktív csak a képnéző. Arra gyanakszom hogy a főprogram a STORAGE kártyáról fut

• A hozzászólás módosításra került: 4 éve, 2 hónapja telt el-Profile photo of Windrad Windrad.
    2013.07.26. , 19:28 #40510

légy van a levesben…

méghozzá 10.000, azaz tízezer, ugyanis már ennyi a regisztráltak száma, ezt csak azért tartom fontosnak megjegyezni, mert a fórumozók számos esetben igencsak terhelik a szervert – egyetlen mód marad a karbantartásra az élesben szerkesztés, javítgatás, ez pont olyan, persze nagyon kicsiben, mint amit mi teszünk a megírt poszt utólagos szerkesztésével, szöveg, és helyesírás javításával.

Nekem is dolgom, hogy a szerkesztés során beslisszolt nyers kódot kipucoljam, hogy a poszt esztétikai érzékünket ne bántsa. Ugyan ezt megteszi sokszor aate, reEnd, László és még sokan mások is. Nekünk fórumozóknak példaértékkel bír az Ő tevékenységük, ezért fontos, hogy mi is csinosítgassuk írásaink környezetét.

2013.07.26. , 20:04 #40525

Kedves Rebecca !

Utólagosan tettem egy olyan próbát hogy bekapcsolt állapotban kinyomtam az SD kártyát majd vissza ,erre bejött az eredeti navigon program amiben a navigáció nem volt aktív csak a képnéző. Arra gyanakszom hogy a főprogram a STORAGE kártyáról fut

A Navigon .exe az a belső memóriában van, onnan indul el, tehát nem az SD kártyáról.
    Küldök két filét a mellékletben. A sy.txt-t at iGO8 könyvtárba kéne bemásolni – természetesen előtte a régi filét elmenteni a sz.gépedre! – az autorunce.scp filét -ezt be kellett csomagolnom, mert a fórummotor nem engedte feltenni- pedig kicsomagolás után a kártya gyökerébe kéne másolni, a régit természetesen elmenteni.
    Ezután indítsd újra a navit, benyomott kártyával, lássuk mit lép erre…

Csatolmányok:
    2013.07.26. , 20:20 #40529

Sajnos semmi sem változott ugyanúgy lefagy a gép.Egyébként a navigon .exe az sd kártyán van Kártyaolvasóba téve az SD kártyát készítettem az eredeti programról a képet.

Az nem probléma hogy a fájl neve SYS22.txt  az eredeti viszont  SYS.txt volt?

• A hozzászólás módosításra került: 4 éve, 2 hónapja telt el-Profile photo of Windrad Windrad.
    Csatolmányok:
    2013.07.26. , 20:23 #40533

Bizony, hogy probléma, de még mekkora,-légy szíves nevezd át a jó sys.akármi fájlt sys.txt-re, legyen a helyén az iGO gyökerében és save mappa tartalom törlése után teszteld, indítsd a a navit, kérlek.

…még ha nem sikerülne összehozni ezt a projektet…

Erre ne is gondol légy szíves, pontosabban “mondva”, ebbe ne is reménykedj… 🙂 A helyzet az, hogy a javaslatot tevő látatlanul, azaz “vakon” kényszerül dolgozni a megoldáson – számos összetevőt kell figyelembe, észben tartani és ott van az a hibafaktor, melyet a készülék belső tartalma nehezen árul el, főleg ilyen távolságból… 🙂
    üdv.: vaczak

2013.07.26. , 20:30 #40534

Sajnos semmi sem változott ugyanúgy lefagy a gép.Egyébként a navigon .exe az sd kártyán van Kártyaolvasóba téve az SD kártyát készítettem az eredeti programról a képet.

Az nem probléma hogy a fájl neve SYS22.txt az eredeti viszont SYS.txt volt?

Gondoltam, ennyi gyakorlatod már van a fórum olvasása közben, igen elfelejtette írni, hogy bár én sys.txt-ként tettem fel a fórumra, a fórum automatikusan beszámozza azt. Tehát a régi könyvtárból az eredeti sys.txt elmented, majd a feltett sys.22.txt fájlt átnevezed sys.txt-re, és úgy másolod be az sd kártyán lévő iGO8 könyvtárba.

Uristen, Windrad, most nézem a mellékelt képet!!!
    Te nem törölted – formáztad le az sd kártyádat, rajta vannak a régi állományok, ezért indul el a régi program. Azonnal kérek egy képet az sd kártyádról…

2013.07.26. , 21:05 #40539

2013/07/26-20:31

A helyzet az, hogy a javaslatot tevő látatlanul, azaz “vakon” kényszerül dolgozni a megoldáson

Megértem hogy nem vagytok könnyű helyzetben,főleg így hogy ennyire kezdő vagyok a témában.

Lehet hogy fogalmakkal sem vagyok tisztában , a STORAGE  CARD jelenti a GPS belső memóriáját? Segítsetek tisztázni

2013/07/26-20:36

a feltett sys.22.txt fájlt átnevezed sys.txt-re, és úgy másolod be az sd kártyán lévő iGO8 könyvtárba.

Rebecca, átneveztem de sajnos nem jó így sem Semmi hibaüzenet a navigáció továbbra sem aktív

Uristen, Windrad, most nézem a mellékelt képet!!! Te nem törölted – formáztad le az sd kártyádat, rajta vannak a régi állományok, ezért indul el a régi program. Azonnal kérek egy képet az sd kártyádról…

Rebecca félreérted ,az eredeti kártyáról készült a kép ,(két kártyával dolgozok)a másik kártyát leformáztam és mindent úgy csináltam ahogy mondtad . Erről is csatolok egy képet

Csatolmányok:
    2013.07.26. , 21:13 #40541

Rebecca, átneveztem de sajnos nem jó így sem Semmi hibaüzenet a navigáció továbbra sem aktív

Töröld ki a két filét a kártya gyökeréből, az sd kártyán csak az igo8 könyvtár legyen, és úgy probáld meg.

2013.07.26. , 21:17 #40542

Rebecca félreérted ,az eredeti kártyáról készült a kép ,(két kártyával dolgozok)a másik kártyát leformáztam és mindent úgy csináltam ahogy mondtad . Erről is csatolok egy képet

Látom már..tettel fel két fájlt, az exe-t simán be tudod másolni az sd kártya gyökerébe, a zip-ben lévőt ki kell bontani, majd úgy bemásolni az exe file mellé. A két másikat ki kell törölni. Utána próba…

Csatolmányok:
    2013.07.26. , 21:31 #40543

Töröld ki a két filét a kártya gyökeréből, az sd kártyán csak az igo8 könyvtár legyen, és úgy probáld meg.

Megtettem,semmi eredmény

Rebecca szerintem a kárttya belső memóriájában van egy program ami bekapcsoláskor elindul, ez egy képnézőből áll (ami szintén a belső memórián van) és egy navigációrész ,ami szerintem olyan mint egy parancsikon rákattintva elinditja az SD kártyán lévő navigon.exe-t (ez az eredeti kártyán van) Meg kellene néznünk valahogy hogy milyen fájlok vannak a belső memórián.Ha  csak egy üres vagy bármlyen SD kártyát teszek be az említett program akkor is elindul csak nem lesz aktiv a navigáció-

Mi lenne akkor ha az IGO8 mappát átnevezném NAVIGON-nak, a bennelévő IGO8.exe-t pedig navigon .exe-nek .(mert ezeket a fájlokat keresi a belső program)Nagy hülyeség amit mondok?

2013/07/26-21:41

tettel fel két fájlt, az exe-t simán be tudod másolni az sd kártya gyökerébe,

Nem tudom letölteni, szerintem ezt is be kéne csomagolni ZIP-be

2013.07.26. , 21:52 #40549

Küldöm úgy, de egy zip-be fogom tenni, és figyelj, mert úgy néz ki, megvan a megoldás, az updateme. exe és a másik updateme.scp file kerüljön a sd kártya gyökerébe, a zip-ben lévő harmadik file, egy módosított sys.txt. Ezt tedd az igo8 könyvtárba, ezzel a sys.txt-vel és az updateme fájlokkal nálam már elindult az igo8 az emulátorban.

Csatolmányok:
    2013.07.26. , 22:04 #40552

úgy néz ki, megvan a megoldás

Megcsináltam de most is lefagy, a jó hír annyi hogy egy pillanatra bevillant az a szürke útlogó amiről korábban tettél fel képet .Többször is próbáltam de csak egyszer jött be

2013.07.26. , 22:15 #40553

Megcsináltam de most is lefagy, a jó hír annyi hogy egy pillanatra bevillant az a szürke útlogó amiről korábban tettél fel képet .Többször is próbáltam de csak egyszer jött be

Az jó, ha bevillant, akkor már az sd kártyát látja és tud róla indulni az igó, van egy sejtésem, miért fagy. A sys.txt-ben a rawdisplay beállításában mi eddig a következőt használtuk:
    driver=”gdi”
    Nos, ez eddig minden készülékre jó volt, de a tied már korosabb.Talán neked ez a beállítás lenne a jó:
    driver=”gx”
    Ezért átírtam a sys.txt filét és küldöm az újat, zip-ben, így kibontod és csak be kell másolnod az igo8-ba, és próba./közben egyértelművé tettem a zp nevében is hogy a bennük lévő sys.txt a 480×272-es felbontású géphez készült!!-mind a két zip ugyanazt tartalmazza-/

• A hozzászólás módosításra került: 4 éve, 2 hónapja telt el-Profile photo of rebecca rebecca.
    Csatolmányok:
    2013.07.26. , 22:32 #40555

Az jó, ha bevillant, akkor már az sd kártyát látja

Valami nagyon nagy baj történt.Jelenleg  ha a régi kártyát teszem be se történik semmi.(se az újjal)

El kell hogy mondjam időközben letöltöttem a Navigon fres kezelőprogamot  amit elindítva az eredeti kártyáról egy biztonsági másolatot akartam csinálni de megszakítottam .Meg akartam nézni hogy ez a program látja-e a belső memóriát. Félek hogy valamit elrontottam a gépen

2013.07.26. , 22:34 #40556

…, de azt nem elfelejteni, hogy minden sys.txt módosítás, vagy csere alkalmakor kötelező a save mappa tartalom törlése, e nélkül nem lép “életbe” a beállítás.

2013.07.26. , 22:39 #40557

Valami nagyon nagy baj történt.Jelenleg ha a régi kártyát teszem be se történik semmi.(se az újjal)

El kell hogy mondjam időközben letöltöttem a Navigon fres kezelőprogamot amit elindítva az eredeti kártyáról egy biztonsági másolatot akartam csinálni de megszakítottam .Meg akartam nézni hogy ez a program látja-e a belső memóriát. Félek hogy valamit elrontottam a gépen

Na, ez így nem lesz jó, ha közben partizánkodsz, mert így könnyen féltéglát csinálhatsz a naviból. Most próbáld meg az előbb említett reset gomb-ot nyoni legalább 5-10 másodpercig, és utána indítsd el a navit, elvileg ennek alapra kéne tennie a géped beállításait, és el kéne indulnia a régi kártyáról…

2013.07.26. , 22:47 #40558

Na, ez így nem lesz jó, ha közben partizánkodsz

Közben reseteltem a gépet ,hál isten újra működik.

Töröltem a save mappa tartalmát ahogy vaczak írta kipróbáltam újra bevillant az igo logója de azonkívül semmi

Köszönöm a türelmeteket meg a kitartást, ma már elég késő van szerintem aludjunk rá egyet,holnap folytassuk hátha arra megálmodjátok a megoldást

Ezt még gyorsan feltöltöm ,a Navigon Fresh is csak az SD kártya tartalmát mutatja

Csatolmányok:
    2013.07.26. , 23:04 #40560

Közben reseteltem a gépet ,hál isten ujra működik.

Makacs egy géped van, mára függesszük fel a barkácsolást, még utána kell néznem, hogy tudunk legegyszerűbb módon bejutni a készülékedbe.
    Amúgy a Fresh térképfrissítő elvileg látja a navid belső tartalmát.

Még egy kérdés, biztos, hogy 480×272-es a készüléked felbontása, és nem 320 x 240 pixel felbontású, mint amilyen itt is van?

Basszus….ez a Navigon 2100 két kivitelben volt itthon kapható:
    1. 3.5 coll színes, transzflektív TFT, 320 x 240 pixel felbontás, Tárolókártya SD kártyahely!!!
    Beépített SIRF Star III GPS vevőegység Beépített TMC vevős, 64 MB RAM / 64 MB ROM, CPU Samsung S3C2440, 400MHz

2. 4,3”-LCD színes képernyő ellenálló érintőpanellel 480 x 272 képpont (WQVGA) Fekvőformátum, transzmissziós. Tárolókártya SD / SDHC !!! GPs chip(Nemerix NX³) TCM- vevős, 64 MB RAM / 64 MB ROM, CPU Samsung 400MHz S3C2443X

Mindenesetre jó lenne tudni, akkor most a Te készüléked melyik is, mert én a nagyobbikhoz, a 4801×272-es felbontásúhoz állítottam be a sys.txt filét. Azért még megyírom a 320×240-es felbontáshoz is a sys.txt-t, becsomagolom, és ha a kisebbik készüléked van, akkor a kisebb felbontásúhoz való sys.txt-vel próbáld ki, megy az updateme filékkel.

• A hozzászólás módosításra került: 4 éve, 2 hónapja telt el-Profile photo of rebecca rebecca.
    Csatolmányok:
    2013.07.26. , 23:13 #40561

@windrad
    Az álom megvan, veled kellene tennünk valamit, hogy a kreativitásod ne a készülék ellen, hanem vele legyen… 🙂
    Én még maradok – rendet rakok a posztjaitokban.
    Szép álmokat nektek!

2013.07.26. , 23:45 #40572

Még egy kérdés, biztos, hogy 480×272-es a készüléked felbontása, és nem 320 x 240 pixel felbontású, mint amilyen itt is van?

Az user manualban 480×272 szerepel de amit belinkeltél külső méretei alapján olyan mint az enyém, tegyünk egy próbát holnap a 320×240 képfelbontással is .Üdv és jó éjszakát

2013.07.26. , 23:54 #40576

Mindenesetre jó lenne tudni, akkor most a Te készüléked

Kipróbáltam és megjött az első hibaüzenet:

Failed toopen file:ui_igo8_da/302_240/loading_progressbar.bmp  exiting aplikation

2013.07.26. , 23:55 #40577

Az user manualban 480×272 szerepel de amit belinkeltél külső méretei alapján olyan mint az enyém, tegyünk egy próbát holnap a 320×240 képfelbontással is .Üdv és jó éjszakát

Mérd le a képernyőt, mert nem azonosak, a kisebbik 3.5 collos, a nagyobbik verzió 4.3 collos. Jó éjszakát.

50 bejegyzés megtekintése - 51-100 / 2,768

Be kell jelentkezned a hozzászóláshoz.