Ennek a témakörnek tartalma 2,772 hozzászólás, 505 résztvevő. Utolsó frissítés: Profile photo of Zolee75 Zolee75 1 év, 8 hónapja telt el.

50 bejegyzés megtekintése - 1,301-1,350 / 2,773
  • Szerző
    Bejegyzések
  • 2014.08.21. , 22:25 #90494

“Füstölgésem”
    Miért “fáj” a visszaolvasás a kérdezőknek? Ha erre tudná valaki a választ, nagyon megköszönném, mert én az életben ki nem találom… 🙁
    Amikor a közvetlen a nyitott poszt fölött a válasz, akkor sem veszi észre és rákérdez, hogy hol találja… 🙁
    Üdv.: vaczak

Figyelem! - Ne idézd a közvetlen előtted "szólót" - Fontos, hogy a topikban típus szerint tedd fel kérdésed - A posztban írtak javításához használd a SZERKESZTÉS opciót!
    A DW-n minden warez megnyilvánulás Tilos! Warez = "ami a jogvédett tartalmak jogsértő terjesztésére utal"

2014.08.22. , 11:46 - válasz zsiga68 hozzászólására #90561

T. zsiga68!
    Mindent megcsináltam ahogy kaptam az instrukciókat és úgy néz ki hogy sikerült és minden működik.
    És ezúton szeretném megköszönni a segítséget. Köszönöm szépen !!
    üdv. njozsi2

• A hozzászólás módosításra került: 5 éve telt el-Profile photo of njozsi2 njozsi2. Indok: javítás
    2014.08.22. , 12:25 #90565

@njozsi2
    Ment egy levélke, figyeld kérlek a lev. ládádat.

Figyelem! - Ne idézd a közvetlen előtted "szólót" - Fontos, hogy a topikban típus szerint tedd fel kérdésed - A posztban írtak javításához használd a SZERKESZTÉS opciót!
    A DW-n minden warez megnyilvánulás Tilos! Warez = "ami a jogvédett tartalmak jogsértő terjesztésére utal"

2014.08.22. , 15:58 #90593

Köszönöm nekem is sikerült müxik
    Untac

2014.08.22. , 22:37 #90637

Ebben biztosak voltunk! 🙂
    Használd egészségben, szerencsével!

2014.08.23. , 11:04 #90673

Sziasztok!

Van egy Navon N490 Plus készülékem, Magyarország térképpel.
    Lehetséges lenne a teljes Európa térképet rátenni? Már a
    magyart se frissíti, mert lejárt az egy év. Tudnátok ebben segíteni?
    Előre is köszönöm! dermis

2014.08.23. , 13:37 #90688

A segítség garantáltan nem marad el, ha leírod a készülékeden lévő eredeti igo8 verziószámát. köszönöm.
    Ha “véletlenül” 8.3.5.231128-as lenne, akkor itt a 26-ik oldalon keresd ezt a posztot: 2014/08/16-23:46 , benne megtalálod a célhoz vezető utat, amelyet Zsiga68 “aranyozott” be nekünk.

2014.08.23. , 21:49 - válasz vaczak9283 hozzászólására #90771

Nem az én verzióm: NavOn Navigation: 8.3.2.121342

Köszönöm!

2014.08.23. , 22:41 #90780

Ehhez már csak holnap kapod meg a megoldás, mert megyek alucikálni. Jó éjt, mindenkinek!

2014.08.26. , 09:40 #91041

Sziasztok,

hasonló gondom van, mint sokaknak – az Európa térképet szeretnénk mi is használni (Navon 490p). Nagyon hálás lennék egy postagalambért…
    Előre is nagyon-nagyon köszönöm! 🙂

2014.08.26. , 11:52 #91049

Sziasztok!

A iGO8 verziószáma…??

2014.08.26. , 15:01 - válasz vaczak9283 hozzászólására #91072

Szia,

8.3.5.231128

(Másfél órája keresem :)))

Köszönöm!

2014.08.26. , 17:32 #91089

…, de megtaláltad és ez a lényeg! 🙂
    “Sétálj” el ide és Zsiga68 kincsét tudd magadénak, az infót is vedd alapul hozzá és öröm lesz a vége.

2014.08.26. , 17:59 #91094

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni van egy Navon N360-as készülék 2008-as EU térképpel. Ezt szeretném frissíteni de elég lenne a Magyar és Román térkép. Valamint egy kis segítséget abban, hogy mit hova másoljak, mert a _83-as térképeket valamiért nem ismerte fel a készülék, miután bemásoltam a map könyvtárba.

2014.08.26. , 19:27 #91105

@melete
    Szia!
    Mivel eredeti gyári a navigáció, ezért a hálón “forgalmazott” cuccok csak egy kis firnyákossággal működnek rajta, benne.

Mi a verziója a gyári iGO-nak?

2014.08.26. , 19:58 #91114

Szia Vaczak!

Meg tudod mondani kb mikorra készülsz el a 2.4-el? 🙂 Mondtad hogy összedobsz egy turmixot, és gondoltam rákérdezek. 🙂

2014.08.26. , 20:11 #91118

Szia Vaczak!

Köszi a segítségedet. Névjegyben találtam ilyet, hogy NavOn Navigation 8.3.2.77786

2014.08.26. , 20:25 #91121

Sziasztok!

@johndoe83
    Haladok vele, most tesztelem 320×240-en, utána még három felbontással, és kész is vagyok “idegileg”… 🙂

@melete
    Megy egy levélke, figyuzd a postaládádat.

2014.08.26. , 20:34 - válasz vaczak9283 hozzászólására #91122

Hajjaj! 😀 Akkor várok türelemmel! Éreztem én, hogy az az 1 napos terv kicsit merész lett. 😀

2014.08.26. , 20:38 #91123

Elég lenne rá, de amikor meló, család, sok-sok kérdés, egyszóval nem egyszerű “veletek”. 🙂

2014.08.28. , 01:59 #91275

Szép STt!
    Köszönettel tartozom Vaczaknak a Navon N480 -hoz slankított Primoért,
    így hát köszönöm szépen! Egy heti heroikus küzdelem után -mialatt legalább 8db iGO -t hegesztettem össze- van egy jó kis navim. 🙂

2014.08.28. , 13:09 #91302

@shankie
    Szívesen! Használd egészségben, szerencsével!

2014.08.29. , 11:53 - válasz vaczak9283 hozzászólására #91463

Köszönöm Vaczak,

működik! 🙂 🙂

2014.08.29. , 19:50 #91508

Szívesen és ez úton is nagy köszönet Zsiga68-nak az ajándékért, amely már sok kedves érdeklődő örömét okozta!

2014.08.30. , 14:15 #91595

Sziasztok!

Van egy Navon N490 Plus készülékem, Magyarország térképpel.
    Tudnátok segíteni abban, hogyan érhetném el a rajta lévő többi térképet is?
    Az iGo verzió száma: 8.3.5.192519.
    A segítséget előre is köszönöm.

Üdv: Freebad

2014.08.30. , 15:27 #91602

Cseréld ki erre az exe-re az eredetit: Letöltés
    Ha nem menne akkor még adok licence fájlokat hozzá..

Kedves fórumtársak. Az oldalon kerüljük a navigációval kapcsolatos linkek kérését és megosztását.Az ilyen irányú postok azonnal törlésre kerülnek!
    Köszönöm.

2014.08.30. , 19:54 - válasz zsiga68 hozzászólására #91633

Kedves Zsiga68!

köszönöm a segítséget, sajnos nem indul, pontosabban elkezd, de ki is lép.

2014.08.30. , 20:36 #91640

Tedd bele EZEKET a licence fájlokat.

Kedves fórumtársak. Az oldalon kerüljük a navigációval kapcsolatos linkek kérését és megosztását.Az ilyen irányú postok azonnal törlésre kerülnek!
    Köszönöm.

2014.08.30. , 20:37 #91641

Sziasztok,
    Én is kérnék szépen szájba rágósan segítséget!!
    Volna egy ilyenem : NAVON N670 Plus navigáció + iGO8 Magyarország térkép

Erre szeretnék Primo-t meg EU térképeket!

Kérnék rá segítséget…mit hogyan !!!

Köszi

Üdv.

2014.08.30. , 22:31 #91661

Szia!
    Primo-hoz vezető út: http://dirtywindows.hu/discussion/topic/igo8-x-primo-variaciok/page/34/#post-91613 – a Kia Primo-t javaslom

Térkép itt: http://dirtywindows.hu/discussion/topic/igo-terkepek-es-kiegeszitok-2014/page/28/#post-91635 – az utolsó négy oldalon megtalálsz mindent.
    Miután letöltötted mindazt, mit javasoltam szólj és megkapod a “szájbarágóst” is.
    Kellemes időtöltést!

2014.08.30. , 22:42 - válasz zsiga68 hozzászólására #91664

Kedves Zsiga68!

Igazán köszönöm az önzetlen segítségedet!

Minden jót!

Freebad.

2014.08.31. , 00:11 - válasz vaczak9283 hozzászólására #91678

Köszi Vaczak,

Még csak Esztike hangja hiányzik…és akkor kérném, hogy mit tegyek velük, hogy már a 8.3-as Igo 8 helyett a Primo induljon el!!

Köszi

2014.08.31. , 10:33 #91709

Sziasztok!

Parancsolj:
    Navon N670

Forrás: DW – Rebecca : http://dirtywindows.hu/discussion/topic/cikksorozat-wince-igo-and-primo/#post-40350

Ezen a készüléken is működik a már említett SD kártyás megoldás, ennek a lényege:
    1.egy Fat-32 re leformázott(XP ALÓL kell csinálni, jobb a békesség!) SD kártyára létrehozol egy mappát, aminek a neve: Mobilenavigator
    mondhatnám úgy is, hogy a kártya gyökerébe, de teljesen mindegy, mert úgy is csak ez az egy mappa lesz az SD kártyán.

2. a beszerzett navigációs programcsomagból, csak magát a programot szabad a fent említett, elkészített Mobilenavigator mappába másolni

3. bemásolást követően a program exe filét át kell nevezni a következő névre: Mobilenavigator.exe

4. a sys.txt fájlban a device és folders szekció így legyen elkészítve:
    [device]
    type=”N470″
    sdcard_name=”SDMMC”

[folders]
    sdcardpath=”\SDMMC\Mobilenavigator\Mobilenavigator.exe”
    A sys módosítás mentése.

5. a program content/map mappába induláshoz csak 1db. Magyar térképfájlt (fbl) tégy

6. a kikapcsolt készülékbe a felkészített SD-t, majd kapcsold be és használd.

Ez úton is Nagy köszönet Rebeccanak az infóért.
    Megjegyzés: az első indulás, betöltődése eltarthat, akár 10 percig is, attól függően, hogy a beszerzett szoftver mi-mindent tartalmaz.

2014.08.31. , 11:01 - válasz vaczak9283 hozzászólására #91718

Köszi, de még mindig a hangfilé hiányzik!!!
    Máshol nincs fönn plajos csomagja?

Az összes többi símán letölthető….ez az egy hang filé érte el a limitet…kis helpet pls..

Üdv.

• A hozzászólás módosításra került: 5 éve telt el-Profile photo of K. András K. András.
    2014.08.31. , 12:20 #91738

Ott van Esztike is “szőröstől-bőröstől” az ajánlott Kia csomagban – ez a link neve ott: “A Kia P2.0.1 (a Wx960BT.800×480-re klikk)”.

2014.08.31. , 12:33 - válasz vaczak9283 hozzászólására #91740

És ez a csomi nekem nem jó a Navon-ra?
    Mivel ez már jön is le így komplettbe…

2014.08.31. , 12:57 #91747

Az ajánlott csomag feltételezésem szerint abban tér el az általad letöltött előzőtől, hogy ebben 800×480-ra van beállítva minden, tehát, ha kiveszed belőle a branding.zip fájlt, mert az csak nagy felbontásra jó, és a sys-ben a 800 – 480 bejegyzéseket kicseréled 480 – 272 -re, valamint a fentebb jelzett device és folders szekció adatokat módosítod, akkor tökéletesen fog működni, de a program mappa és exe névének átírása is szükséges.

2014.08.31. , 13:32 #91750

Köszi, de még mindig a hangfilé hiányzik!!!
    Máshol nincs fönn plajos csomagja?

Az összes többi símán letölthető….ez az egy hang filé érte el a limitet…kis helpet pls..

Üdv.

Tessék az enyém: Primo TTS pack

Köszönöm.

2014.08.31. , 14:02 #91754

Köszi!!!
    No megpróbálom összehozni a leírtak alapján!

Kiegészítés!!

Köszi még egyszer!! elindult a waytekes csomi is, töröltem amit Vaczak mondott és átírtam őket!!!
    És ebbe is lehet nyugodtan térképeket cserélni újabakra meg hozzáadni más országokat is??

Üdv.

• A hozzászólás módosításra került: 5 éve telt el-Profile photo of K. András K. András.
    2014.08.31. , 14:50 #91765

Ebbe a primoba bármilyen kiadású térképet tehetsz.Elfogja fogadni.

Köszönöm.

2014.08.31. , 17:14 - válasz zsiga68 hozzászólására #91786

Figyi, nincsenek műholdak!!!
    A síma GPS infóba talál, itt meg kiírja hogy GPS keresés, és nem talál!!!
    Help!!

Köszi

Kiegészítés!!

A plajos félében van egy olvass el, abba van benne a GPS beállítások amit átmásoltam a Wayteq félébe,
    meg egybe a legújabb 2014-es NNG-t is bemásoltam, és mindjárt talált 6 műholdat az ablakban is már!!

Szóval Kösszi Hölgyem és Uraim!!! Műxik remekül!!
    De lehet jobban járt volna ismerősöm ennyiért egy wayteq 980-asal nagyobb felbontásúval!!

Üdv.

2014.08.31. , 18:31 #91809

Írd be ezeket a sys.txt-be:
    [gps]
    port=7
    baud=38400
    send_init=0
    set_messages=0
    sent_init_type=0

Köszönöm.

2014.08.31. , 19:33 - válasz K. András hozzászólására #91816

Köszi Zsiga, a másikból beillesztettem és már okés minden!! Kösszi

[gps]
    port=”auto”
    baud=”auto”
    protocol=”NMEA”
    set_messages=0
    send_init=0
    sent_init_type=0

Üdv.

2014.08.31. , 19:39 #91818

Ez olyan “gumioptikás” megoldás.De működhet 😉

Köszönöm.

2014.09.02. , 18:37 #91997

Sziasztok Moderátorok és Fórumozók!
    Segítséget kérek tőletek.
    Egy Navon N350-es pna raktam össze régebben egy zacskóból. A vele jött régi 2012-es térkép szoftverrel elszórakozgattam kis hazánk határain belül egy félévnyit. Nemigazán a térkép helyessége érdekelt hanem, hogy mit tud nyújtani ez a kis cucc működés terén ilyen öreg korában, akár egy-egy húzós meleg nyári napon az autóban. Kapott annyi bizalmat tőlem, hogy szeretném próbára tenni most hétvégétől, egy montenegrói szabadság idejére, ahová Szerbián át szeretnék eljutni.
    Olvasgatom a fórumot. Többen kérnek ilyen-olyan térképeket s kiegészítőket. Gondolom kis eszközeiken tervezgetnek s talán el is indulnak, de nem tudom visszatértek-e úti céljukról?
    Ha segítséggel tudnátok lenni felém, akkor 14.-e után szívesen beszámolok tapasztalataimról.
    Köszönöm!

2014.09.02. , 21:32 #92025

Sziasztok!

Deresgebe, nem említed, de úgy gondolom, hogy az említett navigációs szoftver SD-n van és eredeti gyári – ha egy frissebb és tört verzióval helyettesíted, akkor kérésed teljesíthető lehet, ha be tudsz lépni a Flash-ba és egy hasonló képpel ezt jelzed is, valamint az ott található IGOPATH.TXT fájlt is megtaláltad – készíts biztonsági mentést, azaz mentsd ki, pl. a kép szerinti Full adatokat, mappákat.
    A kimentést követően az IGOPATH.TXT fájlból egy másolatot tégy a csatolmányba.
    imgur-image

2014.09.03. , 06:39 #92063

Szia vaczak4
    Nagyon örülök gyors válaszodnak!
    Elég bénának érzem magam képernyőmentés készítéshez, de igyekszem.
    Küldöm az én nálam futó igopath tatalmát.

Csatolmányok:
    You must be logged in to view attached files.
    2014.09.03. , 09:38 #92072

Sziasztok!

Deresgebe, köszönöm, amit látok “0”-ás Mobilenavigatort, az mit keres ott?

Nem válaszoltál mindenre, de azt már látom, hogy a navigáció SD-re van vezérelve ebből kiindulva, megkockáztatom, hogy az már nem gyári, de még nem árultad el az iGO verziószámát, ami a beállítások, súgó, névjegy alatt olvasható, miután a navigációd betöltődött.
    Ahhoz, hogy kiderüljön az igazság, tégy egy új térképet (*.fbl) a content/map mappába és ellenőrizd az életképességét, ha eltérő a színe a többitől jelezd kérlek.

2014.09.03. , 11:25 #92076

Szia vaczak!

A névjegy : Nav N Go iGO 8 ; 8.3.4.102680 .
    A MobileNavigator tartalma egy 4096kB nagyságú MobileNavigator.exe fájl, dátuma 2006.08.01. Ha jól tudom ezzel a progival tudom megtekinteni a pna belsejében tárolt WinCE-t. Saját felrakás és mappa átnevezés. Azért van Jgy, hogy bárhol elő lehessen venni, ha egy idegen pc-re dugnám fel ne kelljen a netet böngészni miatta.
    Tégy egy új térképet a … mappába … (a régi, örökölt térképek:x.y_R3_NQ_2011.Q4_120217.fbl . Ezeket az “eredeti SD-ről” kimentettem. Elnevezésük alapján illetve a google maps-sal összevetve nem igazán aktuálisak.)
    Tettem be egyet: x.y_83NQ_2013.Q2_130718.fbl . Ellenőrizni még nem tudtam, hogy ez tényleg aktuálisabb-e vagy csak átnevezett.
    Jó úton járok-e? (további tervem, ha időm futja, kigyomlálni az igopath.exe-ben is látható illetve meglévő, működő képes mp3.exe és photo.exe alkalmazásokat. Remélve, hogy estleg értékes területeket szabadítok fel. Ha annyira jól menne, akkor az énmegyek-et is beküldeném a pna-ba.)

Várom válaszod! Köszönöm!

2014.09.03. , 12:35 #92077

A Navon N350-en a Navigációs szoftver használatára a belső tárhelyet felejtsd el 64MB. az össz férőhely és hiába takarítasz, nem kapsz többet, mint 1-2 megát – a navihoz meg kell legalább 200 mega, hogy tutira tudjon muzsikálni.
    Nem véletlen, hogy a gyártó eleve SD-re írta a progit…

Itt van két tesztelendő – a legegyszerűbben úgy tudod tesztelni, ha a content mappában a map mappát átnevezed bármire, hogy a program ne találja és a küldött csomagból a map mappát bemásolod “mellé”, újraindítod a navigációt, belépsz oda ahonnan a verziót is kiolvastad, de most a térképekre klikkelj és mindent meg tudsz rajta, benne nézni.
    Ha térképhiányra panaszkodva el sem indul, akkor az azt jelenti, hogy eredeti a navi szoftver, ekkor már bevetheted az “énmegyek” cumót.

Ez az “énmegyek” cucc milyen verzióval bír? Gondolom leszedted valahonnan…, ha nincs jelölve a csomagban, akkor úgy tudod megnézni, hogy a kicsomagolt csomagban az exe fájlra jobbegérrel klikk, a lenyílóban a tulajdonságokra és a többi már értelemszerű lesz.
    Mindezt azért tartom fontosnak, mert ha a tiédnél “öregebb” verzió, akkor nincs értelme vele foglalkozni, iGO8-ból a legutolsó stabil fejlesztés verziója: 8.3.5.231128 minimum ehhez mérd elvárásod.

50 bejegyzés megtekintése - 1,301-1,350 / 2,773

A téma ‘Navon N sorozat – navigációs készülékek archívum ’ le van zárva.