Ennek a témakörnek tartalma 2,767 hozzászólás, 501 résztvevő. Utolsó frissítés: Profile photo of atis256 atis256 2 napja, 5 órája telt el.

50 bejegyzés megtekintése - 101-150 / 2,768
  • Szerző
    Bejegyzések
  • 2013.07.27. , 00:04 #40579

Kipróbáltam és megjött az első hibaüzenet:

Failed toopen file:ui_igo8_da/302_240/loading_progressbar.bmp exiting aplikation

Jól van, alakul, ez már data.zip és /vagy branding .zip probléma, bár utóbbi nem volt benne az alapcsomagban. Holnap keresek hozzá másik data.zip-et, és felteszem, én még maradok, emulátorban próbálgatom a 320×240-es dolgokat, szia.

Közben javítást végeztem az alapcsomag data.zipjében, – a hibaüzenetben hiányolt hiányolt filéket belemásoltam – és emulátorban simán elindult a kérdéses 320×240-es felbontással a program, nálam semmi hibát nem ad a módosított data.zip filét használva. Felteszem a módosított zip filét, a benne lévő cuccokat értelemszerűen bemásolod az sd kártyán lévő iGO8 könyvtárba, és próba-szerencse.
    A link:
    320x240_es_iGO8.zip
    A zip-ben van még lemaradt sheme fájl, és texture file, valamint a javított data.zip, ezekkel írd felül az sd kártyán lévő ugyanilyen fájlokat. Remélem ezzel már elindul a géped, szia, megyek szundikálni.

2013.07.27. , 07:11 #40584

Jól van, alakul, ez már data.zip és /vagy branding .zip probléma,

Sajnos ezzel sem működik.  Bevillanik a képernyő kb 1/4-én a logó, semmi hibaüzenet.

Egyébként azt tapasztalom hogy minden ilyen lefagyás után resetelnem kell ahoz hogy bármit lehessen csinálni rajta vagy az eredeti kártyát olvasni tudja. Korábban ez nem így volt

A készülék méretei: külső méret 12×7.5 cm képernyő : 9.5×5.5 cm  Ha COL-ban mérek a képernyő átmérője 4.3 col

Akkor mégis cak ez a típus:

2. 4,3”-LCD színes képernyő ellenálló érintőpanellel 480 x 272 képpont (WQVGA) Fekvőformátum, transzmissziós. Tárolókártya SD / SDHC !!! GPs chip(Nemerix NX³) TCM- vevős, 64 MB RAM / 64 MB ROM, CPU Samsung 400MHz S3C2443X

• A hozzászólás módosításra került: 4 éve, 2 hónapja telt el-Profile photo of Windrad Windrad.
    • A hozzászólás módosításra került: 4 éve, 2 hónapja telt el-Profile photo of Windrad Windrad.
    2013.07.27. , 08:43 #40588

Figyuzzatok skacok, könnyen meglehet, hogy a sys.txt-ben elég lenne csak annyit tenni, hogy kiveszítek a folders szekciót, ugyanis az autorunce.scp-ben már benne van hol keresse az iGO8-at,-ez a kis kütyü rettentően automatikus, tudja a dolgát szerintem… 🙂 Az automatikusról jut eszembe, az is egy lehetséges megoldás, ha kommentelitek (pontosvesszőt az elejére) a:
    ;resolution_dir=”480_272″ és a teljes [rawdisplay] szekciót, mert felismeri saját magát – save törlés és teszt.
    Teszek ide, az eddiekben hibátlannak bizonyult data, branding párost is hátha cseresznye…: Windrad.data.brand.paros.480×272.rar – töltsd le és teszteld kérlek.
    Üdv.: vaczak

Figyelem! - Ne idézd a közvetlen előtted "szólót" - Fontos, hogy a topikban típus szerint tedd fel kérdésed - A posztban írtak javításához használd a SZERKESZTÉS opciót!
    A DW-n minden warez megnyilvánulás Tilos! Warez = "ami a jogvédett tartalmak jogsértő terjesztésére utal"

2013.07.27. , 09:29 #40590

Teszek ide, az eddiekben hibátlannak bizonyult data, branding párost

Rendben kipróbálom ezt is de a rebecca által beállított eddigi dolgokban 320×240 -es felbontás lett beállítva amit szerintem mégis csak 480×272 re kellene visszaállítani

Kipróbáltam Vaczak ezzel sem működik. Úgy is kipróbáltam hogy átirtam a sys.txt ben a felbontást 320×240 ről 480×272 re

A save mappa teljes tartalmát törölnöm kellene?

2013.07.27. , 10:00 #40594

Persze, értem, hiszen olvasom a fejleményeket, pont azért is írtam a fenti posztot, melyben azt is “megemlítem”, hogy ne nyüstöljétek a felbontással, mert szerintem felismeri saját magát a kütyü. Természetesen ehhez szüksége van egy kompatibilis data.zip fájlra és az sem árt a szépségének, ha van hozzá branding.zip fájl is (ez utóbbi csak a csinosítás miatt).
    Ezért is töltöttem fel a cuccot…

Figyelem! - Ne idézd a közvetlen előtted "szólót" - Fontos, hogy a topikban típus szerint tedd fel kérdésed - A posztban írtak javításához használd a SZERKESZTÉS opciót!
    A DW-n minden warez megnyilvánulás Tilos! Warez = "ami a jogvédett tartalmak jogsértő terjesztésére utal"

2013.07.27. , 11:20 #40595

Persze, értem, hiszen olvasom a fejleményeket, pont azért is írtam a fenti posztot, melyben azt is “megemlítem”, hogy ne nyüstöljétek a felbontással, mert szerintem felismeri saját magát a kütyü. Természetesen ehhez szüksége van egy kompatibilis data.zip fájlra és az sem árt a szépségének, ha van hozzá branding.zip fájl is (ez utóbbi csak a csinosítás miatt). Ezért is töltöttem fel a cuccot… Üdv.: vaczak

Vaczak légy szives még azt mond meg hogy a sys.txt fájl módosítása után pontosan mit is kellene kitörölnöm a SAVES mappából. Korábbi próbálkozásaimnál csak egy fájl volt benne,most viszot hogy módosítva lett az egész több is van bent c. Csatolok egy képet

Csatolmányok:
    You must be logged in to view attached files.
    2013.07.27. , 12:39 #40602

Akkor cselekszel a legjobban, ha a teljes save mappát, tartalmával együtt törlöd, azaz szőröstől-bőröstől. A tesztelés előtt a save mappának teljesen üresnek kell lennie, ha csak a save mappa tartalom törlését kérik akkor is. Az iGO, a Primo a tesztelés során létrehoz egy új save mappát és abba menti el a beüzemelés, és a manuális beállítás dolgait. Ezért kell minden sys.txt csere, vagy módosítás alkalmakor a save törlése, különben nem lép életbe az új tartalom. Ha véletlenül nem törlöd, akkor hiába a “teszt”, mert az nem teszt, hanem csak lefuttatod az iGO-t a régi beállításokkal.

2013.07.27. , 14:13 #40604

Akkor cselekszel a legjobban, ha a teljes save mappát, tartalmával együtt törlöd, azaz szőröstől-bőröstől

Mivel ma egész nap ráérek, vettem a fáradságot és végig csináltam újra mindent a korábbiakban leírtak szerint, arra a megállapításra jutottam hogy:

A készülék típusa NAVIGON 2110 Max  Képátmérője 4.3col vagyis a 480×272 felbontást használja A rebecca által adott data.zip és branding.zip -el bevillanik a logó de utánna lefagy

Vaczak által adott data.zip és branding.zip -el a következő hibaüzenet:Failed to open file:ui_igo8_da/480_272/loading_progressbar.bmp exiting aplikation

Próbálgattam a sys fájl  módosításait a leírtak szerint, mindig töröltem utána  a save mappa tartalmát,De semmi eredmény Hát nem is tudom……Van még remény?

2013.07.27. , 19:55 #40612

Rendben kipróbálom ezt is de a rebecca által beállított eddigi dolgokban 320×240 -es felbontás lett beállítva amit szerintem mégis csak 480×272 re kellene visszaállítani

Kipróbáltam Vaczak ezzel sem működik. Úgy is kipróbáltam hogy átirtam a sys.txt ben a felbontást 320×240 ről 480×272 re

A save mappa teljes tartalmát törölnöm kellene?

Na, először is tisztázzunk valamit! Te úgy jöttél ide, úgy nyitottál, hogy a saját készülékedet így vezetted fel: Navigon 21xx Ennyi…semmi több, se képátmérő,se felbontásérték, se semmi…
    A félig leírt típusjelzésből kellett valahogy kideríteni, milyen típus lehet ez egyáltalán.Elsőnek a 480-as felbontású készülék képe és felhasználói kézikönyve került elő, erre rákérdeztem, erről a típusról van szó? – ere te simán rámondtad igen, ettől kezdve végig a 480×272-ees felbontási adatokkal lett a program beállítva. Később derült ki, hogy van egy kisebb felbontású verzió is, a 320×240-es verzió. Ehhez mindössze két sys.txt-t adtam, mindkettő zip-be lett csomagolva – te kérted így! – és a nevében hordozta, melyik felbontáshoz lett méretezve. Így tehát az eddigi dolgokban 480-as felbontású a beállítás, az utolsó két zip filében pedig 320×240-es. De a zip nevében benne is van, csak olvasni kéne tudni! Sőt, a legutolsó 480-as verziót szintén zip-be tettem fel, kiséretül még le is írtam, miért. Az, hogy te ennek ellenére összekeverted őket, nem az én hibám, és az sem, hogy pont fordítva állítod, mint ahogy valójában történt. Beállítod magad amatőrnek, de érdekes módon bele tudsz nézni a fájlokba, akkor eddig miért nem derült ki, mivel dolgozol? – továbbá miért akarod átirni a sys.txt-t, ha azzal sem vagy tisztába, milyen paraméterekkel bír a készüléked. A navigon oldalán ott a segítség a készülkéked pontos adatainak kiderítésére, használd, és utána esetleg többet tudunk mondani…vagy nem.

A vaczak által adott data/brandig párosban valószínűleg a hiányolt bmp file(több is van) nincs, illetve nem abban a felbontás-könyvtárban van, amit te használsz.Amit én adtam, abban mindkét felbontás könyvtárában benne van a kérdéses file. Ennek a veve: iGO8\data.zip, mérete: 48 878 674 Ha van kedved belenézhetsz a zip filébe a kérdéses-480×272, illetve a 320×240-es felbontáskönyvtárakba, ott minkettőben meg fogod találni a hibaüzenetben hiányolt bmp filét. Apropó, hibaüzenet, ha az igo-nál hibaüzit kapsz, az már azt jelenti, hogy a program elérési útjai jól lettek beállítva a betöltő filében, illetve az igo program config filéjében, a sys.txt-ben. Mert ekkor már elindul és működik a program, csak éppen a belső tartalom átnézésével van elfoglalva, és a beállított felbontási értékeknek megfelelő könyvtárban keresi a fontos fájlokat, amiket ha nem találja, -mert nincs, vagy hiányos, sérült a file – akkor igo szokás szerint hibaüzenet ablakot dob fel, ha ezt leokézod, akkor pedig elegánsan kilép, és nem folytatja tovább a program betöltését addig, amíg a hiányolt filét, állományt nem fogja a megfelelő helyen megtalálni, és azt hiba nélkül be tudja tölteni a memóriába. Ami pedig a fagyást illeti, az lehet memóriahiány is, lehet olyan driver, vagy .dlll hiány is, amire a sys.txt-ben egy beállításban hivatkozás történik, stb. Ezért célszerű nem teljes sys.txt-vel indítani, hanem egy minimális adatokat tartalmazó fájlal, és, ha megy a program, azután már lehet finomhangolni a sys.txt-t.
    Amit jelen esetben még tenni lehet, az az, hogy csinálok neked a két felbontásra egy-egy minimális tartalmat hordozó sys.txt-t, és ezekkel kéne kipróbálni, fagy e a készülék, vagy működik esetleg. A két filét zipben teszem fel a mellékletbe, kibontod a megfelelő felbontáshoz tartozót, bemásolod az igo-ba, és próba…de minden próba előtt a save mappa teljes tartalmát törlöd.

Csatolmányok:
    2013.07.27. , 20:03 #40615

@windrad
    Naná, hogy van, ez még csak a kezdet! A java ezután jön Rebecca személyében. Most éppen azon fáradozik, hogy minden hibalehetőséget kizárjon, hamarosan jön és hozza a tutit. Én egyet sem nyugtalankodnék helyedben, mert tudom, hogy hamarosan úgy fogsz navigálósdit játszani, mint a pinty…

2013.07.27. , 22:13 #40625

Na, először is tisztázzunk valamit! Te úgy jöttél ide, úgy nyitottál, hogy a saját készülékedet így vezetted fel: Navigon 21xx Ennyi…semmi több, se képátmérő,se felbontásérték, se semmi…

Kedves  rebecca ,teljesen igazad van. Még eddig soha életemben nem foglalkoztam GPS-ekkel Szinte semilyen háttértudásom nincs velük kapcsolatban, viszont Windows operációs rendszereket fájlkezelést elég jól ismerem ezért tudok én is beleszerkeszteni pl a sys.txt-be.

A  GPS-ről amit kaptam ,semmilyen konkrét adattal nem rendelkeztem amikor feltettem a kérdésemet de később lemértem a méreteit és az internetről azonosítottam be a felbontását stb.

Nagyon is értékelem a fáradozásodat amit értem teszel de kérlek ne légy ilyen durcás velem. Egyébként teljesen pontosan követtem az utasításaidat és mindkét felbontású sys fájlal tettem próbákat, sőt ma délelőtt újra megismételtem mindent lépésről lépésre ,amit a korábbi beszélgetésünkben utasítottál,Végigpróbáltam azt is amit vaczak javasolt.IDÉZET VACZAKtól:

a sys.txt-ben elég lenne csak annyit tenni, hogy kiveszítek a folders szekciót, ugyanis az autorunce.scp-ben már benne van hol keresse az iGO8-at,-ez a kis kütyü rettentően automatikus, tudja a dolgát szerintem… :) Az automatikusról jut eszembe, az is egy lehetséges megoldás, ha kommentelitek (pontosvesszőt az elejére) a:
    ;resolution_dir=”480_272″ és a teljes [rawdisplay] szekciót

Próbáltam az ő általa adott data.zip-Branding.zipet, de mikor végül egyik sem működött helyesen akkor visszaállítottam az általad adott utolsó beállításokat az SD kártyára

Egy észrevétel :amikor 480×272 felbontású Sys.txt használtam az IGÓ logó teljes  képernyővel villant fel, mikor a 320×240 est próbáltam akkor viszont a logó csak a képernyő kb 1/4-ét töltötte ki. Most nekilátok letölteni amit utoljára küldtél és teszek vele próbákat

Próba megtörtént, Mindkét Sys-nél azonos az üzenet:program aplikation adatbase can not be found

Még egy észrevétel Az általad feltöltött összes anyagot végignéztem és egyikben sem találok az általad említett ( Ennek a neve: iGO8\data.zip, mérete: 48 878 674) méretű data,zip fájlt

37944kb-47732kb- 47734kb kb data.zip fájlok vannak csak

2013.07.27. , 22:58 #40639

Próba megtörtént, Mindkét Sys-nél azonos az üzenet:program aplikation adatbase can not be found

Még egy észrevétel Az általad feltöltött összes anyagot végignéztem és egyikben sem találok az általad említett ( Ennek a neve: iGO8\data.zip, mérete: 48 878 674) méretű data,zip fájlt

Pedig ott van az, csak nem vagy elég figyelmes:
    pár sorral feljebb van ez a csomag -A link:
    320x240_es_iGO8.zip
    A zip-ben van még lemaradt sheme fájl, és texture file, valamint a javított data.zip, – ebből csak a data.zip kell most már csak neked –

————-
    A mostani kérdésedre:
    Még van egy áthidaló megoldás. Az sd kártyára állitsd vissza az eredeti igo8 könyvtárat, illetve a tartalmát. Ezután az igo8 könyvtárat nevezd át így nagybetűvel: NAVIGON -ra. Ezután az sd kártya gyökerében lévő két updateme filét töröld ki. Az sd kártyán csak az átnevezett igo8 könyvtár maradjon, NAVIGON névvel. Az átnevezett, régi igo8 könyvtárban az igo8.exe filét -Fontos!- nevezd át igo8.000-ra!!! -vagy töröld ki onnan, de azért mentsd el valahova a saját sz.gépedre.-

Most töltsd le ezt a filét:
    Proba-NAVIGON.zip
    A benne lévő két file megy az sd kártya gyökerébe, a NAVIGON könyvtárban lévő két file meg a NAVIGON könyvtárba. Ezután újraindítod a navit….

Az eredeti sd kártyán a 2110 max navihoz szerintem te a Mobile Navigator v.7.0.5 -Habe ein Navigon 2110 max noch mit Orginal Software Mobile Navigator 7.0.5 (build-930)- verzióját kaphattad, ami teljes egészében az SD kártyáról futott, a My Flash-ban csak egy utalás volt annak indítására, -(“\Storage Card\NAVIGON\navigon.exe”
    )- ha jól vettem ki ezt most egy régi, német oldalról kinyert infó alapján./a német nem az erősségem, sajna…/

Amúgy meg, ha upgradelni akarod az eredeti, gyári Navigon szoftvert, itt vannak hozzá érdekes dolgok:
    Navigon 21xx Upgrade.

Sőt, ezt is lehet még fokozni:
    SD READY Navigon 2100MAX: Unlock+Shell+Upgrade to4310MAX +TomTom 7.910
    Ráadásul a rapidos link még él, tölthető, de meddig?

• A hozzászólás módosításra került: 4 éve, 2 hónapja telt el-Profile photo of rebecca rebecca.
    2013.07.27. , 23:31 #40650

Még van egy áthidaló megoldás.

Rebecca sajnos ezzel sem működik,mindent így csináltam ahogy írtad a gép nem fagy le de a navigáció nem aktiv csak a képnéző. Mégegyszer megemlítem hogy korábban nem a 48 878674 kb méretű data .zip-et küldted nem ez lehet a megoldás kulcsa?

2013.07.27. , 23:44 #40655

Pedig ott van az, csak nem vagy elég figyelmes: pár sorral feljebb van ez a csomag -A link: 320x240_es_iGO8.zip

Rebeca figyelmes vagyok, láttam már a te korábban is elküldött képeden is a nagyobb fájlméretű szerepel, de én is küldök a letöltött fájlról nézd meg a méretét

Csatolmányok:
    2013.07.27. , 23:45 #40657

Rebecca sajnos ezzel sem működik,mindent így csináltam ahogy írtad a gép nem fagy le de a navigáció nem aktiv csak a képnéző. Mégegyszer megemlítem hogy korábban nem a 48 878674 kb méretű data .zip-et küldted nem ez lehet a megoldás kulcsa?

Ez a data .zip, -mond, te nem olvasod el, amit írnak neked? – arra készült, amikor először indult el, illetve villant fel az igo kezdőképe, és megkaptad az első hibaüzenetedet, ahol egy bmp képet hiányolt az igo, majd kilépett. Ekkor készült ez a data file, amibe a kérdéses, hiányzó elemek bele lettek téve, ezt ma már másodszor írom le, többet nem szeretném. És ekkor mellékeltem hozzá a 320×240-es sys txt-t is, ami természetesen most már, – hogy kiderültb a navid tényleges 480×272-es felbontása – már nem kell neked.
    Ezt a data zip-et másold be az átnevezett – NAVIGON – könyvtárba, és próbáld meg, hátha elindul így, ha nem, kérnék szépen egy képet arról a képnézőt indító program-ablakról, vagy menűről.

2013.07.27. , 23:49 #40658

Rebeca figyelmes vagyok, láttam már a te korábban is elküldött képeden is a nagyobb fájlméretű szerepel, de én is küldök a letöltött fájlról nézd meg a méretét

Számold már át az értékeket….egy és ugyanaz a file…talán nézd meg TotalCommander-ben…hátha úgy meg fog egyezni a mérete…

2013.07.28. , 00:01 #40659

TotalCommander-ben…hátha úgy meg fog egyezni a mérete…

Igen valóban a total commanderben tényleg megegyezik a méret, de azért én sem beszélek mindig hülyeséget ritkán használom a total commandert.

Bemásoltam a navigon könyvtárba ezt a data zip-et semmi ,ugyanúgy nem aktiv a navigáció csak a képnéző program tud működni. Egyébként korábban én is javasoltam ezt a megoldást de nem válik be , Idézet:

Mi lenne akkor ha az IGO8 mappát átnevezném NAVIGON-nak, a bennelévő IGO8.exe-t pedig navigon .exe-nek .(mert ezeket a fájlokat keresi a belső program)Nagy hülyeség amit mondok?

<hr class=”d4pbbc-hr” />

A képnéző program a GPS belső memóriájáról fut ezért sajnos nem tudok képet küldeni róla csak lefényképezni tudnám a gps-t

Csatolmányok:
    2013.07.28. , 02:33 #40666

Igen valóban a total commanderben tényleg megegyezik a méret,
    Egyébként korábban én is javasoltam ezt a megoldást de nem válik be ,
    A képnéző program a GPS belső memóriájáról fut ezért sajnos nem tudok képet küldeni róla csak lefényképezni tudnám a gps-t,

Nos, ha jól értettem amit írtál, neked nem működik az “AutoRunCE féle megoldás, és a másik, az updateme-s sem, hiába van beleírva a storage card elérése. Hát akkor csináljuk másként.
    Az sd kártyádon csak ez a komplett iGO8 csomag-ban benne lévő komplett igo8 könyvtár legyen fenn, minden mást törölj le róla, a kártya gyökerében most még ott levő két filét is. A linkelt igo8 csomagból a benne lévő két autorunce fájl szintén nem kell a kártyádra tenni, tehát csak az igo8 könyvtár kell! Ezt a csomagot már egyszer belinkeltem, csak nem kaptam visszajelzést rá, hogy letöltötted volna. És miután a navid rendesen szívat minket, és nem mutatja meg a saját, belső WinCe oprendszerét, hanem alapból a fenti menüt adja normál betöltés után, hát kibabrálunk vele. A mellékletben megy egy rar-file, benne a már megismert két UpdateMe file, de ezúttal kicsit más lesz a móka. Nem erőltetjük a Storage Card-os útvonalat, hanem arra utasítjuk a Windows-t, a naviét, hogy az sd kártyáról indítva ugyan már legyen szíves a windows explorer filekezelőt előadni. Ez a művelet nálam emulátorban működik, vagy tízszer kipróbáltam. Amikor bejön a windows-os filekezelő, abban megkeresed a Storage Card-ot, beleklikkelsz, és, az ott lévő iGO8 könyvtárból az igo8.exe-re kattintva elindítod az igó-naviprogramot. Amennyiben a csomagban lévő sys.txt-vel netán ismét fagyna a készüléked, a mellékletben van egy könnyített sys.txt fájl, (480×272-es!) próbáld meg azt használni. Remélem így már menni fog, mert per pillanat más megoldás nem jut eszembe, amihez nem kell a készülék belsejébe matatni.

Csatolmányok:
    2013.07.28. , 06:53 #40670

Ezt a csomagot már egyszer belinkeltem, csak nem kaptam visszajelzést rá, hogy letöltötted volna.

Rebecca , te nagyon kitartó vagy ,mikor szoktál aludni,látom 02 óra után írtad a commentet A kérdéses csomagot már akkor letöltöttem amikor mondtad, de még eddig nem próbáltam.

Sajnos az  UPDATEME fájlodat nem lehet letölteni ,a másikat sikerült.

Erről a megoldásról találtam egy német weboldalt:

http://forum.pocketnavigation.de/forum1000131-navigon-mobilenavigator-bis-6-xx-pna/1090503-faq-alles-zum-navigon-2100-2110-last-update-17-12-07/#generell

Idézek belőle:

Wie kann ich den Desktop freistellen?
    Die Desktop-Freistellung (achtung, nur für fortgeschrittene User)
    ist möglich mit dem “nfRunner“. Diesen lädt man sich runter und nennt ihn um in: “autorunce.exe”. Nachdem man auf der SDKarte die dort schon vorkommende autorunce.exe auch sicherheitshalber unbenannt / gebackuped hat, kann man den “getarnten” nfRunner auf die Karte kopieren.
    Desweiteren legt man auf der SD-Karte noch eine Datei ab namens:
    “autorunce.nfRun”, die den folgenden Inhalt hat: Nachdem ihr nun einen Softreset macht, meldet sich nach dem Navigon-Jingle unten eine kleine graue Taskbarzeile, die man anklicken kann.
    Danach kann man den üblichen WindowsCE-Explorer starten oder die Systemeinstellungen ändern.
    Achtung: das Freistellen des Desktops geschieht auf eigene Gefahr, ich übernehme keine Haftung für evtl. Schäden am Gerät durch irgendwelche Fehlkonfigurationen

de sajnos a nfrunner fájlt sem tudtam letölteni hozzá . Ha nem beszélsz németül tedd be a fordítóba .Talán az általad felrakott UPDATEME (amit nem sikerül letöltenem) ugyanerre szolgál?

2013.07.28. , 07:44 #40673

Remélem így már menni fog, mert per pillanat más megoldás nem jut eszembe, amihez nem kell a készülék belsejébe matatni.

Találtam egy másik német Weboldalt  http://www.technik-reporter.de/?p=320

ahonnan sikerült letöltenem az autorunCE fájlt ami előcsalogatná az Op rendszert . De itt azt írják hogy szükséges hozzá egy Hardwerreset .A leírtak szerint ezt úgy kell végrehajtani hogy:

1. Drücken Sie die Power Taste bis das Navigationsgerät ausgeht.
    2. Drücken Sie die Power Taste und halten Sie diese gedrückt. Währenddessen geht das Gerät an und wieder aus.
    3. Drücken Sie die Power Taste. Nun sollte die Willkommensmelodie ertönen.

Der Hardwarereset war erfolgreic

vagyis ki kell kapcsolni a kapcsolóval majd újra be, és addig kell lenyomva tartani amíg a készülék be és újra ki kapcsol magától, aztán bekapcsolás felhangzik a dallam és kész.

Én majdnem egy percig nyomtam de nem működött. Ott a fórumon leírják a hardwer-softwer reset közötti különbséget . Miért nem működik?

Feltöltöm neked ha van kedved kipróbálni az emulátorban

Csatolmányok:
    2013.07.28. , 11:52 #40697

Sziasztok!

Szeretném frissíteni a Navigon 4350max típusú navigációs készülékemet, remélem tud valaki segíteni.

Előre is köszönöm!

Üdv. vikesz

2013.07.28. , 12:35 #40708

Találtam egy másik német Weboldalt, ahonnan sikerült letöltenem az autorunCE fájlt ami előcsalogatná az Op rendszert . De itt azt írják hogy szükséges hozzá egy Hardwerreset .A leírtak szerint ezt úgy kell végrehajtani hogy:…vagyis ki kell kapcsolni a kapcsolóval majd újra be, és addig kell lenyomva tartani amíg a készülék be és újra ki kapcsol magától, aztán bekapcsolás felhangzik a dallam és kész.

Én majdnem egy percig nyomtam de nem működött. Ott a fórumon leírják a hardwer-softwer reset közötti különbséget . Miért nem működik?

Feltöltöm neked ha van kedved kipróbálni az emulátorban

Azért nem működik, mert – mint én is kutakodtam , és megtudtam – az autorunce verzióval, megoldással csak a 2100-as készülékek okosíthatóak meg.
    A 2110 max verziók windows CE felületét az UpdateMe (a csatolmányban van), SD-s kártyafrissítős trükkel, megoldással vehető rá a windows CE felület előcsalogatására./amit nem tudtál az előbb letölteni, elérheted a link alatt./
    Ha megvan az igo csomag, és lejön az, aminek a nevét nem szabad kimondani – “titok” a gyártó felől, és rendesen morognak is érte, ha valaki közzé teszi – akkor próbáld ki, amit leírtam, másold fel a kellő cuccokat az sd kártyára, és soft-reset utáni induláskor, -eközben az sd kártyának a gépben kell lennie!!!- elvileg a a windows CE felület fog előjönni, ott megkeresed a filekezelőt, azzal meg az storage card-on az igo-t és abba belépve elindítod azt. A többit fentebb már írtam. /kérek visszajelzést, siker…vagy nem/
    Soft-resethez:

Spoiler:
    eHow
    Electronics
    Global Positioning Systems
    GPS
    How to Reset a Navigon 2100

How to Reset a Navigon 2100
    By Leonardo R. Grabkowski, eHow Contributor

The Navigon 2100 is a small GPS unit primarily used in vehicles. If you are having trouble with your Navigon 2100, you may want to reset the unit. This can often fix problems such as lagging or sluggishness. The other reset option is known as a factory reset, or a hard reset. This reset option returns the Navigon 2100 to its original settings, but it does not erase the system’s memory. Have a question? Get an answer from Online Tech Support now!
    Other People Are Reading

How to Unlock a Navigon 2100 MaxHow to Unlock a Navigon 2100 Max
    What Is the Difference in Navigon 2100 & 5100?What Is the Difference in Navigon 2100 & 5100?

Instructions

Soft-Reset the Navigon 2100
    1 Turn the Navigon 2100 over and view its bottom edge. You’ll see a small, unmarked button.
    2 Press and hold the button. This is the “Reset” button.
    3 Release the button when the Navigon 2100’s screen turns off. The unit is now resetting itself.

Factory-Reset the Navigon 2100
    4 Touch the “Options” button on the bottom of the touch screen.
    5 Touch the “Settings” button, and then touch the “Options” button to enter the submenu.
    6 Touch “Factory Settings,” and then touch “OK” to confirm. The Navigon 2100 will now reset. When it starts back up, the unit is reverted to the factory settings.

eHow
    elektronika
    Globális helymeghatározó rendszerek
    GPS
    Hogyan visszaállítása Navigon 2100

Hogyan visszaállítása Navigon 2100
    Leonardo R. Grabkowski, eHow Közreműködő

A Navigon 2100 egy kis GPS-egység elsősorban a járművek. Ha gondjai vannak a Navigon 2100, akkor érdemes állítani a készüléket. Ez gyakran megoldani a problémákat, mint a leszakadó vagy lassúsága. A másik visszaállítás néven ismert gyári beállítások visszaállítása, vagy hard reset. Ez a visszaállítás visszaállítja a Navigon 2100 az eredeti beállításokat, de nem törli a rendszer memóriájába. Kérdése van? Kap választ az online Tech Support most!
    Más ember olvasott

Hogyan viselkedni kinyit egy Navigon 2100 MaxHow viselkedni kinyit egy Navigon 2100 Max
    Mi a különbség a Navigon 2100 és 5100? Mi a különbség a Navigon 2100 és 5100?

utasítás

Soft-reset a Navigon 2100
    1 Kapcsolja ki a Navigon 2100 vége, és tekintse meg a alsó szélét. Majd megjelenik egy kis, jelöletlen gombot.
    2 Nyomja meg és tartsa lenyomva a gombot. Ez az a “Reset” gombot.
    3 Engedje el a gombot, amikor a Navigon 2100 a képernyő kikapcsol. A készülék most helyreállít is.

Gyárilag visszaállítása a Navigon 2100 (Factory-Reset)

4 Érintse meg a “Beállítások” gombra alján az érintőképernyő.
    5 Érintse meg a “Beállítások” gombra, majd érintse meg az “Opciók” gombot, hogy belépjen az almenübe.
    6 Érintse meg a “Gyári beállítások”, majd érintse meg az “OK” gombot. A Navigon 2100 most vissza. Amikor elindul vissza, az egység visszatért a gyári beállításokat.

• A hozzászólás módosításra került: 4 éve, 2 hónapja telt el-Profile photo of rebecca rebecca.
    Csatolmányok:
    2013.07.28. , 13:06 #40716

Sziasztok!

Szeretném frissíteni a Navigon 4350max típusú navigációs készülékemet, remélem tud valaki segíteni.

Előre is köszönöm!

Üdv. vikesz

Frissítés, -eredeti, gyári- a navigon weboldalán jó pénzért elérhető.
    Ha netán mást akarsz, talán pontosabban kéne azt megfogalmaznod…+ részletes infót kérünk a készülékről, ne kelljen már mindent nekünk előkeresgetni….

2013.07.28. , 13:15 #40721

Frissítés, -eredeti, gyári- a navigon weboldalán jó pénzért elérhető.

ööö… ingyenes módot kerestem 🙂

részletes infót kérünk a készülékről

Kb. 5 éve lett vásárolva, akkor 2 év ingyenes frissítést adtak hozzá de már akkor sem igazán sikerült frissíteni. Most pedig kéne hozzá néhány új térkép, mert újkorában, mikor  a navi kérdezte milyen térképek kellenek, nem tudtam még, hogy pl. Szlovéniában is járni fogok, most pedig kellene. Meg gondolom azóta már Szerbia térképe is részletesebb, mert most csak a főútvonalak vannak benne. Előre is köszönöm a segítségedet!

Üdv. vikesz

2013.07.28. , 13:19 #40724

Kb. 5 éve lett vásárolva, akkor 2 év ingyenes frissítést adtak hozzá de már akkor sem igazán sikerült frissíteni.

Igazából nem erre voltam kíváncsi, de köszönöm, hogy leírtad. Az is érdekelne, hogy az eredeti Navigon szoftvert, illetve térképeket akarod e (hmm…olcsón) frissíteni, vagy más navigációs programot és térképet akarsz tenni a készülék memóriakártyájára, a készülékben az elvem szerint nem akarok matatni, célunk az SD/MMC/SDHC kártyáról való más naviprogram futtatásának esetleges megoldása…Ehhez viszont kellene a navi pontos típusa,(ez megvan- Navigon 4350 max) a képernyő mérete, felbontása, milyen memóriakártyát fogad, és a készülék milyen néven látja azt. Továbbá usb-n keresztül összekötve a számítógéppel, látszik e a navi belső tartalma,ezekre kéne pontos válasz…

2013.07.28. , 13:34 #40732

Az is érdekelne, hogy az eredeti Navigon szoftvert, illetve térképeket akarod e (hmm…olcsón) frissíteni, vagy más navigációs programot és térképet akarsz tenni a készülék memóriakártyájára

Nem igazán szeretnék a szoftverrel foglalkozni, csak új térképeket szeretnék tenni rá.

Ehhez viszont kellene a navi pontos típusa,(ez megvan- Navigon 4350 max) a képernyő mérete, felbontása, milyen memóriakártyát fogad, és a készülék milyen néven látja azt. Továbbá usb-n keresztül összekötve a számítógéppel, látszik e a navi belső tartalma,ezekre kéne pontos válasz…

Képernyő mérete: 4.3″

Felbontás: 480×272

microSD, microSDHC, TransFlash memkarit támogat

Az USB-ről pillanatnyilag nincs infóm, estefelé fog hozzám kerülni a navi, akkor tudok több infóval szolgálni, addig is itt van egy lap a tulajdonságokkal, hátha innen ki tudsz még szedni valamit.

http://pdadb.net/index.php?m=specs&id=2158&c=navigon_4310_max__4350_max

Üdv. vikesz

2013.07.28. , 13:53 #40736

microSD, microSDHC, TransFlash memkarit támogat

Az USB-ről pillanatnyilag nincs infóm, estefelé fog hozzám kerülni a navi, akkor tudok több infóval szolgálni, addig is itt van egy lap a tulajdonságokkal, hátha innen ki tudsz még szedni valamit.

Üdv. vikesz

Köszi, én meg találtam neked eredeti Navigon térkép updatet-olcsóért – talán ezzel jobban jársz, mint a barkácsolással.
    Navigon MobileNavigator – FreshMaps Europe Q2.2013
    Software-Version MN 7 & MN 8 (NAVIGON Flow) | 2.86 GB

alul a rapidos linkeket néztem, azok még élnek….

2013.07.28. , 14:04 #40739

akkor próbáld ki, amit leírtam, másold fel a kellő cuccokat az sd kártyára, és soft-reset utáni induláskor, -eközben az sd kártyának a gépben kell lennie!!!- elvileg a a windows CE felület fog előjönni, ott megkeresed a filekezelőt, azzal meg az storage card-on az igo-t és abba belépve elindítod azt.

Rebecca ügyesen, csináltad elindult a WIN CE. Látom mind a Storage card és a my flash disk tartalmát is ,de……első alkalommal elindult az igo8, megint csak a logóig jutott el. Utánna kicseréltem a sys.txt-t az általad utoljára megadottal, ahol viszont hibaüzenet érkezett de nincs lefagyás: Program aplicastion adatbase can not befound. min kellene vajon módosítani?

Közben átmásoltam az SD kártyára a teljes tartalmát az intézőben talált mappák és fájloknak. Lementettem a pc-re Találtam egy fire ffi eror fájlt amiben ez szerepelt :     Failed to open file:
    ui_igo8_da\480_272\loading_progressbar.bmp
    exiting application.

ez valószínű hogy az első sys.txt vel inditott kisérlet során keletkezett

2013.07.28. , 16:25 #40746

Rebecca ügyesen, csináltad elindult a WIN CE. Látom mind a Storage card és a my flash disk tartalmát is ,de……első alkalommal elindult az igo8, megint csak a logóig jutott el. Utánna kicseréltem a sys.txt-t az általad utoljára megadottal, ahol viszont hibaüzenet érkezett de nincs lefagyás: Program aplicastion adatbase can not befound. min kellene vajon módosítani?

Próbáld ki ezzel a sys.txt-vel, kibontod, bele az igo8 könyvtárba, a régit ezzel az újjal felülíratod, majd a save könyvtár teljes tartalmát törlöd, és próba….

Csatolmányok:
    2013.07.28. , 16:35 #40748

Próbáld ki ezzel a sys.txt-vel, kibontod, bele az igo8 könyvtárba, a régit ezzel az újjal felülíratod, majd a save könyvtár teljes tartalmát törlöd, és próba….

Most egy másik logó jelenik meg egy picivel hosszabb ideig de leáll a program

2013.07.28. , 16:59 #40750

Most egy másik logó jelenik meg egy picivel hosszabb ideig de leáll a program

Milyen logo jelenik meg?
    Nem szabadna semmilyen logo-nak megjelennie, ezt a képet kéne látnod, ha elindítod az igo8-at.

Spoiler:

Remélem semmi mást nem másoltál rá az sd kártyára, kérek egy képet a mostani sd kártya tartalomról.

2013.07.28. , 17:07 #40753

em szabadna semmilyen logo-nak megjelennie, ezt a képet kéne látnod

A felső képet látom én ezt neveztem logónak’ de ez igazából az igó program indulóablaka

Csatolmányok:
    2013.07.28. , 17:07 #40755

@rebecca
    Szerintem ez a szekció nem kell bele, mert a data.zip nem rendelkezik a data.zip\config\devices\Navigon_2100.ini fájllal, feltételezem, hogy zavart okoz, bár könnyen lehet, hogy mivel nem találja nem is törődik vele, viszont egy próbát megér a kommentelése;
    ;[device]
    ;type=”Navigon 2100″
    ;sdcard_name=”Storage Card”
    valamint commentelném a:
    ;driver=”gx”
    mert megtalálja a sajátját
    Ha ez a mappa; ui_igo8_da nincs az iGO gyökerében:
    ;skin=”ui_igo8_da”
    akkor szintúgy zavart okoz, oly annyira, hogy képes hibaüzenet nélkül leállni
    A show_exit=0 ;lehet 1, mivel nem resettel indul, így a kikapcsolás lehetősége maradhat

2013.07.28. , 17:31 #40757

@rebecca
    Szerintem ez a szekció nem kell bele, mert a data.zip nem rendelkezik a data.zip\config\devices\Navigon_2100.ini fájllal, feltételezem, hogy zavart okoz, bár könnyen lehet, hogy mivel nem találja nem is törődik vele, viszont egy próbát megér a kommentelése

;[device]
    ;type=”Navigon 2100″
    -ezt talán ki lehet venni, azaz kipostosvesszőzni, de nem sok vizet zavar, viszont, mivel a belső opról indul, lehet , hogy keresni fogja—-ki kell próbálni.
    ;sdcard_name=”Storage Card”
    -ez jó lenne, ha benne maradna…
    valamint commentelném a:
    ;driver=”gx”
    mert megtalálja a sajátját

-mivel régi típusú hardver, továbbá most nem a saját naviprogramja futna rajta, – amiben a géphez való driver benne van, meg a gps driver, meg a tmc driver, igen, benne van a navigon régi, sd kártyán futó régi mappájába – és itt az igo-nál viszont már meg kell mondani az opnak, hogy most mit is használjon…persze, ki lehet cserélni, de már egyszer cseréltük, és akkor bőszen lefagyott a cucc…talán nem véletlenül…

Ha ez a mappa; ui_igo8_da nincs az iGO gyökerében:
    ;skin=”ui_igo8_da”
    akkor szintúgy zavart okoz, oly annyira, hogy képes hibaüzenet nélkül leállni

– ez megint csak akkor okoz zavart, ha a sys.txt-ben jelzed a loading.bmp-vagy saját jpg képeket, amiket ugye ebbe a mappába kellene tenni, és a naviprogram indulásakor innen tölti be a nem szabványos betöltő képernyőt, ezeknek a képeknek a hiánya esetén, meg az említett -skin=”ui_igo8_da”- mappa, és a sys.txt bejegyzésben az egyéni betöltő képekre vonatkozó bejegyzés hiányában a betöltő a data.zipben fogja keresni a megfelelő felbontáshoz a loading.bmp képet, amit néha élelmes egyének a gyáriról ki szoktak cserélni másra, tehát ez a bejegyzés is maradhat, annál is inkább, mivel ez utalás arra a data.zipben, hogy ehhez az igo verzióhoz _da-s skin-csomag kell, ami ugye többek közt kibővített tartalommal bír, pl. közlekedési figyelmeztető táblák és hasonlók….tehát én nem törölném ezt sem ki.

A show_exit=0 ;lehet 1, mivel nem resettel indul, így a kikapcsolás lehetősége maradhat

– ez sem teljesen igaz, ugyanis a kártyáról resettel kell indulni, utána filekezelővel kell az igo-t indítani, viszont ha a jelzett érték 0, akkor gyakorlatilag nem lép ki az igo-ból, hanem csak hardveresen tudja lelőni. Ezt az értéket valóban át kell írni 1-re, (át is fogjuk írni, csak előtte már induljon el végre az a progra) így a naviból szoftverileg ki tud lépni, és megkapja a Wince felületet, meg a filekezelőt, azt meg már simán le tudja állítani.

2013.07.28. , 17:40 #40760

Csak bámulok ,hogy ti ezt csak úgy vágjátok. ……Ezt  mind önszorgalomból szerzett tudás, vagy van iskolai informatikai előzménye is?

2013.07.28. , 18:05 #40762

Csak bámulok …

Inkább, – ha van még kedved – próbáld meg ezt az újabb -sokadik- sys.txt-et, ebben benne vannak a vaczak által említett hátha-próba javítások, kibontod, -igo-ban a régit törlöd, vagy mented- bemásolod az újabbat az igo8-ba, save mappa-tartalom törlés, és próba-cseresznye…

Csatolmányok:
    2013.07.28. , 18:12 #40764

Inkább, – ha van még kedve – próbáld meg ezt az újabb -sokadik- sys.txt-et

Ugyan az a helyzet bevillanik a fenti kép és leáll a program.

Szerintem még egy GPS-el sem szenvedtél ennyit mint az enyém

2013.07.28. , 18:44 #40765

Ugyan az a helyzet bevillanik a fenti kép és leáll a program.

Hibaüzenet-ablak semmi, csak megáll, és azonnal kilép?
    Meddig jut el a kezdőképernyőn alul a felirat, melyik szövegrésznél áll meg?
    Próbáld meglesni…

2013.07.28. , 18:50 #40766

Hibaüzenet-ablak

Hibaüzenet nincs csak a kép, semilyen szövegrész  ,kb 2 másodpercig  a kép aztán semmi

2013.07.28. , 19:27 #40773

Hibaüzenet nincs csak a kép, semilyen szövegrész ,kb 2 másodpercig a kép aztán semmi

Értem, akkor itt egy teljesen minimál sys.txt, ezzel próbáld, hátha…save mappa törlést ne hagyd ki.
    Inkább a sys_javitott.txt-vel próbáld meg, a másikban úgy rémlik elérési hiba lehet…bár emulátorban mindkettővel elindul nálam…

Csatolmányok:
    2013.07.28. , 20:04 #40778

bár emulátorban mindkettővel elindul nálam…

Rebecca ugyan az történik mindkét fájlnál

A pár pillanatig megjelenő kép jobb alsó sarkába a szöveg INIT API

de ez eddig is volt szerintem csak nem tudtam elolvasni olyan gyorsan átvált

Közben letöltöttem egy Primo_1.1_480x272_07.01.2011.zip ,Nem próbálod meg ehhez konfigurálni a sys-t  Hátha a te programodban van valahol a hiba?

2013.07.28. , 20:16 #40781

INIT API

Ugye a save mappa tartalmát kitörölted? – és úgy próbálkozol?
    Ezt a cserét még próbáld ki, hátha a licensz filék esetleges hiánya miatt nem lép tovább.
    Bemásolod az igo-ba, save map tartalom kitöröl, indít….
    A primo jobban igénybe veszi a gépedet, arra kevés lenne a memóriád….

Csatolmányok:
    2013.07.28. , 20:19 #40782

Ugye a save mappa tartalmát kitörölted? – és úgy próbálkozol?

Mindig kitörlöm új sys esetén

2013.07.28. , 21:06 #40793

Ezt a cserét még próbáld ki

Kipróbáltam ugyan az történik mint előzőleg

2013.07.28. , 21:19 #40795

Jó, akkor az sd kártya tartalmát másold a számítógépre, és az sd kártyát formázd meg mégegyszer Fat-32-re, majd ezután tedd rá vissza az előzőleg lementett tartalmat, és próba, ha ez sem jön össze, akkor ennyi volt, akkor már a készülék belső memóriájában kéne kutakodni, de azt én nagyon nem szeretném. Ugyanis, akkor már az eredeti Navigon szoftvered futtatásával is gondok lehetnek, azt meg ugye nem akarjuk, én legalább is nem…

2013.07.28. , 21:33 #40796

vikesz1 írta:
    microSD, microSDHC, TransFlash memkarit támogat Az USB-ről pillanatnyilag nincs infóm, estefelé fog hozzám kerülni a navi, akkor tudok több infóval szolgálni, addig is itt van egy lap a tulajdonságokkal, hátha innen ki tudsz még szedni valamit. Üdv. vikesz

Köszi, én meg találtam neked eredeti Navigon térkép updatet-olcsóért – talán ezzel jobban jársz, mint a barkácsolással.
    Navigon MobileNavigator – FreshMaps Europe Q2.2013
    Software-Version MN 7 & MN 8 (NAVIGON Flow) | 2.86 GB

alul a rapidos linkeket néztem, azok még élnek….

Letöltöttem, kicsomagoltam, megvannak a map nevű mappában az új térképek, most mi legyen? Rácsatlakoztattam a gépet a laptophoz, felismerte a belső memóriát(NAVIGON), és egy NAVIGONSD nevű memóriakártyát, egy NAVIGON, azon belül pedig egy “map” mappával.

• A hozzászólás módosításra került: 4 éve, 2 hónapja telt el-Profile photo of László László.
    Csatolmányok:
    2013.07.28. , 21:58 #40800

Letöltöttem, kicsomagoltam, megvannak a map nevű mappában az új térképek, most mi legyen? Rácsatlakoztattam a gépet a laptophoz, felismerte a belső memóriát(NAVIGON), és egy NAVIGONSD nevű memóriakártyát, egy NAVIGON, azon belül pedig egy “map” mappával.

Mivel az eredeti térképek is az sd kártyán lévő Map mappában vannak, először is annak a tartalmát el kéne menteni, -komplett map mappát, de nem ártana az egész sd kártyát is menteni, tudod, ha gond lenne a frissítéssel, akkor még a mentésből vissza lehet állítani a jelenlegi állapotot. Tehát túl vagyunk a mentésen, -sd kártya+map mappa mentve – ekkor a letöltött csomagban lévő map mappából az sd kártyán lévő map mappába másold át az új térképfiléket, amik, ha jól sejtem, .map kiterjesztésűek. Az sd kártya map mappájában lévő régi, .map kiterjesztésű filéket meg töröld ki. Amennyiben a letöltött csomagban vannak a térképfilék mellett .nfs kiterjestésű filék, azokat is másold be az sd kártya map mappájába. A megegyező nevű, de régebbi dátumozású nfs filéket szintén törölheted.

De az egész művelet előtt nézd meg, hogy a navidban milyen szoftververzió fut, mert a jelenlegi, letöltött térképcsomag a Software-Version Mobile Navigator 7 & Mobile Navigator 8-as verzióihoz jó.

2013.07.28. , 22:11 #40801

akkor már az eredeti Navigon szoftvered futtatásával is gondok lehetnek, azt meg ugye nem akarjuk, én legalább is nem

Rebecca semmi változás.El kell fogadnunk hogy nem sikerül ilyen módon kifognunk a navigon szoftverfejlesztőin. Neked biztosan sikerülne úgy hogy a belső memória tartalmával is babrálnál de igazad van ne kockáztassunk. Megköszönöm az eddigi munkádat és Vaczaknak is a segítséget .Holnaptól minden nap dolgozom ,12-órázom csak esetleg este tudok benézni hozzátok. Ha valamilyen ötlet még beugorna,akkor tehetünk még próbákat.

Mivel a nick neved és a stílusod alapján a női nemhez tartozó személynek gondollak ugyan úgy mint Vaczakot ezért küldenék nektek közösen egy kis virtuális ajándékot a fáradozásitokért cserében. De ha tévednék se legyetek morcosak mert én magam is szeretem a virágokat Üdv Windrad

Csatolmányok:
    2013.07.28. , 22:24 #40803

Rebecca semmi változás.
    ..küldenék nektek közösen egy kis virtuális ajándékot a fáradozásitokért cserében.
    Üdv Windrad

Sajnálattal vettük tudomásul, hogy nem tudtunk neked segíteni, és tényleg rendes vagy, hogy a semmiért is ajándékot adsz, hiszen nem is szolgáltunk rá.
    Reméljük azért valamikor megoldást találunk a navid feljavítására, addig is minden jót, jó egészséget, jó munkát, és vigyázz magadra a közlekedésben.
    Szia: rebecca.

2013.07.28. , 22:45 #40807

Üzenet a keményen küzdőknek!
    Szomorúság tölt el, amikor ilyesmivel kell szembesülnöm,-feladni a cél előtt…??
    Ilyenkor önbizalom növelés, vissza a “kályhához” és láss csodát minden előjön, amire eddig nem is számítottál és benne a megoldás!

50 bejegyzés megtekintése - 101-150 / 2,768

Be kell jelentkezned a hozzászóláshoz.