Ennek a témakörnek tartalma 2,772 hozzászólás, 505 résztvevő. Utolsó frissítés: Profile photo of Zolee75 Zolee75 1 év, 10 hónapja telt el.

50 bejegyzés megtekintése - 151-200 / 2,773
  • Szerző
    Bejegyzések
  • 2013.07.28. , 23:31 #40810

vikesz1 írta:
    Letöltöttem, kicsomagoltam, megvannak a map nevű mappában az új térképek, most mi legyen? Rácsatlakoztattam a gépet a laptophoz, felismerte a belső memóriát(NAVIGON), és egy NAVIGONSD nevű memóriakártyát, egy NAVIGON, azon belül pedig egy “map” mappával.

Mivel az eredeti térképek is az sd kártyán lévő Map mappában vannak, először is annak a tartalmát el kéne menteni, -komplett map mappát, de nem ártana az egész sd kártyát is menteni, tudod, ha gond lenne a frissítéssel, akkor még a mentésből vissza lehet állítani a jelenlegi állapotot. Tehát túl vagyunk a mentésen, -sd kártya+map mappa mentve – ekkor a letöltött csomagban lévő map mappából az sd kártyán lévő map mappába másold át az új térképfiléket, amik, ha jól sejtem, .map kiterjesztésűek. Az sd kártya map mappájában lévő régi, .map kiterjesztésű filéket meg töröld ki. Amennyiben a letöltött csomagban vannak a térképfilék mellett .nfs kiterjestésű filék, azokat is másold be az sd kártya map mappájába. A megegyező nevű, de régebbi dátumozású nfs filéket szintén törölheted. De az egész művelet előtt nézd meg, hogy a navidban milyen szoftververzió fut, mert a jelenlegi, letöltött térképcsomag a Software-Version Mobile Navigator 7 & Mobile Navigator 8-as verzióihoz jó.

A verziót Navigon Fresh-sel frissítettem 7.4.6-ra, a belső tárhelyre, meg az SD-kártyára is másoltam térképeket, szuperül működnek, köszönöm!

Üdv. vikesz

2013.07.29. , 00:01 #40812

A verziót Navigon Fresh-sel frissítettem 7.4.6-ra, a belső tárhelyre, meg az SD-kártyára is másoltam térképeket, szuperül működnek, köszönöm!
    Üdv. vikesz

Szívesen, örülök, hogy ma legalább neked sikerült segíteni valamicskét, a mai arány (döntetlen, 1jó/1 rossz help) azért nem rossz ebben a marha melegben, nálam most is 39 fok van, pedig meg a venti, aludni is kéne, de ebbe a melegbe….talán a gép előtt könnyebben elalszok…sziasztok.

2013.08.09. , 20:37 #41553

Sziasztok!Lehet nem jó helyre írok de lenne egy kérésem.Milyen navigációs készüléket tudnátok nekem ajánlani.A lényeg hogy olcsó jó megbízható akár android is lehet.Lényeges-e hogy a készülékről vagy a kártyáról tölti-e be a térképet?Ha igen akkor olyan készülék érdekelne aminek nagy a belső tárhelye.Kamionban használnám.Előre is köszönöm a válaszokat.Ha meg nem ide kellett volna írnom akkor elnézést kérek mindenkitől.:)

• A hozzászólás módosításra került: 6 éve, 3 hónapja telt el-Profile photo of berci berci.
    2013.08.09. , 21:06 #41555

Pedig működik.

Akkor minden bizonnyal a csatolmányba-helyezés automatikusan “összetöri” a szöveges fájl tartalmát – vagy az én google chrome böngészőm viccelődik velem…
    A csatolmányban az “új” sys, teszteld vele légy szíves, tudod save mappa…
    Üdv.: vaczak

@berci
    … nyilván komolyan kérdezed, hásszen azért írtad, Te azt várod tőlünk, hogy felelősséggel ajánljunk neked egy fontos készüléket?
    Kinek fogsz panaszkodni, ha nem válik be, nem azt teszi, tudja, amit elvársz tőle?

Javaslat: navigációs készülékek címen keress rá légy szíves a google-n – főként a specifikációkat olvasd, mert abban sok olyan infó van, mely a készülék tudására, tartósságára utal.
    Miután kiválasztottad számodra a megfelelőt, szívesen véleményezzük és szívesen ajánlunk hozzá navigációs szoftvert.

Csatolmányok:
    You must be logged in to view attached files.

Figyelem! - Ne idézd a közvetlen előtted "szólót" - Fontos, hogy a topikban típus szerint tedd fel kérdésed - A posztban írtak javításához használd a SZERKESZTÉS opciót!
    A DW-n minden warez megnyilvánulás Tilos! Warez = "ami a jogvédett tartalmak jogsértő terjesztésére utal"

2013.08.09. , 21:28 #41558

Kedves vaczak!Komolyan kérdeztem.Nem panaszkodnék senkire ha neki bevált vmik típus.Viszont én nem ismerem egyik típust sem:(Jelenleg mobilról navigálok de ez sztm csak ideglenes megoldás (elég gáz mikor akkor hívnak amikor nagyon kéne).Ezért tettem fel a kérdést hogy melyik lehet jobb készülék.Nekem sajnos nincs tapasztalatom ez ügyben.Egyébként van különbség az autós és a teherautós navi között(az árán kívül)? Köszönöm a válaszodat.

Üdv.:berci

2013/08/09-21:50
    Kedves vaczak!
    Ez sztd milyen lehet egy igo primoval cns truck gps?

• A hozzászólás módosításra került: 6 éve, 3 hónapja telt el-Profile photo of vaczak9283 vaczak9283. Indok: A hozzászólások összevonása!
    2013.08.09. , 23:08 #41567

Kedves vaczak! Ez sztd milyen lehet egy igo primoval cns truck gps?

A CNS mint márka a ConCorde Navigation System szavak betűiből összeállított rövidítés.

A CNS Truck-ról hirtelen ez a pár oldal jött be:
    CNS Truck navigáció
    CNS Truck GPS navigáció 7″ + CNS MAP 8 (iGO8) – Teljes Európa
    CNS Truck PNA 02-05-5564 kamion GPS

Ezekben is van pár sornyi fontos infó, de a CNS verziókról itt is írnak még:
    GPS teszt: CNS Globe és Globe Pro
    Teszt: CNS Globe Pro és HD – Kell ennél jobb?
    CNS globe HDnet

Teszt: mit tud az új iGO, a primo? – Navon N480-al kipróbálva.

2013.08.09. , 23:43 #41569

Ez sztd milyen lehet egy igo primoval cns truck gps?

Így már egyszerűbb a helyzetem…, Rebecca jókat szedett össze neked, ennek ellenére én nem a CNS márkát helyezném előtérbe, főleg nem navigációs szoftverrel, mert annak már drága lenne a frissítési “ceremóniája”…

Fuvarozáshoz, mármint a fuvarozóktól kapott infók alapján, az egyik legjobb az üresen beszerzett Wayteq x960BT típus – mondják; nem a legbikább, WinCe rendszerű 800×480-as kép 128MB. RAM és 650MHz proci és működik rajta akár a legújabb Primo is szkinnel együtt (ezt egy kicsit eltúlzottnak ítélem). Az viszont tény, hogy egy SD kártyára az előkészített navigációs szoftvert 10 percen belül már indulásra lehet bírni rajta, vele (de ez majdnem mindegyik készülékre igaz).

Én is tettem fel ide egy Truck Primo v2.xxx, amelyet az egyik fuvaros haver adott és neki a “sima” wayteq 950-en ketyeg már jó ideje, igaz szkin nélkül, mert azt ez a típus már nem bírja el.

Semmi változás.

Agyalok rajta tovább, előbb-utóbb csak “megszülöm”… 🙂

Egy “újabb” a csatolmányban, ne feledd save mappa tartalom törlése és teszt.

Csatolmányok:
    You must be logged in to view attached files.

Figyelem! - Ne idézd a közvetlen előtted "szólót" - Fontos, hogy a topikban típus szerint tedd fel kérdésed - A posztban írtak javításához használd a SZERKESZTÉS opciót!
    A DW-n minden warez megnyilvánulás Tilos! Warez = "ami a jogvédett tartalmak jogsértő terjesztésére utal"

2013.08.10. , 09:18 #41582

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.

Van nálam egy Navon n480-as PNA. (nem saját).  Térképet kéne rajta frissítenem, de nem igazán sikerül, és segítséget szeretnék kérni.  Nincs most legyalulható sd-kártyám amit felhasználhatnék. A kérdés, hogy így is meg lehet-e oldani a dolgot, és ha igen akkor hogy?

2013.08.10. , 09:45 #41583

Köszönöm a segítségeteket:vaczak,rebecca.:)))

2013.08.10. , 14:40 #41608

Van nálam egy Navon n480-as PNA.

Nos, ahogy ígértem itt folytatjuk;
    A jelenlegi navigációs program “gyári” eredeti?
    A jelenlegi navigációs program a készülék belső memóriájában van?
    A navigációs program license mappájában milyen license fájlok vannak (pontosan írd légy szíves)?
    pl.: Becker_Z302_EuRus@09Q2_(NQ)_#4_Z302.lic
    vagy: Becker_BDC_Content_2_2011-06-20_BDC10.lyc

A navigációs program content/map mappában milyen fájlok találhatóak (ezt is pontosan írd légy szíves)?
    Pl.: Hungary_R3_TM_2013.03_130510.fbl – *.fpa – *.fba – stb…
    vagy: Hungary_83_NQ_2013.Q1_130529.fbl

Ha a cucc “gyári”, akkor mindenképp szükség lehet egy üres kártyára, hogy a sorozatos újraindulás hibát kázárd.

2013.08.12. , 12:03 #41864

Szia!

Ne haragudj, hogy elsőre rossz helyre írtam, illetve a késői válaszért se.

A készülék elvileg teljesen gyári, előttem nem nagyon lett piszkálva tudtommal. Minden a belső memóriában van, jelen pillanatban nincs benne kártya.

A térképek közt van a basemap, és országnév és kiterjesztés néven vannak. (pl. Hungary.fbl).

A licenceben egy reg könyvtár, device.nng, device_nng.0,   NavOn_PNA_HU@1007_(NNG,_POI,_3DLM,_PTS,_DEM)_.lic  van.

A reg könyvtárban egy naviextras.nnr, és egy naviextras_packagedata.nnp.enc fájl található.

Ha másképp nem lehet akkor kerítek majd kártyát. Nagyon köszönöm a segítséget!

2013.08.12. , 21:29 #41919

A leírtak alapján olyan érzésem támadt, hogy ebbe már belepiszkált valaki azért, hogy megpróbálja a frissítést.
    Nem nagy gond, de egy részletes leírás kell készítenem, hogy rendbe rakd és frissüljön a cucc, türelem, holnap remélhetőleg megleszek ezzel is. Az SD kártya vélhetően nem fog kelleni (igyekszem ügyesnek lenni, hogy ne kelljen).

2013.08.12. , 23:11 #41924

Nem tudom eléggé megköszönni!

Igazából lehetséges, nekem a kezembe nyomták, hogy oldjam meg, mert mióta megvették ugyanaz a térkép van rajta, de wince-vel nem volt dolgom, és elég hamar elakadtam.

• A hozzászólás módosításra került: 6 éve, 3 hónapja telt el-Profile photo of haruspex haruspex.
    2013.08.13. , 03:40 #41957

Üdv!

Van egy Hétfőn vásárolt  Navon N490  plus készülék,

hirdetve is úgy van h csak Magyarország térképpel, de benne van vagy 40 térkép,

csak a licence file  csak magyaro-t enged.  (Navon_iGO8_HU_1207_N490N670Plus_1y.lic)

Mit kell tennem h minden térképet tudja?

Tudnátok hozzá linkelni is ha csak a lic filet kell cserélni ?? (szerdán már nagyon kell a készülék)

nincs benne mikro sd, és a térképek után sincs semmi, csak országnév, semmi h mikori,

csak a dátum a kiterjesztés után:  2013.04.17

Készülék elindítva, magyar nyelv beállítva,

névjegy: Navon Navigation 8.3.5.231128   2012. ápr 20

1000 Köszönet !!!

2013.08.13. , 14:53 #41997

@haruspex
    Azt sajnos nem tudom, hogy nálad, azaz a nálad lévő készüléken milyen verziószámú iGO fut(na), ezért két tört exe fájl van a csomagban. A csomagban találod a módosítás menetét tárgyaló leírást, kérlek pontosan a szerint cselekedj és akkor minden bizonnyal siker koronázza munkádat.
    Regisztrálj, vagy lépj be a tartalom megtekintéséhez!
    Ha a tesztelés után minden flottul működik, akkor, de csak akkor az átnevezetteket vedd ki a készülékből és archiváld légy szíves, mert az ördög nem alszik és a kapanyél is elsülhet… 🙂

@bikeking
    Szia!
    Neked is teszek ide egy csomagot, a benne lévő leírás szerint járj el és akkor szerdán már a megújult térképek fognak a helyes útra, úton navigálni.
    Ha a tesztelés után minden működik, akkor, de csak akkor az átnevezetteket vedd ki a készülékből és archiváld légy szíves.

2013.08.13. , 18:27 #42015

Nagyon szépen köszönöm szépen működik a készülék, egy sörre bármikor a vendégem vagy :D!

2013.08.13. , 22:15 #42038

@haruspex
    Szívesen, hásszen ezért dolgoztunk és ügyesen lekövetted a tennivalókat, az érdem főként a Tiéd, a következő sörkört én állom! 🙂
    Már nem emlékszem“, hogy írtam-e; Ha a készülék jól működik, akkor a korábban átnevezetteket ki lehet menteni és archiválni egy későbbi időszakra…

2013.08.13. , 23:50 #42048

Nagyon szépen köszönöm! Jó lett!  Vaczak igazi profi!

2013.08.14. , 09:30 #42059

Nagyon szívesen! Örülök örömödnek, s főként annak, hogy ma remek utad lesz!!

2013.08.18. , 10:25 #42442

Sziasztok.Segitséget szeretnék kérni Navon N350-es készülékhez van -e uj európa térkép?hogyan kel felrakni?köszönöm előre is a segitséget

2013.08.18. , 17:42 #42482

Sziasztok.Segitséget szeretnék kérni Navon N350-es készülékhez van -e uj európa térkép?hogyan kel felrakni?köszönöm előre is a segitséget

Macerás ügy lesz, hiszen ez a készülék egy első-szériás darab, ami már 2009.05. hónapban kapott egy hivatalos frissítést újabb szoftver és térkép verzióra – (akkor újra felvették a készüléket a támogatott listára) – az akkori hivatalos frissítéssel az alábbi szoftver és térkép verziókat kaptuk meg:

Szoftver: 8.3.2.77786 (2009.02.19.)
    Frissített kelet-Európa térképek: 2009.03.10.

Kérdés, neked milyen verziók vannak a gépen, mert ezt simán elfelejtetted leírni.

Navon N350:
    Navon N350

Navon N350 specifikáció itt olvasható.

Más, ezt meg csak úgy ideírom, mert a témához passzol:

“Ikon létrehozása Navon esetén a Navitel számára:
    Bizonyos PNA-kon (lásd Navon) a menüből indítható programokat általában valamilyen text file szabályozza, a Navon esetében ez IGOPATH.TXT ill. ADDONS.TXT.

Az IGOPATH.txt állományát az alábbira kell módosítani:

[modules]

Multimedia = “icons/media.bmp”, “”, 0
    Settings = “icons/settings.bmp”, “settings”, 1
    Navigate = “icons/logo.bmp”, “\ResidentFlash\iGO8\iGO8.exe”
    Navitel = “”, “\SDMMC\Navitel Navigator\Navitel.exe”

[Multimedia]

Audio = “icons/media.bmp”, “\ResidentFlash\MP3.exe”
    Video = “icons/games.bmp”, “\ResidentFlash\Video\Video.exe”
    Photo = “icons/photo.bmp”, “\ResidentFlash\Photo.exe”

Az addons.txt állománya marad az alábbi:

[modules]

Navigate = “icons/logo.bmp”, “\SDMMC\iGO8\igo8.exe”
    Explorer = “”, “\Windows\Explorer.exe”

(Az \SDMMC vagy \Flash Disk változhat, gépfüggő. Navon esetében USB módban két disk látszik, a másodikon van az IGO8 is, és ide fér fel a Navitel, ez \SDMMC néven látszik. Érdemes az Explorert először felrakni, ez mindenhol \Windows\Explorer.exe, és onnan körülnézve meg lehet állapítani a neveket.)

Az Explorert sajnos fel kell tenni, és fenn is kell hagyni, mert néha a Navitel induláskor panaszkodik/panaszkodna, hogy szabálytalanul állt le, és ez az indítómenüből nem működik, ilyenkor elszáll. Ilyen állapotában csak az Explorerből indítható; aztán újra megy a gyorsmenüből is.”

A fenti sorokban a figyelmes olvasó felfedezheti a Navitel Navigator bejegyzést, nem véletlenül, a készülékkel eredetileg a Navon Navigator (iGO 8 licenc), Kelet-Európa (12 ország) térképét adták, de feltehető a készülékre /az SDMMC kártyára./a 30 napig ingyenesen kipróbálható új, 2013-as NaviTel szoftver is, a régit ekkor elvileg-gyakorlatilag le kell törölni, de előtte ennek a mentését minden körülmények között meg kell ejteni.

A Navitel Navigator-ról pár szót ismertetőnek, ha valaki még nem ismerné, bár szerintem ilyen ember kevés akad.

Navitel Navigator 5.5.0.182
    2012. június 27. szerda Írta: delmaster

A Navitel Navigator egy orosz fejlesztésű navigációs szoftver, ami a GisRussa utódja. Kiválóan lehet használni autós, turista és repülő navigálásra is, csak a szükséges térképeket kell beszerezni hozzá.

A szoftver 30 napos próbaidővel bír, ami ezen kereten belül korlátok nélkül használható. (Korábbi verzióknál 100kb-os térképméretre volt korlátozva a használat) A próbaidő lejárta után szükség van license-re, amit kb. 5000 Ft-nak megfelelő összegért lehet megvásárolni a gyártó honlapján –> http://navitel.su/en

Több platformra is elérhető a Navitel Navigator: Windows Mobile, Android, Bada, iPhone, PND, iPad, Java és Symbian

Turistatérképek ingyenesen elérhetőek a szoftverhez; egy megfelelő Openmaps smink pedig felhasználóbarátabbá teszi a használatot. Az ingyenesen letölthető, napi frissítésű térképek itt érhetők el: http://peter68.com/navitel/mapsmser_basesrtm.php

Rengetegen használják túrázáshoz, autóvezetéshez a Navitel Navigatort, mert egyszerű a kezelése, és rendkívül sok funkcióval bír. Memóriaigénye minimális, így a legrégebbi PDA-n is szépen fut. Az újabb verziójú Navitel már a Tablet PC-k felbontását is tudják, és a mobilinternetet is használják acélból, hogy letöltsék automatikusan az útvonalra esedékes forgalmi információkat.

A Navitel Navigator vetekszik a gyári Garmin túrakészülékek kezelőfelületével, azonban sokkal több funkciót tud ellátni az orosz “remekmű”. Érdemes minden esetre kipróbálni.

Android 30 napos próbaverzió:
    http://download.navitel.su/Android/Navitel-full-5.5.0.182.apk

Windows Mobile 30 napos próbaverzió:
    http://download.navitel.su/Navitel%20Navigator%20WM/NaviTel-setup_PPC-5.5.0.182.cab

Symbian 30 napos próbaverzió:
    http://download.navitel.su/Symbian/navitel_5_0_4_signed.sis

A gyártó hivatalos weboldala:
    A letöltési oldal:
    A cég a szoftvert készülékekkel együtt is forgalmazza, nem is rossz gépek ám ezek!

2013.08.18. , 21:08 #42497

Navon N350-es készülékhez van -e uj európa térkép?hogyan kel felrakni?

Rebecca szinte minden “feltálalt”, mit e készülékről tudhatunk, azaz tudnunk kell, én is köszönöm!

Ha gyári a cucc és miért is ne lenne az, akkor a “hivatalosként” csak Rebecca szerinti működhet, ha viszont ezt nem óhajtod, akkor van egy úgynevezett töréses megoldás, mely egy tört exe és license cserével elfogadtatja az új verziójú térképeket. Mi a verziószáma a Te készülékeden lévő exe fájlnak (a súgóban ki tudod olvasni).

Mit szeretnél, azaz melyiket változatot szeretnéd?

Üdv.. vaczak

2013.08.19. , 13:11 #42575

Sziasztok! Szeretném a segítségeteket kérni! Nagyon kezdő vagyok a dologba! 🙁

Van nekem egy NAVON N650-em amin IGÓ-AMIGÓ van!

Az istenért sem sikerül frissíteni a térképet rajta!

Segítsetek legyetek szívesek, olyan szájba rágósan ha kérhetném! 🙂

Előre is Köszönöm!

2013.08.19. , 14:27 #42585

Szia János!
    Tőled is u. azt kérdezem és kérem, mint a feletted lévő posztban, Gólya kérdezőnek írtakban.

2013.08.19. , 16:38 #42603

Sziasztok.Ezt találtam :2008.jun.5       8.0.0.41819       Nagyon kezdő vagyok de a segitségetekel meg tudnám oldani. A szoftver frissitését és friss térképet szeretnék,de nekem is szálybarágósan  kérném a segitségeteket.

Üdv:gólya

2013.08.19. , 16:45 #42604

Szia János!
    Tőled is u. azt kérdezem és kérem, mint a feletted lévő posztban Gólya kérdezőnek írtakban.

Természetesen a törtet! 🙂

Erre gondoltál? : Version:909698.O020.0000.0000

2013.08.19. , 17:53 #42621

@Gólya
    Köszönöm, készítem hozzá a megoldást.

Nem!
    János, két egyszerű lehetőséget javaslok ahhoz, hogyan tudod megnézni az iGO exe fájl verzióját:
    – elindítod a navi szoftvert és a súgó menüben megnézed
    – kimásolod a PC-re az exe fájlt; jobbegérrel klikk rá és tulajdonságok résznél kiolvasod
    Köszönöm!

2013.08.19. , 18:26 #42626

Nem tudom mi van, de ha szám.  géppel összekötöm és indítom akkor csak a rendszert látja. abba semmi exet files nincs!!! Ha Csak magába indítom a Navont akkor meg olyanom van hogy rendszer infó és ennyi!!! Semmilyen exet nem találtam sehol!!!!!!!
    ———————-
    Ez lehet az? : 8.4.3.0, meg van egy ilyen is: 8.4.3.142398

2013.08.19. , 18:37 #42631

Ezek szerint nem is tudod megkeresni, hogy hol van a készülékben a navigációs szoftver? Ne vaczakolj velem kérlek… 🙂
    Nem tudod elindítani, nem működik?
    Régebben, hogyan navigáltál vele?

A szoftver, vagy MobileNavigator, vagy iGO8 mappa címen található elvileg…
    Próbáld kérlek megkeresni, ez nagyon fontos mert amit küldök az pont abba a mappába kell majd bemásolnod.

U.i.:
    Hoppá, ez az! Most látom, hogy a csatolmányba akartad betenni, kérlek csomagold be és a data.hu-ra töltsd fel. Köszönöm!

• A hozzászólás módosításra került: 6 éve, 2 hónapja telt el-Profile photo of vaczak9283 vaczak9283.

2013.08.19. , 18:42 #42635

Ez lehet az? : 8.4.3.0, meg van egy ilyen is: 8.4.3.142398

2013/08/19-18:57
    Feltettem, hátha valamit nem jól írtam ki! 🙂 : http://data.hu/get/6848670/amigo_pna.zip

• A hozzászólás módosításra került: 6 éve, 2 hónapja telt el-Profile photo of vaczak9283 vaczak9283. Indok: Hozzászólások összevonása!
    2013.08.19. , 19:25 #42643

János, köszönöm, rendben van minden, nekiállok a feladatnak. Hamarosan jelentkezem.

2013.08.19. , 19:30 #42644

Előre is Köszönöm Szépen!!! 🙂

Azt azért ide írom hogy ez az exe a gyári sd kártyán volt nem a Navonban! Nem tudom hogy ez számít e!

2013.08.19. , 21:37 #42658

János, ebben az esetben az első lépés az legyen, hogy a gyári eredetit kimented PC-re, melyet átmásolsz egy másik, de ugyanolyan típusú SD-re és azon végezd el a csomagban leírtakat. Tudtommal a gyári eredeti írás, átnevezés, másolás védett.
    Ha a fent említett dolog elvégzése után sem működne, akkor keresünk egy olyan megoldást, amelyik egy másik, de ugyan olyan típusú SD kártyára rakva fog működni.

Gólya, ez pedig a Te csomagod, leírás benne, íme:

2013.08.20. , 07:55 #42677

Köszönöm a segitségedet,beszerzem a usb kábelt és nekiállok.Köszönöm vaczak.

• A hozzászólás módosításra került: 6 éve, 2 hónapja telt el-Profile photo of gólya gólya.
    2013.08.20. , 08:48 #42682

Szia Gólya!
    Mihályfalvi János említi, hogy neki SD kártyán van a navi, ha gondolod, neked is megoldhatjuk, hogy kártyán legyen. Ha tudsz rá anyagi keretet elkülöníteni, akkor egy 2GB.-os SD kártya kell, mely kompatibilis a készülékeddel.

2013.08.20. , 09:54 #42686

Szia Vaczak!

Köszönöm a fáradozásodat!

De nekem ez nem megy sajnos! 🙁

Ezt pl. nem értem! 🙁 : 3. aztán a content mappában található building, dem, map, és poi mappát szintén nevezd át tetszés szerint és helyettük hozz létre üres újakat (az újakat nem szabad átvezni). !

dem-em pl. nincs is!

2013/08/20-10:07
    Szívem szerint át küldeném az egészet, csak mind ahogy említettem az sd kártyán van! Az meg majdnem 2 giga! A készüléken meg csak a gps koordináták vannak, amik alig 1, 2 klb!

• A hozzászólás módosításra került: 6 éve, 2 hónapja telt el-Profile photo of vaczak9283 vaczak9283. Indok: Hozzászólások összevonása!
    2013.08.20. , 14:14 #42701

Ezt pl. nem értem!
    …………..
    Szívem szerint át küldeném

Nem csodálom, hiszen ismerni kell hozzá a navigációs rendszer felépítését.

Az átküldés nem gond, ha az alábbiak szerint cselekszel:
    – légy szíves készíts képet az SD kártya tartalmáról
    – az sd kártyán nyisd meg a navigációs szoftver mappáját és annak a tartalmáról is készíts egy képet
    – itt a navigációs szoftver mappájában találod a content mappát azt is nyisd meg és annak a tartalmáról is készíts egy képet
    Miután elkészítetted a képeket linkeld ki, megnézem és utána elkészítem az infót ahhoz, hogyan tudod lecsökkenteni a navi tartalmát 50-100MB.-re, hogy fel lehessen tölteni. A többit később írom.
    Köszönöm!

2013.08.20. , 16:12 #42711

ÉN MINDENT LEFÉNYKÉPEZTEM AMI CSAK LÉTEZIK AZ SD KÁRTYÁN! 🙂 : http://data.hu/get/6851331/Screenshots.zip

Azt elfelejtettem meg kérdezni, ha sikerül a dolog! És én egy 8 gigás Fat 32-re formázott sd kártyára rakom a cuccost! Nem lesz belőle gond? Úgy értem hogy a Navon kezelni fogja? Mert ami most van 2 gigás, azt szeretném úgy hagyni! (Gyári) . Ja és   Sima Fat!

2013.08.20. , 17:06 #42716

Most az jutott eszembe hogy,  a telefonomon is Igo8 van! Ott nincs ilyen problémám! Telepítem, frissítem, letöltöm, feltöltöm, szóval mindent, és mindenhogy! És ott nincs ilyen gondom, nem is volt soha! Ezzel meg itt szarakodok már 3 napja! 🙂

2013.08.20. , 17:57 #42726

Köszönöm, megnézem és jelentkezem.

Készülék és készülék között különbség van, még akkor is ha egy gyártó készítette.
    Az egyik készüléket felkészíti a gyártó a navigációs szoftverrel való együttműködésre a másikat nem.
    Az egyikhez a belsőmemóriát használja a másikhoz védett SD kártyát ad.

Ember legyen a talpán, aki érti a logikájukat, de mi is át tudjuk őket verni, mert mi sem a falvédőről jöttünk le… 🙂

2013.08.20. , 19:44 #42737

Én is Köszönöm előre is! 😀

2013.08.20. , 21:43 #42750

No, sikerült megértenem, a képek aranyat értek… 🙂

Sajnos egy picinykét gatyáznod kell vele, de nem tudok jobb megoldást, mert a teszteléshez fontos egy jó pár fájl nekem is, de a csorbított cucc így sem fogja elérni a 100MB-ot.
    Tehát arra kérlek, hogy a PC-re egy külön mappába (mondjuk legye SD a neve) másold át légy szíves az AMIGO-dat teljes tartalmával együtt:
    – nyitsd meg az amigo mappát, és töröld onnan a save és a custom mappákat
    – most nyitsd meg a content mappát
    – a content mappában vagy, itt töröld ki az alább mappákat tartalmukkal együtt:
    a.) building, games, map, poi, speedcam
    – most nyitsd meg először a lang, majd a voice mappát és csak a magyar tartalmakat hagyd meg bennük, a többit töröld ki

A device.nng fájl, amelyik az SD-n van az is kell (a backup mappa nem kell), légy szíves másold az üres mappába az amigo mellé

Ennyi lenne a feladat, a dolog végeztével csomagold be légy szíves és töltsd fel. Köszönöm.

2013.08.20. , 22:45 #42765

Már így kellett volna az elején! 🙂

Tessék parancsolni! 🙂 : http://data.hu/get/6852599/NAV_N_GO.zip

2013.08.20. , 23:01 #42766

Mint a villám!! 🙂
    Köszönöm. Ma már sajnos nincs időm teljesen összeállítani, holnap estére elkészülök vele.

2013.08.20. , 23:25 #42771

Igen, igen! 🙂

Jól van persze, nem is gondoltam rá hogy zsupsz és megcsinálod! 😀

Jó éjt!

2013.08.21. , 10:03 #42784

igo-primo….

Amíg vaczak teszteli a saját elgondolását, addig nézd/töltsd le ezt a torrent különlegességet.
    Amigo ez is, de multi-felbontású, és térképcserélős verzió, és ami a fő, Navteq, Tomtom térképek vannak benne, nem is olyan régiek-igaz a tengerentúli , brazil verziók, de itt az oldalon van belőlük idei, európai verzió, tehát csak ki kell cserélni a navteq és a tomtom-ot az innen az oldalról is letölthető európaira, és a sys.txt-ben korrigálni a te felbontásodhoz, mert ez most a torrentben 480×272, míg neked 400×240-es kell. Ennyi javítás után nálad is mennie kell, ide kattintva letöltheted a torrentet.
    A “Szambás Amigo” képe
    Annyi még a dolog vele, hogy a te megmaradt Amigo csomagodból a magyar nyelvi filét és a magyar hangokat belemásolod ebbe a sombreros-szambás verzióba, és a felbontás javítása után remélhetőleg nálad is működőképes lesz./most töltöm, ezért még nem tudom kipróbálni, de a kép szerint emulátorban próbálta a csomag készítője./

2013.08.21. , 10:16 #42785

@rebecca

Köszönöm! Addig próbálgatom! 🙂

8g fat32 sd-re rakás nem gond neki, ugye?

Csak azért kérdem mert a gyárija 2g fat sd!

2013.08.21. , 10:24 #42786

A torrent mérete 729MB, hogy kibontva mennyi, nem tudom, most töltöm lefele, de szerintem simán ráfér a 8 gigásra, persze nem ajánlom az összes térképeket bemásolni, kezdetnek minden verzióból csak egyet-egyet tegyél be a próba idejére, utána sem kell fajtánként 10-12 országnál többet betenni, úgysem fogod mindegyiket használni, meg lelassul tőle a gép, ha a teljes térképállományokat beleteszed, szóval csak ésszel, a navteq-ből és a tomtom-ból itt az oldalon találsz friss eus verziót, abból próbára először csak a magyarokat tedd bele.

2013.08.21. , 13:39 #42805

Csak és kizárólag az érintetteknek szól:
    Kedveseim, figyeljetek csak ide egy picinykét!
    Amikor megírtok egy posztot és azt elkülditek, utána rögvest eszetekbe jut, hogy valami kimaradt belőle, akkor nem az a megoldás, hogy új posztot készítek, hanem a poszt-box jobb alsó sarkában elsőként csücsülő SZERKESZTÉS parancsra klikk és folyt. köv. a beírást. Köszönöm!

Minden ilyen alkalom, nekem felesleges munka, mert össze kell vonnom az egymásutáni posztokat. Kéretik jobban figyelni. Köszönöm!

Továbbá; Kérlek benneteket, ne idézzétek a közvetlen előttetek “szólót”, mert azt is törölnöm kell, helyette használjátok a szokásos rövidítést (pl.: @vaczak) ha mindenképp muszáj…, vagy nevezzétek nevén az illetőt. Köszönöm!

2013.08.21. , 13:55 #42806

hogy zsupsz és megcsinálod!

Végül is “zsupsz” lett belőle, íme a csomag:
    A csomagot töltsd le légy szíves és a tartalmát egy max. 2GB, FAT32-re formatál SD zsugára másold rá (apropó SD Kártya én úgy tudom, hogy csak a 2GB-as kártyát tudja kezelni), a csomag tartalma:
    – Amigo mappa tartalommal
    – device.nng fájl
    Az Amigo mappa gyökerében van egy sys.txt és egy sys1.txt, ez utóbbiról később ejtek szót…
    Tettem bele egy térképfájlt és egy poit, hogy rögvest tudd tesztelni.
    Elvileg, ha elkészültél a feladattal, indíthatod is a navit és teszteld légy szíves. Amennyiben az első indítás, betöltődés ideje érzésed szerint hosszúra nyúlik ne izgulj kérlek, mert a speedcam adatokat is be kell olvasnia. Köszönöm figyelmed.

Megjegyzés: a készülék kapacitása miatt, mindig csak annyi térkép és kiegészítőt tégy a megfelelő mappáiba, amelyek az útra szükségesek.
    Ha így jársz el, akkor mindig gyors és megbízható navigálásban lesz részed, ellenkező esetben rossz rágondolni, hogy útközben mi minden történhet a készülékeddel.

50 bejegyzés megtekintése - 151-200 / 2,773

A téma ‘Navon N sorozat – navigációs készülékek archívum ’ le van zárva.