Ennek a témakörnek tartalma 2,723 hozzászólás, 481 résztvevő. Utolsó frissítés: Profile photo of zsiga68 zsiga68 6 órája, 26 perc telt el.

50 bejegyzés megtekintése - 2,601-2,650 / 2,724
  • Szerző
    Bejegyzések
  • 2016.04.05. , 22:18 - válasz kisrizso hozzászólására #161877

Kérlek, ne akard hazavágni azt a készüléket az eredeti navijával, fogadj szót és nem lesz baj.
    Üdv.: vaczak

Figyelem! - Ne idézd a közvetlen előtted "szólót" - Fontos, hogy a topikban típus szerint tedd fel kérdésed - A posztban írtak javításához használd a SZERKESZTÉS opciót!
    A DW-n minden warez megnyilvánulás Tilos! Warez = "ami a jogvédett tartalmak jogsértő terjesztésére utal"

2016.04.05. , 22:31 #161879

Nos Zsiga68 version valamit megbirizgált, mert most ha benn van az Ő “általa” írt kari, akkor a navi ikonra nem indul a gyári igo, hanem gondolkodva megáll és nem csinál semmit.
    Ha kiveszem a karit akkor simán megy az igo full eu.

2016.04.05. , 23:04 #161880

Tehát, minden verzióval ugyanazt csinálja amit eddig kaptam:
    Valószínű mindegyik ugyanolyan jó, és egyforma hatást vált ki a készülékből(amikor a navi ikonra kattintok akkor az animáció megáll a kijelzőn), nem fagy le mert továbbra is reagál mindenre. Rgo, valami még akadályozza az offroadnavi betöltését. A wince 5.0 ban simán indult az offroadnavi parancsikonnal. Ebben a wince 6.0-ban meg nem. hm?
    Ja meg van egy gps port keresőm wince-re, az sem indult parancsikonról a wince 6.0 ban a navonon, csak az 5.0-án a primuson.

2016.04.06. , 06:52 #161882

Sziasztok!
    Lehet, hogy túlbonyolítjuk a dolgot, íme Egy újabb lehetőség, teszteld kérlek. Töltsd le ezt, csomagold ki és az OffRoadNAVI.lnk fájlt másold a készülékbe a Windows mappában található Desktop mappába.
    Az SD-re másold az OffRoadNAVI mappát tartalmával együtt, utána tedd a gépbe és kapcsold be, elvileg a tálcán fogsz találni egy OffRoadNAVI “ikont” parancsfájlt, ezzel indítsd, hátha…

Figyelem! - Ne idézd a közvetlen előtted "szólót" - Fontos, hogy a topikban típus szerint tedd fel kérdésed - A posztban írtak javításához használd a SZERKESZTÉS opciót!
    A DW-n minden warez megnyilvánulás Tilos! Warez = "ami a jogvédett tartalmak jogsértő terjesztésére utal"

2016.04.06. , 08:02 - válasz vaczak9283 hozzászólására #161884

A kártyára ahol a program lenne be kell másolni egy toralcommandert és azzal tesztelni az indítást. Ha az megy akkor már csak le kell cserélni a navigációs programra.Az ikon nem tudom jó lesz-e és nem törlödik egy esetleges reset után.

Kedves fórumtársak. Az oldalon kerüljük a navigációval kapcsolatos linkek kérését és megosztását.Az ilyen irányú postok azonnal törlésre kerülnek!
    Köszönöm.

2016.04.06. , 10:08 - válasz zsiga68 hozzászólására #161885

Szia Zsiga!
    Ami képeket feltett, azon az látszik, hogy TC-vel dolgozott a gépben, e szerint van neki, de mint írja a legutóbbi tesztelésnél már dolgozott a gép is, csak nem indította el az offrodot, tehát az SD-je is jó lehet.
    A parancsikont úgy készítettem, hogy a sorrend meglegyen, de bármi megtörténhet.
    Még az is lehet, hogy a friss offrod progi nem működik, lehet, hogy a már működőjével kellene próbálkoznia.
    U.i.:
    Még az este beszéltem egyik haverral, akinek WayteQ-je van, hogy tesztelje már le ezt az offrodot, most kaptam a jelzést, hogy működik és működik átnevezve is. Mint mondja először eredeti névvel, utána Primo, utána iGO8, utána MobileNavigator és minden esetben hibátlanul működött.
    Mindezeket figyelembe véve igazán működtethetné a Navon is…

2016.04.06. , 13:19 #161899

Sziasztok!
    A parancsikonos version nem műxik, reset után eltünt.
    Nincs tc-m a kütyün, a wince-t valami kis progival érem el mobilnavigator exe-nek nevezve, de az osd nevű alkalmazást nem tudom bezárni, ott marad az asztalon, ez csinálja a navon kezelő felületet. Továbbá nem látom a hátteret a wincebe, hanem a kezelő felület marad az asztal mögött futva. A wince felület indítása után kínai írásjelek vannak a wincebe 90 százalékban.
    Remélem érthetően írtam mindent.
    u.i.:Szerintem a wince-be van a kutya elásva, mert semmilyen más alkalmazást nem tudok indítani belőle mint ami a gépen eredetileg van, gps port keresőt sem,semmire nem reagál, belülről sem.

2016.04.06. , 13:26 - válasz kisrizso hozzászólására #161900

És amit küldtem/írtam kipróbáltad?

Kedves fórumtársak. Az oldalon kerüljük a navigációval kapcsolatos linkek kérését és megosztását.Az ilyen irányú postok azonnal törlésre kerülnek!
    Köszönöm.

2016.04.06. , 17:06 #161908

Sziasztok!
    Én megadom magam, nekem már túl sok ez a Navon passzivitás… 🙂
    További szerencsés próbálkozást.

2016.04.06. , 18:08 #161911

Vaczak!
    Nagyon köszönöm az eddigi fáradozásod, örülök hogy vannak még ilyen emberek. 😀
    Zsiga!
    Nem tudok telepíteni tc-t a kütyüre, nem tom hogy kell.
    De ha neked is teli van vele a zsákod, nem kell fáradozz, de azért jó néven venném.
    Képes lennék még egy jó hideg sört felajánlani.
    U.i.:Mindent kipróbáltam már.
    Wince 6.0 lehet frissíteni, magyarítani?
    Esetleg újra telepíteni?

2016.04.06. , 18:56 - válasz kisrizso hozzászólására #161912

http://dirtywindows.hu/discussion/topic/navon-p480-ra-igo-primo/page/52/#post-161864

Köszönöm.

2016.04.10. , 07:36 #162237

Nos már nem nyaggatom tovább a navont, köszi a segítséget. Sziasztok.

2016.04.10. , 20:22 #162304

Navon GPS weboldal

tudja -e valaki, hogy létezik Navon GPS hivatalos WEB oldal ?
    ezelött kb egy évvel még volt, de az már nem létezik

Pistike

2016.04.13. , 10:58 #162389

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy iGO Primóban lehet valahogy változtatni a térkép tájolást? Mindig forgatja a térképet, de én úgy szeretném, ha fixen északi tájolással mutatná. A másik gondom, hogy a térkép nagyítást/kicsinyítést sem jegyzi meg. Ha kilépek a nagyítás módból, akkor visszaáll arra, ami be van állítva a térképbeállításokban (alacsony/normál/magas). Be lehet ezeket állítani?

Köszönöm előre is.

2016.04.15. , 13:05 #162431

Üdv!
    Navon N490 plus-ban a fájlok között rajta van az egész európa térkép, de én csak Magyarországot tudom kiválasztani. Hogy tudom feloldani a többi térképet?
    Előre is kösz a segítséget!

2016.04.15. , 18:40 - válasz LimeHorse hozzászólására #162446

Szia!
    Szeretsz olvasni? Mindegy is mert muszáj lesz, ugyanis az 52. oldalon találod frissítési javaslatomat.

2016.04.19. , 21:20 #162624

Sziasztok!

A következő kérdésemet az előbb lehet, hogy rossz helyre raktam fel – elnézést, kezdő vagyok -, ezért, mivel igencsak ide tartozik, átmásolom:

Hogyan lehetne működésre bírni egy 2014-ben vadiújként vásárolt NavonN760 Plus GPS-t, amikor különböző hibaüzenetek jelennek meg?

A navigációt elindítva a következő angol hibaüzenet jelenik meg: The application failed to start last time. Do you want to reset to factory defaults and lose all your POIs, tracks and settings? Yes – No
    Próbálkoztam a reset gomb megnyomásával/gyári beállítások visszaállításával, de nem járt sikerrel.
    Azzal is próbálkoztam, hogy egy januári biztonsági mentést visszatöltöttem, de ez sem segített (valahogy ott sem volt nyelvi fájl).
    Ha a „No”-ra kattintok, elkezdi betölteni a navigációs szoftvert, de a „Languages” feliratnál  a következő jelenik meg: Fatal error –  Initialization error: no language files were found
    A Naviextras Toolbox programon keresztül szerettem volna frissíteni, de érdekes módon a GPS szerint nincs elég hely (pedig szerintem van: “Flash: 1.4 GB/3.6 GB”). Már beraktam egy 16 GB-os microSD kártyát, bár nem tudtam a GPS-el összehozni, valószínűleg azért, mivel el sem indul rajta a navigáció.
    A megvásárlása óta már 2-3 alkalommal a hivatalos szervíz javította, úgy látszik nem vagyunk szimpatikusak egymásnak.
    Nem vagyok valami “nagy guru”, mint az a leírásomból valószínű ki is derülhetett, de ha valaki tudna érdemben segíteni, nagyon megköszönném!
    Üdv.: Néri

2016.04.19. , 22:18 - válasz Néri hozzászólására #162628

Szia!
    Állítsd vissza eredeti állapotára a korábbi mentést felhasználva. Amint ezzel végeztél, pont a posztod felett a válaszom a kérdésedre, de csak akkor alkalmazd, ha sikerült az eredetiséget visszaállítanod. Ha a korábbi bütykölésed eredménye a jelenlegi állapot és nincs archivált mentésed az eredetiről, akkor teljesen mást kell kitalálni, hogy működésre bírd a vasat.

2016.04.19. , 22:49 - válasz vaczak9283 hozzászólására #162630

Kedves Vaczak!

Köszönöm szépen a gyors válaszod!
    Korábban próbáltam már a januári biztonsági mentést visszatölteni, de ezt követően a navigációs szoftver indításakor nyelvi fájl hiányát jelezte és nem töltődött tovább a program. Ez történt a “reset”-nél, és ez történt a gyári értékekre való visszaállításkor is.
    Szerintem a “teljesen mást kell kitalálni” verzió lenne a megfelelő, de még próbálkozni fogok a helyreállítással holnap.

Még egyszer: nagyon szépen köszönöm, és jó éjszakát!

2016.04.20. , 14:06 #162638

Sziasztok!
    Két lényeges összetevő:
    – Egy megbízható összeállítás a Google jóvoltából
    a másik pedig itt: http://dirtywindows.hu/discussion/topic/igo-altalanos-segitsegnyujtas-2/page/115/#post-141366
    Figyelmesen és királyos lesz minden.

2016.05.04. , 11:10 #163216

Egy ilyen (talán N490 Plus a képek alapján, de nincs ráírva típusszám se…) förmedvényre tettem volna friss térképet, de a “Licenccel nem nyithatóak meg a térképek” üzenetet kaptam. Ami licencem van, azzal eleddig az összes noname és wayteq készülék működik, de ez nem. Tudna valaki megsegíteni?

2016.05.04. , 16:33 - válasz poles hozzászólására #163218

Szia.
    Nem írtad milyen programról van szó. Ha gyári a programod akkor nem fog elfogadni más térképeket.

Köszönöm.

2016.05.05. , 06:38 - válasz zsiga68 hozzászólására #163237

Sziasztok!
    Nem értem a kérdező gondolkodásmódját, 2-3 oldalt kellene olvasnia és
    mindent megtalál, helyette nekiáll bütykölni míg bajt nem okoz magának.
    U.i.:
    … és a keresőnk is elsőrangú: http://dirtywindows.hu/discussion/search/?bbp_search=NAVON+N490+PLUS+GPS+friss%C3%ADt%C3%A9s+probl%C3%A9m%C3%A1i

2016.05.10. , 14:28 #163497

Nem boldogulok egy Navon N360-al. Van egy 1GB-os memóriakártyám (eredeti kártya sértetlen), melyet megformáztam XP-vel FAT32-re, felraktam rá egy már meglévő csomagot: Navon.N350_N270_JOOO.rar , az eszköz belső memóriájában átneveztem az igopath.txt-t, felraktam rá a csomagban lévőt, kártyát betettem, de semmi, a Navigáció ikon nem jelenik meg.
    Az N360-ashoz más csomag kell?

2016.05.10. , 20:57 - válasz Hawkins hozzászólására #163516

Kilehetsz akadva, mert köszönni is elfelejtettél, sebaj én pótolom, Szia!
    Van némi eltérés a két típus között, de nem jelentős.
    Azt írd le, hogy a belső memóriába mit tettél, vagy mit nem tettél?

2016.05.10. , 21:09 #163520

Sziasztok, bocsánat, de a mai napom ráment a keresgetésre és semmire sem jutottam. A leírás szerint csináltam mindent: formáztam az 1GB-os kártyát FAT32-re XP rendszerrel, majd feltettem a csomagban lévő file-okat, melyeket az sd kártyára kell tenni. A belsőben volt egy igopath.txt, melyet átneveztem igopath.tx_-re, majd bemásoltam a csomagban lévő igopath.txt-t. A kártyát betettem a készülékbe és …. semmi. A Navigáció ikon nem jelent meg. Ha visszateszem az eredeti kártyát, a Navigáció ikon megjelenik és működik is. Ennyi…

2016.05.10. , 21:47 - válasz Hawkins hozzászólására #163524

Fotózd le az eredeti kártya tartalmát, látnom kell az okokat, utána mondom a többit.

2016.05.10. , 22:12 - válasz Hawkins hozzászólására #163525

Van egy 1GB-os memóriakártyám (eredeti kártya sértetlen), melyet megformáztam XP-vel FAT32-re

Ezen volt a gyári navigáció?Mert az baj. Vagy meg van még?

Köszönöm.

2016.05.11. , 09:38 #163541

Jó reggelt!
    zsiga68: Az eredeti kártya sértetlen, az 2 GB-os, egy 1GB-os kártyával kísérletezgetek.

vaczak, itt az eredeti kártya tartalma:

2016.05.11. , 11:10 - válasz Hawkins hozzászólására #163544

Szia!
    A fájlrendszerre gondoltam, de te kiválóan ráéreztél a lényegre, valszeg a hiba meg is van, nevezetesen:
    Írtad, hogy “…bemásoltam a csomagban lévő igopath.txt-t” , az ebben lévő bejegyzést is módosítanod kell az alábbiak szerint.
    A feladat, a memóriába bemásolt igopath.txt-ben, valamint a csomagban mindegyik txt fájlt (kivéve a sys és a crash) nyisd meg szerkesztésre és az alábbi sorban: Navigate=”icons/logo.bmp”,”sdmmc\\igo8\\igo8.exe” az exe fájl nevét javítsd ki erre: igo8_pna.exe
    Ezt követően remekül fog dolgozni.

2016.05.11. , 14:46 #163548

Feléledt a vas! Köszönöm szépen a segítséget!

2016.05.17. , 11:55 #163864

Sziasztok, tegnap próbáltam térképet frissíteni a NAVON N670-es készülékemen, de sajnos nem fogadta el az új térképet. Sokat böngésztem a fórumot és megtaláltam rá a magyarázatot hogy miért nem, de sajnos nem találtam választ a kérdésemre, hogy lehet visszaállítani a gyári térképfájlokat? Sajnos biztonsági mentés nem készült (tudom elég amatőr dolog volt hogy nem csináltam). Vagy ez nem annyira egyszerű (2015 06. havi térkép volt rajta)? Válaszotokat előre is köszönöm!

2016.05.17. , 12:32 #163866

Szia.
    Biztonsági mentés nélkül szinte lehetetlen.

Köszönöm.

2016.05.17. , 14:35 #163870

Sziasztok!

Navon N675 Plus típusú készülékemhez keresnék iGo Primo (vagy a rajta elfutó legújabb verziós) szoftvert, amit SD-kártyáról tudnék futtatni a belső memóriában lévő eredeti (gyári) helyett…

Vagy van lehetőség arra, hogy az eredeti szoftver térkép fájljait tudjam okosban frissíteni?

Gyári verzióm: iGo Primo (9.6.5.273167) (2012 Dec 10)

Segítségeteket előre is köszönöm.

2016.05.17. , 15:42 - válasz fswr46zrhrkumz hozzászólására #163871

Szia!
    Ahogy nézem ez a harmadik típus, amelyet bütykölni kényszerülsz, az első kettőre válaszoltam, amire a füled botját sem mozdítottad. Felvetődik a kérdés, érdemes-e egyáltalán törnöm magam, egy újabb válasz erejéig?

2016.05.17. , 15:56 - válasz Nublama hozzászólására #163875

Szia!
    Osztom Zsiga válaszát, hiba volt mentés nélkül a bütykölés. Ami még járható út, az a Google, ahol található egy olyan csomag a készülékedhez, amelyet SD kártyáról működtethetsz.

2016.05.17. , 16:08 - válasz vaczak9283 hozzászólására #163876

Szia!

Szerintem a második, amit bütykölni próbálok, de nem is ez a lényeg. Egy 480-assal próbálkoztam anno, de sajnos nem akart összejönni. Az mondjuk igaz, hogy nem válaszoltam, érdemben biztosan nem.

Hogy segítesz, vagy sem, az rajtad múlik. Mindenesetre örülnék, ha megtennéd…

2016.05.17. , 16:50 - válasz fswr46zrhrkumz hozzászólására #163880

… csak a rend kedvéért (N660, N480, N670), kukkancs csak bele: http://dirtywindows.hu/members/bubi123/forums/replies/
    A segítség pont olyan jellegű mint az előzőek esetében, úgyhogy azt meg sem ismétlem, azt viszont igen, hogy a DW-n Tilos a warez! Ha a Google nem “barátod” szólj és mutatom miként keresd, kutasd.

2016.05.17. , 17:07 - válasz vaczak9283 hozzászólására #163881

Mutasd légyszíves…

2016.05.17. , 17:32 - válasz fswr46zrhrkumz hozzászólására #163883

Kezdem azzal, hogy a jelzett verzióból nincs okosított, illetve nem készült okosítás hozzá!
    Van két másik verzió, amelyikkel érdemes próbálkozni:
    – 9.6.5.275111
    – 9.6.5.278914
    Nem kell mást tenned, mint beírni a Google keresőbe és letölteni, majd az exe és license fájlok felhasználásával az eredeti okosítása. Más alkatrészt ne használj a letöltöttből. Ügyelj, hogy vírust be ne gyűjts a nagy igyekezetben.

Az SD-re kihelyezhető csomagot pedig így keresd: NavonN675.P2.rar – hangsúlyosan említem, hogy ez csak kártyára való, okosítani vele az eredetit nem tanácsos.
    U.i.:
    Találtam egy harmadikat:
    – 9.6.5.306142 , stabil, megbízható, de kérdés, hogy az eredeti alkatrészeit elfogadja-e az exe fájl

A lényeget majdnem elfelejtettem, bütykölés előtt az eredeti minden porcikájának mentése, archiválása kötelező!!

2016.05.17. , 17:53 - válasz vaczak9283 hozzászólására #163885

Primo 9.6.5.278914 – ESX (28 Jan 2013)

Egy ilyet dobott ki a google, mit jelent az ESX verzió? Jó helyen keresgélek?

2016.05.17. , 20:43 - válasz fswr46zrhrkumz hozzászólására #163889

Az ESX nem verzió, hanem egy Német cég márkaneve, logója (audio, multimedia, gps, stb.).
    Itt tájékozódhatsz felőlük:
    – esxaudio.de
    – audiodesign.de

2016.05.19. , 21:26 #163957

Sziasztok!
    Egy Navon N670-es GPS került hozzám javításra, mert kitört az micro usb csatlakozója.
    Javítás után az érintőpanel csak a bal oldalon kb. 1-2 cm szakaszon érzékel,
    illetve a jobb oldalon nyomkodva is a bal oldali részen érzi az
    érintést.
    Szerintetek az érintője a hibás vagy csak újra kellene kalibrálni?

2016.05.19. , 21:57 - válasz mrkase hozzászólására #163960

Szia!
    A jelzett javítás semmiképp nem érinti, vagy befolyásolná a képernyőt, úgyhogy nincs vesztenivalód, nyugodtan indítsd a kalibrációt (Align screen). Pontosan érintsd a középpontot és türelmesen végezd, amint továbblép, végezd újra az új helyen az érintést, míg végig nem visz a befejezésig, ahol újraindul és betölt, feltételezhetően a jó állapot.
    Megjegyzés:
    Ha a kalibráció után sem gyógyul meg, akkor nyugodtan feltételezheted, hogy eleve ezzel a hibával kaptad kézhez, azt pedig, hogy mi okozhatta korábban csak az tudhatja, aki annak előtte belepiszkált.

2016.05.22. , 13:45 #164055
    Sziasztok!
    Navon n260-as nem boot-ol be.
    Tudnátok segíteni?
    2016.05.22. , 19:21 - válasz alvaszavar hozzászólására #164067

Szia!
    Írd le légy szíves az előzményeket, hogy értsük és tanácsot tudjunk adni.
    Mit cselekedtél vele, mire így reagált?
    Gyári még, vagy okosított a vas?
    Akár gyári, akár okosított, mi a verziószáma a navi. programnak?
    Szoft, vagy Hardreset történ rajta?
    A PC látja?
    Ne fukarkodj a szavakkal, Részletesen és kapod a segítséget. 🙂
    Üdv.. vaczak

2016.05.22. , 19:59 #164070

Szóval csak a Navon felirat jelent meg a képernyőn, onnan tovább nem ment. Régebben csinált már ilyet, akkor rom frissítés segített, de most már nincs fennt sehol.Egy másikat találtam ehhez a tipushoz valót,de ez meg ha rányomok a navigációra elsötétül minden.Sajnos dolgozom és nincs nálam a vas mást nem tudok írni!

2016.05.22. , 20:10 - válasz alvaszavar hozzászólására #164071

Ha jól értem, akkor nem értem, sebaj majd begyógyulok… 🙂
    Írásodból az jött le, hogy már próbáltad frissíteni és azóta cselekszi az említett hibát. Megtudod “mondani”, hogy honnan szerezted be azt a ROM csomagot? Meg kellene néznem, hogy ne ugyanazt javasoljam
    Az is “kihallatszik” a szavak közül, hogy korábban is ráeresztettél frissítést, az a csomag már nincs meg?

2016.05.22. , 20:21 #164072

Akkor bocs ha ez jött le, kb 2 éve frissítettem  GPS fórum Navon ROM-ok oldalról.Ez idáig működött. Semmit nem csináltam vele csak használtam.
    U.i.:
    Ehhez a tipushoz 2-féle volt fenn,de a” Navon N260 új” link már nem működik a másik viszont nem jó hozzá.

2016.05.22. , 20:40 - válasz alvaszavar hozzászólására #164074

akkor rom frissítés segített, de most már nincs fennt sehol.

Ezért kell mindenről egy biztonsági mentés!

Köszönöm.

50 bejegyzés megtekintése - 2,601-2,650 / 2,724

Be kell jelentkezned a hozzászóláshoz.