Ennek a témakörnek tartalma 2,725 hozzászólás, 483 résztvevő. Utolsó frissítés: Profile photo of Huligán Motoros Huligán Motoros 1 hét telt el.

50 bejegyzés megtekintése - 2,651-2,700 / 2,726
  • Szerző
    Bejegyzések
  • 2016.05.22. , 21:01 #164080

Köszönöm szépen! Csak holnap tudom kipróbálni, majd referálok.
    U.i.:Működik, nagyon köszönöm! Nem tudnám ezt a zavart megelőzni?

2016.05.23. , 21:35 #164107

Üdv!

Nem értek ehhez amit most kérdezek légyszíves,aki ért hozzá egyszerűen irja le hogy mi a teendő.
    Vettem apósomnak egy Navon N490 Plus navigációt ,amin IGO8 van elvileg.
    Szeretném megtudni hogy lehet frissíteni ezt a verziót,főként most Magyarország térképpel,ugy hogy még garanciás és azt ne bukjuk,igaz 6 hónap de az is valami.
    Üdv

2016.05.23. , 22:10 - válasz Keltor hozzászólására #164109

Szia!
    Felvetődik a kérdés, ha most vetted, akkor mi a nyavalyát akarsz rajta frissíteni?
    Mondanám, hogy online, de ezt valahogy mindig elrontják a tulajok, inkább vidd be a szervizbe és 5-10 parc alatt kész is a frissítés.

Üdv.: vaczak

Figyelem! - Ne idézd a közvetlen előtted "szólót" - Fontos, hogy a topikban típus szerint tedd fel kérdésed - A posztban írtak javításához használd a SZERKESZTÉS opciót!
    A DW-n minden warez megnyilvánulás Tilos! Warez = "ami a jogvédett tartalmak jogsértő terjesztésére utal"

2016.05.28. , 11:37 #164212

Sziasztok!

Adott egy Navon N490 plus, a térképeket nem látja, pedig ott vannak…A súgó menüben viszont csak a Basemap található…Esetleg valami ötlet? Megköszönném.

2016.05.28. , 14:58 - válasz arecibo1 hozzászólására #164217

Szia!
    Nem kell ötletelnünk, mert ez már a “csengettek Mylord…”, semmi mást nem kell tenned, mint visszalapozva pár oldalt figyelmesen olvasni és tiéd a kincs, csak a tiéd. 🙂
    Megjegyzés: ne feledd elolvasni az aláírásom utolsó mondatát!

Figyelem! - Ne idézd a közvetlen előtted "szólót" - Fontos, hogy a topikban típus szerint tedd fel kérdésed - A posztban írtak javításához használd a SZERKESZTÉS opciót!
    A DW-n minden warez megnyilvánulás Tilos! Warez = "ami a jogvédett tartalmak jogsértő terjesztésére utal"

2016.05.28. , 17:56 - válasz vaczak9283 hozzászólására #164224

Köszönöm!
    Az átnevezett (gyári) exe-t töröljem?

2016.05.28. , 18:54 - válasz arecibo1 hozzászólására #164225

Valami elkerülte a figyelmed, ugyanis bütykölés előtt a Full adatállományt kötelező kimenteni és archiválni, mert pótolhatatlan. Bármi hiba és levélnehezékké lesz a készülék. Amennyiben az Archiválás megtörtén, törölhető a kérdéses fájl!

2016.05.28. , 20:23 - válasz arecibo1 hozzászólására #164226

Tartsd ott ahol van.

Kedves fórumtársak. Az oldalon kerüljük a navigációval kapcsolatos linkek kérését és megosztását.Az ilyen irányú postok azonnal törlésre kerülnek!
    Köszönöm.

2016.05.28. , 21:22 - válasz zsiga68 hozzászólására #164227

Szia Zsiga!
    Igen ez a legpraktikusabb! Semmit sem zavar és kéznél van ha kell.

2016.05.28. , 23:07 - válasz vaczak9283 hozzászólására #164228

Természetesen lementettem, de a vason is rajtahagytam, úgy csináltam. Tökéletes lett, mindenkinek köszönöm! Jövök a sörökkel!!! :mrgreen:

2016.06.03. , 17:52 #164448

Sziasztok!!
    Most vettem egy navon n670 plust igo 8 magyar térképpel és primot szeretnék rá rakni.
    Ehhez le kell törölnöm az alap 8at és úgy felrakni vagy milyen módon lehetséges ez?
    És melyik verzió lenne leginkább megfelelő rá? 
    Előre is köszönöm segítségetek 🙂

2016.06.03. , 22:38 #164453

Sziasztok! Szeretnék kérdezni pár dolgot egy Navon N670-el kapcsolatban ha szabad. Először is hogyan tudom felismertetni a számítógéppel? Elméletileg minden tartozéka megvan, viszont ha a hozzá kapott usb kábellel a gépre kötöm akkor azon kívül, hogy töltődik nem történik semmi. Gondolom driver probléma, de ebben az esetben a google nem volt a barátom sajnos. Szeretnék rajta térképet frissíteni de mivel látom, hogy a warez kérdés elég komolyan lett véve az oldalon, így inkább valamiféle általános segítségnyújtást kérnék ami alapján saját magam is elindulhatok. Mit hogyan és merre keressek. Linkek nélkül. A Navon előtt egy garmin-om volt, ott minden az sd kártyáról ment. Itt is ezt szeretném. A gép belső memóriájához nem nyúlnék ha megoldható. Előre is köszönöm a segítséget!

2016.06.04. , 09:42 - válasz kinghaxor hozzászólására #164465

Szia!
    Este leszek és részletezem a lehetőséget.
    U.i.:
    Mint alább Zsiga írja, az a megoldás kulcsa, annyival egészíteném ki, hogy a sys-ben a device szekcióban jelölni kell az SD nevét, jelen esetben; SDMMC
    A hálót a Google segedelmével kotord meg kicsinykét szerintem szerencséd lesz, próbáld ki ezt a megoldást:
    https://www.google.hu/search?q=navonn675-p2- és koncentrálj az ulozto.net-re
    Szerintem a 9. találat, a néveltérésnek nincs jelentősége, viszont ellenőrizni kell a sys-ben a device bejegyzést és adott esetben korrigálni. Mindenesetre másold egy olyan kártyára, amelyet ismer, felismert a készülék, lehetőleg, Class 8-10 legyen a sebessége és a betöltődése gyors lesz.
    Segíthet még az alábbi infó, amely a Spoiler-ben “lapul”:
    http://dirtywindows.hu/discussion/topic/navon-p480-ra-igo-primo/page/50/#post-151574
    Megjegyzés: a fenti módszer azért jó, mert nem kell piszkálni a készüléket, eredetisége, jótállása megmarad.

A PC kapcsolat:
    – a készülék beállításainál találnod kellene egy USB kapcsolati opciót, ott kellene lennie két mód váltási lehetőségnek, állítsd Ms ActiveSync (serial class) mód-ba, ezt követően már fog kapcsolódni a PC-vel, ha a PC rendszere tartalmazza a kapcsolatos alkalmazást, ActiveSync, vagy Device Eszközközpont.
    Ha a fenti módszer nem hozott eredményt, akkor vásárolnod, vagy a szervizben kérned kell egy jó vezetéket.
    Kellemes időtöltést!

2016.06.04. , 10:32 - válasz kinghaxor hozzászólására #164470

Szerintem a kártyán a mobilenavigator könyvtár és mobilenavigator.exe működőképes…

Kedves fórumtársak. Az oldalon kerüljük a navigációval kapcsolatos linkek kérését és megosztását.Az ilyen irányú postok azonnal törlésre kerülnek!
    Köszönöm.

2016.06.04. , 20:55 #164497

Üdv!

Egy kis segítséget szeretnék kérni, Navon 670 plus -ra szeretnék tenni friss IGO-t illetve friss Európás térképeket, sikerült feltennem a progit SD-n keresztül elindul, mennek a térképek is de viszont néha kidob out of memory gondal, a legutóbb már el se indul hanem azonnal ezt irja ki…
    Mi lehet a gond?
    Esetleg feltudna valaki dobni egy fájlt olyan Igo-val illetve friss Európa térképpel ami működőképes lehet ezzel a típussal?!

Nagyon hálás lennék!
    Előre is köszönöm!

2016.06.04. , 21:37 #164499

Ugye csak FBL fájlokat tettél a map mappába?

Köszönöm.

2016.06.04. , 22:15 #164503

Köszi Zsiga, időközben sikerült megoldanom Vaczak infója alapján! 🙂 Köszönöm a segítséget! 🙂

2016.06.04. , 23:48 - válasz vaczak9283 hozzászólására #164507

Szia! Nagyon szépen köszönöm a segítséget! A leírásod alapján sikerült megcsinálni a frissítést! Tökéletesen működik. Egyedül a pc-vel való összekötést nem sikerült megoldani. Akármit csinálok vele a gép akkor sem hajlandó felismerni. Még ismeretlen eszközként sem. Csak töltődik róla. Próbáltam másik kábellel is de azzal sem jó. A gps beállításokon belül van egy usb beállítás menüpont amire bökve egy stilizált kijelző jelenik meg benne háttértároló felirattal. A könyve szerint itt alapból két ikonnak kéne lennie. A belső memóriának meg a kártyának külön külön. Nekem viszont csak egy háttértároló felirat van amire rányomva nem történik semmi. Bár igazából nem lényeg mert amit szerettem volna azt sikerült megcsinálni. Kártyaolvasó volt itthon. Még egyszer köszönöm a segítséget! Neked és Zsigának is. Nagyon sokat segítettetek! További szép estét!

Közben a számítógépes összekötés problémája is megoldódott. Az 5. kipróbált kábellel lett jó. Úgy néz ki nagyon érzékeny ez a fajta gps az usb kábelre. A többivel nem jelent meg a választó menü a készüléken.
    Szóval ha valakinek hasonló problémája lesz, ne adja fel. Lehet, hogy csak másik kábel kell hozzá. Még egyszer köszönöm a segítséget mindenkinek!

2016.06.15. , 12:42 #164966
    Profile photo of Joe
    Joe
    Felhasználó

Kedves Fórumozók !
    Új vagyok itt, segítségeteket kérem. Navon N760 Plus készülékem elszállt
    egy frissítés után. Az üdvözlő képernyőn kívül nem mutat mást és nem
    lép tovább, resetre sem reagál. Itt Miskolcon hiába próbálkoztam több
    “szervíznél” is.  Valószínűleg frissítés közben lemerülhetett az aksi és
    tönkrement a Bios ,az egész oprendszer, mondták ők. Kukába vele azt
    javasolták. A fórumot olvasva úgy gondolom egy hozzávaló Navon N760 ROM
    frissítés talán segíthetne, veszítenivalóm nincs.
    Hol találok ilyet és hogyan tudnám ezt megcsinálni.
    Előre is köszönöm.

2016.06.15. , 13:24 - válasz Joe hozzászólására #164968

Szia!
    A ROM részlegben válaszoltam!

2016.07.02. , 12:33 #165444

Sziasztok,

Navon N350 (Windows CE CORE 5.0, 320 x 240, 64 Mb RAM) IGO 8-ra –ra akartam friss térképet
    tenni, de valamilyen error üzenettel elhasalt miután beraktam az extra
    országot. Mondom sebaj, csináltam teljes biztonsági mentést az SD kártyáról, visszarakom
    azt és megpróbálom megint. Megtettem.

Most el se akar indulni az IGO, csak a „natúr” rendszer indul el, és nem tudom elindítani sehonnan
    az IGO-t. Próbáltam újra formázni az SD kártyát, illetve másik SD kártyára
    rámásolni a teljes biztonsági mentést, de sehogy nem működik. Ha számítógépre
    dugom a navigációt, az SD kártya tartalmát látom a számítógépről, tehát a
    navigáció látja az SD kártyát.

Nem tudom mi történhetett, többször is frissítettem már ugyanígy a térképeket ezelőtt.
    Tudna valaki segíteni életre bírni a rendszert? Köszönöm!

2016.07.02. , 13:15 #165447

Szia!
    Ez tipikus esete a “Hibát Hibára Halmozva” fogalomnak! Talán gyógyítható…

…csináltam teljes biztonsági mentést…

Készíts nekem abból egy csomagot és küld el, megpróbálom kijavítani. A csomagot úgy készítsd el, hogy abban ne legyenek térkép fájlok, így kisebb lesz a csomag, ide töltsd: http://osztott.com/uj-fiok
    Két nagyon fontos dolgot említek:
    – soha sem szabad a készülékhez kapott eredeti iGO-s kártyát formázni
    – ha új és kompatibilis kártyád van, akkor azt nem kell formázni, ha nem új, akkor csakis és kizárólag WinXp-én tanácsos, mivel más Op. rendszer FAT rendszerét nem ismeri fel a készülék rendszere.

2016.07.02. , 17:22 - válasz vaczak9283 hozzászólására #165454

Köszönöm, PM-et küldtem.
    Ha nem este nyolckor hívnak fel hogy reggel mennek külföldre és oldjam meg távoli kapcsolatról a dolgot, valszeg
    óvatosabban kezelem a dolgot…

2016.07.12. , 08:37 #165814

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy  NAVON N490 készüléken a térkép frissítés hogyan működik? A legfrissebb here térképet szeretném felrakni, de license hibát ír ki. Magát a navigációs rendszert nem szeretném bántani (igo my way) csak a térképet frissíteni. létezik license file, vagy bonyolultabb a csere?

Köszönettel:
    ordoghr

2016.07.12. , 10:46 - válasz ordoghr hozzászólására #165818

Szia!
    Sokkal bonyolultabb!

2016.07.12. , 12:01 - válasz vaczak9283 hozzászólására #165824

Androidos nextgen, primo tapasztalatom minimálisan van. Esetleg tudnál némi támaszpontot adni, hogy mit kellene csinálni, hogy kellene Kezdeni?

2016.07.12. , 12:21 - válasz ordoghr hozzászólására #165825

“Mondanám”, hogy olvass vissza pár oldalt…, inkább leírom sokadszorra is.
    A gyári eredeti iGO8 térképeit csak két módszerrel lehet frissíteni:
    – hivatalosan a honlapján, vagy a szervizben
    – a gyári eredeti iGO8 felújításával, egyszóval töréssel

2016.07.12. , 12:55 - válasz vaczak9283 hozzászólására #165829

Megpróbálom a gyári frissítést!
    Köszi a választ!

2016.07.12. , 13:14 - válasz ordoghr hozzászólására #165831

Lehet, hogy kútba esett ötlet, így utólag, Mivel jócskán belepiszkáltál. Mindenesetre próbáld meg kiszedni amiket beleraktál, hogy az idegenkezűség látszatát is elkerüld… Szerintem szakszervizbe vidd ott jobbára csak a frissítéssel foglalkoznak.

2016.07.12. , 23:24 #165866

Sziasztok,

szeretnék segítséget kérni tőletek. kölcsönkértem egy gyári navon p490 (ez van a hátulján kis címkén) hivatalosan volt rajta magyar 2013-as térkép (gyárilag így vették) , gondoltam jó fej leszek és cserébe megpróbáltam frissíteni a térképet legújabb HERE 2016Q1 teljes eu térkép csomagra. Töröltem save mappa, custom, folder, device nng, hozzámásoltam pár licence fájlt és ezután nem indul el a navigáció. INIT API -ig eljut és kilép.

A helyzet kellemetlen, mert már vissza kellett volna adnom…tud valaki segíteni? Lehet kitöröltem valamit amit nem kellett volna? Nagyon hálás lennék…köszönöm előre is! 

2016.07.13. , 06:44 - válasz ectoplasm hozzászólására #165868

Szia!
    “Törzsgyökeres fórumlakó vagy” és mégis elkövetsz ilyen …romságot… A legtöbb amit tehetsz, hogy visszaállítod az eredetiséget úgy, hogy kiszeded amiket beleraktál, és igyekszel működőképessé tenni az eredetit. Miután minden rendben és működik mint előtte és még mindig megmaradt jótét kedved, akkor beviszed a szervizbe és megrendelsz egy hivatalos térképfrissítést!
    Ha nem sikerül a helyreállítás, akkor főleg a szerviz…!

2016.07.13. , 07:14 - válasz ectoplasm hozzászólására #165871

Ugye készítettél biztonsági mentést mielőtt nekifogtál?

Köszönöm.

2016.07.13. , 09:11 - válasz vaczak9283 hozzászólására #165874

és Zsiga:

Először is köszönöm a válaszokat!

Sajnos az eredetiséget már nem tudom visszaállítani mert nem készítettem biztonsági másolatot. Annyira kézenfekvőnek tűnt, hogy az új térképeket, poi-kat bemásolom a megfelelő helyre, törlöm a szokásos foldereket, fájlokat és start, mint egyéb esetekben, de sajnos nem így lett…

Mit tudok tenni, hogy ne fájjon?

2016.07.13. , 09:44 - válasz ectoplasm hozzászólására #165875

Kezdjük az elején: eredeti,gyári a program? Mi a verziója?Milyen fájlokat tettél a map mappába?

Köszönöm.

2016.07.13. , 10:33 - válasz zsiga68 hozzászólására #165877

Köszönöm!
    Igen eredeti, gyári jogtiszta a program. 2016Q1 HERE fbl és poi fájlokat tettem a map és poi mappákba és licence fájlokat a licence mappába. Ezeket pedig töröltem: régi magyar térkép, régi poi fájlok, save mappa, 1db licence fájlt ami eredetileg volt és device nng ami szintén a licence mappában volt.

A program verzióját most nem tudom megnézni, mert eljöttem melózni a navit pedig otthon hagytam, de mobilenavigator néven szerepel és az összes tartalom benne van egy mobilenavigator mappában. Mobilenavigator mappán kívül pedig van egy device info nevü txt fájl

2016.07.13. , 11:13 - válasz zsiga68 hozzászólására #165879

Szia Zsiga!
    Nem szabad elsiklanunk a tény felett, hogy egy kölcsönkért, eredeti, gyári navigáció lett buherálva. Ha átalakítjuk a tulajdonos tudta és belegyezése nélkül törtre, akkor nekünk annyi… A neheztelést fokozná az is, ha jótállásos és van rajta ingyenes frissítési lehetőség.

2016.07.13. , 11:35 - válasz vaczak9283 hozzászólására #165883

Nem jótállásos, és már informáltam a kollégát és beleegyezett, annyit kért csak hogy működjön…

2016.07.13. , 11:40 - válasz vaczak9283 hozzászólására #165884

Az átalakítás már megtörtént. Ezért nem indul…

Köszönöm.

2016.07.13. , 12:13 - válasz zsiga68 hozzászólására #165886

Ez határozottan így van, kérdés van-e megoldás szervizen kívül…
    Ebben még olyat se találok mint WayteQ készülékeken hogy beállítom a navigáció alkalmazás indító ikonját…

2016.07.13. , 12:55 - válasz zsiga68 hozzászólására #165888

Ha úgy érted, hogy működésképtelen, akkor igaz, működővé már csak a tört megoldás tenné.
    Mint fentebb is írogattam és javasoltam, azt tartom is, hogy utólag ki, mit mond már más tészta…
    Én kivonultam a projektból, sem magamnak, sem másnak nem szeretnék kellemetlenséget.

A dolog pikantériája, ha az elején nem tudjuk, hogy kölcsönkért eredeti, akkor bizonyára elvezettem volna a kezét a megoldáshoz, de így, ebben a megvilágításban, már nem tenném a világ pénzéért sem.

2016.07.13. , 13:10 - válasz vaczak9283 hozzászólására #165890

Miért? Nem értem, én nem látok benne semmi rizikót…
    Csak szeretném, hogy működjön, a kollégámnak pedig elmondtam, hogy mi a tényállás. 4 éve vette nincs már jótállás sem…Vállalom a felelősséget érte!

2016.07.13. , 13:13 - válasz ectoplasm hozzászólására #165891

Ne stresszeld magad, van rá gyógyszer, csak nem a DW-n (olvasd el az aláírásom utolsó mondatát) át kell menj ide, ott írsz Zsigának, és öröm lesz a vége. Feltéve, ha Zsiga is jó ötletnek tartja…

2016.07.28. , 10:54 #166309

Miben különbözik a Navon-on (konkréten a Navon 480-on) lévő WinCE a WayteQ-ekenon lévő WinCE-ktől?

Próbáltam a Navon-on futtatni néhány, a WayteQ-en a ResidentFlas2-ben lévő programot.
    Gondolom, a Games (Othello.exe, Russia.exe) nem különösebben “rendszer- vagy hwfüggő”, de semmi: még hibajelzés sincs, hogy valamilyen komponens hiányzik.

“Gyanús”, hogy az Yfapp-ban van egy YFLoader.exe. Ez mire kell? Hogyan kell “használni”?

2016.07.28. , 14:26 - válasz malvin hozzászólására #166313

Csak így tovább ha mindenképp téglát akarsz csinálni a készülékből.

Köszönöm.

2016.07.28. , 20:56 - válasz zsiga68 hozzászólására #166319

Miért? Mi bajt okozhat egy játék?

Mellesleg anno (2009-10-ben) csomó WinCE-s programot (rendszerprogramokat is!) begyüjtöttem erre a berendezésre.
    Volt ami működött, volt ami “félig”, meg volt ami egyáltalán nem, de “nem lett tégla belőle”.
    És ha estleg valaki megdobna egy kis információval, akkor valószínűleg most se lenne.

u.i. hogy “példával is illusztráljam”:

Csatolmányok:
    You must be logged in to view attached files.
    2016.07.31. , 16:36 #166406

Sziasztok.Valaki tudna segíteni.Navon N470- hez,hogy lehet a térkép frissítést megcsinálni.2010-es térkép van rajta és hiába teszem föl rá a 2016-ost azt írja ki,hogy a licensz érvénytelen.A segítséget előre is köszönöm.

2016.08.18. , 22:43 #166927

Sziasztok!

Szeretnék Tőletek segítséget kérni a GPS-emmel kapcsolatban.
    Navon N670 Plus és szeretnék rá egy iGO-t, ami kezeli az EU térképeket is, nem csak Magyarországot.
    2015 Q4 térképeket letöltöttem, de azt írja, hogy nincs megfelelő licensz file, holott átmásoltam azokat is.
    Itt találtam a hozzászólások között egy linket, amin “ZS” nevű 2MB-os csomagot letöltöttem, de azzal el sem indul az iGO, hiába neveztem át MobilNavigator-ra az exe filet.

Köszönöm szépen előre is a segítséget!

2016.09.04. , 12:33 #167438

Üdv.
    Van egy Navon N460.as készülékem,és szeretném a térképeket frissíteni.Jelenleg 2011-es térképek vannak rajt.
    Hol tudnék utána nézni hogy is kell a frissítést elvégezni és honnan tudnék aktuális térképeket beszerezni hozzá?Gyári memória kártya van a készülékben,de már frissített.
    Köszi.
    Daert

2016.09.04. , 15:28 - válasz excelsis hozzászólására #167447

Verzióazonos exe fájlal tudod megoldani. Ellenőrizd a verziókat.

Köszönöm.

2016.09.04. , 16:33 #167449

Sziasztok!
    Navon N670+ készülékről töröltem a Mobilenavigator mappat. Utána többet nem indul el csak a Navon felirat jön be. Kerestem mindenhol megoldást rá, de sehol semmi. A gép többet nem látja, és nem tudok másolni sem rá. Mást nem töröltem, csak a Mobilenavigator mappa tartalmát!!!
    Köszi a segítséget!
    Tamás

50 bejegyzés megtekintése - 2,651-2,700 / 2,726

Be kell jelentkezned a hozzászóláshoz.