Ennek a témakörnek tartalma 2,771 hozzászólás, 504 résztvevő. Utolsó frissítés: Profile photo of lola lola 1 hét, 2 napja telt el.

50 bejegyzés megtekintése - 2,701-2,750 / 2,772
  • Szerző
    Bejegyzések
  • 2016.09.04. , 18:07 - válasz Tamás Nagy hozzászólására #167451

Mást nem töröltem, csak a Mobilenavigator mappa tartalmát!!!

Akkor TELJES navigációs programot sikeresen törölted. Szerezned kell egy másik navigációs programot és ebbe a mappába másolni és az exe neve is legyen ugyanez.
    Előtte azért egy adatmentő programot ráengednék arra a készülékre.

Kedves fórumtársak. Az oldalon kerüljük a navigációval kapcsolatos linkek kérését és megosztását.Az ilyen irányú postok azonnal törlésre kerülnek!
    Köszönöm.

2016.09.04. , 23:04 - válasz zsiga68 hozzászólására #167458

Felmásolnám de sajnos a gép nem látja a Navi tartalmát. Csak a Navon felirat jön be semmi több.
    Köszi
    T

2016.09.10. , 23:40 #167574

Sziasztok!

N490-nek ilyen hibája lett, tudna valaki segítni, hogy mivel próbálkozzak?
    Képernyő érintést érzékeli, de semmi egyéb, a RESETet megnyomva ugyan ide jutok el.

2016.09.21. , 19:56 #167807

Segítségre lenne szükségem! Hozzám került egy NAVON n490 GPS, amit a gazdája “előtelepített” vagyis mentés nélkül legyalulta róla a gyári navigációt, ami talán IGO8 volt. Van rá lehetőség, hogy életre keljen? 

2016.09.29. , 21:20 #167991

Sziasztok! Navon N 670 pluszon szeretnék futtatni igo-t. Volt egy csomagom amivel ezt meg tudtam valósítani de sajnos elkevertem valahova.És a link már nem él amin kaptam. :/ Tudna nekem valaki segíteni?
    Köszönöm!

2016.10.01. , 20:38 #168025

Sziasztok.

Egy Navon N 490 készülékre szeretnék friss térképet tenni, de hiába másolom a helyére nem látja az új térképet.
    Igo 8.3.5.192519 fut rajta gyárilag. 
    Tud valaki segíteni, mit kell csinálnom ? 

2016.10.03. , 18:25 #168067

Sziasztok,

Adott egy 2013-as évjáratú WinCe 6.0-s NAVON N670 készülék, melyen IGO8 szerepel gyárilag, 2013-as térképekkel.
    Szeretném frissíteni a térképeket, de az sem lenne baj, ha új IGO kerülne rá.
    Melyiket lehet rátenni?
    Felbontást ismerem, de az eddigi belső memóriás mobile navigator helyett sd kártyáról szeretném futtani a térképeket. Hogyan állítsam be a sys.txt?

Köszi a segítséget.

2016.10.09. , 00:15 #168115

Helló!

Nem indul el  Navon n490 készülékem, azt mondták, hogy a Win CE-t adta meg magát. Hogyan tudom azt frissíteni?
    Köszönöm a segítségeket!

2016.10.26. , 01:37 #169124

üdv
    Én nem vagyok annyira járatos a software használatban.Az IGO-t miként kell beállítani.hogy mutassa az aktuális sebességet?ugyanis egy elavult térképes(a térkép avult el) Navigont használok sebességmérésre.mert ott látom 
    a valós sebességet.Van friss IGO másik készüléken(Becker) de ott nincs sebesség kijelzés.Mindenképpen köszi a fáradságos munkátokat.

2016.10.26. , 05:43 - válasz dodo hozzászólására #169125

Sziasztok.
    Csak skinnel lehet megoldani.

Kedves fórumtársak. Az oldalon kerüljük a navigációval kapcsolatos linkek kérését és megosztását.Az ilyen irányú postok azonnal törlésre kerülnek!
    Köszönöm.

2016.11.01. , 19:39 #169285

Sziasztok!
    Van egy NAVON N660 navim,amin az Igo8-at szeretném lecserélni egy olyan Primo verzióra ,ami ezen a vason elfut.Letöltöttem egy Primo 2.0 az Ncore-ról,felmásoltam egy 2gigás SD karira,de a megadott instrukciók ellenére sem tudtam életre kelteni.Az igazsághoz tartozik hogy a Jáksó féle hang miatt változtatnék(benne is van a letöltött cuccban).
    Mit kell átírni ahhoz,hogy működjön a Primo?
    A segítséget előre is köszönöm!!!

2016.11.10. , 20:49 #169475

Sziasztok.

2016.11.11. , 15:49 #169478

Nekem ilyen készülékem van. Szerintem jól használható. A Naviextras Toolbox segítségével frissítheted is és a bővítésekben is segít a program. Egy év ingyenes frissítés mindenképpen jár hozzá.

2016.11.11. , 19:29 - válasz SWAT hozzászólására #169482

Szia swat.
    Köszi, hogy válaszoltál. 
    Beszereve,letudva a gondjaim. 🙂
    Köszönet mindenkinek..
    Szia swat.
    Valóban megérte, eddig nem bántam meg. Eddig minden rendben.

2016.11.12. , 09:42 #169496

Szia zeus!
    Lassan már 2 éve, hogy vettem 19 ezer körül volt az ára. Be kell regisztrálni a naviextras.com-ra. Mindig kapsz emailt, ha van valami frissítés hozzá. Ha vissza olvasol találsz tippeket, hogyan tegyél más ország térképeit hozzá. Nekem nem kellett ilyen, hiszen csak a kis országunkban járok. Nagyon egyszerűen kezelhető jól használható a szoftvere. ( A kék sárkány oldalon (eng). találsz komplex megoldásokat is a Navon NNG készülékekhez. Ott is van néhány szakértő aki itt is ad tanácsot.)
    Szerk: Az ajánlott oldal zárt.Bejutni csak meghívóval lehetséges. Zsiga68

2016.11.24. , 09:21 #169792

Sziasztok!
    Segítségeteket szeretném kérni Navon N670 Plus navigációval kapcsolatban!
    Azt szeretném megkérdezni,hogy valakinek sikerült a gyári program helyett egy új programot (IGO Primot szeretnék elsősorban) feltenni a készülékre?
    Tudnátok segíteni és tanácsokat adni?
    Hol lehet beállítani a készüléken,hogy a navigáció a kártyáról fusson ne a belső memóriából?
    Köszönöm a válaszaitokat és a segítségeiteket!

Szép napot és minden jót mindenkinek!

2016.11.30. , 22:28 #169916

Sziasztok,
    Egy olyan kérdésem lenne, hogy van a rokonságban 2 ugyanolyan NAVON N670 plus eszköz.
    Az egyik régebbi 8.3.5-ös iGo-val, a másik Primo2-essel.
    A 8.3.5-ösnek lejárt a licence, a primo-nak örök (lifetime) licence van.
    1. Mi történik ha törlöm a 8.3.5-ös gépet és fájl szinten átmásolom a primo-s gépet rá? Működik majd azon is majd? Vagy ezek a licence-ek eszköz/hardver ID-hoz vannak kötve?
    2. Ha működik ott is, akkor használat közben kiderülhet, hogy “csalok”? Mennek fel a GPS adatokkal a gépemről hardver/szoftver adatok?
    3. Ha naviextras-sal frissíteném az eredetileg 8.3.5-ös, de primo-vá és örökéletűvé “varázsolt” eszközöm, azzal elkaphatnak?
    Előre is kösz.
    Viktor

2016.12.12. , 23:39 #170231

Üdv!

Került hozzám egy Navon készülék, konkrét típusát nem tudom (WinCE 6.0, MSB3.0-20131210 rendszer,HW:  MSB2531 PND43V1.0 128MB RAM), de N490-N670-es licence fájl van az MobilNavigator-hoz rajta, 2015-ös full EU térképpel. Nekiestem, mint bolond tehén a fiának, mentés nélkül. Feltettem volna a 2016 Q3-as térképet a hozzá tartozó licence fájllal, erre licence problémára panaszkodik.
    Szerintem gyári szoftverrel van.
    Kijelző: 480×272

Ha tudtok egy rá való iGO-t, nagyon szívesen fogadnám. Előre is köszönöm!

Közben találtam magamnál egy 8.3.5-ös tört változatot, amit felrakva teljesen jól működik! Huh!

Tudom, hogy kaptam volna segítséget, de bénaságomból tanultam!

2016.12.13. , 14:05 - válasz atya-gatya hozzászólására #170237
    Profile photo of RG
    RG
    Felhasználó

Sziasztok!

Eddig megoldottam a dolgokat olvasással, ezúton is köszönöm a sok segítséget!

Azonban most elakadtam.
    “Atya-gatya” fórumtársam által említett hibával küzdök én is, esetleg valakinek nincs Navon n490 plus-hoz való rom-ja?
    (Navon felírat után világos alapon egy progressbar ami 0%-on áll.)
    Elvittem egy privát szervizbe, de az ő ROM-jaik nem passzoltak, többet is kipróbáltak láttam is hogy némelyikkel 60, 80, 100%-is elfutott a loader, de egyikkel sem indult el utána, ugyanoda tért vissza a masina. 

Ennek fényében kérdezném még, hogy ha vennék egy új navon n490 plus-ot térkép nélkül, akkor arról lehet ROM-ot menteni és azzal életre kelteni a teljes Európa térképes élettartam frissítéses példányt?
    most már bosszant a dolog, kezd amolyan becsületbeli jó ráfizetéses dologgá válni 🙂

Naviextras térképfrissítések alkalmával készített backupjaim vannak, de az iGO ügynek tűnik (azért gondoltam megemlítem hátha valakinek ötletet ad…)

Köszönöm előre is a válaszokat!
    Üdv,
    Gábor

2016.12.27. , 21:11 #170472

Sziasztok!

2009-ben vásárolt NAVON N470-re szeretnék egy IGO Primo-t tenni, friss térképekkel.
    Tudna valaki segíteni ?
    Próbáltam keresgélni a fórumon de a korábban feltöltött file-ok már nem elérhetők.
    Üdv

2017.03.23. , 19:27 #172188

Sziasztok, adott egy Navon 490+, amit Ablbd Mester (?!) linkje segítségével sikerült a bootlást megoldani, de nem látszik a belső memória és nem indul a navi. GPS stb. működik. Hogy lehet elérni a Tfat részt? Se XP, se win10 nem látja! Nem elérhető hiba üzenet…
    A sys infó mutat 1.86GB foglaltságot.
    HW:2521a MSB2521 GPS rev.2.1
    A N490Plus_boot.rar nem akar nekem elindulni. SD-re kicsomagolva reset után az előző indul…

2017.03.23. , 19:38 - válasz István Kiss hozzászólására #172189

Próbáld meg ezt:
    Kártyára egy iGO8 vagy egy Primo!
    Könyvtár neve: iGO8
    exe neve:iGO8.exe
    Mellé a gyökérbe egy addons.txt nevű fájl ezzel a tartalommal:

[modules]
    Navigate=”icons/logo.bmp”,”sdmmc\\igo8\\igo8.exe”

Köszönöm.

2017.03.23. , 20:36 #172192

Kösz, ez így megy. De jó volna ha, a belső is működne…

2017.03.23. , 20:44 - válasz István Kiss hozzászólására #172194

Tudtommal a kártyán van a cucc és nem a belsőbe. De ha a belsőbe is lett volna ezzel a megoldással lehet használni a navigációt. Még ezt találtam:

Spoiler:
    “Ikon létrehozása Navon esetén a Navitel számára:

Bizonyos PNA-kon (lásd Navon) a menüből indítható programokat általában valamilyen text file szabályozza, a Navon esetében ez IGOPATH.TXT ill. ADDONS.TXT.

Az IGOPATH.txt állományát az alábbira kell módosítani:

[modules]

Multimedia = “icons/media.bmp”, “”, 0

Settings = “icons/settings.bmp”,  “settings”, 1

Navigate = “icons/logo.bmp”,  “\ResidentFlash\iGO8\iGO8.exe”

Navitel = “”, “\SDMMC\Navitel Navigator\Navitel.exe”

[Multimedia]

Audio = “icons/media.bmp”, “\ResidentFlash\MP3.exe”

Video = “icons/games.bmp”, “\ResidentFlash\Video\Video.exe”

Photo = “icons/photo.bmp”, “\ResidentFlash\Photo.exe”

Az addons.txt állománya marad az alábbi:

[modules]

Navigate = “icons/logo.bmp”,  “\SDMMC\iGO8\igo8.exe”

Explorer = “”, “\Windows\Explorer.exe”

(Az \SDMMC vagy \Flash Disk változhat, gépfüggő. Navon esetében USB módban két disk látszik, a másodikon van az IGO8 is, és ide fér fel a Navitel, ez \SDMMC néven látszik. Érdemes az Explorert először felrakni, ez mindenhol \Windows\Explorer.exe, és onnan körülnézve meg lehet állapítani a neveket.)

Az Explorert sajnos fel kell tenni, és fenn is kell hagyni, mert néha a Navitel induláskor panaszkodik/panaszkodna, hogy szabálytalanul állt le, és ez az indítómenüből nem működik, ilyenkor elszáll. Ilyen állapotában csak az Explorerből indítható; aztán újra megy a gyorsmenüből is.”

Nézz bele a gépbe és keress olyan fájlt hogy:IGOPATH.TXT /elötte mentsd le valahova/ nyisd meg és keress valami ilyen sort hogy: Navigate = “icons/logo.bmp”, “\ResidentFlash\iGO8\iGO8.exe”
    Lényeg a belső memóriát kell átírni erre PL:Navigate = “icons/files.bmp”, “\\SDMMC\\primo\\primo.exe”
    Tehát a kártyán legyen egy primo könyvtárban a program és primo.exe legyen az indító fájl neve.
    Vagy hozz lérte egy txt fájlt ezzel a tartalommal:
    [modules]
    Navigate = “icons/logo.bmp”,”\\SDMMC\\primo\\primo.exe” és mensd el ezen a néven:ADDONS.TXT
    Tedd a memóriakártya gyökerébe a primo mappa mellé. Valamelyik megoldással el kéne indulni a primonak.

https://data.hu/get/10409143/MyFlashDisk.rar

Köszönöm.

2017.04.07. , 17:19 #172370

Sziasztok!
    Segítséget kérnék egy navon készülékkel kapcsolatban.A pontos típusát nem tudom,pedig itt van a kezemben, de erre csak navon gps navigation van írva ,semmi más jelölés,a matricáról lekopott a szám.A gép működik .A rendszer info az alábbiakat tartalmazza :Rendszer verzio:LH43STV2.11.1.03.25.M000.0.100.000.100708  Memory: DDR33.7MB/64MB FLASH:19.6MB/2GB UUID:LH10092505904698. A névjegyben ez van :NavOn Navigation 8.3.4.102680 /2009.08.13/  2011-es EU térkép van rajta amit frissíteni kellene. Hogyan tudok bemenni a flashbe ,milyen progival,mert activesync 4.5 xp alatt nem látja és win 7 alatt sincs amivel a flasht elérem.

2017.04.21. , 10:19 #173799

Sziasztok!
    Van nekem egy N480-am, amin szeretnék térképet frissíteni.
    Elég nekem az igo8, nem ragaszkodom a hiperszuper-csillivilli szoftverekhez, két dolgot várok el, működjön ÉS a traffikat tudja.
    Abban kérek segítséget, hogy hogy fogjak neki, felmásoljak a kütyre valamit, vagy memóriakártyáról elég felmásolnom, illetve leginkább mit…

2017.05.05. , 19:50 #173990

Sziasztok! Nagyon hatalmas segítségre lenne szükségem! Apától megörököltem a régi gps-ét, egy navon n480-ast. Ennek örömére frissíteni akartam hivatalosan,hátha jobb lesz. Épp csak a frissítés közben elszállt a gép és se biztonsági másolat se semmi. Gyakorlatilag tök üres a navi jelenleg. Szóval valaki esetleg tudna segítséget nyújtani, akár egy feltört program telepítésével, hogyan csinálhatnám, akár egy navi n480 tulaj esetleg felrakná a navi tárhelyéről a programot?

2017.05.13. , 16:47 #174088

Sziasztok Vaczak és Zsiga68 !

Nem kis xarban vagyok ,hisz sajna megígértem a frissítést.
    A készülék Navon N490 plus full EU-val a készülék belső memóriájában..
    Ezt nem is igazán akarnám bántani /basztatni, viszont szeretném a primot futtatni külső SD Card-ról.
    De sehogysem akar összejönni sajnos, egyenlőre.
    Próbáltam már az általatok leírt módszert is ,de csak a belső memóból hajlandó indulni.
    Nyugodtan okosítsatok ,elfogadom ,hisz nálatok a tudás ,nekem meg működőképessé kellene tennem a cuccot az eredeti meghagyásával a vason..
    Előre is köszönet a segítségért !!

Ela

2017.05.14. , 11:26 #174093

Szia Vaczak !Nagyon köszönöm a segítségedet.
    A probléma megoldódott és szépen fut SD kártyáról a Primo az eredeti belső memóriás program meghagyása mellett is..
    A megoldás a többiek okulására is:
    Addons.txt létrahozása és a kártya gyökerébe másolása után
    a mappa és az exe átnevezése MobileNavigator-ra valamint a resettel indítás volt.
    Addons.txt tartalma :
    [modules]
    Navigate = “icons/logo.bmp”,”\\SDMMC\\MobileNavigator\\MobileNavigator.exe”
    A kártyán létrehozni egy MobileNavigator mappát és abba bemásolni a Primó teljes tartalmát , majd a Primo.exe file-t átnevezni MobileNavigator.exe-re és a Navon N490+ készüléket resettel elindítani.
    Kicsit lassú a vas hozzá ,de azért elindul és működik..

Köszönet és Hála .

Üdv:
    Ela

Csatolmányok:
    You must be logged in to view attached files.
    2017.05.20. , 18:13 #174171

Szép napot!

Végig böngésztem a találatokat egy Öreg BECKER Z099 navigációhoz. Lehetséges e a IGO8 helyett mást futtatni rajta. Akár külső SD kártyáról? A 32.oldal kicsit zavaros volt nekem. Sajna a térképek elszálltak és elég sok “Kóros” map-pával befürödtem…
    Ha esteleg volna valami mencsvár azt megköszönném!
    Üdv,
    Szabi

2017.05.20. , 20:42 - válasz Szabolcs Pál hozzászólására #174172

Szia.
    Beckerre a legjobb az igo8 ha nem erős a vas,Esetleg meg lehet próbálni egy Primo 2.0-ás minimális tartalommal.
    Mi a gond az igo8-al?

Köszönöm.

2017.05.22. , 19:09 #174228

Sziasztok!
    Van egy kis problémám: Térkép frissítés után kis idő elteltével beadta a Navon N490 a Failed to open file POI_MAPCLOSE.SPR hibaüzenetet.  Mit tegyek? Nincs is ilyen file!

Előre is kösz a segítséget!
    Üdv: J.

2017.05.23. , 19:30 #174243

Üdv Mindenkinek!
    Van nekem egy ősrégi n250 es navonom, lefeküdt a rom benne.
    Volt egy oldal ahol szinte az összes navon rom fent volt,java része meg is volt.
    Most, hogy kellene a rom, nem lelem sehol.
    Legutoljára évekkel ezelött egy n450 vagy 460 rom futott rajta, ha emlékem nem csal.
    Tudnátok e abban a segítségemre lenni, hogy hogyan tudnék szert tenni eme szerkezet romjára?
    Segítségeteket előre is köszönöm. 

Üdv!

2017.05.23. , 20:11 #174245

Sziasztok!

Nagyon, nagyon sok okosságot találtam a fórumon, amit ezúton is köszönök. Több alkalommal is segített megoldani a problémákat.
    Azonban most belefutottam egy olyan gondba, amelyekre olyan megoldások születtek amelyek nem oldották meg a gondot.
    Most emiatt bátorkodok segítséget kérni:

Adott egy Navon N490+ készülék. Belső memóriája érintetlen, működő, gyári állapotú navi program, de elavult térképek.
    Cél a térképek frissítése.

Ennek okán egy Class 4-es memóriakártya behelyezve, Mobilenavigator mappa létrehozva, benne egy NNG Igo Primo 9.2.1.179499 verziójú progi terpeszkedik, teljes Európa térképpel. A
    Bekapcsoláskor el is indul rendesen, tervez országokon át röccenésmentesen… DE

Kb. 5 másodpercig tartja a GPS jelet, aztán eldobja, újabb 5 másodperc és megint megtalálja 5 másodpercre és így tovább.

Sok megoldást találtam itt: pl: save mappa törlése, sys.txt módosítása bizonyos port és baud értékkel, device adatok megadása a sys.txt-ben. Már reménytelennek tűnik a dolog.

Segítségképpen a belső memóriás sys.txt -ben ez van:
    [gps]
    port=2
    baud=38400
    send_init=0
    set_messages=0
    sent_init_type=0

A memóriakártyás sys.txt :
    [device]
    type=”NAVON_N490P”

GPS rész nincs

A memóriakártya save mappájában levő system.txt első futtatása után:

[gps]
    baud=”57600″
    gpstime=”1495561531″
    port=”2″

Értő, segítő és gyors  együttműködéseteket előre is köszönöm!

Deniel

2017.05.25. , 15:08 #174264

Sziasztok! 
    Kaptam egy Navon N670 plus készüléket de nem sikerül a térkép frissítés, segítséget szeretnék kérni.
    Előre is Köszönöm

2017.05.25. , 16:47 - válasz Deniel hozzászólására #174265

Másold át a sys.txt-t a külső memóriában lévő programba.Más nincs abban a sys.txt-ben?

Köszönöm.

2017.05.28. , 16:20 #174331

Üdv Mindenki!
    Igo Primo 9.6.13.405512  az fbl,fda,ftr fájlokat kezeli..ahogy beteszem a mappájába az fds,fpa,fjw,fps fájlokat lefekszik a primo mintha kötelező volna. Nem eszi ezeket a fájlokat.
    Mit kellene tegyek, hogy megeméssze ezeket is? 
    A válaszokat előre is köszönöm.

Üdv!

2017.05.28. , 18:49 - válasz anagymedve hozzászólására #174336

Olvas el ezt: Kis magyarázat mit hová tenni és mit tud:

Spoiler:
    building mappa:
    *.3dl (3D látványosságok /PL: országház)
    *.3dc (3D épületek)
    Petrol_station 3dl (benzinkút épületek)

dem mappa:
    *.dem – Domborzati elemek./hegy, víz stb../

map mappa:
    *.fbl (térkép)
    *.fda (figyelmeztető jelzések)
    *.fjw (útkereszteződés nézet) CSAK Nextgen esetén működik,Primo-ban NEM!!
    *.fjv (útkereszteződés nézet) CSAK bizonyos programok kezelik. (Becker,
    Falk) Primo NEM! FJV tartalma képek BMP (RLE compression)formátumban. FJW tartalma képek SVG

formátumban.
    *.fpa (pontszerű címek)
    *.fsp (sebességprofilok) Közlekedésí sebesség (forgalom) ídő és nap függő.
    *.ftr (kamionos infármációk) Külön license kell hozzá!
    *.hnr (előfeldolgozott úthálózatok)

Histspeed mappa:
    *.hsp (Intelligens útvonaladatok)

poi mappa:
    *.Truck poi (Kamionos hasznos helyek) Teheraútós pihenőhely, kamion parkolók.
    *.poi (hasznos helyek)
    *.ext_poi (Extended poi) Fizetős adatbázis.Nemcsak a koordinátákat hanem
    egyéb információkat (rövid leírást pl. nyitvatartási idő, képeket)
    tartalmaz.

Phoneme mappa:
    * .ph – TTS felolvasások javítása idegennyelvi környezetben. Magyart NE használjunk mert elrontja a magyar tts felolvsást!!

raster mappa:
    *.raster (Rasteres Google térképek) Külön license kell hozzá!

speedcam mappa:
    *. txt és *.SPC fájlok a sebességmérő kamerák adataival.

tmc mappa:
    * .tmc fájlok a tmc funkció működéséhez.

Ha hibás fájl van a térképcsomagodban akkor előfordul hogy nem indul a program.

Köszönöm.

2017.05.28. , 19:19 - válasz zsiga68 hozzászólására #174337

Köszönöm.
    Ezek a fájlok a map-ban vannak, ezt vágom, de mindhiába….ezekkel nem indul a navigáció.
    Egyesével külön külön sem.
    Bármelyiket bemásolom a négyből, már vége is, bootnál hibát dob.

2017.05.28. , 19:55 - válasz anagymedve hozzászólására #174338

Ha figyelmesen elolvasod Zsiga válaszát, benne van hogy az fsp fájlok kivételével a többit CSAK A NEXTGEN kezeli, ergó, ha bemásolod őket a Primó alá, ne csodálkozz hogy kilép az. 

2017.05.28. , 19:57 - válasz anagymedve hozzászólására #174339

Mit hová másoltál? Próbáld csak egy fájlkiterjesztésú fájlt bemásolni első lépésként.

Köszönöm.

2017.05.28. , 20:20 #174340

Az  fjw oké, hogy nem jó, de az fds,fpa és fsp-t sem kajálja.
    Egyébként ezeket másoltam a mapba ahol az fbl is fellelhető.

2017.05.28. , 20:47 - válasz anagymedve hozzászólására #174341

Ugyanaz a fájlok kiadási ideje? Pl: Q4   Valamint ellenőrizd a súgó tartalom résznél van-e pirosodás..

Köszönöm.

2017.05.29. , 05:15 #174344

Ugyanabból az alomból való mind 🙂
    Ok megnézem.
    Köszönöm
    Nos az fdst és az fpst is megette de a ponszerű címeket(fpa) kiköpi 🙁

2017.05.30. , 18:57 - válasz zsiga68 hozzászólására #174364

Kedves Zsiga68!
    Kérdésedre válaszolva az érintetlen belső sys.txt teljes tartalma:

Spoiler:
    [gps]
    port=2
    baud=38400
    send_init=0
    set_messages=0
    sent_init_type=0

[device]
    sdcard_name=”SDMMC”

[interface]
    shutdown_time=0

[power]
    backlight_manage_values = 1
    backlight_manage_keys = 1
    backlight_min = 1
    backlight_max = 20
    backlight_reverse = 0
    backlight_methods = 73
    backlight_events= 1,2

[sound]
    use_method=4
    sound_level_0=35
    sound_level_1=70
    sound_level_2=105
    sound_level_3=140
    sound_level_4=160
    [debug]
    max_memory=73400320

Időközben a Darknoz kollégád privátban linkelte a megoldást. Én pedig megosztom azzal a céllal, hogy egy lapon legyen:

http://dirtywindows.hu/question/igo-primo-navon-n490-plus-egy-kis-problema/

Lényeg a sys.txt-ben a vonatkozó tmc adatok törlése, valamint a programban a tmc-t tartalmazó fájlok törlése.

A helyes port és baud érték pedig 2 és 38400 ennél a készüléknél.

Időközben kipróbáltam egy 8.3.5-ös Igo-t is a készüléken, annak nem voltak hasonló gondjai, viszont a ez a verzió sokkal inkább átlátható, szerintem megéri harcolni érte.

Legközelebb jobban fogom túrni az oldalt.

Köszönettel:

Deniel

2017.05.30. , 21:43 #174367

Örülök hogy működik a tippem 😆

Köszönöm.

2017.06.09. , 13:39 #174458

Sziasztok! 
    Van egy Navon N670 Plus gépem. 8.3.5.231128 verziójú program van rajta.
    Lehetséges magasabb verziójú programot rakni rá? A Navitools szerint a legfrissebb a gépem, az nem ajánl rá újabbat.
    Köszi  a választ!

2017.06.09. , 14:23 - válasz uvyp hozzászólására #174459

Igo8 esetén nincs frissebb..

Köszönöm.

2017.06.09. , 14:45 - válasz zsiga68 hozzászólására #174460

Értem. Igo 9-et nem lehet valahogy rátenni? Ha csak a 8 müködik rajta akkor arra hogyan lehet frissebb térképeket rátenni? A mostaniak 2013-asok.

2017.06.23. , 23:28 #174669

Sziasztok!

Hozzám került egy Navon N490 Plus navigáció, amin még a gyári térképek vannak, tehát semmi frissítés nem volt még rá. Na ezen kéne változtatnom. Olvasgattam az oldalt, láttam hogy le kéne töltenem valamit hozzá. Viszont ezek a linkek már nem működnek (na jó, nem néztem át mind az 55 oldalt, elnézést érte). Esetleg valaki tudna segíteni, hogy mitévő legyek?

A navigáció verziószáma: 8.3.5.231128 és 2012 április 20-ai.

A segítségeteket előre is köszönöm! 🙂

50 bejegyzés megtekintése - 2,701-2,750 / 2,772

Be kell jelentkezned a hozzászóláshoz.