Ennek a témakörnek tartalma 58 hozzászólás, 21 résztvevő. Utolsó frissítés: Profile photo of Tájfun Tájfun 7 hónapja, 3 hete telt el.

50 bejegyzés megtekintése - 1-50 / 59
  • Szerző
    Bejegyzések
  • 2018.01.04. , 15:52 #177190

Az alábbi topikot a Nextgen navigációs program és kiegészítői / UX, skin stb.. / részére hoztuk létre.Annyi kérésem lenne hogy az egyes kérdéseknél illetve segítségkérésnél jelezve legyen hogy Android  vagy Wince-s platformról van-e szó.
    Köszönöm.
    Zsiga68.
    Nextgen UX-ek és tudásuk / a lista korántsem teljes mivel az UX-ek készítése folyamatos/:

Spoiler:
    1. address_search_classic – A /alap/ cimkeresés
    2. android_settings – A hangerőnél a némítás funkció.
    3. appsandtools – Keresés a képek között. Alkalmazások és eszközök. Zenelejátszó,képnézegető és mértékegység átváltó.
    4. ari_country_flag – Ország zászló a navigációs képernyőn.
    5. ari_current_map_provider – Térkép szolgáltató infó a navigációs képernyőn.
    6. ari_utility_gja_iCarNav – külső térképcserélő apk belső indítója a menüből.
    7. block_route – Út blokkolása.
    8. compass – Iránytű a navigációs képernyőn.
    9. cursor_position_nextgen – Kurzor pozíció navigációs képernyőn.
    10. device – fényerő-szabályozás.
    11. driveralerts – Vezetői figyelmeztetések DA.
    12. enhanced_junctionview – Kereszteződés nézet (továbbfejlesztett).
    13. favorites_search – Mentett hely. /Otthon,munkahely/ rögzítése.
    14. gja_speedcam – Gurjon sebességmérő kamera kiosztás.
    15. green – Zöld útvonal tervezés.
    16. grid_menu_layout – vízszintes menü rács.
    17. guidance_extras – Hanjelzéseknél az anyanyelvi környezet,manőverek és részletesség beállításához.
    18. help – Névjegy.
    19. hwydrive – További autópálya információk szolgáltatások /Benzinkút stb/.
    20. junctionview – Kereszteződés nézet.
    21. labs – Extra beállítások.
    22. mapcustom – Navigációs térkép megjelenése résznél a nappali és éjszakai térképszín (scheme) kiválasztásához. valamint épületek és 3d-s felület.
    23. navfusion_client – Készülékek összekötése (telefon-autos fejegység).
    24. naviextras – Térképfrissítés emlékeztető.
    25. navtools – Országinfó, Gps infó.
    26. notifications – Értesítések.
    27. poi_search – Hasznos helyek /POI/ kereső.
    28. smartnavi – Navigációs térképen a torlódás elkerülése,alternatív útvonalak és parkolók részhez kell.
    29. speedcam – Sebességmérő kamerák.
    30. statman – A használati statisztikák (Közlekedési stb..).
    31. the_skin – Alapértelmezett /gyári/ skin. /Más skin beüzemelésekor ki kell venni/
    32. the_skin_icarnav_by_pongo – pongo féle skin.
    33. tmc – TMC üzenetek.Ha nincs akkor az online TMC se elérhető!
    34. tmc_online – Online TMC adatok.
    35. tracking – Útvonal adat-figyelő.
    36. triplog – útvonal adat felvételhez (statisztika).
    37. truck – Kamionos profil.
    38. ttspro – TTS felolvasás.
    39. turn_restriction_iCarNav – Kanyarodási tilalmak.
    40. user_data_sync – Felhasználói szinkronizálás.
    41. user_profiles – Vezetöi profil. /kisautokat is itt lehet cserélni/.
    42. user_registration – Regisztráció a NaviExtras-hoz.
    43. vehicle_selection – Jármű típusok kiválasztása.
    44. iqs -Inteligens keresőpanel.Mindenhol keres.
    45. fuel_consumption – Üzemanyag-fogyasztás mérése.
    46. fuel_prices – Online üzemanyagárak.
    47. online_parking – Online parkolás
    48. connected_error_handling – Önmagában nem működik csak az online szolgáltatások keretrendszere működő almenü nélkül.
    49. local_search – Új útvonal és köztes pont menüknél az online kereséshez kell.
    50. weather – Online időjárás kijelzése
    51. tilt_the_map – Térkép döntése 
    52.width_road – Utak vastagságának megkétszerezése
    53.diricon_day – Manőver ikonok színezése, narancs, piros, zöld, sárga, kék, stb
    54.diricon_night – Manőver ikonok színezése, narancs, piros, zöld, sárga, kék, stb
    55.graph_mod_by_matheus.zip – Alapértelmezett poi, stb ikonok szebbítése
    56.housenumber – Az aktuális utca mezőben házszámok kijelzése
    57.motrex-kia_red – Piros dizájn a sötét skinhez
    58.sound_in_cockpit – Hangmenü indítása a térképről
    59.add_speedcam – Új riasztási pont felfétele gomb a térképen
    60.map_changer_here_tomtom – Belső térképcserélő (map mappából válogat)
    61.umwelt_zone – Környezetvédelmi zóna
    62.usage_curieux – nextgen használati adatok
    Daveee10 /Bluedragon fórum/ listája ugyanebben a témában/ Köszönet érte/:
    * address_search_classic.zip – Alap címkeresés.
    * android_settings.zip – A hangerőnél a némítás funkció.
    appsandtools.zip – Alkalmazások és eszközök. Zenelejátszó,képnézegető 
    és mértékegység átváltó. Jelen pillanatban csak a napkelte és napnyugta 
    rész van készen.
    ari_country_flag.zip – Aktuális ország zászlójának megjelenítése a navigációs képernyőn.
    ari_current_map_provider.zip – Térkép szolgáltató logójának megjelenítése a navigációs képernyőn.
    ari_simulation.zip – Szimuláció. Útvonal tervezése után, a felnyíló menüben indítható.
    ari_utility_gja_iCarNav.zip – Térképcserélő alkalmazás megnyitása.
    battery_in_menu.zip – Akkumulátor állapotának megjelenítése a menü gombon.
    block_route.zip – Útszakasz kizárása.
    camper.zip – Jármű szerkesztésekor és hozzáadásakor a lakókocsi engedélyezése.
    compass.zip – Iránytű megjelenítése a navigációs képernyőn.
    connected_settings.zip – Hálózati statisztika. Csak akkor jelenik meg, ha van adat, ha nincs, akkor nem.
    * connected_error_handling.zip – Az online szolgáltatások használatához szükséges keretrendszer, és értesítés megjelenítő.
    cursor_position_nextgen.zip – Kurzor pozíció navigációs képernyőn.
    device.zip – Kijelző résznél háttérvilágítás beállítás. Bekapcsolása: 
    sys.txt [interface] részhez show_backlight=1. Nextgenben az Extra 
    beállítások közt a fényerő részletes beállítás engedélyezése után a 
    Beállítások->Kijelző résznél megjelennek a lehetőségek.
    driveralerts – Vezetői figyelmeztetések.
    enhanced_junctionview.zip – Továbbfejlesztett kereszteződés nézet.
    favorites_search.zip – Mentett helyek. /Otthon,munkahely/ felvétele, keresés.
    focus.zip – ?????????????
    fuel.zip – Járműprofilokhoz a fogyasztási adatok beállítása.
    fuel_consumption.zip – Üzemanyag-fogyasztás mérése.
    fuel_prices.zip – Online üzemanyagárak.
    gja_speedcam.zip – Gurjon féle figyelmeztető jelzések, kamera típusok.
    GPS-2D-3D_button.zip – Navigációs képernyőn egy gombnyomással 
    válthatunk a 2D ill. 3D megjelenítés között valamint a közelítést is 
    beállíthatjuk vele.
    green.zip – Zöld útvonal tervezése.
    grid_menu_layout.zip – Vízszintes menürács. Szükséges hozzá a the_skin_grid_menu_layout.zip is
    guidance_extras.zip – Hanjelzéseknél az anyanyelvi környezet,manőverek és részletesség beállításához.
    * help.zip – Névjegy.
    * hwydrive.zip – Navigáció közben a megjelenített szolgáltatások, autópálya információk.
    igo10_app.zip – Igo SzülinApp betöltő képernyő valamint téma beállítás elrejtése.
    iqs.zip -Inteligens keresőpanel. Mindenhol keres.
    junctionview.zip – Alagút és kereszteződés nézet.
    labs.zip – Extra beállítások megjelenítése.
    loading.zip – Betöltő képernyő. Teljesen szükségtelen, viszont ha egyedi képet akarsz használni, akkor hasznos lehet.
    * local_search.zip – Új útvonal és köztes pont menüknél az online kereséshez kell.
    n_green.zip – Zöld útvonal tervezése új változat. Használatához a green.zip-t törölni kell.
    navfusion_client.zip – Készülékek összekötése (telefon-autos fejegység).
    naviextras.zip – Térképfrissítésnél lesz szerepe. (Frissítés ellenőrzés, jelzés. CSAK NNG térkép).
    * notifications.zip – Értesítések megjelenítéséért felelős keretrendszer.
    m3tech_indonesia_android_gm8.zip – Igo indonéz betöltő képernyő valamint téma beállítás elrejtése.
    * mapcustom.zip – Navigációs térkép/térkép megjelenése résznél a nappali
    és éjszakai térképszín (scheme) kiválasztásához, valamint épületek és 
    3D-s felület ki és bekapcsolásához.
    Milano.zip – Igo olasz betöltő képernyő valamint téma beállítás elrejtése.
    motocykl.zip – Jármű szerkesztésekor és hozzáadásakor a motorkerékpár engedélyezése.
    * navtools.zip – Országadatok, GPS adatok.
    online_parking.zip – Online parkolás.
    * poi_search.zip – Hasznos helyek,POI kereső.
    resolution_hu.zip – Névjegynél megjeleníti a képernyő felbontását. Köszönet érte Plajos-nak és Indiant-nek!
    * smartnavi.zip – Navigációs térképen a torlódás elkerülése, alternatív útvonalak és parkolók részhez szükséges.
    speedcam.zip – Sebességmérő kamerák és jelzőtáblák megjelenítése.
    speedcam_default_vis.zip – Alapértelmezett vizuális beállítások a 
    sebességmérőkhöz. Ha a térkép nem tartalmazza akkor érdemes használni.
    statman.zip – A használati statisztikák (Közlekedési stb..).
    the_skin.zip – Gyári kinézet. Másik használatakor törölni kell!!
    the_skin_NextGen_by_pongo.zip – pongo féle skin (gyári kicsit felturbózott változata, pár extra beállítással).
    the_skin_grid_menu_layout.zip – Vízszintes menü-s kinézet megjelenítése.
    tilt_the_map.zip – Térkép döntésének beállítása.
    tmc.zip – Közlekedési információk menü. Ha nincs akkor az online TMC se elérhető!
    tmc_online.zip – Online TMC keretrendszer. Online TMC használatához elengedhetetlen.
    tracking.zip – Útvonaladat-figyelő.
    triplog.zip – Útvonaladat rögzítés.
    truck.zip – Kamionos profil és beállítások.
    ttspro.zip – TTS Pro kiegészítés. Útiterv, Országinfó, TMC és rendszerüzenetek felolvasása.
    turn_restriction.zip – Kanyarodási tilalmak megjelenítése.
    user_data_sync.zip – Felhasználói adatok szinkronizálásához a keretrendszer (felhasználói felület nincs).
    * user_profiles.zip – Vezetői profil. 3D-s kisautókat is itt lehet cserélni.
    user_registration.zip – Regisztráció a NaviExtras-hoz. (HIÁNYZIK a shop.zip nevű UX!!)
    * vehicle_selection.zip – Jármű típusok kiválasztása.
    weather.zip – Online időjárás kijelzése. 
    Ami *al van jelölve az elengedhetetlen a hibátlan működéshez, a többi elhagyható..

Nextgen Navigáció. Wince-Android. Archívum (2017) 

• A témakör módosításra került: 11 hónapja, 1 hét telt el-Profile photo of aate aate.

Kedves fórumtárs! Mielőtt kérsz valamit nézz körül és használd a keresőt !

2018.01.04. , 15:52 #177183

Üdvözlet és segítséget szeretnék kérni:
    cserrobi készítette iGO_Pal 9.8.27.719974 Nextgen változatot használok S6 készüléken (2560×1440). Minden tökéletes, de nekem a menü sávok, betűk, gyakorlatilag minden túl kicsi az egyébként nagyon szép felbontás mellett. Lehetséges-e növelni ezeknek a tartalmaknak a méretét?

Köszönöm.

2018.01.04. , 18:45 #177188

@szferix
    Emeld meg a dpi értékét. Pl: 320, 480, 640

Kedves fórumtársak. Az oldalon kerüljük a navigációval kapcsolatos linkek kérését és megosztását.Az ilyen irányú postok azonnal törlésre kerülnek!
    Köszönöm.

2018.01.05. , 13:28 - válasz zsiga68 hozzászólására #180681

OK, ez az. Tökéletes lett. Köszönöm.

2018.01.10. , 21:48 #180820

Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni! 
    Vásároltam a páromnak egy visszapillantó tükörbe épített navigációt, aminek érdekes a felbontása. 1180*480. Próbáltam rá Primo-t tenni, de nem támogatott felbontás hibával kilépett a telepítőből. Végül egy Nextgen israel verzió felment rá, ami működik is tökéletesen, csak a billentyű méret, illetve a betü méretek nagyon kicsik, szinte kezelhetetlen.
    Ha van bármilyen ötlet ennek a javítására, vagy esetleg egy Primo verzióra, nagyon megköszönném a segítséget!

2018.01.10. , 21:53 #180821

Sziasztok!
    Aktuális(2017 q3) USA nextgen liszencet keresek.
    Tudna valaki segíteni?
    Köszi.

2018.01.11. , 10:03 #180825

Végül egy Nextgen israel verzió felment rá, ami működik is tökéletesen, csak a billentyű méret, illetve a betü méretek nagyon kicsik, szinte kezelhetetlen.

Szia!
    Kettő, azaz 2 bejegyzéssel feljebb a megoldás. 1-el feljebb meg az eredménye!

2018.01.11. , 10:51 - válasz Tájfun hozzászólására #180826

Köszönöm szépen! Most láttam én is. Abban tudnál segíteni, hogy a dpi értéket hol tudom emelni? SYS? Köszönöm

2018.01.11. , 12:15 - válasz Jenő Stenczer hozzászólására #180829

Igen, a sys.txt-ben.

Kedves fórumtársak. Az oldalon kerüljük a navigációval kapcsolatos linkek kérését és megosztását.Az ilyen irányú postok azonnal törlésre kerülnek!
    Köszönöm.

2018.01.11. , 12:27 #180833

A dpi=”auto” elé tegyél ; -t, és amelyiket ki akarod próbálni, vedd ki előle.

Spoiler:
    [rawdisplay]
    screen_xy=”auto”
    dpi=”auto”
    ;dpi=120
    ;dpi=160
    ;dpi=240
    ;dpi=320
    ;dpi=480
    ;dpi=640
    2018.01.11. , 13:04 - válasz Tájfun hozzászólására #180836

Hálás köszönet!

2018.01.11. , 13:05 - válasz zsiga68 hozzászólására #180837

Köszönöm szépen!

2018.01.14. , 18:31 #180879

Sziasztok!
    Android8 miatt kénytelen voltam Nextgen Isr,-re(9.18.27.681611)áttérni,amit pongo skinnel használok.
    Végig böngésztem 2017-es kommenteket szupertraffipax ügyben.Plajos féle speedcam kiosztást próbáltam az útmutatása alapján(a Primoval nem volt ilyen gondom soha), de nem jött össze, csak a mobil traffik látszanak. Brandingem sincs kicsinosítani a töltőállomásokat a kék gömbök helyett.
    Kérenék egy kis segítséget, esetleg PM-ben.
    Köszi.

2018.01.14. , 18:43 - válasz mdmd hozzászólására #180880

Szia! Nem annyira egyszerű ez a dolog, ment a segítség.

2018.01.15. , 10:34 - válasz Tájfun hozzászólására #180883

Sziasztok!
    Próbálgattam a dpi-t – ahogy a leírásban szerepel – de nem akar nekem változni, elég kicsik maradtak menük és a szövegek. Most ez van benne:
    [rawdisplay]
    screen_xy=”auto”
    ;dpi=”auto”
    ;dpi=120
    ;dpi=160
    ;dpi=240
    dpi=320
    ;dpi=720
    Kérek szépen valami jó tanácsot, hogy mit módosítsak. KÖSZÖNÖM ELŐRE IS, sziasztok

2018.01.15. , 11:34 - válasz sutika hozzászólására #180884

Ugye csak pc-n szerkeszted a sys.txt-t?

Köszönöm.

2018.01.28. , 12:33 - válasz zsiga68 hozzászólására #180990

Igen, csak PC-n szerkesztem, és utána másolom vissza. (felülírom)

2018.02.02. , 16:19 #181046

Üdvözlet!
    Navon A500-on hogyan tudom lecserélni a nextgent egy másik verzióra. Nem engedi a telepítő fájl futását és térképet sem tudok frissíteni.
    Köszönöm

2018.02.02. , 19:08 - válasz jani hozzászólására #181049

Ezen a tipuson tudtommal nem lehet cserélni a programot.

Köszönöm.

2018.02.04. , 21:11 #181082

sziasztok segitséget szeretnék kérni galaxy tab 4 android 5.5 van rajta igo orimot használok ami jo,de ki probáltam a nextgen igo pal 9.8.27.719974 2017 nov 15 progit és szeretném ha a map poi stb az sd kártyárol menne mivel nincs hely rajta visszaolvastam,de nem találtam meg szoval az igo primo van már addons mappa probálkoztam más névvel de megakadtam köszi a segitséget 

Csatolmányok:
    You must be logged in to view attached files.
    2018.02.04. , 22:29 - válasz izing hozzászólására #181084

Itt találsz olvasni valót a témakörről.

2018.02.09. , 13:13 #181125

Sziasztok!
    A régebbi programoknál be tudtam állítani, hogy az automatikus madártávlatnál a térkép álljon 2D-be, és északnak. A jelenlegi IGO PAL NEXTGEN (9.18.27.719974) beállításaiban ugyan vagy egy automatikus madártávlat, de nem történik semmi pl. településen kívül.
    Segítsetek, hogy ezt hol tudnám beállítani?
    (a régebbinél be lehetett állítani azt is, hogy a következő forduló előtt mondjuk 2 km-re álljon vissza a madártávlatból, stb.)
    Megtisztelő válaszaitokat előre is nagyon szépen köszönöm, sziasztok

2018.02.09. , 14:21 - válasz sutika hozzászólására #181127

Szia!
    Egyet nem írtál, hogy milyen ux készlettel használod. Mert ha egy friss arimi vagy pongo készlettel, azok tudják mindezt, és konfigurálható is.

2018.02.09. , 16:16 - válasz Tájfun hozzászólására #181130

Köszönöm a válaszodat Tájfun. Az eredetivel használom.Tudsz segíteni, hogy honnan tudnám az általad említett két készletet beszerezni? És ha megvan akkor elég a meglévő helyére betenni?
    Ismét előre is köszönöm a válaszodat.

2018.02.09. , 16:32 - válasz sutika hozzászólására #181131

Kis türelmet, este megy a cucc.

2018.02.09. , 16:33 #181132

Köszönöm szépen előre is a segítségedet!!!! Jó hétvégét!

2018.02.13. , 15:28 #181171

Sziasztok.
    Új IGO-ra (pal) váltottam. Annyi gondom lenne, hogy vannak fix elmentett útvonalaim, amit eddig váltáskor úgy oldottam meg, hogy a routeXXX.dat fájlokat átmásoltam a megfelelő helyre. Most ez nem működik, mert más a fájlok elnevezése (ami biztos korrigálható lenne átnevezéssel) és egy plusz fájlt is létrehoz a route mappába minden dat fájlhoz cks kiterjesztéssel. Tudtok erre valami megoldást, hogy ne kelljen az összes, több köztes pontot tartalmazó mentett útvonalamat újra egyenként bepötyögni? 

Köszi!

2018.02.14. , 12:56 #181183

Nem tudom egyik IGO-t sem működésre bírni Navitel N700 3G készüléken, melyen a Navitel által kiadott (nem buheráltem sem recoveryt, sem romot, sem root) Android 7.0-t fut. Egyszerűen semelyik, se Avic, se PALestine, se Primo Israel, a “sys not changed”-es apk sem indul, a hibaüzenet első futtatáskor, miután a downloading lefutott ez: Hiányzó, vagy hiányos mappa: android_linked_root. Eddig ezekkel kísérleteztem még, de semmi: AVICSYNC_9.18.28.696728_sys_not_change_ExtApp-ALL.apk ; iGO_Israel_9.6.29.625822.apk Total commander nem tallózza egyébként a fájlrendszer gyökeret, de Root Browser az igen. SD kártya formázva, megfelelően felcsatolva, permission ellenőrizve, látszólag rendben (644 -rwx–r–r-) Nem mókoltam semmit vele, se apps2sd. Minden egyéb gyári android beállítás mellett a 32GB-os sd-re a rendszer átmozgatott mindent. Készülék gyári beáll vissza, SD kártya betesz, formáz internal storage-nek. Kártya gyökere: /storage/emulated/0 Minden más app megy innen az átmozgatott gyári Navitel navi szoftver, waze, humap, nuance vocalizer is műkszik. Ellenben az összes IGO a fenti hibaüzenetet löki. Segítsetek légyszi!

2018.02.14. , 16:18 #181186

Hová tetted a navigációs program mappáját a hozzá tartozó tartalommal? Ellenőrizd hogy a mappa megfelelő neven legyen!

Köszönöm.

2018.02.14. , 16:26 - válasz gycs hozzászólására #181187

Szia!

[interface]
    save_cheksum=0

És akkor nem készít ellenőrző-összeg fájlt.

2018.02.14. , 17:23 #181190

Szia!

[interface]
    save_cheksum=0

Köszi! De sajnos ez a beállítás.
    save_cheksum=0
    minzoom2d=15
    hide_eula=1
    how_exit_atdestination = 1
    capture_to_jpeg=1
    show_privacy=1
    show_back_button=1
    drag_mode_flow=””
    show_demo_routes=0
    theme_day=”the_dark”
    uieffect_enabled=0
    hide_eula=1
    show_log_collection=0

2018.02.14. , 20:05 - válasz zsiga68 hozzászólására #181195

Szia! Köszi a segítséget! Természetesen az SD gyökerébe, aminek elérési útvonala jelen esetben: /storage/emulated/0 ide van bemásolva az egész regiment cucc (Igo, Igo_Pal, IGO_Israel, Igo_Avic, Igo_World) mert mindegyiket próbáltam és mindegyiknél megnéztem, benne volt a sys-ben a [folders] linked_root_list=”/storage/emulated/0 továbbá pld a data_folder_name=”iGO_Pal a fentiek közül”. Így vannak, ahogy kell szerintem: /storage/emulated/0/Igo_Pal/content/.. Természetesen egyszerre csak egy apk-t teelpítettem, aztán töröltem és a következőt, de egyik sem megy. Ezek mindegyike működik a Nexus 6P telómon (bár az stock és nem kezel sd-t sima ügy) és a Wayteq x995-ön is, itt meg sem nyikkan. Az sd-t, mint írtam internal storagenek formáztam, a készülék emmc storage már nem elérhető. Tudok igo-t telepíteni, több, mint 10 éve használok igo-t teszt képpen PC emulátoron, WinMO-n, WinCE-n, Androidon egyaránt (2006SE óta, abból pld meg is vettem az eredeti navngo sd kártyát egy HP winmo-ra) Sztem mindent használtam, még Amigot is. Nagyjából három tucat készüléken tudtam eddig elindítani minden gond nélkül, max némi sys.txt buherával, CE-n residentflash-re átnevezgetéssel. Ez az első készülék, amin nem tudok mit kezdeni vele, meg sem nyikkan, a héten vettem és lövésem sincs mi lehet a baja. Péntek reggel utazna vele az öcsém, szeretném ha lenne megoldás. Az a végső gondolatom (bár már mindent beállítgattam, nem szívesen) hogy újabb factory reset, sd-t meg max externalként. Lenne elég hely az EU térképeknek, mert ennek 16gb-os a belső storage. Azért szeretném ezt elkerülni. Tisztában vagyok vele, hogy az internal storage gyökerébe kell az IGO_akármiket tenni, de jelen esetben az most ez a 32GB SanDisk SD kártya. Amikor egy készülékben van extsd0, stb akkor sosem oda teszem. Régebben használtam a 8-as skinjeid, ugye te csináltad? Szuperek voltak a munkáid, meg asszem talán CE-s Mio launchert is faragtunk hozzá a miomap gyári helyett, amivel lehetett több navit indítani 🙂 Van egyéb ötleted, mi lehet a baja?

2018.02.14. , 20:53 - válasz barbaron hozzászólására #181199

Na akkor kezd elölről mert elérted a káoszt!
    Unistalláld a programot és töröld az összes! könyvtárat a tartalommal.Ha találsz  bárhol egy device.nng fájlt akkor azt is töröld.  Indítsd újra a gépet és másolj fel EGY könyvtárat /a megfelelő tartalommal/ a belső tárhely gyökerébe a hozzá tartozó verzióval. Mert most több könyvtárat is feltettél különböző nevekkel. Ne keverd a verziókat és csak azt a könyvtárnevet használd amit a verzió megkövetel. És ügyelj a kis és nagybetűkre mert azt is keverted.
    Ja, és ne bántsd a sys.txt-t hanem a csomagban lévőt használd! Remélhetőleg megfelelő csomagot szereztél..

Köszönöm.

2018.02.15. , 10:02 - válasz zsiga68 hozzászólására #181208

Szia! Az “IGO_”xx mindenhol nagybetűs volt. Tisztában vagyok vele, hogy Win FAT/NTFS-el ellentétben az Android és Linux EXTx/stb fájlrendszere megkülönbözteti a kis-nagy betűt. Egyébként mindig áthelyeztem a nem használt variánsokat könyvtárastól a gyökérből. (nehogy az inicializálás során véletlenül beleolvasson egy másikéba, ami nyilván galibához vezet) Ez eddig bevált sok éve, nem szoktam törölni sehonnan a korábban bevált, előző verziót, csak áthelyezve elteszem egy könyvtárral lejjebb. Most is a Nexus 6P telón fent van összes Androidos IGO legutolsó előtti verziója amit próbáltam minden beállított cucca az internal sd-n így: “/storage/emulated/0/igo_regebbiek/IGO_Pal” .., stb Nem töröltem soha, csak a kettővel régebbit hely takarékosságból, nem kavar bele egyik a másikba szerintem, sosem volt gond. Nem szeretem a map cserélőket, meg így akár út közben is könnyen visszahelyezem a telefonon Total Commanderrel, ha összeomlik az éppen telepített, nem igényel külső beavatkozást. Egyszerre csak egy féle apk volt / van telepítve. (még a SzülinAPP sincs fent)
    Visszatérve a javaslatodra most azonban annak megfelelően ..hátha.. erről a készülékről töröltem mindent ami ezekhez tartozik. A device.nng pedig létre sem tudott jönni sehol, mert azt a legtöbb igo az internal storage gyökérbe hozná létre, de mint fentebb említettem a problémám ezzel az egész mizériával, amiért beírtam az elején pont ez, hogy nem találja a gyökeret semelyik IGO. Ott vagyok ahol a part szakad, egyenként felmásolva és letörölve sem lett jobb egyik változat sem. Végigpróbáltam este, pont ugyanaz maradt a jelenség. IGO hibaüzi mindegyiknél maradt: “Hiányzó, vagy hiányos mappa: android_linked_root.” Gondolom már eleve evégett nem tudott létrejönni első indításkor a device.nng fájl egyiknél sem. Telepítés során egyetlen variáns sem ad semmilyen hibát amúgy, csak első indításnál. Van még ötleted?

2018.02.15. , 11:15 #181209

Nincs felcserélve a két tárhely valami programmal? Nézd meg a telepítő apk fájlban található sys.txt-t hogy benne van-e a belső tárhely elérési útja.

Köszönöm.

2018.02.15. , 15:52 - válasz zsiga68 hozzászólására #181216

Meglett a megoldás, műkszik, de elég különös ez az egész. . Nagyon különös, ugyanis látszólag nincs mountolva a gyári belső, hanem a kettő mintha össze lenne vonva. Az van, hogy a kettő összeadódva látszik, ezt a 7-es Android elvileg natívan tudja, nem a Navitelesek tették a feature-t a rom-jukba. Vagyis a 32GB-os sd + a gyári 16GB-os emmc-ből a storageként elérhető 11,46GB partíció összeadódva látszik, miután felcsatolta és formázta az sd-t. Együtt látom 40,7 GB-nak. Gondolom az lehet, hogy a gyárilag belsőn lévő rendszerfkönytárakat és fájlokat linkelte, vagy mozgatta az OS közvetlen a formázást követően. Én nem látok semmilyen egyéb tárolóhelyet, csak a /storage/emulated/0 gyökérrel amit Sandisk SD card-ként nevesít. Total commanderben ez van és amikor ott a “fájlrendszer gyökérre” kattintok, akkor Hiba: Nem lehet megnyitni a fájlt/mappát. Ez a használatbavétel első percétől így van, azonban az SD kártya gyökerében (/storage/emulated/0) látom és megfelelő jogosultsággal elérem az összes olyan rendszerkönyvtárat és fájlt, ami a készülék internal storage gyökerében lenne, ha nem tettem volna bele sd kártyát, vagy úgy tettem volna bele, hogy nem formázom és nem csatoltatom fel csupán external sd-nek, hogy pld fotókat stb oda átirányítva tárolja. Ezért tartok attól, hogy az egészet nem úszom meg, hogy factory resetlejem. Az érdekesség, hogy minden progi működik így, waze, google maps offline térképek, HuMap, meg a készülékhez adott élettartam frissítésű Navitel progi is, csak az IGO-k nem mennek, amit a legtöbbet használnék. Nem érem el a belső internal storage 11,46GB tárhelyet mount linkkel, egyik fájlkezelő sem listázza. Kivétel eddig a Root Explorer, az behozza fájlrendszer gyökeret, de semmi más (készülék gyárilag nincs routolva és én sem routoltam) Android beállítások >> Tárolás >> egybe írja ki az értéket, mintha egy egész lenne, az összeadott érték amit megjelenít kapacitásként megfelel a két külön tároló maximális elérhető méretének 40,7 GB Na itt viszont ha belemegyek az sd-be és az alkalmazásokat listáztatom, a feltelepült IGO-t (most már kettőt is) tudom a tárhelyek között mozgatni, de csak itt, sehol másutt nincs erre a fájlkezelőkben lehetőség. Itt ha az alkalmazásra rámegyek van egy beállítási lehetőség Felhasznált tárhely módosítása gomb, ott átteszem az telepítést követően a “belső közös tárhely”-ként nevesítettre és lőn világosság. Ezt eddig nem találtam. De látszólag ez úgy néz ki, hogy a Total commanderben ha rámegyek a Sandisk SD-re és ott listázza a másik tároló cuccait is, a kettőt összefésülve. Mindenesetre most így megy az IGO Avic a Here-vel, és a PAL a Topmap-el egymás mellett, ahogy szerettem volna 🙂 Köszi a segítséget!
    Még azt szeretném kérdezni, hogy IGO-ban van távolság alapú díjfizetési opció? Meg lehet valahogy adni (esetleg valami skinnel / pluginnel) valahogy a hazai megyei matrica rendszer határait, hogy X engedélyezett megyékre tervezzen csak fel az autópályára? Esetleg Waze-ben van ilyen opció?

2018.02.15. , 16:14 #181219

Ezt nem lehet megoldani.A program is egyben kezeli a fizetős utakat és a térkép is egyben tartalmazza.
    Örülök hogy elindult
    Tipp: Én a belső tárhelyre tettem egy belső, kártyára pedig egy kártya nevű mappát. Ezért mindig látom hogy melyik tárhelyen vagyok és soha nem keverem össze a kettőt 🙂

Köszönöm.

2018.02.15. , 18:29 - válasz plajos hozzászólására #181227

Szia!

[interface]
    save_cheksum=0

Szia!
    Megpróbáltam 1-re állítani, sőt most már ki is töröltem ezt a sort, de így is készít chk-t.
    Valami ötlet?

2018.02.15. , 18:52 - válasz gycs hozzászólására #181228

Ugye pc-n szerkeszted a sys.txt-t?

Köszönöm.

2018.02.15. , 19:41 #181229

Ebbe nem gondoltam bele. Droidos total commanderrel történt a módosítás.
    Mindjárt tesztelem pc-n.
    De mivel eredetileg is 0 volt az érték, elvileg nem is kellet volna szerkeszteni.

Próbáltam PC-n jegyzettömbbel, wordpaddal, tc szekesztőjével, törrlve a sort, 0-l, 1-l, csak készíti azt a nyavalyás chk-t.
    ???

2018.02.15. , 19:53 - válasz gycs hozzászólására #181230

Android alatt SOSE szabad szerkeszteni a sys.txt-t mert megváltozik a kódolása és furcsa karakterek jelenhetnek meg benne! Pláne ha ékezetes betű van benne.

Köszönöm.

2018.02.15. , 19:58 #181231

Szerkesztettem az előzőt!
    Ami kimaradt belőle sys mókolás előtt elmentettem a sys-t, s azt szerkeztgettem a PC-n.

2018.02.19. , 14:12 #181263

Sziasztok! Mi az oka annak, hogy ha elfordítom a telefont egy ilyen “szétcsúszott” kép jelenik meg?

Csatolmányok:
    You must be logged in to view attached files.
    2018.02.19. , 15:49 - válasz pumpa hozzászólására #181266

Inkább valamiért lassú a nextgen és fordításnál szétesik a kép. Ha tartod akkor egy  idő után bejön a kép?
    Nekem is ilyen a frontzosd féle ux-ek esetén..
    Próbálj minimális tartalmat a programban vagy tegyél fel egy másik csomagot. Ez új telepítés vagy jó volt csak valamin változtattál?

Köszönöm.

2018.02.19. , 16:14 - válasz zsiga68 hozzászólására #181267

Igen ez egy új telepítés, nem nyúltam bele, és nem változik ha tovább tartom akkor sem.
    Sajnos még minimális tartalommal is ugyanez a helyzet.

2018.02.19. , 18:32 - válasz pumpa hozzászólására #181275

Pont erre mondtam hogy cseréld le egy másik csomagra.

Köszönöm.

2018.02.19. , 19:03 - válasz zsiga68 hozzászólására #181278

Az akarat megvolna a cserére, csak egy ilyen egyszerű kellene amibe nincs se térképcserélősdi se semmilyen úri huncutság, nincs rá szükségem (a lényeget tudja de azt nagyon) ilyenem nincs.

2018.02.23. , 19:31 #181316

Hi! 
    Régen “zaklattalak” benneteket, mert szerencsére jól működtek a dolgaim. 3 év 4 hónapig ment az előző telóm (szépen kiszolgált) még 4-es android volt rajta, Fullosan tudtam használni a Nextgen-t működött rajta a hangalapu címkeresés, amit nagyon szerettem. Váltanom kellett. Ezen az újon már Oreo van, vagyis A8, és nem működik a voice search. A Google beállításaiban jelezve, hogy nem támogatja a google segéd a magyar nyelvet. (még)  A szokásos. Kis ország-kis támogatottság. Úgy gondolom ez lehet a hiba, vagy mégsem? Semmilyen Nextgen verziónál nem jutottam eredményre.
    A választ előre is köszönöm.

2018.02.23. , 20:31 #181317

Android 8 Oreo rendszeren nem működik a hangvezérlés. Ez van. Az infó arimi-éktől származik.

Mindenki számára tanulság ami már ezerszer le lett írva, nem szabad frissíteni hagyni a készüléket 8-as rendszerre, különben búcsú a Primo-tól, és a NextGen-nél is lehetnek gondok. Ha meg valakinek a navigáció fontos, akkor nem szabad olyan készüléket választani amin android 8 rendszer van, legalább is egyenlőre biztos nem… 

2018.02.23. , 20:47 - válasz Tájfun hozzászólására #181318

Köszönöm, akkor nem kínlódok tovább. A Google fejlesztői meg elmehetnek náthába! A KitKates telóm gravityboxszal, xposeddel lényegesen testre szabhatóbb, felhasználó barátabb volt, mint ez a  mostani a vadiúj Oreo-s droiddal.  🙄  Hát nem szívesen frissítettem, mert elveszett egy-két jó dolog, sz@rabb lett a kezelőfelület stb. De sajnos, hogy a fotós képességeit kihasználhassam (Camera2API, EIS, profibb kamera alkalmazás.), szükséges volt. Ami bejött a réven elveszett a vámon.   😡

50 bejegyzés megtekintése - 1-50 / 59

Be kell jelentkezned a hozzászóláshoz.